icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
dagmik
22. srp 2007

blacklucka: tak nějak....taky je mi zle při pomyšlení na běžící pás, proto hledám něco méně frekventovaného a spíš s osobním přístupem, proto mne dostala ta zpráva o rekonstrukci, v pátek jdu do poradny, tak snad se už dovím konkrétnější informace.

avatar
blacklucka
22. srp 2007

Dagmik-tak mi prosimtě napiš co zjistíš, no doufám, že nebudu muset rodit jinde 😒 to netuším jakou porodnici bych si vybrala

avatar
dagmik
22. srp 2007

black: no to já právě taky teda ještě netuším a to jsem proti Tobě trošku napřed 🙂 Přemýšlela jsem o Neratovicích, bydlím na Praze 8, tak bych to měla i docela blízko, ale doufám, že tam nebudu muset. Ještě mám v záloze Vrchlabí, ale tam bychom se s manželem vypravili asi už dopředu do nějakého penzionu, jinak fakt nevím.

avatar
dagmik
22. srp 2007

Jinak Ti samozřejmě dám vědět, jestli bude co 🙂

avatar
lenkazdenek
22. srp 2007

Dagmik,já se taky přidávám,sice bych se to asi dověděla za 14dní,ale čím dřív tím líp 😉
Já tam jdu hlavně proto že je to nejblíž(asi pět minut autem) takže fakt netuší kam bych potom jela rodit,navíc se ve většině porodnic musíš registrovat dřív 😝

avatar
kacabacka
23. srp 2007

blacklucka: ty jsi zase těhotná 😀 ?

avatar
hanik
23. srp 2007

holky, jezisi, nestraste?? 😲 ..ja chci rodit na bulovce ..mam ji za rohem ...a v kontrakcich objizdet prahu se mi fakt nechce 😖 ..nevim co me ceka a jeste do toho tohle. 😲 🙄
..jdu tam taky na predporodni kurzy, tak jsem zvedava, co reknou ..ale snad jen, ze budou furt fungovat a ze porodnici nezavrou? 😎

avatar
dagmik
23. srp 2007

hanik, všechny, co jsme tu v to doufáme, zítra možná už budu vědět více, tak podám hlášení. Já to tam mám taky kousek, taky nechci jinam.

avatar
dagmik
24. srp 2007

Takže děvčata, napsala jsem dotaz přímo do FN Bulovka a odepsal mi přímo pan ředitel, takže více informací už nám nedá asi nikdo. Zde kopíruji jeho odpověď:

Vážená paní,
v současné době probíhají v Gynekologicko-porodnickém pavilonu naší nemocnice, konkrétně novorozeneckém JIP, rozsáhlé rekonstrukce, na něž budou navazovat stavební práce na porodních sále a standardním novorozeneckém oddělení. Bohužel, vzhledem k špatnému technickému stavu budovy, nelze zatím dopředu přesně určit, v jakém období nebude možno v naší Gynekologicko-porodnické klinice rodit. V tuto chvíli Vám bohužel nemohu poskytnout příznivější odpověď. S pozdravem Ing. Petr Sláma, ředitel nemocnice

Tak jsem na tom zase stejně ☹, zase bez jistoty, že to půjde na Bulovce, už fakt nevím. ☹

avatar
dagmik
24. srp 2007

Dnes jdu ještě do poradny, tak uvidím, co mi řeknou tam, ale je jasné, že nic konkrétnějšího.

avatar
petty
24. srp 2007

Dag: Tak to opravdu není moc konkrétní odpověď 😒 Je to blbý, když člověk chce někde rodit a neví, jestli nebude zavřeno 😒 Možná by nebylo špatný se zeptat, s kterou porodnicí by případně měli dohodu, že by Vás jako rodičky Bulovky vzala, kdyby opravdu Bulovku na nějaký čas zavřeli...

avatar
lenkazdenek
25. srp 2007

Tak to je v háji,taky mám bulovku za rohem(jsem ze střížkova) a nikam daleko se mi nechce 😒 ani nevím kam bych šla kdyby byla bulovka zavřená ☹ jelikož do většiny porodnic se musíš hlásit předem

avatar
dagmik
25. srp 2007

lenkazdenek: já už jsem začala uvažovat o Neratovicích, v pondělí tam zavolám a pojedem se tam podívat, většinou jsem slyšela kladné ohlasy a také to není veliká porodnice, spíš menší s osobnějším přístupem a měla bych to taky docela blízko - já jsem z Chaber

avatar
lenkazdenek
25. srp 2007

Dagmik,já mám v Nera doktora,ale ten všechno posílá pokud možno k apolináři ,tak nevím 😕 navíc tam před 3 rokama rodila kamarádka a prej hrůza ,nechali ji tam 2 dny bez plodovky a nikdo se o ni nezajímal 😠 ,ale třeba je to teď jiný.
Mě od tamtud odrazuje spíš to že za nadstandart se považuje snad vše a vše si zaplatíš,ale jinak si osobně stěžovat nemůžu 🙂 takže tam možná skončím taky 😉 Ještě jsem uvažovala o Brandýse tak uvidím, při mém štěstí tu Bulovku začnou předělávat koncem října ☹

avatar
dagmik
27. srp 2007

lenkazdenek, no víš, ono se všude najde něco nebo někdy někdo se špatnou zkušeností, už jsem vzdala hledat bezchybnou porodnici s bezchybným personálem. Já jsem si pročítala ty jejich stránky a platí se tam sice za dost věcí, ale ne nějak moc, takže já počítám, že v nebližší době se tam vypravíme s manželem na návštěvu, abychom to prohlídli. O Brandýse jsem také něco zaslechla, tam myslím posílají z Neratovic, když mají plno. No uvidíme, jak to bude.

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmik,no právě že z Neratovic posílají buď do Brandýsa nebo na Bulovku 😀
Na druhou stranu musí mít bulovka náhradní porodnici kam bude budoucí maminy posílat(akorát je otázka která to bude 😕 ) ,ale ty to určitě stihneš ještě na bulovce 😉 navíc když ani ředitel neví kdy ta přestavba bude ,navíc pochybuju že to budou dělat přes zimu 😉 🙂
Koukám,že spíš utěšuju sama sebe 😀

avatar
ao
27. srp 2007

ahoj holky, pročítám to tady a moc nadšená nejsem. takové ty zprávy, že nevíme do kdy... to může být klíďo až do ledna/února 2008 a to jsme tam s únorovkami chystaly hromadný příjezd 😒
jdeme tam 13.9. na čumendu, tak se musíme ještě poptat..
včera jsem půl dne pročítala na aperio.cz reference pod popisem Bulovky a jsou tak 50 na 50. Koho rodil MUDr. Dvořák, tak měl porod co nejvíce přirozený a koho MUDr. Záhumenský tak naopak v klasické poloze na zádech 😒 Jak byste si to přály vy?

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Ao,já tam jdu příští úterý na kurzy,tak se zeptám porodní asistentky a rovnou jestli se mám pro jistotu někde registrovat 😉 Já bych radši Dvořák z Mudr Záchumlenskýho mám po tom co jsem četla už teď vítr 😖

avatar
dagmik
27. srp 2007

No na zádech teda ležet nechci ani náhodou, to mi dělá problém už teď, je mi tak špatně, takže já to vidím něco jako v polosedě...

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmik,já si teda taky nedovu představit,že bych v bolestech ležela 😝
Mám pocit,že v těch Neratovicích mají njáké speciální polohovací lůžko 😕 ale jestli je to na Bulovce to nevím.

avatar
dagmik
27. srp 2007

Dneska už snad přímo na zádech nemusíš ležet nikde, na Bulovce určitě mají taky to polohovací, slyšela jsem to od holek, co tam rodily, i jsem to snad zahlídla na jejich stránkách...

Lenka: a ty chodíš do Neratovic do té nemocnice na gynekologii?

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmik,já tam mám gynekologa,ale nepatří přímo pod Almedu,má tam jen ordinaci ,ale na krev,EKG a jiná vyšetření mě nikam jinam neposílá.
To jsem ráda,že ji maj na Bulovce taky 🙂

avatar
ao
27. srp 2007

polohovací lůžko mají asi určo, jen mě překvapilo více zveřejněných dopisů doktorům, že Bulovka se začíná pod vedením MUDr. Záhumenského odklánět od přirozených porodů, kvůli kterým by jí volila asi většina z nás. Zastáncem je už asi jenom MUDr. Dvořák, který kdysi vedl CAP. Dále se tam psalo, že jeho manžela, paní Dvořáková tam už předporodní kurzy nevede, že od dubna pracuje v Neratovicích 😒
lenkazdenek: zeptej se zítra prosím a napiš

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Ao,zeptám a napíšu neboj,ale jdu tam až 4 září. Jinak to že předporodí kurzy už nedělá paní Dvořáková vím,ale tahle paní se mi zdá aspoň po telefonu příjemná. Tak pak budu referovat 😉
Mám takový pocit,že na MUDr Záchumenského byly i njáké stížnosti od maminek 😕
Koukám,že jsem asi jediná která tam bude rodit v listopadu,takže třeba mi tam to jedno lůžko na šestinedělí nechaj 😀

avatar
hanik
27. srp 2007

dagmik, diky za info 😉 ..i kdyz teda neni vubec potesujici ☹

tak holky, ja chci hlavne porodit. ..uz je mi jedno jak, hlavne aby bylo kde. 😅 ..i kdyz ty vase infa ohledne Zachumenskeho ...tak z toho nemam moc prijemnej pocit. 😖 ..tak ale co jsem si procitala v Jake to bylo.. ..tak vetsinu doby porodu se staraj PA, tak hlavne narazit na nejakou prijemnou, protoze ta asi nejvic zneprijemni nebo zprijemni samotnou dobu v porodnici 😉 (teda si myslim. 😅 )

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Hanik,já už to chci mít taky za sebou,na bulovce jsou příjemný sestřičky 🙂

avatar
dagmik
27. srp 2007

Lenka, snad ty sestřičky budou příjemný i jinde, třeba v Neratovicích🙂 Já to vidím tak, že já se na Bulovku nedostanu a pokud se mi to při obhlídce v Neratovicích zalíbí, tak možná už ji ani nebudu zkoušet. Pěkně mě štve, že ještě nevím, kam půjdu. Přece jen v každý porodnici chtějí, aby si s sebou člověk vzal trochu něco jiného a jak si pak mám balit tašku, když ani nevím kam ☹

avatar
vivian
27. srp 2007

lenkazdenek: zdravím Střížkov, já jsem taky ze Střížkova 😎
Chystám se rodit v Podolí, ale tam se má někdy od půlky října prý zase malovat, tak jsem fakt zvědavá, kde nakonec skončíme... 😀 Já budu asi taky rodit v listopadu. Mám sice termín 30. října, ale nepočítám, že bych rodila v termínu, u nás v rodině se tradičně přenáší, moje ségra měla taky termín 30. října a rodila až 15. listopadu 😅 A já jsem se taky narodila asi čtrnáct dní po termínu a moje máma taky... Rodinná tradice 😵

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Dagmi,já myslím,že to stihneš i na tý bulovce 😉

Vivian,tak to jsem ráda,že tady nejsem z listopadu a ze Střížkova sama 🙂
Já mám pocit,že se nakonec dostanu až do prosince,zatím mám první termín 11,11 tak doufám,že to vyjde. Koukám,že snad všechny porodnice se rozhodly malovat a předlávat 😠 takže budu držet palce s podolim. Mě teď navrhovaly Motol,ale to je přes prahu a to se celkem bojím ☹

avatar
lenkazdenek
27. srp 2007

Vivian,odkud přesně ze střížkova jseš?Třeba spolu budeme drandit s kočárkama 😀

Strana