icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Dagmi,no ono se to prej pak rychleji hojí,jinak jsemse stím nastřihnutím taky už nják smířila 😅
Byyz tak hodně štěstí 😉

avatar
dagmik
15. říj 2007

leni, já vím i to s tím hojením, proto jsem taky začala, ale teď na to fakt zvysoka s prominutím s..., nějak mám teď jiný starosti....do prčic

avatar
zuziik
15. říj 2007

no tak to se mam na co tesit.....sla bych nekam na masaze......poradne si nekam protahnout telo..

avatar
lenkazdenek
15. říj 2007

Zuzi,já bych brala taky njákou masáž,jenže to bych se musela položit na břicho a to nemůžu 😒
Dagmi,ono teď už to asi beztak nemá cenu 😉 tak jsem zvědavá jestly tady budeš ještě zítra nebo už budeš v nerátkách 😉 😀 já jsem snad nervozní za tebe 😅

avatar
dagmik
15. říj 2007

leni, tak to vypadá, že tu spíš budu....já už snad přestávám být i nervozní....je vidět, že já to fakt už neovlivním ☹

avatar
kim
16. říj 2007

Dagmi: 😀 já furt nakukuju a Ty pořád tady, ty musíš mít ten domeček pro Kristiánka parádní, když se mu nechce ven!!!Jak dlouho Tě nechají přenášet?????

avatar
dagmik
16. říj 2007

kim, se podívej do alba na moje obrbřicho....no po týdnu, tj. ve čtvrtek jdu na kontrolu a tam se se mnou domluvěj, kdy nastoupím na vyvolání....

...jinak tímto se hlásím, že jsem zase tady a nic se nezměnilo ☹

avatar
kim
16. říj 2007

Dagmi, já jsem včera koukala..no je to giga břuch 😅 moc Tě lituju, protože to musí být už fakt trápení!!!!!!!!

Tak ve čt, no snad se to rozjede bez vyvolávání!!!!

avatar
dagmik
16. říj 2007

kim, no už nějak začínám ztrácet naději...i teda nervy ☹

avatar
zuziik
16. říj 2007

Dagmig: ahojky holka......co ty jeste tady???

avatar
dagmik
16. říj 2007

zuziik, no taky si říkám, ale já tu pravděpodobně budu ještě i zítra, ve čtvrtek a pak už nevím.... kdy mi to vyvolají ☹ ☹

avatar
mocinda
16. říj 2007

Ahoj těhu holky,
hlavně zdravím dagmi 😀 TY nás prostě neopustíš!!! 😉 ALe jednou to musí přijít!! 🙂 Držím palce na čtvrtek!!AT už si tě tam nechaj!!! 😵
Holky, to zase byla noc, ve dvě jsem se pokoušela usnout asi do tří a pak v půl pátý jsem courala po bytě!! ☹ nevíte ,co si můžu vzít na spaní???Já už takhle funguju snad celý těhu obdobííí 😖 😢

avatar
lenkazdenek
16. říj 2007

Ahoj holky,
mě v pět ráno vzbudila strašná bolest břicha 😖 jako by mi malá stála na žaludku 😝 břicho nahoře tvrdý dole měkký,tak mě chtěl manža hned hodit do auta a odvézt na bulovku,což sem odmítla,jelikož tam zítra jdu do poradny tak sem zvědavá co mi na to řeknou.
Dagmi,to je mi fakt moc líto,že pořád nic ☹ ale ještě máš dva dny......
Mocinda,soucítím s tebou já už taky dva dny čumákuju do tmy 😖

avatar
mocinda
16. říj 2007

leni: tak pak napiš ,jak jste holky dopadly!!Možná se malé už dole nelíbí a bude chtít ven 😉 držím vám palce v poradně!!
To je dobře ,že nečumákuju sama!!Docela mě už to prudíííí 😢

avatar
lenkazdenek
16. říj 2007

No já jsem zvědavá co mi zítra řeknou,jestly nebude žádná změna tak pomalu ,ale jistě začínám mít okna 😅
Já už zkoušela skoro všechno na to spaní a nic nepomáhá a nejhorší je,že nejsem ospalá ani přes den abych se aspoň trošku vyspala 😒

avatar
mocinda
16. říj 2007

no přesně, já taky přes den neusnu!!Asi jak je člověk celkově odpočatý ,že nic extra nedělá nebo já nevím!!No a já taky zkoušela kde co ,nic zapnu telku a čumím nebo čtu 😖
😀 teda leni tak okna máš v plánu?No já bych asi taky se mohla uspokojit na oknách ,ale asi budu dělat ,že už to nemá cenu a zima za dveřmi 😀 😝 Já musím dneska vyžehlit a chci vařit těstoviny ,ale jaksi nemám nějakej dobrej receprus ,tak budu něco hledat na netu nebo nemáš nějakej tip? 😵

avatar
lenkazdenek
16. říj 2007

No já myla okna před necelýma 2 měsíci a už jsou zas zaflákaný,ale hlavně tím vyhrožuju Klaudii,že jestli se zítra nedozvím ,že jsme aspoň trošku pokročily tak budeme mýt zatrest okna 😀 jinak bych taky dělala že to nemá cenu 😉
J8 se taky chystám žehlit,mám tam od včera povlečení a navíc jsem slíbila manžovy gulášek 😵

avatar
zuziik
16. říj 2007

Ahoj holky, tak jsem byla na obidku a moooooooooc jsem si pochutnala......mela jsem gulasek a cockovou polivku.....objednala jsem na zejtra 30 chlebicku do prace a dneska jim upecu pernik......takze docela vykonej den 😀

avatar
lenkazdenek
16. říj 2007

Zuz,takže zítra už slavíš odchod jo,že objednáváš chlebíčky 😀 já jsem taky uvařila k obídku gulášek ,upekla jsem koláč s drobenkou a broskvema a nakonec vyžehlila cíchy a můžu říct,že jsem pro dnešek hotová. Ty jo já si dát čočkovou polévku tak bych se asi musela od manži na den odstěhovat 😅

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Dobré ránko holky,tak já za chvíly vyrazím do poradny,tak jsem zvědavá co mi řeknou nového 😉
Včera jsem šíleně zhřešila,normálně jsem přinutila manžela aby jsme v osm večer jeli do tesva do KFC a koupila jsem si dva twistry ,dvoje hranolky a všechno jsem to sežrala 😅

avatar
kim
17. říj 2007

Ahoj, koukám, že Dagmi tu od včera od odpoledne nebyla, že by 😵 😵 😵

avatar
dagmik
17. říj 2007

Dobré ráno, leni přeji ti hezké a pozitivní zprávy v poradně.

Já tady zas oxiduju, takže stav se nezměnil. Jen psychický je na tom trochu hůř.
Manžel má dnes narozeniny, tak se budu snažit nebýt tak protivná. Ale iluze už si nedělám, zítra by mi měli říct v porodnici, kdy tam mám nastoupit na to zas....vyvolávání ☹

Sorry, ale nechci sem vnášet svoji negativní energii ☹

avatar
kim
17. říj 2007

🙄 🙄 🙄 hm, to je na h...!!!Už jsem fakt myslela, že tu nejsi!!!!!!Tak zítra...ještě to vydrž, už to bude za Tebou!!!!!!!

avatar
dagmik
17. říj 2007

kim, zítra ještě ne, zítra se jen domluvíme na nástupu...kdy to ovšem bude??? musej mít volný místo no....a pak na to vyvolání se teda netěším vůbec...do hajzlu ☹ ☹

avatar
kim
17. říj 2007

jj pochopila jsem, ale doufám, že Ti dají nějaký nejbližší termín, třeba hned v pátek či sobotu!!!!!!Já to pořád říkám, že je lepší rodit před termínem, když se to vůbec nečeká!!!!ALe tuším, že na tom budu stejně jako Ty, moje mamka i babi taky přenášely 😠

avatar
mocinda
17. říj 2007

Ahoj holky, bré ránko,
dagmi: aspon ještě zvládnete tátovi narozky 2 v 1!!Možná dagmi trocha alkoholu a půjde to samo!!! 😉 chudáku, drž se a !!To víš ,mužský jak se někde cítí dobře ,tak né a né ven!!! 🙂 JAko malý neradi opouští dělohu a pak jako starý hospodu 😀 !!Držím všechno co mám,ať to zítra roztočíte v Nerátkách! 😉
LEni: tak ty máš positivní energie dost 😎 vydat se ještě večer do Kfc ,to je dobrý ,navíc dvojtá porce !!Já sníst jednoho twistra ,tak se po..... 🙂 tak taky hodně štěstí v poradně,
Já jdu holky dneska odpo taky, ale to je oproti vám bezvýznamná schůzka s gynekologem 😉 no mě zase pořád berou krev ,protože mám nějaký blbý výsledky 😒 to si člověk nevybere!!!TAk všem zdar a sílu!!!Vypadá to na pěkný den ,tak si to užijme 😵

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Ahoj holky
Dagmi to je mi strašně líto ☹ moc s tebou soucítím
Mocindo ,no jéje já taky celý den nic nejedla
Jinak holky ty okna mýt asi nebudu jelikož jsem otevřená na jeden prst,hlavička naléhá a teď když jsem šla na záchod tak ze mě nejdřív vypadl takový cancour krve a teď špinim,ale to bude asi po tom vyšetření 😝 (omlouvám se za nechutnost) jinak už mám zas nahoře 1,5kg 😲

avatar
zuziik
17. říj 2007

Dobré ráno holky, tak se vám hlasím naposled z pracovního procesu a od zítřka se řadím k Vám.
Leni: tak to asi vypada ze to na tebe prijde........
Mocinda: to me krev neberou vubec brali mi ji jednou a pak na cukrovce....zase si rikam, jestli je to normalni......

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Zuzi,tak to je super ,že máš konečně poslední den v práci,tak si ho koukej pořádně užívat 😉 já nemyslím,že by to šlo tak rychle 😕 bych si nemohla dovolit Dagmíi předběhnout

avatar
zuziik
17. říj 2007

No trochu se ted bojim toho volnyho casu.....jsem navykla cely dny neco delat......asi budeme mit doma pekne vygruntováno 😀

Strana