icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Zuzi,to budeš pak stejnej magor jak já 😀

avatar
zuziik
17. říj 2007

No tak snad nezmagorim....... 😉

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Ale jo,určitě 😀 počkej za pár týdnů pokecáme o tom čím meješ koupelnu atd 😀

avatar
zuziik
17. říj 2007

no tak to se mam na co tesit 😀

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

jj, ti pak řeknu co je nejlepší na koberce a plovoucí podlahu ..... 😀 😀

avatar
zuziik
17. říj 2007

A co okna......porad se mi delaj sileny smouhy......ty jsi v tom profik 😉

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Zuzi,tak okna meju jarovou vodou s octem a čistím novinama 😉 🙂 ale nevím jestli se do nich zítra pustím jak jsem vyhrožovala 😉 😀

avatar
zuziik
17. říj 2007

No ty se na to uz vykasli.....vcera jsem si koupila DVD z Mf o těhotenství, je to fakt nádherny...kapla jsem i slzu.

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Zuzi o nevim nevim,možná když se budu hodně nudit tak je udělám zítra 😉 🙂
Já jsem koukala na čt2 na njákej dokument ovývoji mimnka a taky jsem si poplakala

avatar
zuziik
17. říj 2007

No jo ty hormony.....me posledni dobou pekne pracujou......hele koukam ze nas tady moc neni...

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

No Mocinda někam zmizela,Dagmi taky .............. 😕 doufám že se jí to třeba rozběhlo a dá manžovy krásnej dáreček 😵

avatar
zuziik
17. říj 2007

No uz se taky tesim az budu v ocekavani........jeste si musim pekne pockat 😉

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Jj,jen si tam zatím Lucinku pěkně vykrmuj 😉

avatar
zuziik
17. říj 2007

Tak jsem se dozvedela, že od pristiho roku budu muset platit nemocnici za me i za malou.......120,- za den

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Zuzi,jj jsou to normální šmejdi,porodný zkrátěj,u doktora budeš muset platit i za malou a ještě zaplatíš i to,že vůbec porodíš 😠 😠

avatar
zuziik
17. říj 2007

No nechapu jak to zvladaj ty zensky co jsou sami......protoze materska je almuzna, porodny prd.....najmy rostou, ceny energii taky.......fakt je to sileny..

avatar
zuziik
17. říj 2007

jak je to vlastne s vychazkama kdyz jsem na neschopence?? Muzu normalne chodit ven kdy chci?? Nebo jak to je??

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Já to taky nechápu,navíc mi teď nechtěli proplatit nemocenskou,že prej zapoměli,tak že jí dostanu příští měsíc s mateřskou,tak jsem na ně řvala jak bych to asi dělala kdybych byla sama,totálka bez peněz ,tak mi daly aspoň zálohu 😠
Navíc stoupaj i ceny potravin,jsme teď kupovaly v tesku mlíko za 15,90 a nminulej měsíc ještě za 12 😠 😠 bych těm nahoře přála z té almužny vyžít

avatar
zuziik
17. říj 2007

No my jsme hlavne schaneli i vetsi byt a nepovedlo se....na hypoteku nemame a ty byty co jsou volny statni tak si je ty nahore drzej......takze mam jeste nervy z toho jak se vejdem do naseho 2+kk......

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

No my máme 2+1 ale velkej jako 3+1 jenže je udělanej z nebytových prostor takže 3 dlouhý nudle,jedna zmenšená o koupelnu,v další je kuchyň což je strašně nevyužitý prostor takže máme mega kuchyň a jídelnu 🙄 tak jsme říkaly,že si tam z kusu pak uděláme ložnici,nebo teda takový to hnízdo . No a vdalším je obývák a pracovna . my máme ještě šanci zažádat v Ďáblicích o byt,prej upřednostňují rodiny s dětma,ale kamarádka na ten byt čekala 3roky 🙄
Podle toho jak máš vycházky,já je měla neomezený,takže jsem si chodila ven jak jsem chtěla a nikdo mě za těch 6 měsíců nekontroloval

avatar
zuziik
17. říj 2007

No pravě že na ty praze 8 zrusili poradniky, takze si nemuzete zažádat o byt....ja jsem taky prave prihlasena na praze 8 a zjistovala jsem to. Musime pockat az daj naky volny byty do obehu obalkovou obalkou.....takze jsme zavisly na nich...ja jsme prihlasena u segry v 2+kk a zije tam ona s malym a manzelem a jeste tam jsou prihlaseni svagrovi rodice a kdyz jsem se ptala co mam teda delat ze cekame decko tak rekli pockejte si na vyhlaseni vyberovych rizeni

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Tak to jsem ani nevěděla,vidíš a to jsme s manžou říkaly,že se na radnici hodíme na pořadník a uvidíme 🙄 my jsme hlášený u tchánú ve starejch ďáblicích,jinak bydlíme na proseku,ale nják se nám nechtělo hlásit se na prahu 9

avatar
zuziik
17. říj 2007

No tak s poradnikama mame utrum......ted proste musime cekat az se na radnici usmyslej ze nam laskave poskytnou naky z mnoha volnych bytů 😠

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

To jsou parchanti 😠 😠 😠 si to schovávaj pro ty kdo víc podmáznot a přitom,přímo před babičinim baráčkem stavěj asi 5 poschoďový monstrum 😠

avatar
zuziik
17. říj 2007

No ani pro ty kdo vic podmaznou......protoze se k tem bytum ani nedostanes......jinak jsem se pekne naobedvala a za chvili pujdu pro chlebicky....a v 17:00 vypukne rozlucka.....takze uz odpocitavam minuty

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Zuz,no já jsem krom jogurtu a bebe dobré ránko k snídani ještě nic neměla 😅

avatar
zuziik
17. říj 2007

Jak to??? ja jsem mela veprovy maso s lecem a rejzi bylo to moc dobry.....ale az budu doma tak asi taky najedu na stravu typu jogurt + neco...... 😀

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

No mě nják nechutná jíst samotné tak vždycky čekám na manžu,akorát teda včera jsem sice ukuchtila gulášek a buchtu a nják jsem pak neměla chuť tak to kfc jistilo 😀 ale už mi kručí v břiše takže si půjdu aspoň máznout chleba 😉 🙂

avatar
zuziik
17. říj 2007

No ja si dam dneska chlebicky.......objednala jsem 30 chlebicku tak si dam do nosu 😀

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

jé Zuzi,nedělej mi chutě,já chlebíčky miluju 😵 😵
Hele Dagmí tu nebyla za celý dopoledne,že by 😉

Strana