icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
zuziik
17. říj 2007

Taky jsem si rikala te tu neni........snad uz ji to vyjde

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Kéž by ,už se natrápila dost,navíc by jsme aspoň měli čerstvé zážitky a zkušenosti 😉

avatar
zuziik
17. říj 2007

no nez se k nam dostane tak to bude ten tyden trvat ale preju ji aby to mela vsechno v pohode

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

To jo,snad už to má za sebou,nebo už je aspoň v porodnici 😕 🙂

avatar
mocinda
17. říj 2007

😉 ahoj holky, tak vy jste to teda tady rozjely!! 🙂 musím dočítat ,abych měla přehled!!
Jinak vítám zuzíka mezi námi nepracujícími těhu holkami .-)
Leni ,tebe zapřísahám ,nesmíš porodit dřív než Dagmík jinak se nám zhroutííí 😀
No a já se vrátila z poradny, dneska jsme koukali ,copak by to mohlo být ,tak prý na 60procent holčička!! 😉 ale ještě prý to může být i klučík ,takže zase vím kulovýý 😀 😎 Nicméně, já nakoupila stejně pár věcí růžových ,takže to bude muset odnosit i chlapeček 🙂

avatar
dagmik
17. říj 2007

Ahoj holky, kdepááááák v porodnici, pořád tady....byli jsme s manželem venku, po obchodech a tak...skončili jsme taky v KFC, ale teď mě z toho pálí žáha...
Myslím, že jsem uzavřená, jak nedobytnej trezor, takže mi asi opravdu není pomoci....no uvidíme co mi zítra řeknou.

Mocinda, gratuluji k skoroholčičce 😀 😀 Mně to teda taky takhle říkali s tou holčičkou a až po amniocentéze se z ní vyklubal chlapeček 😀 , taky jsem trochu měla nakoupeno růžový....ale to jsem nakonec ještě všechno zdárně prodala

avatar
mocinda
17. říj 2007

😉 dagmi nestraš!!Já nakůpila růžový věcičky a nakonec je taky budu muset prodat na MM 😉 A ty sis nechala kvůli pohlaví udělat amnio?ANebo ti to dělali automaticky?

avatar
dagmik
17. říj 2007

mocinda, kvůli pohlaví vůbec, to jsem si teda nakonec ale nechala říct, když už jsem to musela podstoupit...automaticky tam posílaj od 35ti let, to mi ještě není....já měla nějak trochu blbej ten tripletest.....ale to je prý taky blbost, plno jich bývá falešně pozitivních...což byl můj případ, neboť amnio pak ukázala, že je vše v pořádku....ale pokud nemusíš, tak tam nechoď...kvůli pohlaví už vůbec ne.....je to taky jeden úděsnej zážitek....

avatar
mocinda
17. říj 2007

no já právě něco slyšela ,že to není žádná slast 😒
dagmi ,ted mě napadlo ,jak jsi psala ,že jsi jak nedobytnej trezor ,tak v době ,kdy jsme se snažili otěhotnět ,tak si ze mě holky v práci dělaly legraci ,že když budu s manžou spát v punčocháčích ,tak nebudu těhotná nikdy 😀 tak mě napadlo jeslti taky třeba nemáš jen nějaký punčocháče 😉 a prdlajs trezor 🙂

avatar
dagmik
17. říj 2007

mocinda......no budeš se divit, ale je nemám 😀 😀 😀 😀 Zaprvé bych žádné takové už ani neoblíkla....s tak velkým pupkem se asi ani nedělaj a druhý je mi pořád takový vedro, že bych se v nich upařila....dneska jsem si venku všimla, někdo nosí bundu a kozačky, dětičky i čepici a já krátkej rukáv a letní boty a kalhoty 😀 😀 Ale už mi je to fakt úplně u pr...., já už jsem si snad na to břicho i zvykla...že ho budu mít už asi napořád

avatar
mocinda
17. říj 2007

😀 😀 😀 chudáku ,tady jde vidět ,že si člověk zvykne na všechno 😉
dagmi ,ale já si taky ty punčochy sundávala ,když jsme šli na to 😉 a je fakt ,že zanedlouho jsem byla v tom 😀
To je prostě psycho!Dneska na gyndě mi doktor taky říkal ,že ty stavy co mu popisuji (a že jich mám 🙂 )tak prej jsou psychický 😎 tak mě uklidnil a je mi ted líp!! 😅
DAgmi ,já když kouknu na tvý bříško ,tak mi je vedro taky!! 😀 😀

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Dagmi,tak to je mi moc líto ☹ tak koukej dát zítra vědět jak jsi dopadla ty,hele třeba se ti to taky takhla rychle rozjede jako mě 😉 🙂

avatar
lenkazdenek
17. říj 2007

Mocindo,tak už můžete pomalu vybírat jméno 😉
Holky já jsem si nachvilku zdřímla a jsem njáká utlumená 😅

avatar
dagmik
17. říj 2007

ach jo, jsem vám něco psala, ale nějak se to vůbec neodeslalo, či co, prostě to zmizlo, sakra a já už to znovu psát nechci....
....jdu se ubírat na kutě, zítra frčím do Nerátek hned ráno, ale bude to tam určitě zase na dlouho, tak se nebojte, že rodím jo, když se neozvu dopoledne.... a pak až se dozvím svůj ortel...tak vám dám vědět... ☹ ☹ ☹
Tak to nevyšlo ani dnes...to už snad ani nezáleží na Kristianovi....to není možný, že bych měla tak neposlušný dítě...on prostě chce ven, ale nemůže, tak to vidím, já ☹

avatar
zuzik03
18. říj 2007

Holky, nevíte prosím, kdy má být na Bulovce přestavba na porodním pavilonu ? Slyšela jsem, že mají začít od Nového roku, ale nevím, kdy chtějí skončit.

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

Dagmí,budu na tebe myslet aby to dobře dopadlo 😉 🙂

avatar
ao
18. říj 2007

zuzik03: asi ani začátkem roku ne, nemocnice má přecházet pod soukromého investora, takže to odkládají, aby to platil až on... když se zeptáš přímo na Bulovce, tak nikdo nic konkrétního neví.

avatar
ao
18. říj 2007

mocindo: kuk 🙂 nejdu sprdnout, jenom pozdravit od únorovek 😉
dorazíte na Bulovku toho 3.11. na kurz???

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

Zuzi,těžko říct,ale pochybuju,že nják extra brzo,jelikož to by se ty sály nemalovaly 😉

avatar
mocinda
18. říj 2007

🙂 ao: kukinky,no to jsem ráda, že dneska není sprdung 😎 jsi hodná ,zdravím taky, já tam občas píšu ,ale je tam nahuštěno ,takže chytnout niť na únorovkách je nad moje síly, to bych musela sedět na netu imervére 😀 a mě docela dělá problémy sedět vůbec ,takže já raději here ,kde klid a teplo je 🙂
Jinak stopro začínáme 13.11 07 zatím snad žádná změna a nechodíš i na cvíčo?Já jsem chtěla ,ale zatím je plný stav!!
Jo holky, říkala mi jedna známá ,že prý část Bulice je soukromá jako porodka a část není ,je to tak???Jsem z toho zmaten!! 😒
leni: na jména ještě počkám ,bůhví co to nakonec bude,naštěští jsou jen dvě možnosti!! 😀
a dagmikovi ,držím pěstičky!!! 😉

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

Mocinda,dřívtam byl mám dojem CAP ,ale ten je už asi 2 roky zavřenej

avatar
dagmik
18. říj 2007

ahoj holky, jsem tu z porodky, nástup zítra ráno na vyvolávání

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

Dagmi,jak to,to pořád žádná změna? To je mi moc líto ☹ ☹ Ono je to asi jediný řešení aby se malej dostal ven .....

avatar
dagmik
18. říj 2007

leni, přesně tak žádná změna....jak jsem říkala uzavřená jak nedobytnej trezor....na monitoru skoro celou dobu spal....má tam už málo místa, tak jen vyspává....no bojim se moc, ale jsem ráda, že to už bude někdy za mnou, i když zítra asi ještě ne....musí se začít tabletama....první na zkrácení čípku a otevření, pak další atd. No i porodni baba mi psala, že je to běh na dlouhou trať... a taky to asi i víc bolí ☹ ☹

no musíte na mě myslet a držet palce....jo takže je už jasný, že jdu do Nerátek....aspoň něco

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

Dagmi určitě budeme moc a moc držet palečky a moc na tebe myslet,máš kdyžtak na někoho číslo,kdo by nám dal vědět co s tebou je?

avatar
dagmik
18. říj 2007

leni, jj na Sisstin, ona je teď taky na kontrole v porodnici, ale chudák ještě tam čeká....ale nevím, jak se domluví s ní...měla termín teprve včera....tak snad neporodí dřív než já.... i když možný je všechno

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

Dagmi,tak jestli chceš tak já ti pošlu číslo,ať o tebe nemusíme mít strach 😉
snad to všechno proběhne v pořádku

avatar
dagmik
18. říj 2007

vlastně Siss měla termín už předevčírem...no uvidíme, co jí dnes řeknou, jinak myslím, že je na tom stejně jak já....

avatar
dagmik
18. říj 2007

leni, ok, tak mi ho pošli do IP

avatar
lenkazdenek
18. říj 2007

No jo vlastně,včera říkala,že jde poprvé do poradny pro rizikov a že se bojí vyvolání 😲

Strana