Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

ao
11. lis 2007

jooo, tak na exkurzi jsem tam byla, to vím... jenom mi není jasné kde tam je taková vhodná místnost. to tam budou kolem probíhat porody? aby se mi manža předčasně nevyděsil 😀

mocinda
11. lis 2007

mně zase blbne net!!! ☹
Andy je to přesně v tý místnosti ,kde se cvičí ,je to piďi místnost ,cca pro 6cvičenek a to už je masakr! 🙂 na kurzu nás nebude asi o nic víc ,protože jinak bychom museli nechávat pupíky přede dveřmi 😀 ještěže se kurzy nedělají v devátým měsíci ,protože to by ten kurz byl akorát pro dvě maminy 😀

lenkazdenek
11. lis 2007

Holky 😀 😀 😀 vy mě vždycky něčím dostanete 😀 😀 zkusím na něj ty jeho metody vyzkoušet 😀 😀

dagmik
12. lis 2007

Ahoj holky, tak se na vás jdu zase na chvíli juknout. Koukám, koukám Lenka ještě nic....co mi to jen připomíná??? 😉 😉 Ne nene, neboj Leni, ty budeš v pohodě, už jsem ti to psala.

Ale každopádně to tu zatím vypadá, jak psala Mocinda, jako oddělení přenašeček 🙂 🙂 . Hele ale zase jako něco pozitivní z toho přenášení...Kristianek byl krásně vyžehlenej...sice to bylo i tím císařem, ale i tím přenášením...žádnej zkrabacenej prcek, ale krásný vyžehlený miminko...no nosilo se tam dlouho, tak se mělo dobře...

Jinak mně zbyl maliník i lněný semínko, nějakej těhotenskej čaj a taky ten olej na masáž hráze.....tím si teď mažu břicho....ještě, že jsme se na tu masáž nakonec vykašlali...nebylo mi to vůbec příjemný a jako bych to tušila....stejně to nebylo třeba....ale to vás od toho neodrazuju....

....my jsme teď v pohodě, Kristian je hodný miminko...sice samozřejmě občas taky umí pěkně zabrečet a někdy nechce spát, ale musím zaťukat, že v noci spí nádherně....třeba ho nakojím v deset večer....a pak se vzbudí až v sedm ráno....je to zlatíčko...ale i můj manžel...stále mi pomáhá....a tak jsem ještě zatím nezažila krizi...ještě jsem nebyla vyčerpaná nebo na nervy....snad to nepřijde

mocinda
12. lis 2007

Ahoj dagmíčku,mooooooc vás zdravím s kristiánkem!!!To je dobře ,že jste sehraná dvojka!! 😉 Taky blahopřeju k manžovi ,protože jde vidět ,že nejméně z poloviny je to jeho zásluha ,že jste s Kristiánkem v pohodě 🙂 vdala ses nám dobře 🙂 😀
Jo a to kojení dagmi ,co pomohlo ,že nakonec kojíš a v pohodě?Docela koukám ,že v noci máš pohodičku, to je krásnéééé,jne tak dááálll 😉
DAgmi ,přemýšlím co je lepší jestli vyžehlený miminko nebo rodit dřív a pak si to mimčo vyžehlit až doma 😀 já bych raději rodila co nejdřííívv ,ale poněvadž tady táhnu s vámi za jeden provaz ,tak to tipuju taky na nový století 😀
Souhlasím a to taky nechci nikoho ovlivnovat,že s masáží hráze se to nemá přehánět,bych řekla že spousta mamin odrodila i bez toho a v pohodě! Já třeba nemůžu pít ani těhu čaje ,nějak to tělo nechce ,takže se řídím podle toho ,co jako vyhovuje a co jako ne 😉
Konec konců zítřkem začínám kurzík ,tak jsem zvědává 😵

zuziik
12. lis 2007

Ahoj holky, tak se hlasim po romantickym vikendu v Krumlove......byla to takova romantika az to z toho kapalo..... 🙂 Jinak jsem vcera vecer myslela ze umru, zaclo mi byt spatne od zaludku a palili me svaly na zadech......pritel myslel ze rodim 😀 ¨
A co vy?? Koukam ze vse pri starem a zadne zavratne novinky. 😉

lenkazdenek
12. lis 2007

Ahoj Dagmi,jj přesně si připadám jako ty před měsícem 😅 ,už bych fakt chtěla mít malou u sebe 🙂 To je dobře s tím kojením ,že už to klape 😵 NO já piju maliníku snad litr denně,hráz taky masírujem,mě to ani nebolí a vyšetření jsou pak taky naprosto bezbolestná 😉 🙂
Mocinda,jj přejmenujeme to na přenášečky z bulovky 😀
Tak holky já za půl hodinky pofrčim,nevím jestly tam maj pauzu,ale jdyžtak jsme tam za 3 minutky takže by to nevadilo se vrátit a pak jet znova 😅

dagmik
12. lis 2007

mocinda,jj, je pravda, že můj manžel má na to taky lví podíl, ale musím přiznat, že já jsem s tím sobecky už počítala...navíc on svojí práci dělá doma, takže je fakt s námi....ale takový byl plán 😉 Vím, že mám v tomto obrovskou výhodu...neumím si to jinak představit...no a to že Kristian v noci spí, tak to je fakt super, určitě se to může ještě změnit, ale já jsem vděčná, že mi to takhle v těch začátcích zlehčil 😉 ....

S tím kojením to nakonec vyšlo....pozvali jsme si domů laktační poradkyni....a ona si mě vyslechla, pak jsem jí ukázala, jak to vypadá ve skutečnosti a ona mi řekla, že prostě návod na to žádný není, protože ani nevíme příčinu, proč malej nechtěl sát. Pravděpodobně, to bylo, jak se všechny sestry v porodnici mi snažily pomoct a vlastně ho tak nutily...on plakal nechtěl a tak to bylo pokaždý...no nic...řekla mi, že na to mám jít spíš psychologicky a sbližovat se s ním sama...pořád ho zkoušet přikládat, ale zas tak moc nenutit....tak jsem to tak zkoušela a po pár dnech se najednou zadařilo....a teď jsme šťastní, protože předtím jsem odstříkávala mlíko a krmilo ho stříkačkou, což bylo na palici...to jsem trochu teda krizi měla

Jinak si samozřejmě taky myslím, že je lepší porodit dřív, ale ne o moc, než za dlouho, ale každý má svý. To s tím vyžehleným miminkem jsem napsala jako jedinou výhodu, kterou jsem v tom viděla, jinak žádnou, měla jsem strašný nervy, ale to koneckonců víte.

Leni, teda ale rozhodně nechci znervozňovat, taky myslím, že tě tak dlouho nenechají přenášet, ale tvůj čas je zatím v pohodě...může to přijít každou chvíli...u mě nemohlo, nebyla jsem otevřená a hlavička byla vysoko ještě i při porodu... vyšetření mě taky nejdřív vůbec nebolely, ale jak jsem pak nastoupila do porodky a začali mě prohmatávat víc a pak hlavně dáváli ty tablety, tak to už bylo hnusný, ale bylo to právě proto, že jsem vůbec nebyla otevřená....pak po kontrakcích, když už jsem se trochu otevřela, byl cítit ten rozdíl...najednou mě to vyšetření vůbec nebolelo...

Zuziik, romantický víkend v Krumlově ti tak trochu závidím....byli jsme tam s manželem na svatební cestě a od té doby, jsme tak každý rok v létě strávili minimálně víkend či týden....Krumlov je naše zamilované město....letos v létě jsme tam taky strávili prodloužený víkend...už teda s Kristianem v bříšku....a říkali si, jestli pojedeme s Kristianem i příští léto 😉

dagmik
12. lis 2007

mocinda, ještě jsem si vzpomněla, že jsi se mě už trošku dávno ptala na to porodní lehátko Ave....myslím, že je to to, co mají na Bulovce na tom největším sále...takové žluté s modrýma držadlama.....na Bulovce zadarmo, v Neratovicích se platí...1500 Kč...to je za to lehátko, ale já si to vybrala, protože, je to ten větší porodní sál, druhý je maličký a je tam takové to klasické černé...asi teda o něco starší...jinak je to asi jedno...tohle Ave, je polohovatelné, můžeš si to přes elektrické ovládání dávat do jakých chceš poloh....ten malý sál s tím klasickým lehátkem stojí myslím 500Kč....
...já jsem si tam toho polohování ani moc neužila, protože ležení mi nedělalo dobře...takže jsem se snažila, buď trochu chodit nebo skákat na míči...ale ten míč mi nejdřív vadil, až po epidurálu mi na něm bylo fajn

lenkazdenek
12. lis 2007

Ahoj holky tak jsem zpátky,tak na sále maj pěkně vymalováno ,jinak změna veškerá téměř žádná 😀 prej se malý u maminky moc líbí,ale už ji to asi moc neprospívá,máme míň plodový vody a taky jsme trošku zhubly,místo 3,800 máme 3,700 😕 takže ve středu v poradně se dovím víc,každopádně že by malá šla sama to nevypadá ☹ ,ale co prej nejpozději za týden bych měla nastoupit ,tak to už vydržím 😎
Dagmi,tak já budu mít asi taky tak hezky vyžehlený miminko 🙂

dagmik
12. lis 2007

Leničko, tak gratuluju, brzy tu bude mít Kristian kamarádku 😀 a taky hezky vyžehlenou....no tak jestli ti řekli, to co píšeš, že to nevypadá, že by šla sama, tak to je dobře....mně zas pořád říkali, že máme ještě čas a že to může přijít samo, ale to já už dávno cítila podvědomě, že samo to nepřijde....takže za chvíli tě tu máme i s Klaudinkou zpátky....budu na tebe moc myslet a moc moc držet pěsti, jak ty mně

lenkazdenek
12. lis 2007

Dagmi,to jsi moc hodná 🙂 no uvidím ve středu ,třeba mě vezmou dřív,ale těch 8 dní už se fakt vydrží 🙂 tak si aspoň bude mít Klaudinka s kým hrát až bude větší 😀

dagmik
12. lis 2007

leni, to víš, že už to vydržíš, čeká tě něco moc krásnýho 🙂 🙂 🙂 štěstí v krásné podobě....ale to ty už určitě víš....ale až to zažiješ...no už se těším na tvoji holčičku

lenkazdenek
12. lis 2007

Dagmi,určitě máš pravdu,já si jen nják neumím předsatvit ,že budu možná už příští týden máma 😅 teď se snažíme vychutnat s manželem poslední dny ve dvou 🙂

dagmik
12. lis 2007

Leni, určitě si to užívejte.....ale ve třech je to taky krásný, uvidíš, zase něco naprosto jinýho....jinak, to já jsem si taky nedovedla dost dobře představit a najednou jsem byla maminka a bylo to úplně přirozený....teda ale až tak třetí den 🙂 , protože první noc jsem ho u sebe neměla a druhý den po císaři jsem se teda za Kristiankem dobelhala k sestřičkám a oni mi ho půjčili, tak to jsem tomu moc ještě nemohla věřit, že je můj, ale pak už to šlo samo 😉

ao
12. lis 2007

jééé, holky... vy tady o tom tak hezky píšete, že já snad už chci takyyyy 😅

dagmik
13. lis 2007

ao, neboj, uteče to jako voda a budeš mít mimčo taky....těš se 😉

lenkazdenek
13. lis 2007

Dagmi,už se na malou moc těším 😵 chjo ještě 7 dní do příjmu 😒
Ao,neboj taky se dočkáš 😉

lenkazdenek
13. lis 2007

Jinak holky,poslední dobou se nják moc nevyspím,usínám okolo 3 ráno a navíc půl noci propláču a nevím proč 😅

dagmik
13. lis 2007

Leni, to znám, to jsou hormony a nervíky dohromady, vydrž 😉 a já někdy brečím ještě teď 😀

lenkazdenek
13. lis 2007

Dagmi,no ono mě nic jinýho nezbývá než vydržet 😅 jestli mi doktorka zítra řekne žádná změna a neudělá mi ani hemiltna a ani mi neřekne datum nástuou tak se asi stane neštěstí 😀

dagmik
13. lis 2007

leni, ale nestane, u mě se taky nic nestalo a to jsem čekala podstatně déle 🙂 jinak já se nakonec dostala s váhou do plus 19kg...ještě měsíc před termín jsem byla jen plus 13kg a dlouho to tak zůstávalo a najednou na konci ještě 6 kg, ale taky ty otoky byly šílený...ještě po porodu byly snad i větší, teď už mám i vidět kotníčky 🙂, ale stejně ještě svoje boty neobuju...nevím čím to je, buď je mám ještě trochu oteklý nebo se mi rozšířila noha, což by bylo strašný....jo a mám už 12 kg dole, jde to samo...

lenkazdenek
13. lis 2007

Tak to je super 12 kilčo za 3 týdny 🙂 to jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat mě než se zbavím těch 26kg 😖 ,o nateklejch nohách mi ani nemluv,dneska si jedu koupit nový zimní botky,jelikož se se svojí obří nohou nevejdu do ničeho jinýho než do tenisek a v těch mi začíná bejt zima 😒
Ale zase po tom všem máš naprostého andílka 🙂

dadla
13. lis 2007

dagmi:tak to je faj s těma kilčama. Já jsem nabrala 20kg po porodu jsem schodila hned 10kg a tím jsem taky skončila už skoro 2 měsíce ani kilo dolů a to že skoro vůbec nejím. Jo a taky obdivuju tvoje kojení v noci! To já mám malou od 3 týdne narození na umělém mlíku a v noci se budí tak po 4 hoďkách - ale nevadí mi to 🙂 Pořád lepší než když jsem kojila.

lenkazdenek
13. lis 2007

Ahoj Daldi,prosímtě jak je to vůbec s návštěvama na bulovce?

dadla
13. lis 2007

leni:tak nejdřív jsem byla poslušná a dodržovala jsem návštěvní hodiny, myslím že byly od 15h do 18h (už si ale nejsem jistá), na pokoje se chodilo opravdu jen zřídka. Ale když jsem se otrkala tak návštěvy chodili po celý den v jakoukoliv hodinu. Nějak se to tam neřešilo. Samozřejmě musíš být na pokoji, když čekáš na vizitu jak pro sebe tak i pro mimčo. Takže ok 🙂

lenkazdenek
13. lis 2007

Dadla,no já tam chci beztak jen manžela,představa většího množství lidí je pro mě hrozná 😖 a když tam ležíš na vyvolání tak tam mlžeš mít taky návštěvu? Já si nják nedovedu představit,že bych manžu neměla u sebe až příjdou bolesti 😕

dadla
13. lis 2007

leni-taky jsem tam chtěla mít jenom manžela, ale prostě rodiče atd..se neudrží a přijedou. Pokud to výslovně nezakážeš. Ale první den po porodu jsem si taky vydupala, že tam mohl jen manžel a nikdo jiný. Jinak v 9 ráno mě přijímali a v 15 hod. manžel normálně přijel na návštěvu 🙂. A při těch bolestech když ho budeš chtít mít u sebe tak mu prostě zavoláš 🙂Bude to vše ok oni nic nehrotěj 🙂

lenkazdenek
13. lis 2007

Dadla,no což o to naši to pochopily ,ael tchýně ne,tak jsme se s manžou dohodly,že ji namluvíme,že k malé nikdo nesmí,že má sníženou imunitu 😉 a jestly přijedou tak maj smůlu,řeknu ahoj,jsem unavená,malá chrní papa 🙂
Jinak ti moc děkuju za cenné informace 🙂 fakt mi tím moc pomáháš 🙂

denisia
13. lis 2007

ahojte holky ... ako sa mate po tieto krasne podzimne dni? to pocasie veru nepomaha. sa nedivim, ze mimcam sa nechce von - Leni 😀. Zajtra v poradne teda? budes zase bez zmeny, t.j. bily rolak a laclace???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru