Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

damada
24. dub 2011

Za chvíli mě čeká registrace v porodnici, ale vůbec nevím, jak se rozhodnout, proto se chci zeptat, jestli tu je někdo, kdo rodil v Motole (ta je nejblíž), ale císařem, jak to tam chodí, jestli je možné se z JIP dostat hned na room-in, nebo se tam dostanou jen maminky po přirozeném porodu a ty po SC maj smůlu... Chtěla bych mít dítě co nejdřív u sebe, nechtěla bych znovu zažít situaci z Podolí, kdy jsem se marně domáhala svého dítěte (buď ho nepřinesli kvůli vizitě, nebo protože neměl hlad, jelikož ho už "museli nakrmit sami, jak řval hlady a oni neměli čas na to mi ho donýst" apod....) Napište mi, prosím, vaše zkušenosti z této porodnice, jak to probíhalo po porodu císařským řezem. Moc díky

petule12
25. dub 2011

@damada - Ahoj bohužel (nebo spíš bohudík) ti nemůžu řict zkušenosti po SC. Ale mám zkušenost, že když jsem měla Aju pod světlem kvůli žloutence, tak mi ji nosili bez problémů každé 3 hodiny sestřičky na kojení, i v noci. První noc po porodu jsem byla na rizikovém, protože na šestinedělí nebylo místo a mohla jsem kdykoli za Ajou jít ji nakojit (čehož asi po SC nebude šchopná) ale snad ti tyto informace alespoň trochu pomohou.
Nejlepší bys měla, si tam zavolat. Jsou tam v pohodě. Pokaždé když jsem něco potřebovala a telefonovala tam nebo mluvila s nima osobně tak nikdy nebyl žádný problém 🙂

tetamon
25. dub 2011

@damada ja tam v prosinci rodila cisarem ve spinale. Na JIP jsem byla jen do druheho dne (rodila jsem odpo. Malou mi ukazali na chvilicku po porodu, ale to se tak trasla zimou, ze jsem jim pak po par pusach sama rekla, at ji odnesou zahrat, a druhy den rano na JIP - to je spis o tom, jak detsky sestry stihaji. A dopo naklusla rehabilitacni, ktera me vykopala z postele, cimz padem jsem mohla prejit na norm odd. Rooming in nebyl volny, takze mi valou vozili jen na krmeni, ale je pravda, ze pokud bych asi vic kricela, tak jsem se tam mohla dostat driv nez treti den na tom norm. odd. (ale my jsme byly pripadi s tim, ze mala mi nepribirala, takze jsme tam tuhly sedm dni, osmy nas pousteli)
Kazdopadne na JIP ti ji nejspis nedaji, uz ze samotne podstaty oddeleni... Ale rikam, ja jsem druhy den po obede byla na norm odd, porodila jsem 16.36 + tak hodku siti, takze jsem na JIP mohla byt tak v sest vecer...

A opravdu mi tam malou vozili poctive, kazde tri hodky, rozvazeli je jako precliky v kramu, dve miminka v kazdem voziku, a frceli chodbou k pokojum, kde nebyly maminy s detma 🙂

tetamon
25. dub 2011

A vlastne jeste byla pravda, ze jsem si ji mohla vzit kdykoliv. Stacilo si pro ni prijit za sestrickama, a pokud nebyla zrovna v nejake procedure, tak jsem vyfasla vozik s mrnetem a trada na pokoj, max. si rekly, ze za dve hodky koupou nebo pred krmenim dovezt na zvazeni, aby vedeli, kolik toho spucnula.

eustoma
6. čer 2011

pridavam svoju skusenost s porodnicou motol. rodila som tam pred 17 dnami. porod som mala uplne skvely. rychly a relativne malo bolestivy 😉. rodil ma dr. Komar a porodna asistentka Cerna. obaja boli skvely, vzdy povedali co robit. mala sa nam narodila 3 hodky po prijme do nemocnice. na porod motol jednoznacne motol doporucujem.

pokial ide o sestinedeli, tak to nebolo zle, no rozhodne si viem predstavit aj lepsie. personal bol mily. len sem tam si jednotlive sestricky trochu odporovali a dost casto som pocula vetu "my to robime takto". ne zeby tam nebola mozna nejaka alternativa, ale clovek o tej alternative musel vediet a povedat si o nu. narazam napriklad na dokrmovanie. mala mi nepila z prsu, aj ked som mliecko mala, tak mi ju prikazali dokrmovat. potom teda som navrhla, ze mam dost mliecka a ze budem odstriekavat a prikrmovat vlastnym mlieckom. co schvalili, no musela som si o to povedat sama. ako su to drobnosti. nik tam nebol neprijemny, vsetci sa snazili zodpovedat otazky. myslim, ze to je aj o tom akeho cloveka dostanete na izbu. standartne izby su po 2. ja som teda nemala moc stastie na spolubyvajuce. tak som tam riesila kde ake blbosti. kazdopadne izby su v dvoch prijemne.

rozhodne uz teraz planujem druhe babo a jednoznacne si vyberiem opet motol. na drobnosti a vetu "my to robime takto" sa uz viem pripravit 😉. ono staci sa na personal usmievat a potom aj oni sa usmievaju 😉.

hlavinka
7. čer 2011

ahoj holky, sice jsem registrovana v Podoli, ale tam ted budou malovat, takze bych chtela mit neco v zaloze.
Prosim, kdo jste tam registrovane, muzete mi napsat cislo na prijem rodicek (na netu je jen cislo na centralu) a eventuelne datum, kdy maluji v Motole? Moc dekuju a preju pohodovy porod! 😉

zlatouch
7. čer 2011

@hlavinka malovali v dubnu, tak by měl být půl roku klid! Držím palce.

hlavinka
7. čer 2011

@zlatouch dekuju 😵

hlavinka
11. čer 2011

Holky, cim tam teda ta mimca krmeji, kdyz vam nejde kojeni a decko maji sestry u sebe? umelym nebo maji nejakou banku mleka? Diky za info.
Jinak teda z Motola znam jen Dr. Uhrovou. lekarka dobra, ale moc vedecka a doktorska, nebere zadne nazory a alternativy. kdyz mate porodni plan, kouka na vas jak na hysterku.
Takze jeste otazka - rodily jste jen s PA a porodni plan braly v potaz? Diky 😉

hlavinka
11. čer 2011

A jeste dotaz na navstevy - smi na pokoj? Treba v Krci ne, tam jen na chodbe.
V Podoli na pokoj muzou ve stanovenych hodinach. Diky

hlavinka
11. čer 2011

A jak se jmenem a jinejma papirama? Podoli mi ted malujou, tak resim, kam jet, kdyby to vyslo na malovani. papiry z Podoli jim jsou na nic, tak jestli staci jmeno vyplnit po porodu? Asi jo, protoze si neumim predstavit, ze tam nekde lezu po zdi bolestma a jeste vyplnuju papiry...diky

eustoma
11. čer 2011

@hlavinka ak este nemas mliecko zo zaciatku tak nicim. moja bola hladna 3 dni. potom davaju bebu. detom, ktore sa narodia slabucke davaju glukozu zo zaciatku. aspon tak to hovorila dr.

rodila som bez porodneho planu.

navstevy mozu na izbu v case navstevnych hodin (14-19). vyhodia ich iba ked tam dovezu novu pacientku. o j ;-e vecsinou iba chvila. manzel so mnou aj kupal malu.

k papierom, ja som ich mala z poradne, kedze som tam chodila. ale kebyze ich nemam, daju mi ich pri prijme. ono i tak ti budu natacat monitor a kde co sa pytat. tak myslim ze ti ich daju predtym, jedine ak by bol super rychly porod.

hlavinka
12. čer 2011

@eustoma to si delas srandu, ze nechaji dite hladovet 3 dny? To je prece tyrani, ne? 🙄 😔 To, jestli mas nebo nemas mliko neovlivnis a tezko si tam budu na pokoji varit umely mliko, abych nakrmila svoje dite? No, tak to je teda velky minus a proto se pro Motol nerozhodnu, kdyby nahodou porod zacal driv.
Dekuju Ti za info a preju hodne zdravi Tobe i male 😵

eustoma
12. čer 2011

@hlavinka ne oni ti umele ponuknu hned, ale ja som nechcela. a zo zaciatku glukozu, pripadne dokrmovanie davaju hned ak je dietatko slabe, pripadne ked ma akykolvek problem. nasa bola 2 dni kludnucka, bola velka, nechudla moc, tak nebol dovod jej davat umele. ako minus mi to nepride. podla mna by bolo horsie, kebyze hned zacnu s prikrmom. ale to je vec nazoru 😉

eustoma
12. čer 2011

@hlavinka este som mala mobil s netom a v porodnici som o tom papani/nepapani novorodencov hladala a dieta 2 dni zije zo zasob co naralo od matky. takze dva dni nepapat pre zdrave babo je uplne v pohode 😉.

hlavinka
13. čer 2011

@eustoma aha, tak to uz chapu a zni to jinak. V Podoli automaticky davaji materske mleko, den, dva. Kdyz to pak nejde, nabidnou umele.

eustoma
13. čer 2011

@hlavinka s materskym mlieckom z banky v motole vobec netusim ako to je. nejako ma nenapadlo sa o to zaujimat.
kazdopadne si myslim ze motol neni zla volba 😉. ako vsade to je o ludoch a verim, ze mozu byt taky co niekomu nesadnu. no celkovy dojem z porodnice, sestinedeli, izieb a personalu bol podla mna dobry a mna presvecil na tolko, ze pojdem tam rodit znovu 😉.

nech uz si vyberies akukolvek porodnicu, tak sa hlavne zameraj na mimco. aj ked hormony robia svoje. viem, ze ak je v okoli akakolvek trochu neprijemna osoba, tak to robi s maminou divy. no ked do toho clovek ide s tym, ze to bude fakt dobre a ze neni nic co by tieto krasne chvilky s mimcom pokazilo, tak to bude urcite krasne.

tanuki
13. čer 2011

@hlavinka teda ty už to máš za pár, držím palce, ať je to o hooooodně lepší než minule!
S tím mlíkem je to tak, že když porodnice není bankou, tak si to z banky kupuje za šílené peníze, takže to kupuje jen pro nedonošence, kteří s MM mají menší šanci komplikací už tak vážného stavu, v jakém jsou. Pro všechny hladovce by to neutáhli... Jistě by Vám nikdo nebránil si to za ty peníze z Podolí koupit 😉

hlavinka
13. čer 2011

@tanuki Dekuji za prani 😵 a odpoved. Koukam, ze Ty taky cekas druhe. Tak pohodovy porod a at tam mimco jeste mesic vydrzi! 😉

petule12
15. čer 2011

@hlavinka - kdyz si reknes tak ti daji na dokrm jak uz holky psaly, taky jsem to tak udelala, nemela jsem mlicko, az doma se to nastesti rozjelo
na pokoj muzou 2 osoby, kdyz mas vic lidi tak na jidelnu s nim muzes nebo na chodbu. Navstevy mezi 14-19 myslim, ale na jidelne byli i dele a nebyl s tim problem.
s papirama nevim, ale asi nebude problem to vyplnit hned po porodu myslim nebo jim budes diktovat a oni ti to vyplni 🙂
Porodni plan tam holky mely, prectou si ho a asi zalezi na PA jestli ho dodrzuje automaticky nebo si musis hlidat
ja osobne jsem byla s PA i dr velmi spokojena
drzim palce at to mas vse v pohode 🙂

alena36
14. srp 2011

Ja taky budu rodit zase v motole, uprimne receno nemohla jsem si na nic stezovat, obcas se bohuzel najdou maminy, kterym vse vadi a maji pocit, ze nic neni podle nich. Porodni plan nebudu mit, je to podle me zbytecnost, stejne se to pak odviji od konkretni situace, tak proc zbytecne planovat. V Motole jsou profici a pro deti je to tam nejlepsi, pokud nekdo nedokaze ozelit trochu pohodli na par dni, tak je to jeho problem.

gargamelka
18. srp 2011

Dobrý den, holky jak je to v Motole? Může být manžel i u porodu sekcí? Kamarádka mě vystrašila, rodila tam v únoru, dělali jí císaře,protože měl malý špatné ozvy. Jenže jí asi málo umrtvili a ona cítila jak jí řežou břicho. Manžel byl prý někde za sklem, ale málem to s ním seklo. Pak byla voda úplně zakalená, protože jak čekali s tím vyvoláním až do 41.týdne asi se zkazila. No mám strach teď i když si ještě nějaký ten týden počkám.

eustoma
18. srp 2011

@gargamelka u sekcii manzel je za sklom. ked som rodila ja, bola tam aj jedna pani co rodila sekciou. jej manzel a moj cakali spolu, tak si pokecali. ale viacej neviem. popravde vydiet sekciu nazivo, aj so mnou to sekne.

nany123
18. srp 2011

@gargamelka : Ja mela taky v Motole akutniho cisare, z porodniho boxu me prevezli na sal a muz byl za sklem. Tvrdil, ze nic moc nevidel, pac tam stal personal...(ale nikdo ho nenuti divat se pod skalpel, ze 😝 ).Nez do me zacli rezat, doktor mi nekolikrat zkousel "citlivost"..Bezbolestny to neni, citis takove tahani, skubani, ale vylozeni rezani bricha jsem necitila 🙂
Nenervuj se zbytecne 😎

bisquitka
17. zář 2011

Ahojte, mozte mi poradit ohladom registracie a poradne v Motole? Len nedavno sme sa prestahovali do Prahy a ako tak citam, tak vy ste sa tam registrovali uz v 14.tt 😲 Ja mam termin v decembri a v prazskych porodniciach sa absolutne neorientujem, len z tych par referencii, co som stihla precitat, tak mi ako naj vysiel prave Motol, len je vobec sanca, ze ma tam este zoberu? Potrebujem aj niekam chodit do tehotenskej poradne, tak som myslela, ze by som chodila rovno tam, je to mozne? Viete mi odporucit nejakeho konkretneho lekara, na ktoreho sa obratit? Potrebujem chapaveho, empatickeho a skuseneho lekara, caka ma tretia (zrejme komplikovana) sekcia....

werumka
17. zář 2011

@bisquitka Ahoj, po tom 14. týdnu už tam bývá většinou dost plno. Ale zkusila bych to následovně. Zavolala bych do rizikové poradny a zkusila se tam zeptat, zda k nim můžeš chodit (normálně se tam chodí do poradny už od začátku těhotenství). A pokud jsi riziková a chodíš k nim, tak pak jsou ochotní registrovat kdykoli a udělat si tam na takové pacientky místo. Bohužel na jednoho doktora se obrátit nedá, protože v poradně se doktoři často točí... držím palce 🙂

bisquitka
18. zář 2011

@werumka dakujem 🙂 za radu, vyskusam teda zavolat do tej rizikovej poradne, snad ma zoberu... ved v podstate s mojim zdravotnym stavom a po dvoch sekciach by nemal byt problem brat ma ako rizikovu. No uvidim, ako dopadnem, vdaka 🙂

petule12
18. zář 2011

@bisquitka - kdybys neuspěla, zkus Bulovku. Začala být taky dobrá a bývá tam někdy ještě volno. Držím palce. 🙂

petule12
18. zář 2011

@bisquitka - nevím jestli do té rizikové nemusíš mít nějaké doporučení, ale zepte jse, jsou tam ochotní, tak ti určo poradí.

bisquitka
19. zář 2011

@petule12 Tak ja dufam, ze sa mi podari vybavit Motol, ale ked nie, tak niekam budem musiet ist, tak potom pozriem aj tu Bulovku, vdaka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru