Porodnice v Brně, doporučíte?

romanavitkova
4. led 2017

Ahojky maminky, prosím Vás o radu i pomoc. Máme rodit v Brně, ale nejsem zdejší, jaká je porodnice nejlepší? 🙂 Vím že jich tam je asi cca 4, ale budu ráda za jakoukoliv radu 🙏 Děkuji moc

denisamx
6. led 2017

@prostejina
@ha_ja
Teda tak jsem měla asi vážně štěstí, ale všechny sestřičky byly moc ochotný a zachránily mi kojení. Vůbec jsem si tam neměla na co stěžovat. Ale ono se skoro vždycky všude najde někdo kdo nám nesedí...

jesterka555
9. led 2017

Dostala jsem od ostatních maminek doporučení k Milosrdným ale už bych tam nešla . Krásné porodní sály , senzační sestřičky a dobré jídlo . Jinak doktor sadista , porodní asistentka studenej čumák a navíc probíhá rekonstrukce celého vrchního patra , takže celý den zbýječky , kanga a prach . Dvakrát odpoledne netekla voda a slečnu uklizečku jsem neviděla za celý můj pobit umýt sprchový kout .
Na Bohunickou nemocnici jsem neslyšela nic dobrého (fabrika na miminka) takže na Obilní .
Hodně štěstí 🙂

lindaaax
9. led 2017

Bohunice jsou super, na přirozený porod i na císaře, nešla bych jinam 🙂

muhehehe
9. led 2017

@jesterka555 jak kdyby konkrétně tady v této diskuzi bylo těch dobrých referencí na Bohunice málo :D Je fakt že porodnice je to obrovská, ale to je asi tak vše, co připomíná fabriku. Na péči to teda rozhodně znát není. Poloha při porodu jakou člověk chce, medikace dobře vysvětlena a pak člověk taky buď chce nebo nechce (a když nechce, nikdo to neřeší); po porodu 2 hodinky o samotě s mimčem v porodním boxu.. ptali se i na to, jestli chci, aby po porodu miminko umyli, nebo jestli si přeji ho nechat tak. Fabrika ani omylem ;)

tulikiss
9. led 2017

ono je to vsude o lidech, prvni porod Bohunice, asistentka des sadista, skakala mi po brise, delala vse i kdyz po zeptani, ale rozhodne neslo o prirozeny porod, dite zabalila a pak prinesla po zasiti...byla jsem na jednoluzaku a za ty prachy to nestalo, navic na me obcas zapomeli.
druhy porod zase Bohunice porodni asistentka naprosto super, sice starsi ale uzasna, nedelala zadne zasahy do naprosto prirozeneho porodu, po porodu ihned dite na bricho a tak ho nechala minimalne pul hodiny, pak teprve vazila a merila a ihned prinesla zpet, byla jsem na dvouluzaku a bylo to fajn..

henesee
9. led 2017

Rok 2011 Bohunice-naprosta spokojenost jak porod tak sestinedeli! Letos se tam chystam zase

annaluciapetrzel
9. led 2017

@romanavitkova ahoj, pokud ma miminko srdecni vadu JEDINE OBILNAK, vubec nic ostatniho bych ani omylem neuvazovala. Mozna to nekde zaznelo, pkd ma problem matka - Bohunice (tam rodila ma kamaradka s RS), pkd dite - Obilnak. Na milouse jsou jak dobre, tak horsi recenze. Nicmene ve Vasem pripade bych nechtela nic jineho nez Obilnak, ptze mimco muze skoncit na JIP. vlastni zkusenost s novorozeneckou JIP, a to jednim slovem VYNIKAJICI.

terkaz
9. led 2017

Ja jsem rodila v Bohunicich trikrat. A nikdy jsem problem nemela. 😉

lenusaak
9. led 2017

Tak u me už je to nejspiš jasné - Bohunice 😊 pokud teda mimi bude dobré a v poradku v ptůběhu těhu 😊 holky a to proszredi v bohunicich- je to přijatelné? Nebo je odd a porodni sály zastaralé? Určo půjdu i na tu placenou prohlidku..zatim ale čas😊

henesee
9. led 2017

@lenusaak v roce 2011 byly slusne,ted by mely byt trekonstruovane,vsechny s vlastnim soc.zarizenim (to v r.2011 nebylo,mel to jen nadstandard). Sestinedeli super, moc pekne,ale ja mela nadstandard a rada bych ho mela i ted. Ten byl skvely 🙂

lenusaak
9. led 2017

@henesee děkuju😊😊 nastandard chci také- měla bych ho jako zamestnanec dostat zdarma, tak bych toho ráda využila 😊 pokud by bylo plno tak tak bude plno, to me v tom připadě uklidnuje alespon, že soc.zařizeni jsou na pokojích 😊

lucinka58
9. led 2017

@lenusaak Já rodila před 2 roky v Bohunicích a i přes komplikace s porodem si nemohu na nic stěžovat. Nadstandard v pohodě - ale je jich míň jak na Obilňáku a na Obilňáku jsou trošku větší pokoje. Letos budu rodit opět v Bohunicích - bohužel mám s Obilňákem špatné zkušenosti z pohotovostí. Nevím proč, ale vždycky jsem tam natrefila na buď protivnou doktorku (mladou a totálně neempatickou) a nebo protivnou sestřičku. A to se mi teda v Bohunicích nestalo 🙂 Takže mé kroky letos v létě povedou znovu do Bohunic 🙂

lenusaak
9. led 2017

@lucinka58 tak na Obilňaku jsem byla též jednou na pohotovosti s krvácením v 8tt- mladá doktorka otrávená, připadala jsem si, že tam nemám co dělat, tak jsem z toho byla taky taková přešlá....
Děkuju za info 😊 koukám na tt, tak abychom se tam nepotkaly 😄

lucinka58
9. led 2017

@lenusaak Jojo, možný to je 🙂 No já tam byla na pohotovosti 3x. Poprvé při ZT v září 2014 - totálně neprofesionální přístup mladé doktorky, neempatická a hnusná.... Prostě jsem v neděli odpoledne asi otravovala..... Pak jsem tam byla v 10tt těhotenství se synem - naštěstí jsem narazila pozdě večer na mladého doktora, který měl teda fakt jiný přístup - byl víc v pohodě a nepřipadala jsem si, že otravuju. Potřetí jsem tam byla teď v říjnu - samovolný potrat - po tom co jsem zaplatila poplatek mi přišla sestřička suše říct, že doktorka před 4 minutami odešla a přijde na pohotovost až nejdřív za 2-3 hodiny a že mám čekat. Já doma 14 měsíční dítě, který mi spalo a měla jsem hlídání tak na hodinu. Tak jsem se naštvala a řekla jsem, že odcházím, že fakt nemám na tohle čas a ona mi suše řekla, tak se doma hlídejte a kdyby cokoliv tak si zavolejte sanitku..... No super rada. Hned jsem sedla do auta a jela do Bohunic - tam jsem byla vyřízená během 20 minut i s diagnozou. Doktorka empatická, milá - prostě totálně jiný přístup jak na Obilňáku ☹ Teď v 12 tt jsem jela už na pohotovost rovnou do Bohunic - fakt už na Obilňák nemám nervy, i když to mám blíž 🙂

muhehehe
9. led 2017

@lenusaak já rodila v bohunicích a nadstandard jsem neměla, a i ty obyč pokoje byly krásné, k pokoji koupelna jakou nemáme ani doma 🙂) A porodní box taky, s vlastním soc. zařízením, moderním a čistým.

korin
9. led 2017

Slyšela jsem, že lékaři z Bohunic slouží i na Obilňáku a obráceně, protože jde vlastně o jedno pracoviště...

jipe
10. led 2017

@korin taky jsem slyšela, že se pracovníci točí v obou nemocnicích, protože je to jeden zřizovatel

yelowangel
10. led 2017

@korin
@jipe ona je to totiž pravda. Obilňák, Bohunice a Dětská nemocnice patří pod jednu "firmu" - Fakultní nemocnice Brno. Ale netočí se tam jenom tak že si vzpomněli spíš jenom když je potřeba zástup př.ípadně když se dělá to kolečko aby doktoři a sestry nevyhořeli.

romanavitkova
autor
10. led 2017

@annaluciapetrzel Děkuji, asi to vidíme na ten Obilňák a myslíme si že nám ho doporučí i doktorka 🙂

lenusaak
10. led 2017

@jipe
@korin střídají se pouze v připade potřeby ( pohotovost, přislužba a to není pravidlo) lékaři maji sva zázemi na svých pracovištích a nepinglujou pravidelně mezi bohunicema a obilňákem 😊

lenusaak
10. led 2017

Jinak moje kamarádka jde po druhé rodit na Obilňák, nemůže si vynachválit 😊

annaluciapetrzel
10. led 2017

@romanavitkova jasny. tak hlavne at je mimco co nejvic v pohode a zdrave. a nic ostatni nereste. cloveku si hooodne rychle preskladaji priority pkd dite ma problem 🙂. ja rodila na Oblinaku predcasne a dcera byla 10dni na JIP a pak jsme tam byly cca 3tydny na rooming in. na JIP jsou zlati lidi, jde videt, ze to delaji s laskou. doted tam obcas zajdem.

jesterka555
11. led 2017

Muhehehe : příspěvek nebyl určen tobě tak nereaguj.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru