Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karol84
9. kvě 2011

@verbalinka no nepopšlou tě domů, ale musíš pak čekat a vezmou tě až poté, co odbaví všechny aktuálně objednané

karol84
9. kvě 2011

@aajda jojo, mně taky tleskaly a zvonily u břicha, k tomu jsem musela sedat, vstávat a různě se pohybovat, jíst a pít a mimčo stejně spalo...

hlavinka
9. kvě 2011

hm, tak jsem namydlena, jsem na 8:00 a sestricka byla jeste vic nekompromisni nez ja 🙄 ☹

karol84
9. kvě 2011

@hlavinka a pujdes i na monitor? jestli ne, tak to zvladnes rychleji a pak se zkusis domluvit s doktorem na nejakem vyhodnejsim case na priste...

xslim03
9. kvě 2011

ahoj, tak tleskání jsem zažila minulý týden také.. akorát že Kubík je jaksi bojácný, takže když je rušno, tak naopak dělá, ž enení, takže všechny ostatní monitory začaly vyskakovat, jenom my nic 🙂 ale na zvonec nedošlo.. vysvětlila jsem jim, ž emy reagujem jen na jídlo, tak si toho mám vzít příště prý radši víc.. a od zítra začínám chodit dvakrát týdně..

hlavinka
9. kvě 2011

asi snad ne, je to ten 36. tyden....pak si to holt musim nejak jinak zaridit....

aajda
9. kvě 2011

@xslim03 Jaktože začínáš už od tak brzo chodit 2krát týdně? Moje drahé děťátko se zvonce leklo, takže vždycky udělalo jeden rychlý pohyb a zase usnulo... zítra taky zkusím víc jídla, víc pití nezvládnu...

xslim03
9. kvě 2011

@aajda nadměrne množství plodove vody, zralá placenta a odhad váhy malýho 3,5 kg před 10 dny, takze rodim co nevidět🙂 jsem zvědavá, co bude zítra nového...

aajda
9. kvě 2011

@xslim03 Tak to ti závidím, teda ne že začneš chodit dvakrát týdně, to by mi miglo, ale že to bude co nevidět... tak se tam zítra možná uvidíme... a ten odhad váhy ti dělali v podolí na běžné poradně?

xslim03
9. kvě 2011

@aajda na utz, tam zase chodim každý patek, takze stejně tam uz teď chodim dvakrat tydne🙂 mě to až tak neva... Jinak zitra jdu na monitor na devátou a pak k bubnovi...

aajda
9. kvě 2011

@xslim03 Ahá, mě právě malou odhadl můj doktor na 4200-4400g v termínu a v Podolí mi pořád říkají, že to může být nepřesné a velikost neřeší. Jinak já jdu už na 8:30 na monitor a pak k Vernerovi....tak si asi vyměníme akorát křesla 🙂

xslim03
9. kvě 2011

@aajda no mě má utz docela resi, oni by už vyvolavali, ale doktor v poradne to taky neřeší, tak nevím...

verbalinka
9. kvě 2011

@hlavinka u monitoru nejdetjen o stahy, ale i o to, jak dite reaguje na svuj pohyb. Tzn. kdyz se hybe, tak se da zjistit, jestli srdce, plice apod. funguji, jak maji. Kdyz spi, tak srdce jede monotonne. Ale je jasny, ze od 36.tt je to zbytecne brzo 😉

aajda
10. kvě 2011

Tak hlásím, že dneska to byl velký čekací extrém, celkově 4 hodiny. Ale mám pocit, že ostatní ordinace už měly padla, jen dvojka nějak extrémně stála... Jinak jsem byla u doktorky Levé, vyšetření bolelo jak prase, vůbec se s tím nepárala a teď pěkně špiním a taky to celkem bolí...

beisis
10. kvě 2011

Ahoj tak taky mám zasebou kontrolu v podolí a hlásim, že jsem nikde nečekala. Na ultrazvuku mě vzali hned a do ordinace taky. I jsem na trefila na hodně přijemnou paní doktorku, tak bych byla ráda, kdybych jí vychytala až do porodu. Byla strašně příjemná.

xslim03
10. kvě 2011

ahoj, tak dnes taky po kontrole, docela zážitek, málem mě tam nechali, na monitoru nic nenatočili, přišel i zvonec, snědla jsem všechno možný a nic.. takže doktor pak trochu vyšiloval a že je patologickej a poslal mě na porodní sál na další monitor a že si mě tam nechaj a budou nejspíš vyvolávat.. no a tam jsem měla monitor ukázkovej.. každopádně zítra znovu a pak obden...
jinak čekací doba u sester měli dnes pěkný šrumec, u Bubna jsem pak čekala cca hodinku...

aajda
10. kvě 2011

@xslim03 Ty jo, ty ti teda dávají sodu... chudáček Kubíček, takhle ho plašit. Moje malá byla dneska vzorná, udělala 3krásné kopečky a pak začala škytat, tak to raději rychle utrhly 🙂
Jinak já na sestry dneska nečekala, ale skoro 3 hodiny na doktorku...

Tak držím palce, ať se malej rozhodne jít na svět, aby tě tam už netrápili...

bl4nche
10. kvě 2011

aajda: Levá, není to ta Ukrajinka?

aajda
11. kvě 2011

@bl4nche Jojo, to je ona... tak včera co mi byla schopná říct, bylo že jsem uzavržená...

hlavinka
11. kvě 2011

Zdravim holky.
Prosim vas, varuju - pokud to bude jen trosku mozne, nechodte do poradny (a radsi vubec) k MUDr. Zackove. Neumi komunikovat s pacientkama (ani s kolektivem), pri vysetreni je hruba a nerika, co bude nasledovat a tak.
Hodne stesti!

Jo a prosim vas - prvni kontrola je bez monitoru v tom 36. tt? Diky

hlavinka
11. kvě 2011

Je a jeste jeden dotaz - kdo jste tam ted rodily, mohly jste si zaplatit odber pupecnikove krve? Pred 2 lety jsem rodila a spolupracovali s Cord Blood Centre, ale ted mi bylo receno, ze snad nemaji zadnou smlouvu a cili si nemuzu nechat krev uschovat pro vlastni potreby. Diky za info! 😉

xslim03
11. kvě 2011

@aajda díky, dneska další monitor a v pohodě.. v pátek UTZ, ten bude asi dost zásadní, tak uvidíme.. prý am mají teď hodně indukcí...

xslim03
11. kvě 2011

@hlavinka první je bez monitoru, podle nálezu doktor řekne, kdy na něj jít... ale poprvé rovnou k sestrám 🙂 a ad pupečníková krev, tak na netu jsem u nich četla, že to nejde uschovat si pro sebe, resp, že se daruje ostatním, ale na předporodním kurzu zmiňovali, že to jde i pro sebe.. tak nevím ☹

aajda
11. kvě 2011

@hlavinka Mě říkali, že to odebrat i pro sebe lze, spolupracují ale jen s nějakou jednou firmou z Brna... nevím název... já budu darovat, tak jsem nepátrala... a já měla první poradnu ve 37+0 a hned mě doktor poslal i na monitor. Ale nejdřív sesterna, pak doktor a pak monitor.

@xslim03 Hodně indukcí? Tak to doufám, že až to na mě přijde, tak mě nepošlou pryč. Když už tam musím přežívat ty poradny.

Jinak za mě teda ani tu doktorku Levou ne... nevím, jakou s ní má zkušenost @bl4nche, ale na mě to fakt bylo moc... chci zpátky Votýpku nebo Vernera ☹

hlavinka
11. kvě 2011

Holky, diky moc za info!

hlavinka
11. kvě 2011

je a ty papiry o jmene, ty si vyzvednu po poradne nebo pred ni? Nikdo mi jeste nic nerekl....diky 🙂

aajda
11. kvě 2011

@hlavinka Já tam před první kontrolou musela nejdřív do kartotéky nechat si vystavit kartu, a papíry mi dali tam... rovnou i souhlas s epi, pak tu mlčenlivost...
Tak jestli ty už kartu máš tam na jiném oddělení třeba, tak si zajdi do kartotéky jen pro ty papíry. A taky až se budeš objednávat na sesterně na poradnu, tak se zeptej, jestli si máš nejdřív dojít pro tu kartu...
Ale pokud kartu nemáš, tak před první poradnou do kartotéky a tam ti všechno dají.

hlavinka
11. kvě 2011

@aajda aha. tak to nevim, ja uz tam kartu mam z minuleho porodu a taky uz jsem tam byla i na porodnim sale jednou...no, ale zajdu si tam, za to nic nedam. dekuju

aajda
11. kvě 2011

@hlavinka Nebo si cinkni na to číslo pro obejdnání do poradny, tam jsou ty sestřičky celkem příjemné, tak ti určitě poradí.

hlavinka
12. kvě 2011

@aajda to jsem prave volala a nic moc.o(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru