Preindukce porodu - jak to probíhá

simule134
26. lis 2018

Dobrý den chci se zeptat všem maminek které mají zkušenosti s preindukci, mám jít ve středu na preindukci a nevím co mě čeká a hlavně jestli se mnou muže byt po celou dobu i muj přítel který je napsaný ze bude u porodu. Doktor mi řekl ze mám přijít na lacno a daji mi tabletku nějakou a když začnu mít bolesti tak pak už budu moct jen hroznovy cukr.

lenkajan
26. lis 2018

@simule134 U mě probíhala preindukce tak, že mě nejprve dali na pokoj a asi po hodině zavedli první tabletu. Tableta zabrala už po pár hodinách. Manžel dorazil až v době, kdy mě přesunuli na porodní sál. Vyvolání může trvat více dní. Zvláště u prvních porodů nebo porodů vyvolaných dříve z důvodu zdravotních či velikosti miminka.Co se týká jídla, neměla jsem žádné omezení. Celou dobu jsem mohla jíst i pít vše.

gruyerre
26. lis 2018

@simule134 To, jestli s tebou bude moct být partner po celou dobu, závisí na porodnici. Někde tě dají rovnou na porodní sál jinde na obyč. pokoj, než se to rozjede.
Pořád je ještě plno porodnic, kde funguje příšernost zvaná hekárna, kde probíhá velká část 1.doby porodní, a tráví tam tuto část porodu třeba 4 ženy naráz, samozřejmě bez partnerů. Tak snad je ta tvá porodnice dobrá a budeš moct být s mužem 🙂

xxx3d
26. lis 2018

@simule134 sama zkušenost nemám, co vím, jen od kamarádky, která takhle na vyvolávání jezdila 3x v týdnu do porodnice přes 30km a použili Hamiltona, a když mi to popisovala... nic exkluzivního, ale to nemusí znamenat, že to bude stejné i u tebe.
Mrkni třeba sem...
https://www.babyweb.cz/prenaseni-vyvolavany-porod
a přítel s tebou jet může, s kamarádky přítel taky všechno absolvoval s ní (v brněnské porodnici)

syrinxka
26. lis 2018

@simule134 Měla jsem nástup kolem 7h ráno na lačno. Proběhlo papírování, kontrola. Zavedli tabletu. Hned ráno poslali přítele pryč s tím, že to může dlouho trvat. První bolesti začali kolem poledne. To už jsem pro jistotu volala přítele. Stejně mel volno z práce 🙂 A ve 14h řekli že budeme rodit. Malá byla na světě v 17:24h.

simule134
autor
26. lis 2018

@gruyerre dekuju moc za info mě právě bylo řečeno přijít v ráno nalacno na porodní sál rovnou, tak právě nevím jestli budu už rovnou tam nebo ne a jelikož sem prvorodicka tak mám docela nervy z toho a proto bych byla radši kdyby přítel byl se mnou celou dobu a jelikož budu rodit v Kolíně tak neznam nikoho kdo by tam rodil a mohl říct zkušenost

svobodpetika
26. lis 2018

@simule134 no tak to nevím já rodila v Kolíně před třemi lety a to to bylo opravdu tak že na hekárně 4 a samozřejmě bylo plno tak že žádný otec tam být nemohl až na sál kam jsem šla 5 minut před porodem 🙂 jinak na té hekárně jsem ležela 2 dny 🙂 s prasklou vodou celou dobu bylo plno jen asi chvilku jsme byly ve třech 🙂 ale záleží asi kolik je zrovna porodů

svobodpetika
26. lis 2018

@simule134 ale myslím že pokud budeš sama tak ho tam nechají jedna paní tam manžela chvilku měla a pak sestra řekla že jaksi at se nezlobí ale že prostě musí pryč vím že pak přicházel když paní vezli na cisaře, byl tam ještě jeden pokoj s vanou kde byla jen jedna ale celou dobu byl obsazen tak že jsem se tam ani nedostala. ale pozor celá gynekologie je v rekonstrukci tak že jiné prostory a tak to může být uplně jinak 🙂 asi být tebou tam zavolám a zeptám se

simule134
autor
26. lis 2018

@svobodpetika já se právě ptala lékaře který mě vyšetřoval na kotrole a prý i bude u toho ale odpovezeno mi nebylo takže nevím..😏 holt uvidíme co mi milého velice “příjemné”sestry povedi až tam ve středu prijedeme

svobodpetika
26. lis 2018

@simule134 já měla sestřičky moc hodné myslím že pokud nebude plno bude tam muž s tebou určitě moct být

jennyska
3. pro 2018

Ahoj @simule134 a ostatní těhotné maminky. Už nějakou dobu máme na koníkovi Online poradny s odborníky - nyní se tedy můžeš optat i porodní asistentky v naší poradně https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

Všechny otázky jsou u nás v poradnách zdarma a anonymní a každý z odborníků odpovídá téměr denně 🙂 Navíc, Tvoje otázka pomůže i dalším maminkám, které něco podobného řeší také.

Věřím, že Ti naše porodní asistentka dobře poradí a pomůže.
Hezký den přeji! 🙂
Jennyska
Modrý koník team

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru