Kojící podprsenka E-F a výše, kde jste objednávaly?
Holky kde jste si objednávali kojící podprsenky? Za přijatelnou cenu! Před otěhotněním jsem měla D-E a už nyní mám E-F -+90 obvod a děsím se toho kam až to půjde 😀 ale ráda bych měla alespoň jednu doma ... buď měli za extra cenu (nehodlám do první moc investovat), byla vyloženě "ble" nebo a to byl velký problém že nebyla prostě velikost 😔
Popřípadě stačila klasická (vystužená - ne push-up)?
Stručné shrnutí
- Pro ženy s velmi velkými košíčky (80F–90F a více) se v diskusi opakovaně doporučovaly kvalitní kojící podprsenky značek Anita a Panache jako řešení pro lepší oporu a pohodlí.
- Levná řešení do porodnice a na první dny po porodu jsou sportovní nebo bavlněné bezkosticové podprsenky z obchodů jako KIK, H&M nebo Lindex (v diskuzi zmíněna Lindex 85D/E za 170 Kč).
- Specializované prodejny a e-shopy pro velké velikosti doporučené v diskuzi byly Caresse, Braexpert, Le Chaton a Astratex; u velkých velikostí se doporučuje profesionální přeměření a vyzkoušení v kamenném obchodě.
Nejčastější otázky
Q: Kde koupit kojící podprsenku ve velkých velikostech?
A: Doporučené kamenné obchody a odborné poradny jsou Caresse a Braexpert (Praha), dále Le Chaton (nabízí Sophie maternity) a Bílá Tara; e-shopy a prodejci se sortimentem do velkých košíčků jsou Astratex, RajPradla, VIP-pradlo, Bonprix a Ondalek.
Q: Kdy v těhotenství koupit kojící podprsenku?
A: V diskuzi se doporučuje koupit kojící podprsenku nejdříve od 7. měsíce těhotenství nebo až po porodu, protože prsa se mohou zvětšovat hlavně v první a druhém trimestru a po porodu dochází k nalití.
Q: Je lepší kojící podprsenka s kosticemi nebo bez kostic?
A: Názory se liší: podprsenky s kosticemi (v diskusi zmiňovány značky Anita, Panache) nabízejí pevnou oporu pro těžší prsa, zatímco bezkosticové bavlněné či sportovní modely (Marks&Spencer, H&M, KIK, Lindex) jsou pohodlnější na spaní a do porodnice.
Q: Kolik stojí kojící podprsenka podle kvality?
A: V diskuzi byly uvedené příklady cen od 170 Kč za Lindex (85D/E v akci), přes 500–999 Kč za levnější/sekundární kusy a až kolem 900–1 100 Kč za kvalitní značky jako Anita nebo Panache.
Q: Jak vybrat správnou velikost kojící podprsenky?
A: Doporučuje se nechat se přeměřit v odborném obchodě (Caresse, Braexpert), uvažovat o o číslo větší velikosti košíčku při objednávání online a počítat s tím, že obvod i košíčky se při nalití mohou zvětšit o 1–3 velikosti.
Q: Jaké značky/modely jsou vhodné pro velmi velké košíčky?
A: V diskusi byly opakovaně doporučeny Anita (např. model 5059), Panache (model Envy), Panache Sophie maternity, Elomi, Freya a Fantasie; také byly zmíněny sportovní modely Paula a Ergee pro nošení doma.
Závěry z diskuze
Shoda
- Pro velmi velké košíčky se vyplatí investice do kvalitní kojící podprsenky značek Anita nebo Panache.
- Na první dny v porodnici a na spaní jsou adekvátní levné bavlněné nebo sportovní bezkosticové modely (KIK, H&M, Lindex).
- Doporučuje se nechat si podprsenku profesionálně přeměřit a vyzkoušet v obchodě (Caresse, Braexpert, Le Chaton).
Sporné názory
- Některé ženy preferují kojící podprsenky s kosticemi kvůli oporě, jiné preferují bezkosticové modely kvůli pohodlí a spánku.
- Někteří doporučují do porodnice koupit levnou podprsenku předem, jiní radí počkat na nalití prsou a koupit až po porodu nebo od 7. měsíce těhotenství.
- Zkušenosti s e-shopy se liší; Bonprix má v diskuzi jak chválu (sedí s kosticemi), tak varování kvůli odlišnostem velikostí.
Otevřené otázky
- Jak přesně předpovědět individuální změnu velikosti během těhotenství a po nalití po porodu u konkrétní ženy?
- Který konkrétní model poskytne nejlepší dlouhodobou oporu pro velmi velká a těžká prsa při kojení?
- Jak optimálně zvolit velikost do porodnice, když není jisté, jak moc se prsa při porodu a nalití změní?
Zmíněné značky a firmy
Carriwell, Linia, KIK, Globus, Lindex, Anita, Astratex, Marks&Spencer, Bonprix, Panache, Timo, Triumph, Caresse, Braexpert, Dolly, Bílá Tara, Le Chaton, RajPradla, Ondalek, Jarpol, VIP-pradlo, Naturana, Ergee, H&M
Zmíněné produkty a metody
Carriwell podprsenka s krajkou C2005-2026, Linia Vanesa kojící, Linia podprsenka Paula 101, Lindex kojící podprsenka 85D/E (170 Kč), Marks&Spencer bavlněné bez kostic 2ks, Bonprix kojící podprsenky (včetně modelů s kosticemi), Anita kojící podprsenka 5059, Panache Envy, Panache Sophie maternity, sportovní podprsenka Ergee (z Kiku), Jarpol MK podprsenka, Naturana 5089, nákup kojící podprsenky od 7. měsíce těhotenství nebo po porodu, nošení podpůrné podprsenky při kojení a doporučení spát v podprsence několik měsíců po ukončení kojení (uváděno jako rada)
Místa a osoby
Praha, Brno, Galerie na Orlí (Brno), Globus, KIK, Lindex, Caresse, Braexpert, Le Chaton, Bílá Tara, Astratex, RajPradla, Marks & Spencer, Bonprix, Ondalek, VIP-pradlo
@kryndy určitě doporučuji.... nikdy jsem nebyla v kabince tak dlouho jak tam 😀 Poprvé v brně, paní nosila, pomáhala "rovnat" prsa, koukala.... kolikrát bych řekla, že to je docela ok,ale sama vždycky upozornila, kde kousek něco nesedí a naporpvé mi prostě řekla, že mám jet na pobočku do Prahy (nějak jsme padly na to, že se tam chystám), kde tam toho mají mnohem víc. Třeba zn.Panache je super. Do té doby jsem nosila Timo, Triumph, ... ale už je nechci, vůbec nejsou tak pevné, nedrží obvod nebo nemají tak dobře podšitá ramínka 😉 A ceny kolem 1100,-, takže podobné jak Timo, Triumph 😉
nevím, jak velká prsa jsou u vel. 90 F apod., já měla kojící podprdu 75G, a musím říct, že na tak velká prsa, to nechce šetřit, pokud člověk nechce mít po kojení prsa hodně zničená (dokonce jsem četla, že ještě asi 3-4měsíce po ukončení kojení se doporučuje v podprsence i spát). Já koupila značku Anita a podprsenku zkoušela osobně v krámě (vzala jsem černou a béžovou), až po roce jsem si asi třetí kus troufla koupit přes internet někde se slevou, stejnou velikost. Napoprvé bych to neriskla. Potřebovala bych vlastně dokonce obvod ještě menší, jsem se dozvěděla, ale 70 se nedělala v tak velkém košíčku.
Jinak doporučuju na velký objem i velké košíčky e-shop Astratex.
@lindaaax
@a_vav kojící podprsenka se prý doporučuje kupovat nejdříve od 7.měsíce těhot. nebo příp. po porodu, mě se prsa zvětšily o 3 vel. během 1.-2.trimestru. Pak už ne. Co se týče nalití prsou po porodu nalije se spíš horní část, a košíčky bývají pružné a přizpůsobivé, nemělo by to působit problém.
Jinak co mi radila i LP, doporučuje rozhodně kvalitní kojící podprsenku, která když se odepne košíček, je prso holé, a rozhodně prý nekupovat tu, kde když se košíček odepne, prsou kouká ven tou dírou, nalité prso tam může být trošku uškrcené a může to škodit laktaci, příp. jen být nepříjemné:
Holčinky, tohle mi našla kamarádka: http://ekskluzywna.cz/p/65/82292/jarpol-mk-podp... a http://www.vip-pradlo.cz/658-materska-podprsenk... . Asi si koupím tu druhou. A mám teď 80 F. tak nevím jestli 85 G nebo 80 G.
včera jsem si koupila v M&S úžasné podprsenky (dvojpack) za 999,- Kč.. dosud jsem měla jen takové ty elastické z H&Mka na ty první dny, kdy se prsa nalívají, je to akorát. Dost jsem je natáhla, protože jsem týden po porodu do nich rvala pytlíky s ledem. Ty nové mám 75E a sedí mi skvěle, jsou mírně vyztužené, bez kostic a komfort nošení je perfektní.
Tak já jsem se dnes rozhodla objednat z Bonprixu (když je do 10.5. poštovné zdarma) 😀 já osobně nesnesu podprsenku bez kostice a tady jsem narazila na jednu co je má ... dlouho jsem se rozmýšlela nad velikostí a vzala jsem si velikost pouze o "číslo" větší uvidíme jak bude sedět 😒 😉
http://www.bonprix.cz/style/kojici-podprsenka-2...
http://www.bonprix.cz/style/podprsenka-pro-koji...
http://www.bonprix.cz/style/podprsenka-pro-koji...
http://www.bonprix.cz/style/podprsenka-pro-koji...
S bonprixem mám blbý zkušenosti právě ohledně velikostí. Tak snad budeš výjimka!!! Já chci bez kostic na spaní, pak si asi taky na ven pořídím s kosticema.
Snad mi tedy sedne nikdy jsem u nich nic neobjednávala 😀 velikost je (u mě) riziko na všech stránkách hlavně kvůli mé velikosti ... já bych se bez kostic zbláznila a to jsem zvyklá v podprsenkách i spát 😅
Já teda taky podprdu doma sundávám a ta úleva když jsou "holky" venku z chlívku:D Dneska jsem koupila podprdu v http://www.rajpradla.cz/ tam maj i větší velikosti,jsem zvyklá za podprdu dát kolem 550,- a víc aby mi v ní bylo pohodlně aspoň na chození po nákupech vejletech atd:D Tak jsem zvědavá jak jim sedí ty velikosti,snad to klapne a nebudu nic muset posílat na své náklady zpět,každá korunka dobrá,tak snad...:D Maj tam i větší velikosti,pak beru od astratex,,zatím ok:D
Já mám 85F (předtím jsem měla košíčky D). Kvalitní podprsenku jsem si kupovala až po šestinedělí, kdy bylo jasné, že opravdu budu kojit (u prvního syna se to nepovedlo). Do porodnice jsem si koupila obyčejné bavlněné bez kostic, ale u takovéhle velikosti je to fakt nevhodné 😀 a dá se říct, že na nic 😀
Po šestinedělí jsem zainvestovala. Všichni si chválili značku Anita. Koupila jsem si dvě, dva typy. Jedna má vypodložené košíčky, jedna ne. Jedna nová za 900 Kč (vím, že je to moc, ale u téhle velikosti to chce fakt kvalitu a radši jednu pořádnou než pět na prd) a druhou jsem sehnala přes bazar, ale je nepoužitá a při dodání to bylo fakt poznat, že je nenošená. Ta stála 500 Kč.
Jinak Anitu má spousta eshopů.
jo a správná podprsenka je taková, kde o ní celý den nevíte, nikde netlačí. Takže žádný "přijdu domů a sundávám" 😀 Mě osobně je hodně nepříjemné chodit naostro, přece jenom F už něco váží. V noci spím ve sportovní podprsence.
Měla jsem tuto v 85E a byla super... http://www.ondalek.cz/produkt/anita-kojici-podp... a na doma doporučuju se stavit do Kiku na sportovní podprsenky Ergee typ viz. obrázek (nebo tak nějak se to jmenuje)- hezky drží i větší prsa a dá se s ní i super kojit 🙂
No tak já nevím chtěla jsem též objednat v bonprixu, říkáte že tam špatně sedí?Libí se mi tyhle http://www.bonprix.cz/style/kojici-podprsenka-2...
Ahoj holky,
podprsenka ať už kojící či nekojící je pro mě věčné téma (velikosti, které jsem postupem času měla jsou dle anglického číslování 70HH-85H). Za sebe mohu nejvíc doporučit zn. Panache - jako nekojící model Envy (dělá krásná kulatá prsa), jako kojící se teď chystám na model Sophie maternity, z ostatních značek Elomi, Freya, Fantasie.
Ta Sophie maternity je aktuálně k dostání/ozkoušení zde:
http://www.lechaton.cz/luxusni-spodni-pradlo/ko...
Z obchodů, kde by vám měly prodavačky dobře poradit - Caresse, Braexpert, Dolly a Bílá Tara (specialista na Anitu) - vše Praha.
Aha, no já mám zkušenost z prvního těhu že mi byli D dobré i trochu větší - a to mám D normálně, ale neměla jsem z bonprixu, měla jsem nějakou no name a z ca nevyztuženou (95DD)
takže podprda z Bonprixu dorazila a já jsem spokojená myslela jsem si bůhví jaké číslo jsem si neobjednala a světe div se kostice sedí jak pr..l na hrnci a košíček je o něco málo větší (až bude mlíko bude parádní) jinak kdo má a bude mít menší velikost byli jsme v Kiku a mají příjemné kojící (do 90 D) aspoň u nás byla největší



@blanka.k No super, Caresse mám kousek od baráku 🙂