icon

Kojící podprsenka, která vypadá sexy. Máte tip?

avatar
pavluska88
17. zář 2013

Hezký den přeji 🙂 Máte tip na kojící podprsenku, která vypadá aspoň trošku sexy? 🙂 Děkuji za odkazy. Pavla

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 20. čer 2026 · 29 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Pro začátek kojení se v diskusi doporučují bavlněné kojicí podprsenky bez kostic, protože podle zkušeností mohou kosticové podprsenky zvyšovat riziko zadržování mléka a nepohodlí.
  • Mezi opakovaně doporučované značky patří Anita, Carriwell, Astratex, Triumph Mamabel, Hotmilk, Upavan a značkové řetězce jako Marks&Spencer, H&M a Dianka, přičemž některé obchody nabízejí i profesionální přeměření velikosti.
  • Konkrétní nákupy a služby zmiňují kamenný obchod eshopspravnapodprsenka na Palmovce v Praze s modelem Luminous (včetně kalhotek cca necelých 1 500 Kč) a internetové obchody jako Astratex, skvele-pradlo.cz, carriwell.cz, timo.cz, dudlikarna.cz a johana.cz.


Nejčastější otázky

Q: Jakou kojicí podprsenku zvolit na začátek kojení?
A: Na začátek se doporučuje bavlněná kojicí podprsenka bez kostic; v diskusi byla jmenována Sassa jako příklad obyčejné domácí podprsenky a obecná rada zní volit praktickou nevyztuženou variantu.

Q: Kdy je bezpečné nosit podprsenku s kosticemi?
A: Podprsenky s kosticemi se v diskusi doporučují až po ustálení laktace; varování uvádí, že kosticové podprsenky mohou podle zkušeností způsobit problémy se zadržováním mléka.

Q: Kde nechat profesionálně přeměřit velikost kojicí podprsenky v Praze?
A: V diskusi byla uvedena zkušenost s kamenným obchodem eshopspravnapodprsenka na Palmovce v Praze, kde zákaznice prodavačka přeměřila a doporučila model, cena setu Luminous s kalhotkami vyšla na necelých 1 500 Kč.

Q: Které značky nabízejí pohodlné a "hezky padnoucí" kojicí podprsenky?
A: Jako pohodlné a dobře padnoucí byly v diskusi opakovaně zmíněny Carriwell, Anita, Triumph Mamabel, Barley a Hotmilk; Carriwell je vyzdvihována i pro možnost přizpůsobení více velikostem.

Q: Kde koupím širší sortiment velikostí (např. 85E)?
A: Dle diskuse nabízí širší velikostní řady e-shop skvele-pradlo.cz, kde je možné najít velikosti "od nulek až po větší poprsí" včetně 85E.

Q: Jak řešit protečení mléka v podprsence?
A: V diskusi byla zmiňována potřeba kojicích vložek do podprsenky jako běžné opatření proti protečení a doporučení vybírat podprsenky, které dobře zadržují vlhkost; konkrétní značky s dobrým zadržením zmíněny: Triumph Mamabel.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Na začátek kojení je lepší koupit praktickou bavlněnou kojicí podprsenku bez kostic.
  • Carriwell, Anita, Triumph Mamabel a Astratex jsou opakovaně doporučované jako značky, které dobře padnou a jsou pohodlné.
  • Některé kamenné obchody (eshopspravnapodprsenka na Palmovce) nabízejí přeměření a poradenství při výběru.


Sporné názory

  • Názor 1: Podprsenky s kosticemi mohou být pohodlné a vytvarovat prsa (některé uživatelky nosí Anitu s kosticí a jsou spokojené).

Názor 2: Podprsenky s kosticemi je lepší vynechat během raného kojení kvůli riziku zadržení mléka a bolesti prsou.

Otevřené otázky

  • Jak rychle po porodu lze bezpečně přejít k podprsence s kosticemi bez zvýšeného rizika zadržení mléka?
  • Které konkrétní modely kombinují estetiku ("sexy") s certifikovanou funkčností proti zadržování mléka?


Zmíněné značky a firmy

Anita, Astratex, Carriwell, Barley, Triumph, Hotmilk, Upavan, Mammae, Sassa, Marks&Spencer, Dorina, H&M, eshopspravnapodprsenka, Dianka, skvele-pradlo.cz, Dudlikárna, Johany, Timo

Zmíněné produkty a metody

Triumph Mamabel, Luminous (model z eshopspravnapodprsenka), Hotmilk Dusk, Upavan Baby Comfort, Carriwell s krajkou a klipem ke kojení, Carriwell push-up model, Barley vyztužená kojicí podprsenka, Mammae model, Sassa obyčejné kojicí podprsenky, Dorina, kojicí košilky, kojicí vložky do podprsenky, vyhýbání se kosticím v rané laktaci, profesionální přeměření velikosti v kamenném obchodě

Místa a osoby

Praha Palmovka, Smíchov, Anděl

avatar
veruska007
17. zář 2013

Anita s kosticí

avatar
tadlen
17. zář 2013

mám z astratexu pěkné komplety 🙂

avatar
olcab
17. zář 2013

ja mam take z Astratexu s kosticema a spokojenost

avatar
hojda
17. zář 2013

Rozhodně bych tu s kosticí nechala až po rozjetí kojení, ty kostice můžou dělat problém, se zadržováním mléka, tak kup na začátek je obyč bavlněnou a až budeš vědět i přesnou velikost, tak si kup nějakou pěknou, která bude sedět. JInak dobré jsou od Carriwellu, sedí na více velikostí, protože odhadnout prsa dopředu je dost těžké.

avatar
limpopocz
Odpověď byla odstraněná
avatar
cajomilka
17. zář 2013

Mám výbornou od Carriwellu, ale jestli je sexy těžko říct, je to spíš lambáda. Je příjemná, skvěle sedí. Nosím ji i teď, když už nekojím, protože se dá dobře přizpůsobit změnám rozměrů 🙂

avatar
mpavlinka
17. zář 2013

Mám Barley, je jemně vyztužená, tak aby byla pohodlná a aspoň dělala nějaký pěkný tvar 🙂

avatar
daisyjane
17. zář 2013

Ahojky. Mám od značky Triumph tuhle: http://www.triumph.com/cz/pc_images/GWF_ss11/Ma... a jsem maximálně spokojená. Je bez kostic, ale zároveň je pevnější. Není pod tričkem nic vidět a když ti případně trochu poteče mléko, tak ho nepropustí 😉

avatar
pajamo
17. zář 2013

Mam pár obyč na doma a na ven tuhle, chtěla jsem něco, co nebude vypadat tak "mateřsky" a je skvělá
http://www.eshopspravnapodprsenka.cz/podprsenky...

avatar
poletuszka
17. zář 2013

byla jsem moc spokojena s upavanem http://www.kojici-podprsenka.com/misa/eshop/3-1...

avatar
pajenka
17. zář 2013

Mám také Triumph Mamabel a jsem spokojená, nemá žádné ozdoby ani krajky, ale je vyztužená (bez kostic) a pod oblečením není nic vidět, pěkně se dá odepnout jednou rukou

avatar
olasek
17. zář 2013

Mám tuhle zn.Mammae http://www.babiez.cz/podprsenka--fialova-vel-95... Ale musím říct, že mě ze začátku tak bolela prsa, že jsem nemohla mít žádnou kojící podprsenku....asi po měsíci jsem začala nosit obyč kojící od Sassa, ale ta není moc sexy 🙂

avatar
bufobufo
18. zář 2013

Mám od Marks&Spencera - pohodlná ale hezká. Pak mám hejno pohodlných (Dorina) ale nepříliš sexy... A prima jsou také kojící košilky - mám od HM 🙂

avatar
m_d
18. zář 2013

Na zacatek bych zvolila prakticnost misto byt sexy, hlavne kdyz se nalejou prsa tak jsou citluva, bolava a hlavne ja treba nez vychytala vlozky do podprdy aby porad neprotikaly to byl mazec. Takze jsem mela z astratexu, takovou ruzovou 🙂 a je i pekna. Ted uz je to v pohode a muzu vyrazit na dve hodinky ven bez vlozek do podprdy 😉 mam od Anitta s kostici, jednu celokrajkovou a jednu kladickou v barve sampan a prijdou mi i sexy 😉

avatar
rye
18. zář 2013

Anita měla krásný výběr saténových a moc pěkných 😉 . Jinak jsem si kupovala na ebay, super výběr.

avatar
ravela
18. zář 2013

Měla jsem z H&M. Nebylo ani poznat, že je to kojící podprsenka 😉

avatar
mahafi
18. zář 2013

Mám od Anity, jsou krásný a dobře padnou 🙂.

avatar
janaj0
18. zář 2013
avatar
magdalenabebe
19. zář 2013

Za sebe rozhodně doporučím obchod http://www.eshopspravnapodprsenka.cz/11-kojici-...

Byla jsem v kamenném obchodě v Praze na Palmovce, slečna mě přeměřila a vybraly jsme nádhernou podprsenku, model Luminous, včetně kalhotek to vyšlo na necelých 1.500Kč a rozhodně si další koupím zase u nich. Je pevná, ale jemná, nikde netlačí a je opravdu krásná.

avatar
patuldas
21. zář 2013

já váhám nyní mezi http://www.dianka.cz/kojici-podprsenka-mk/ a http://www.dianka.cz/kojici-podprsenka-amam-black/, kteoru byste holky doporučily ? A nebo ještě neějakou jinou ? Mají jich tady víc http://www.dianka.cz/tehotenske-pradlo/ ale tyto dvě se mi líbí asi nejvíce a jsou za rozumné peníze 😵

avatar
spravnapodprsenka
26. zář 2013

Děkujeme maminkám za doporučení našich podprsenek a obchodu, těší nás, že jste spokojené 🙂 Každá mamča chce vypadat alespoň trochu hezky a když někdy vidím, jaké prádlo se v obchodech prodává, chce se mi z toho skoro brečet.. Kromě toho, že je podprsenka hezká na pohled by měla být také funkční - u kojicích to platí dvojnásob. Pokud se v ní necítíte dobře nebo vám vadí třeba šev, který jde přes bradavku - nekupujte. Nakonec by vám akorát prádlo leželo v šuplíku, což je škoda...

avatar
ivca_ch
21. bře 2014

V kterém HM, CA nebo Marks Spencer mají kojící podprsenky - Praha? Děkuji

avatar
olusenka
21. bře 2014

@ivca_ch MS ano, třeba na Smíchově, na Andělu. Ale malé velikosti, malé košíčky. Viděla jsem tam před nějakou dobou balení po 2kusech.

avatar
tehotne
23. bře 2014
avatar
ala1970
3. říj 2014
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Já když jsem kojila tak jsem měla problém i velikostí poprsí... Takže nebyl problém jenom jaký, ale kde seženu dobrou velikost. Moc obchodu nenabízí 85E atd. Našla jsem si na netu pak naštěstí obchod http://www.skvele-pradlo.cz/damske-spodni-pradlo/podprsenky.html, kde naleznete od nulek až po větší poprsí.

avatar
ludmilad
3. říj 2014

Třeba tahle krajková od Carriwellu http://www.carriwell.cz/podprsenky/podprsenka-s...

avatar
limba111
30. říj 2014

Měla jsem tuto http://www.dudlikarna.cz/tehotenske-a-kojici-po.... Nevím tedy, jestli působila přímo sexy, ale rozhodně byla pohodlná a přitom v ní prsa vypadala pěkně.

avatar
jennyparadise
30. říj 2014

Pro začátek na doma jsem měla určitě obyčejné bavlněné bez kostic, ale jak se laktace ustálila, nosila jsem nejčastěji tuto: http://www.johany.cz/kojici-podprsenky-vyztuzen...
Přímo z tohoto e-shopu - docela jsem se bála objednávat prádlo z netu, ale dobrá zkušenost, doporučuji 😉

avatar
simmonazana
7. bře 2015

http://www.timo.cz/cs/materske-kojici-podprsenk...

Manželovi teda sexy přišla a hlavně vypadá dobře pod oblečením 🙂

avatar
anniesfibis
26. dub 2015

Normalne nosim 85B-C ...jakou velikost kojici koupit a kdy jste ji az kupovali...me desne boli prsa od // 😀