3. císařský řez. Jaký byl?

joelly
20. únor 2012

Moc bychom si s manželem přáli mít jednou tři děti. Bohužel mám indikaci k SC a názory na počet císařských řezů se různí. Zajímalo by mě u vás, které jste do toho šli, jaké bylo vaše třetí těhotenství a třetí císař? O SC je zde na MK spousta témat, ale ty se týkají spíše způsobu porodu po SC, odstupu těhotenství atd. Já bych byla ráda za praktické zkušenosti těch, které si to prožili (případně jsou potřetí těhotné a třetí SC je čeká) - táhla vás jizva, doktor vám těhotenství doporučil/nedoporučil atd. Díky! 😉

fandysek_1
30. lis 2018

@emilkamilka při prvním císaři to bylo trochu složitější s rekonvalescenci, ale po pár dnech na paralenech a vyčištění rány jsem byla do 3 týdnu v pořádku. Při druhém jsem fungovala hned druhý den naprosto v pohodě, ale opět se mi nevyhlo čištění stehů. Moje tělo nedokáže vstřebává všechno šití.

vapka
30. lis 2018

@fandysek_1 a jde to podpořit třeba nějakými homeopatiky? Já i přes mojí špatnou srážlivost krve, toto naštěstí zmáknu, jen jsem si vzpomněla u prvního na ty dreny, měla jsem dva a vyndání bylo horší, než celé hojení rány..... Kdy máš/te termín?

fandysek_1
30. lis 2018

@vapka o homeo nevím. To jsem nesledovala. Mě pomohlo být více pohyblivá na jipce po spinalu kromě zvedani hlavy. Taky jsem měla u prvního dren a bolelo to slušně to vytahování, ale řekli mi, ať kašlu a vytahli to. Teď jsem žádný neměla. Teď jsem 3 týdny po druhém císaři. Teď bych chtěla alespoň 2 roky pauzu a pak zkusit třetí. Děti teď máme po roce.

vapka
1. pro 2018

@fandysek_1 Jj, také mi řekla sestra ať si zkusím zakašlat 😀 haha, jsem jí z bolesti chytla za ruku - reflex. Jinak já jsem ani jednou neležela po císaři ani 12 hodin. cvičila jsem už na jipu. pokaždé k nám přišla fyzio a ukazovala jaké cviky na odcházení očistků a jak si ulevit....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru