Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

werumka
17. bře 2016

@pe_ma No a teď jsi to zkazila 😀 kvůli Tobě teď ten den počítat musíme 😀 😀 a co jsi měla k večeři?

vrk
17. bře 2016

@werumka jsem pro. Neco na me leze spanek spatne, snidane pozde a lacna 6,3 😨

vrk
17. bře 2016

@missym mne mluv...

pe_ma
17. bře 2016

@werumka už mlčím :D jako vždy...tousták se šunkou a pak tousták s lučinou...ale na večeři mi přidal 2j inzulinu, to bude tím...

werumka
17. bře 2016

@pe_ma Jojo, tím to určitě je. A kolik jsi měla o večeři před tím přidáním?

pe_ma
17. bře 2016

@werumka já měla právě večeře ok, ty 2 hod po většinou 5,8...obědy taky většinou ok, ale snídaně krize, tak sem to moc nechápala, ale ptala sem se, jestli opravdu na večeři a že jo...

werumka
17. bře 2016

@pe_ma no to je fakt divny... Kdyz mas po večeři pod 6, tak přidáním inzulínu si uděláš akorát hypo... Nemyslel přidat dlouhý na noc?

pe_ma
17. bře 2016

@werumka nn, vyloženě před jídlem...

werumka
17. bře 2016

@pe_ma Tak to fakt nechápu 😀 Vždyť ten inzulín je za hodinu pryč, ten Ti ráno neovlivní...

pe_ma
17. bře 2016

@werumka asi tak :(

werumka
17. bře 2016

@pe_ma Já bych snad radši nepřidávala... uvidíš po 30. týdnu, možná to bude potřeba, ale teď fakt ne... Jestli máš výš po snídani, zkus spíš jednou přidat ráno, co to udělá.

pe_ma
17. bře 2016

@werumka že by?

mosquito
17. bře 2016

Holky, já mám taky problémy s tou lačnou hodnotou a pak občas i po snídani. Jen po malé porci ovesný kaše to bylo dobré, asi mi nedělá dobře pečivo, či co. Jinak mám glukometr od minulého úterý. V pondělí jsem byla na kontrolním dni v nemocnici a nechali si mě přes noc. Příští pondělí jdu na další kontrolní den a tam se uvidím, jak mi to zas kde ulítne a pak se rozhodne co dál.

werumka
17. bře 2016

@pe_ma Nemá se co stát - však jsi to viděla - když máš po večeři 5,8 a přidáš dvě jednotky, tak se to sníží na 3,8. Takže pokud máš po snídani třeba kolem osmi, devíti tak Ti to hypo určitě neudělá 🙂

vrk
17. bře 2016

Holky co k veceri??? Uz mi dochazi fantazie a chute. Co jste mely dnes?

vrk
17. bře 2016

@mosquito a kolik mivas lacne a po snidani?

pe_ma
17. bře 2016

@vrk já to asi moc neporadím, já snídám a večeřím to stejné, měním jen obědy :D

vrk
17. bře 2016

@pe_ma takze toust? Musim taky zkusit.

pe_ma
17. bře 2016

@vrk jj, zjistila sem, který tousták je nejlepší a jím jen ten, se šunkou a sýrem a k tomu zeleninu...na snídani někdy takovou pomazánku - vajíčko, lučina, rajče - a na večeři někdy něco jiného...párek, romadur, mozarelu, včera tunák z konzervy...jím "všechno"

vrk
17. bře 2016

@pe_ma a jakej teda prosim kupujes ten chleba? Ja zkusila ted obyc zitnej a spatny...i suchary mi to zvedaj, tak jen obyc muzu asi. Toust bych si dala

pe_ma
17. bře 2016

@vrk kupuju si tenhle 🙂 http://www.penam.cz/cs/nase-vyrobky/pecivo-rosi...
ještě mi hodně vyhovoval tento, ale ten se blbě shání, ten sem viděla jen v kauflandu a ten mám z ruky :( http://www.penam.cz/cs/nase-vyrobky/pecivo-rosi...
ale chce to vyzkoušet, co ti bude vyhovovat 🙂

vrk
17. bře 2016

@pe_ma a normalni chleba vubec nejis? Dekuju mrknu na to.

pe_ma
17. bře 2016

@vrk mě vadí ten objem pečiva, ten toust se smrskne :D ale někdy si dám i normální chleba, na večeři, ráno ho nezvládnu

zuhra
17. bře 2016

@vrk ja jsem na tom s večeři taky stejne nudné - bud jogurt s nějakou otrubou nebo knackebrot, sýr, rajče.

dayella
17. bře 2016

Já si teda jako chleba dávám balený po 5 krajících buď Colorado nebo Arizona (hlavně proto, že dlouho vydrží) a pak jsem ještě objevila v Kaufu celozrnný chléb, ale ten zas vydrží tak 3-4 dny a když není nic jiného, tak obyčejnou šumavu.

zuhra
17. bře 2016

Holky, nam rikali Šumavu, jinak opatrně....

maru9
18. bře 2016

Tak sedim v cekarne a cekam na glukometr, dostala jsem 2 jednotky kvuli posnidanove hodnote.. nejak se divim ze me to ani nerozhodilo a jsem naprosto v klidu, hodnota byla 7,8 po malickate snidani - delim (uz 2x jsem to mela tesne pod hranici), i po obede uz mi to trosku stoupa oproti drivejsku.. tak uvidime jak to bude pokracovat ..

pe_ma
18. bře 2016

@dayella ty sem taky kupovala, ale je mi z nich špatně :( ted v těhu mám s těmi celozrnnými věcmi problém :(
@zuhra mě řekli, že je jedno, co budu jíst, hl že jíst budu, že klidně bílej rohlík, takže jím to, co zvládám 🙂

pe_ma
18. bře 2016

@maru9 tj moc fajn, že to bereš v klidu 🙂 určitě to bude vše ok 🙂

maru9
18. bře 2016

@pe_ma muzu se zeptat, vim, ze mas trochu problem kocirovat ty hodnoty, jak tady ctu, tak me zajima - vis, jak je na tom tvoje mimco, co se tyce velikosti? Zajdu sem parkrat do tydne a kukam co se resilo, takze omlouvam se, jestli jsem to tady nekde prehlidla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru