Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

vrk
31. bře 2015

@rozarka13 tak ty musim taky najit🙂

rozarka13
31. bře 2015

@vrk Moc jsem tomu nevěřila, přes den mám cukr v limitu, ale po ránu s tím bojuju. Včera jsem si dokonce dala po dlohý době teplou večeři a před spaním ty lupínky a ráno zázrak 🙂 Lupínky stojí asi 53,- Kč a jsou stejně dobrý jako ty slazený. A za odměnu jsem si dala teď kousek medovníku - jsem poslední den v práci, všechno jsem rozkrájela, tak jsem musela s ostatníma ochutnat.

macinek
31. bře 2015

Tak snídaně byla moc, ale chtěla jsem zkusit jak výjde bagetka, navíc měla skoro 80g, takže hodinu po snídani 8,1, no zítra se vracím k obyčejnému chlebu 😀

Vypadá to že jako druhá večeře se hodně osvědčuje mléko s různými lupínky a cereáliemi 🙂

barbarkaaa
31. bře 2015

Juch mam propustku na 24 hodin. Jen se musim domluvit kdy do me chteji stouchat. Rikali koncem tydne a max zacatkem pristiho. Ze bych vyuzila na velikonocni pondeli a neosidila holky o koledu, prooze jinej s nima nemuze

macinek
31. bře 2015

@barbarkaaa Super tak to si všechno nachystáš a miminko může na svět 😵

saraha1
31. bře 2015

@vrk on mi rek, at ji mam doma pripravenou, pripadne at si ji vezmu. Takze ja si myslim, ze on pocita s ti ze se treba uz bude neco dit a podpori to treba hamlitonem, z toho teda nejsem vubec odvarena, nebo proste treba nastup druhej den a vyvolavani. Jinak mi rekl, ze ten muj jeden prasek na tlak je stejne jen placebo podle vseho (to jsem mu odsouhlasila), tlak mam spise casem lepsi - neni se cemu divit, tlak mi meri na monitorech a ne protivna sestra u moji gyndarky. No a jinak prej me nechce nechat moc prenaset, takze predpokladam, ze by asi rad, aby prcek byl proste podle utz v den terminu venku.

@barbarkaaa barus, to je super, ze te pusti, to nejduleztiejsi vyridis, jen prosimte!!! jestli jsi jako ja, tak se nevynervi po prichodu domu hned ve dverixch, ja vzdcky prijdu odnekud dobre naladena,pak vidim ten bordel a mnazela leziicho na seadcce s pc a nejakou debilni hrou a vjede do me takovej vztek..takze klid, prichystej co je treba a klid 🙂.

@macinek krasny hodnoty! takovy jsem nemela nikdy 😀.
Vcera jsem mela sacharidu urcite min, kdyz mi nebylo dobre, ale cukru pozehnane, koupila jse si venecek, mela jsem jahod furu, tvaroh, kousek chleba a tak. No rikala jsem si, jak to rano bude vypadat dneska a ono 5,3. Teda rano.. vstavala jsem v 10! 😀
Zaludek jeste malicko citim, ale uz je to mnohem lepsi.

macinek
31. bře 2015

@saraha1 Pokud je tělo už aspoň trochu nachystáno, tak hamilton většinou zabere, mě dělali hamiltona ve čtvrtek, doktorka říkala, že už se to všechno hezky chystá a v noci ze sobotu na neděli mi prdla voda a ve 4:20 byl syn na světě, na vyvolání jsem měla nastoupit v neděli v 7:30 😀 , rodila jsem v 38+5

saraha1
31. bře 2015

@macinek no, kdyby mi vcera doktor prohlidl, tak bysme vedeli alespon, co se chysta nebo ne..blbec. Ale je dost, mozny, ze to nechce stejne uspechat a proto mozna, ze v to utery uvidi. Pokdu se neco bude chystta, udela Hamiltona a pokud ne, tak bude indukce. Ale mohl bejt konkretni, abych vedela, co cekat. Doufam, ze teda alespon by pomhol a moc by nebolel, nekomu nepomohl moc nebo jich mely ty holky nekolik po sobe, nez zabraly.

macinek
31. bře 2015

@saraha1 No ona se ta připravenost mnohdy mění z hodiny na hodinu 😀 a nikdy nejde moc odhadnout jak to půjde, kamarádku doktor strašil, že jakmile praskne voda rychle do porodnice, že to bude rychlovka a nakonec od prdnutí vody porodila až skoro za 12 hodin 😒

vrk
31. bře 2015

@saraha1 juu, ty se mas, tak super, ze uz takto rekl, tasku ssebou a hura pro mimiska❤.

vrk
31. bře 2015

@macinek tak to ti krasne vyslo ten prvni porod a ten hmat se dela jak prosim? To nejak otevira cipek nebo co?

vrk
31. bře 2015

Jinak ja akorat prisla z poradny. Malej odpovida 31+3tt a ma 1800g...rikala, ze vse ok. Ptala jsem se i na vetsi brisko a to pry nema, ze je celkove vetsi, ale v norme. Ja jsem ted 29+5dle utz ve 12tt, takze dobry no, minule rikala o 14dni napred, ted uz jen 12dni...a kdo vi jak😉

macinek
31. bře 2015

@vrk tady je o tom článek https://www.modrykonik.cz/hamiltonuv-hmat/
Mě se doktorka dopředu zeptala jestli mi ho může udělat, že je vše hezky připravené a že by jsme tomu mohly pomoct, tak jsem souhlasila a provedla to v rámci vnitřního vyšetření, kdyby mi to neřekla, tak bych to ani nepostřehla, rozhodně to nebolelo, jenom jsem potom asi půl dne trochu špinila, ale ono ke konci je to normální i po klasickém vyšetření

vrk
31. bře 2015

@macinek je, dekuji, mrknu. Tak aspon, ze tomu jde trochu pomoct, to je fajn

vrk
31. bře 2015

Mne dnes konecne prisly nove prouzky, tak znovu merim 🙂 uz mi to i chybelo 😂

nicky27
31. bře 2015

@vrk prosím Tě ty sis nechávala napsat ty proužky nebo sis je sama objednávala? Mně už došli, takže už neměřím. Do dia už nechodím a dala mi i rovnou zprávu do porodnice

barbarkaaa
31. bře 2015

Jo jo juch no pokud se na me chteli vrhnout po svatkch tak si to vyberu v pondeli, aspon holkY nepridou o koledu.
Taky bh radsi kdyby to slo rozstouchnout hamilonem. Tableta byla masakr

vrk
31. bře 2015

@nicky27 ja si je sama koupila na netu. Dr.mi dala jen dvoje po 50ks na zacatku, ja si ted objednala troje..tak uvidim do kdy vystaci.

vrk
31. bře 2015

@barbarkaaa a po tablete sis nechala dat epidural nebo nic?

vrk
31. bře 2015

Jinak ja vcera delala zas jablecny strudl a dnes na dopo svacu 2ks plus jogurt a hodku po 7,2🙂 zadna slava, ale jsem rada, ze ho muzu.nesladim nicim, dam jen jablka, skorici na ovonani a kokos a hrozinky. Mnam

macinek
31. bře 2015

Tak před obědem hodnota 3,8, takže budu měřit akorát nalačno ráno a pak vždycky po jídle. Před jídlem je to zatím v pohodě 🙂

vrk
31. bře 2015

@macinek kurna to je hodnota, super ;)

vrk
31. bře 2015

@macinek a napise ti ta tva diabetolozka aspon prouzky, kdyz uz ti nedala glukometr?

macinek
31. bře 2015

@vrk Nenapíše, jelikož nejsou přímo diabetologická ordinace, ale interna tak nemůže předepisovat nic z toho, ale tak teď jsem měla 60 proužků u glukometru, tak počítám že ještě koupím jedno balení 50ks za 400 a do porodu bude stačit, hlavně pokud budou hodnoty v pohodě, tak budu měřit jednou týdně.

macinek
31. bře 2015

Tak hodinu po obědě 5,1 😅 , si budu asi muset dát na svačinku něco sladkého 😀 , no myslím že brambory a brokolice budou teď mými oblíbenci 😀

nicky27
31. bře 2015

@vrk aha, tak to jo. Tak ja nevim, zda to jeste porad merit

erlif
31. bře 2015

@macinek téééda to jsou fakt hezký hodnoty...
@saraha1 @vrk
já jsem bohužel zjistila, že mi k druhé večeři už neprochází jogurt nebo to je fakt blbá shoda náhod... ale 2x jsem si k véče dala jogurta a kousek chlebíku nebo něčeho co má složitější sacharidy a ráno 6,2 (to jsem předtím nikdy neměla)
Včera jsem si k druhé véče dala malou skleničku mléka a jen kousek toho chleba a ráno hezkých 5,4 ... 🙂
Jestli mi přestane procházet ještě něco, tak mě vážně klepne! 🙂

macinek
31. bře 2015

@erlif Hodnoty se prostě ke konci těhotenství zhoršují, když jsem se dívala do papírů z diabetologie z prvního těhotenství, tak jsem začínala nalačno kolem 4,4 a končila kolem 5,1 a po jídle jsem začínala někde u 6 a končila kolem 7

erlif
31. bře 2015

@macinek to mi taky kamarádka říkala, že si z toho nemám dělat hlavu.. ale jak se člověk z toho nemá stresovat? 🙂 naštěstí po jídle se držím vždy do limitu, dokonce u našich po fakt luxusním obědě hodnota 6,3.. prostě můj největší boj je lačná, snídani dělím a ta mi pak vychází luxusně kolem 6 a trošku bojuju s večeřema... no ale mám 27dní do porodu a to je taková paráda 🙂

macinek
31. bře 2015

@erlif Co si pamatuju tak jídla po kterých jsem měla ze začátku super hodnoty mi ke konci už neprocházely, prostě tělo je čím dál víc zatěžováno, už to máš taky za chvíli za sebou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru