Zvýšené riziko vývojových vad

martinka2012
23. kvě 2018

Dobrý den,maminky máte některá prosím stejnou zkušenost jako já? Potřebuji uklidnit.Je mi 36 let a čekám 3 miminko.Byla jsem na prvotrimestrálním screeningu a máme špatné výsledky.Zvýšené riziko Dawnova syndromu 1:79 a Trikuspidální regurgitaci v srdíčku, NT 1,95mm.Nelíbila se jim moje krev a ani screening 😪 V pondělí jsem byla na Panorama testu a týden čekám na výsledky a modlím se ať je miminko v pořádku.

michaela_2
23. kvě 2018

@martinka2012 já ne, ale švagrová čekala prvního syna ve 29 letech a testy dopadly ok, druhého o dva roky později a riziko na Dawna jí vyšlo nějak podobně jako tobě 1: 80něco.......Doktoři byli hodně skeptičtí, ona na pokraji zhroucení - no a malej je úplně stejně zdravej jako jeho starší brácha, teď už oslavil 5 narozeniny, je úplně v pořádku. Tehdy jsme mysleli, že to částečně udělalo to její věkové ,,překonání třicítky", že věk maminky ty výsledky hodně ovlivňuje..........Každopádně hlavu vzhůru! Těch případů, kdy bylo zvýšené riziko a miminko je pak v pořádku, je spousta! Myslím na vás 🍀

martinka2012
autor
23. kvě 2018

@michaela_2 moc děkuji za povzbuzení 😊taky doufám že to všechno dobře dopadne a miminko bude zdravé.To čekání na výsledky je šílené 😪

verunkanatalka
23. kvě 2018

@martinka2012 Ahoj ...otěhotněla jsem ve 38 letech...Riziko DS jsem měla jako ty..šla jsem na plodovku a teď vedle mě spinká roční zdravá holčička..🙂

rebe
23. kvě 2018

Riziko 1:79 znamená riziko 0,79 %. Pro doktory je vysoké, ale pořád to není ani jedno jediné procento. Je fajn podstoupit možná vyšetření, ale není to důvod k panice. A doufám, že tě poučili, že i tento test může mít falešně pozitivní výsledek, takže pozitivní výsledek ještě neznamená postižené dítě. Naopak negativní výsledek znamená, že Downa jistojistě nemá.

wawwaw
23. kvě 2018

Já jsem měla taky riziko na DS 1:45, šla jsem na odběr klků a vše vyšlo negativně a už máme krásnýho měsíčního uzasnyho chlapečka!! Myslete pozitivně, určitě to dobře dopadne 🍀🌷🌹🍀 hodně štěstí 🙂)

martinka2012
autor
24. kvě 2018

Moc Vám všem děkuji 😊

martinka2012
autor
28. kvě 2018

Moc všem děkuji za uklidnění 😉 výsledky Panorama testů jsou v pořádku a čekáme chlapečka 😍 Ještě nás čeká vyšetření srdíčka ve 20.týdnu kvůli šelestu,ale věřím že bude vše v pořádku 😊

keksikpepsik
28. kvě 2018

@martinka2012 ahojky moc gratuluji.
Jsem ráda že to dopadlo dobře. Před nedávnem jsem prožívala to stejné. Špatný screening, 14
Dní nervů. Následoval panorama test a utz
V 16tt i ve 20tt nam taky dopadl dobře, ( taky máme šelest) tak to s vámi prožívám 😊

martinka2012
autor
29. kvě 2018

@keksikpepsik Moc děkuji 😊 jsem ráda že máte všechno v pořádku.Ty nervy jsou šílené 😪

vita_
29. kvě 2018

@rebe 1:79 je 1,27 % =79/100

rebe
29. kvě 2018

@vita_ Obě máme chybku 🙂 Je to 100/79, takže 1,27 % Pardon za tu moji chybku, každopádně pořád menší riziko, větší naděje.

vaseli16
20. čer 2018

Ahoj jakou jsi měla krev?ja si ted prozila to same bohuzel me vychazel DS 1:7 a dnes se mi i potvrdil,ovsem neves hlavu ty jses na tom mnohem lepe!!!drzim palecky.

martinka2012
autor
21. čer 2018

@vaseli16 Krev už si přesně nepamatuji.Jen mi řekli riziko Dawnova syndromu a od toho se to celé odvíjelo.A z čeho se Vám potvrdil?

martinka2012
autor
21. čer 2018

@vaseli16 Krev si nepamatuji.A z čeho se ti potvrdil?Je mi to moc líto 😢

vaseli16
21. čer 2018

@martinka2012 podstoupila jsem odber choriovych klku(snad to dobre pisu) a z toho...

krutak1fle
21. čer 2018

Ahoj me je 36. Z triplu mi vyslo riziko Downa 1:7. Byla jsem na plodovce a riziko vylouceno.

vaseli16
21. čer 2018

@krutak1fle Moc gratuluji a preji vam i miminku zdravi!!!!nic neni tak dulezite jako zdravi...Nam to bohuzel dopadlo spatne...

krutak1fle
21. čer 2018

@vaseli16 To je mi lito, vim jake to byly nervy. Dekuju. Klidna budu az se mala narodi. Prece jenom to ve me trochu hloda.

vaseli16
21. čer 2018

@krutak1fle ted uz jen verte ze je malicka v poradku!!nenervujte se jinak bude i miminko nervozni 😊

krutak1fle
21. čer 2018

@vaseli16 Děkuju pokusím se 🙂

kafemaniak
5. črc 2018

@martinka2012 Ahoj martinko. Nalezla sem tvou diskuzi a musim se zeptat, jak probiha tve tehotenstvi? V cervnu sem byla u dr. Frisove na screeningu a zjistila nam take tricuspidalni regurgitaci a odchylku v krvi, celkove riziko 1:212. Podstoupila sem take Panoramu a dle testu zdrava holcicka. Jen mam strach, aby nebyl falesne negativni nebo aby se neukazala.za.mesic srdecni vada...Je pravda, ze s nejvetsi se nedomykavost upravi, ale mam strach...

martinka2012
autor
5. črc 2018

@kafemaniak Ahojky,v pondělí nás čeká 2 screening,tak doufám,že bude všechno v pořádku.Taky jsem ze všeho vyplašená...

kafemaniak
10. črc 2018

@martinka2012 Drzim vam moc palce. Doufam, ze vam to dobre dopadlo 😉 Nas ceka dalsi uz az za 3 tydny, tak si jeste pockame. Co ctu pribehy, co mely holky t.regurgitaci, a jinak ok ultrazvuk, tak ve vsech pripadech zmizela do porodu 😉

martinka2012
autor
10. črc 2018

@kafemaniak Moc Vam dekuju.Tak vcera vysetreni dopadlo dobre,malinky je uplne v poradku a i regurgitace uplne zmizela.Moc Vam drzim pesti at vse dobre dopadne.A urcite mi dejte vedet ;) hodne stesti !!!!

kafemaniak
10. črc 2018

@martinka2012 Tak to je senzacni zprava a pro me velka nadeje, ze nam to taky dobre dopadne 🙂 Ted teprve si muzete chlapecka poradne uzivat 🙂 Ja dam vedet urcite, pribehu s t.regurgitaci je tu na forech jako safranu, tak se kazda zkusenost hodi.

nupta
8. zář 2018

@martinka2012 Gratuluju, musel ti spadnout balvan ze srdce!
Take pujdu na panoramu, je to jen bezny odber krve, neberou ji moc?

martinka2012
autor
11. zář 2018

@nupta Neskutečně se mi ulevilo 😊 ano běžný odběr krve a berou 2 zkumavky.Držím pěsti ať je všechno v pořádku 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru