Porodnice Brno - Milosrdných bratří

7 zkušeností

Porodnice Brno - Milosrdných bratří v Brně nabízí svou péči pro brněnské i mimobrněnské rodičky již od roku 1955. S více než 1500 porody28 ročně se řadí na druhé místo v počtech porodů v jihomoravském kraji. Porodnice24 nabízí individuální přístup v rodinném prostředí a sympatizuje s alternativními porody4, jako jsou například aromaterapie, muzikoterapie, vana s teplou vodou nebo cvičení na žíněnce.

Porodní boxy

Brožurku "Vítejte u nás, maminko", kterou připravila Porodnice Milosrdných bratří v Brně je k dispozici k nahlédnutí zde.

Co nabízí porodnice Milosrdných bratří

Pokoj na oddělení šestinedělí

Související články

Více o porodnici Bratří milosrdných na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Bratří milosrdných
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Brno - Milosrdných bratří

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Brno - Milosrdných bratří?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
m_isk_a
20. čer 2019

Skúsenosť - pôrod květen 2019

Chcela by som sa podeliť o svoju skúsenosť s pôrodom u Milosrdných. Bola som teda 100%-tne spokojná. Pôrod som mala šialene dlhý, nevládala som, proste celé zle, skončila som s nástrihom a vakuumextraktorom. Ale...! Všetci lekári a pôrodné asistentky, ktorí sa vystriedali počas môjho pôrodu, boli neskutočne milí, príjemní, podporní. Dokonca, keď som nevládala tlačiť a na ich "ještě jednou" som kričala len, že nemôžem, mi nič zlé nepovedali, naďalej vydržali všetci veľmi podporní a príjemní.

Malá mala šnúru okolo krku, hneď po narodení sa nás spýtali, či ju môžu najprv vyšetriť, až potom mi ju dať, súhlasila som. Dostala som ju maximálne po 5 minútach. Na pôrodnom boxe nás aj s manželom a malou nechali ešte 3 hodiny po pôrode.

Šestonedelie - moc som tam vlastne lekárov ani sestry nevnímala, len pri vizite a sestričky, keď mi nosili lieky, ale zlú skúsenosť nemám.

Novorodenecké - s nimi mám skúsenosť veľmi dobrú, s lekármi aj sestrami (niektoré síce neboli úplne najvrelejšie, ale vždy boli ochotné poradiť, pomôcť, podporiť), takže aj túuto 100% spokojnosť. :)

Malá bola stále so mnou, ani na chvíľu sme neboli odlúčené.
  • príjemné prostredie - nová izba na šestonedelí, prostredie pôrodného boxu.
  • profesionálny a milý personál
  • možnosť počas pôrodu diskutovať o možnostiach jeho vedenia
0 poděkování
pavlinakm
20. led 2017

Naprostá spokojenost

S výběrem jsem naprosto spokojená. Porod byl hladký, průběh přirozený. Personál na mě působil mile. Jediný v čem trochu pokulhávají je podpora/rady ohledně kojení. Jinak nemám co vytknout.
1 poděkování
genius11
19. led 2017

Velká nespokojenost

Dobrý den, v této porodnici jsem rodila únor 2016. Personál byl kompletně neochotný, empatie nulová. Porodní plán ani nečetli! Fyziologický průběh mi opakovaně narušovali, nakonec mě ani asistentka Ježková nenechala rodit v pro mě příjemně poloze. Absolutní nezájem, vůbec nic nám nevysvětlila, ne doporučila, byla jen nepříjemná. Nakonec mi celý porod zkomplikovala natolik, že jsem nebyla schopna cítit kontrakce, malého málem vytahovali kleštěmi. Aplikovali zakázané chvaty vytlačování miminka!! Na závěr ze mě rvali placentu asi 30min. nehorázně surovým a bolestivym zpusobem.. Hrůza!

V 6 nedelce jsem díky tomu začala velice silně krvácet, proudem. Standardní pokoje šestinedělí jsou obyčejné, personál příšerný. Vše se zlepšilo až na nadstandardním pokoji, kdy zde sestry aspoň klepou a oznámí vám, co jdou do pokoje dělat.

Už nikdy více. Porodu zde opravdu velmi lituji.
0 poděkování
kackata
3. srp 2016

První porod

Poprvé jsem u Milosrdných rodila v říjnu 2014. V noci mi praskla voda, ale jinak nic až do druhého dne. Ze všeho jsem byla trochu rozrušená, protože jsem rodila poprvé. Sestry na příjmu byly fajn i veškerá péče poté. Ovšem na nějaký obvyklý sled jsem čekala dlouho: než se něco rozjelo, trvalo to téměř den a půl.

Oceňuji přístup MuDr. Nagy, protože mě vždy uklidnil a logicky vysvětlil, co se bude dít a proč.

Jelikož se něco začlo dít až po dlouhé době a dcera se nakonec otočila, musela jsem na sekci ( s úlevou ). Dítě jsem krátce po vyjmutí dostala k sobě a následně i na pokoj. Samozřejmě - ne každá sestra - jako ostatně kdokoli z nás měla vždy skvělou náladu, ale jak už jsem výše uvedla, péče byla velmi dobrá. Stejně na novorozeneckém odd., kde mě s citem seznámili s např. správným držením při koupeli dítěte atd. Za pár měsícô budu rodit znovu a opět zde. Tedy pokud nebude stop stav. :-D
0 poděkování
annapans
30. led 2016

Plánovaná sekce pro konec pánevní

U milosrdných jsem "rodila" v červnu 2014. Pro PPKP mi lékařka doporučila plánovanou SC jednoznačně v této nemocnici. Lékaři se s vámi podle ní jedině tady v klidu dopředu domluví na sekci, bez nějakého nátlaku či přemlouvání. Bohužel já měla asi smůlu na náladu zástupce primáře. Choval se jako totální buran a idiot. Po vyšetření mi řekl, ať příjdu za hodinu (po obědě) domluvit si termín s primářem. Tu hodinu jsem probrečela a manželovi tvrdila, že už se tam nikdy nevrátím. Přemluvil mě a šli jsme k primáři spolu. Ten tam však nebyl a po sestřičce vzkázal, že porod schvaluje, ať si domluvíme den. Termín jsem dostala za 14 dní (39.tt.), další týden jsem byla u nich na kontrole a monitoru. Sestřička byla skvělá, trochu se mi ulevilo.

Příjem jsem měla den před porodem, veškerý personál, se kterým jsem se následně setkala, byl úžasný. Na šestinedělí bylo plno, tak mě na noc šoupli na gynekologické oddělení. I zde byli všichni perfektní. Ráno mě od 5-ti hodin chystali k porodu a v 8 už jsem byla na sále i s manželem. Měla jsem spinál, takže jsme byli oba u toho. Jen jsem stihla říct manželovi, ať se o malého postará a už ho nesli (v přítomnosti manžela) někam pryč do vedlejší místnosti. Malej se narodil 8:04 takže fakt rychlovka. Po celou dobu všech vyšetrení vedle byl přítomen manžel. Mě zašili, manželovi dali zabalené miminko a už nás vezli všechny na šestinedělí. Manžel tam byl půl hodiny s námi a pak jej vyprovodili. Do pokojů totiž návštěvy nesmí. Syn byl střídavě u mě a na novorozeneckém, kde se o něj perfektně starali. Šestinedělí i novorozenecké fungovalo perfektně, vše jsem měla k dispozici. Moderní postýlky, erární oblečení, zavinovačky, miminko jako v bavlnce. Chodila dokonce každý den paní, která předcvičovala a my cvičili v posteli. Proběhl minikurz kojení i péče o miminko.
Ano, na jedné směně byla sestra "na facku", ale byla jediná asi ze 30, takže se to nepočítá. :) Se zástupcem primáře jsem se už nikdy nepotkala....

Za necelé dva měsice rodím znovu a bude zase volit Milosrdné. Nemůžu popsat porod nebo porodní boxy, ale to, co bylo pak, byl pro mě a hlavně pro dítě luxus.
2 poděkování
opifka
17. čer 2014

První, ne moc hladký porod

U Milosrdných jsem se rozhodla rodit dle recenzí a také na doporučení mé gynekoložky. Než jsem ale stihla nemocnici vůbec navštívit, přišel porod. PA na příjmu byla úžasná a hrozně milá. Pak mě umístila na pokoj, kde jsem setrvala až do porodu. Dala mi na výběr, zda chci pokoj s vanou nebo sprchou, preferovala jsem sprchu. Pokoj byl hezký, čistý. PA mě chodila kontrolovat, jestli něco nepotřebuju, pak přišel pan Huvar a sdělil mi porodní plán. Protože se dlouho nic se mnou nedělo, měla jsem jen poslíčky, ani mě moc zbytečně neprohlíželi. Vše monitorovali na dálku. Přítel mohl kdykoliv přijít a zůstal se mnou až do převozu na šestinedělí.

PA mi pomáhala, když jsem začala rodit, kdyby nedošlo na komplikace, určo by mě odrodila sama. Porod byl nakonec kleštěmi a za přítomnosti primáře i jeho zástupce a dalších několika lékařů, protože když konečně dostali malého ven, vůbec nedýchal. Přinesli mi ho asi po 40-ti minutách, když už bylo jisté, že je úplně v pořádku. Takže můžu říct, že personál nemocnice rozhodně ví, co dělá, protože jsem si jistá, že mému synovi zachránili život.

Šestinedělí špatné nebylo, je to prostě průchoďák. Naučí vás jak se o miminko starat, dbají striktně na kojení a sestry jsou ochotné s čímkoliv poradit. Jídlo je moc dobré, pokoje jsou po třech. Za mě je maximální spokojenost, personál je zkušený a vstřícný, takže jsem se nebála důvěřovat lékařům jak na šestinedělí, porodním, tak i na novorozeneckém.
1 poděkování
danielahe
9. pro 2013

Druhý porod Milosrdní b...

Asi měsíc před porodem jsem si byla jistá, kde budu rodit a to v porodnici u Milosrdných bratří.

Vedlo mě k tomu několi faktorů. Pozitivní ohlasy, nevybírání poplatku za otce u porodu a ani přítomnost vlastní PA nebyla zpoplatněna. Po předchozím porodu jsem si chtěla být jistá, že tentokrát bude vše, tak jak si přeji já.

Ráno kolem 8 hodiny mi začala odtékat plodová voda, proto jsem se vydala do porodnice, tam se mě ujal nějaký mladý příjemný doktor, plodová voda potvrzena a odeslána na porodní sál. Do půl 12 se skoro nic nedělo, tak jsem si v klidu odpočívala a čekala na příchod mého doprovodu a PA. Moje PA měla veškerou důvěru zdejšího personálu, takže jí nechali dělat její práci a já jsem za to moc vděčná.

Můj druhý syn byl sice také rozen v bolestech, ale byl to nezapomenutelný zážitek. Porod postupoval rychle a samotné tlačení trvalo asi 10 minut. Malého jsem měla po porodu přiloženého na břicho, ošetřen byl asi až po hodině strávené se mnou. Veškerý personál mi vyšel vstříc. Sice se tam našla jedna urejpaná duše, ale já si nic nenechala zkazit. Druhý porod byl pro mě krásný zážitek.
3 poděkování