Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

  Výsledky vyhledávání pro slovo #dny_s_ambasadorkami

  Zruš hledání
  kristinandbabyAMBASADORKA
  3. srp 2020    

  Už jste určitě zaznamenali, že opět startují dny s ambasadorkami😍 A bude to zase jízda plná super článků, soutěží a bezva cen!
  A protože ten “můj” den se #sterimar se blíží, ptám se, jaký sprej by vám nejvíce udělal radost❤️?

  #dny_s_ambasadorkami

  apacheeeAMBASADORKA
  13. pro 2019    Čtené 984x

  Pátek 13. a poslední soutěž letošních ambasadorských dnů - soutěžíme s dm o dárkovou kartu

   „Vánoce nejsou o tom,  jak je trávíš, ale o tom, s kým je trávíš.“

  Tak praví řecké přísloví a mně nezbývá než s ním souhlasit. Vánoce miluju a milovala jsem je odjakživa. Kam má paměť sahá, tam byly Vánoce kouzelným obdobím. Když jsem byla malá, trávily jsme s mamkou Štědrý den u babičky s dědou. Někdy v této naší pravidelné sestavě, jindy vlivem okolností v sestavě jiné. Když se strejda rozvedl, přidal se na jedny Vánoce k nám. Od roku 2006 s námi už neslaví můj milovaný děda (a pořád to tolik bolí). Později umřel můj pradědeček, a tak s námi Vánoce začala trávit i moje prababička se svým pejskem. Po ukončení studií se k nám konečně přidal i můj přítel (dnes už manžel) a naše Sunny. A pak se narodil Eli. První Vánoce s ním jsme slavili také u mé babičky. 

  Elimu byl 1 rok a já najednou cítila, že bych si moc přála slavit Štědrý den u nás. Do té doby jsem vlastně ještě nikdy neslavila Vánoce DOMA. Přesunuli jsme se tedy všichni společně k nám a už to tak zůstalo. 

  Letos už to budou 5. Vánoce, kdy jsem hlavní organizátorkou a hostitelkou a strašně si to užívám. Převzala jsem štafetu po babi a jsem ráda, že jí můžu nyní veškerou péči a starání se oplatit. Nejsem stresař, veškerá příprava probíhá v klidu a dobré náladě, za zpěvu koled a plnění různých vánočních zvyků. 

  Jediným "negativem" celého dne je to, že moje mamka neumí chodit včas. Nikdy🙂 A moje babička to zase těžce nedává. Za ty roky jsme si už ale zvykli, že to tak je, a tak jsme na mamku vymysleli fintu - vždycky když domlouváme čas, kdy se u nás sejdeme, řekneme ji cca o 30 minut jiný čas, než je doopravdy v plánu. No a pak už má jen malý zpoždění, o kterém nikdo raději nemluvíme🙂

  Vánoce 2019

  Letos nás bude u stolu zase 7 a celou dobu na nás bude ze strategického místa mlsně koukat naše Sunny. Kromě naší “domácí” rodiny přijde samozřejmě i moje babička, moje mamka a její přítel. Se zbytkem rodiny se uvidíme až v dalších dnech.

  Po večeři si všichni společně zazpíváme koledy u piána, což mi připomíná, že bych měla začít trénovat, protože mi letos na klaviaturu nezbyl téměř žádný čas a prsty lehce zlenivěly. No a pak se ozve kouzelný zvoneček ohlašující, že už tu Ježíšek byl. A svět  se zase na nějakou chvíli zastaví.

  Naši kluci budou v tom nádherném světě, kde věří, že jim Ježíšek přinesl dárky, navíc přesně ty, které si tolik přály. No a my dospělí budeme pozorovat tuhle nefalšovanou a čistou radost, zamačkávat slzu dojetí a možná i nostalgicky vzpomínat, jak nádherné to bylo, když i nám nosil dárky Ježíšek. A taky na ty, kteří tu s námi už nemohou být, vidět a poznat nejmladší členy rodiny.

  Co říct na závěr? Pamatujte, že vlastně vůbec nezáleží na tom, co je pod stromečkem. Ale na tom, kdo je kolem něj! 

  -----------------------------------------------------------------------------------

  Jak se můžete zapojit do dnešní adventní soutěže? 

  1. Do komentáře pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku "S kým budete letos sedět u Štědrovečerního stolu?" 

  2. Dát lajk tomuto soutěžnímu článku. 

  3. Dát lajk dnešnímu vánočnímu pečení u Monči @monny3

  Soutěžní komentáře můžete přidávat až do dnešní půlnoci (13.12.2019). Vítězku vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel a oznámím ji pravděpodobně během neděle.

  O co soutěžíme? 

  Vítězka se může těšit na dárkovou kartu v hodnotě 500,- na nákup dle svého výběru v kterékoliv prodejně dm v České republice. 🎄

  Kromě této soutěže si dnes můžete zasoutěžit i při otevírání dalšího okénka v adventním kalendáři dm ve skupině:

  Držím pěsti a přeju kouzelné Vánoce!

  Veru a #dm

  ivakalinovaAMBASADORKA
  11. pro 2019    Čtené 608x

  Vánoce s ambasadorkami - adventní soutěž s Viledou

  Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé....

  11.12., do Vánoc zbývá posledních pár dní. Města jsou krásně osvětlená, na náměstích stojí stromečky, okolo jsou vánoční trhy, z reproduktorů se linou vánoční koledy. Všude postávají lidé se svařákem či punčem v ruce. Domy jsou osvětlené, uvnitř jsou vánoční dekorace, voní to tam po vanilce, skořici a jablíčkách. Lidé mají k sobě tak nějak blíž, jsou na sebe milejší, usměvavější a rádi pomáhají druhým. Děti už netrpělivě čekají na Štědrý večer a na rozbalování dárků. Ano, tohle jsou Vánoce, nejkrásnější čas v roce. 

  Pro mě jsou Vánoce čas, kdy jsme všichni spolu. Dáme si dobré jídlo, posloucháme koledy, popíjíme svařák, ochutnáváme cukroví a nikam nespěcháme. Vlastně jsem nikdy nepřestala věřit na Ježíška a pořád se mi to tajemno moc líbí . Ráda dostávám dárky, ale ještě raději je dávám. A mám opravdu velikou radost, když je obdarovaný spokojený a je vidět, že jsem se trefila. S výběrem dárků si každý rok dávám opravdu záležet. Snažím se plnit přání nebo vymýšlet osobní dárky. A řeknu vám, mnohdy to opravdu není jednoduché (ale to určitě znáte). A právě na téma DÁREK bude má adventní soutěž.

  Jak se tedy zapojit do dnešní adventní soutěže?

  1.  Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku "Jaký dárek byste si přáli k letošním Vánocům?" 
  2. Dát lajk tomuto soutěžnímu článku.
  3. Dát lajk dnešnímu vánočnímu pečení u Míši https://www.modrykonik.cz/blog/michaelllas/article/vanoce-meho-detstvi-marokanky-ze-susen-i18id8/

  Soutěž trvá opět do dnešní půlnoci. Vítězku vylosuje generátor náhodných čísel.

  A to nejlepší na závěr. O co dnes budeme soutěžit?

  Dárek bývá zabalený, že ano? Nevíme, co v něm je, dokud ho nerozbalíme. Tak tenhle dárek od Viledy je též zabalený. Ale dám vám malou nápovědu - jedná se o hodnotnou věc, nejsou to hadříky ani houbičky, o tuhle věc jste si psali nejvíc během letošního roku (vlastně i příští rok jí chcete mít v soutěžích) a je to vážně skvělý výrobek a budete ho milovat, stejně jako já!

  Všem držím pěsti a přeji hodně štěstí, protože tahle výhra, ta za to vážně stojí!

  Iva a  #vileda

  tratatundraAMBASADORKA
  9. pro 2019    Čtené 724x

  Když pečou děti: Skořicové sušenky

  Když v rámci organizace akce #vanoce_s_ambasadorkami padl návrh, že budeme s dětmi péct, zamlžil se mi zrak, srdce rozbušilo a při pomyšlení na spolupráci s Katkou a Benem u pečení se mi udělalo docela nevolno. Ne, že bych s nimi netrávila ráda čas a nevěnovala se ráda společným aktivitám, ale kombinace mouka, trouba, těsto a především Beník mě vyděsila k smrti. Nicméně, bylo odhlasováno a téma článků jasně dané. BUDEME PÉCT.

  Tak bylo na mně zvolit recept, který bude nějakým způsobem zajímavý pro všechny. Pro vás jako inspirace na pečení, které hravě zvládnete ve spolupráci s dětmi, pro mě (jakožto necukrářku) jako cukroví, na kterém není co zkazit a taky pro mého muže jako hlavného jedlíka, ať mu taky chutná.

  Výběr proto padl na skořicové sušenky. Snadná příprava zábavná i pro děti, neodolatelná skořicová (vánoční) vůně a... Kdo by neměl rád sušenky?

  Co tedy na tento vánoční mls potřebujeme?

  Na tomhle receptu je úplně nejlepší, že je na přípravu absolútně jednoduchý a rychlý. Máslo necháme povolit na pokojové těplotě a všechny ingredience kromě vajíčka smícháme v jedné velké míse. 

  Vajíčko přidáme až nakonec a důkladně zapracujeme do těsta. Těsto pak vyválíme na cca půl centimetru (tloušťka jde libovolně měnit, v troubě už sušenky "nenarostou", ale čím vyšší bodou, tím déle se budou péct) a vykrajujeme sušenky libovolného tvaru a velikosti. My jsme se na nich vyřádili razítky z PEPCO.

  Pečeme je na 160°cca 8 minut. Doba pečení se bude měnit v závislosti na troubě a tloušťce sušenek, je proto potřeba si je hlídat. Po vystydnutí pak už nezbývá nic než se do nich s chutí pustit a to klidně "po santovsku" s mlékem, jak to děláme my.

  Teď už mi nezbývá nic, jen popřát Vám dobré chutnání a krásný a ničím nerušený advent a klidné vánoční svátky.

  A nezapomeňte si i dnes zasoutěžit. Tentokrát s Irčou @vanea zde: https://www.modrykonik.cz/blog/vanea/article/vanoce-s-ambasadorkami-soutez-s-baby-6wno18/

  Držím pěsti. ☺️

  Katka a #pepco
  #dny_s_ambasadorkami

  tratatundraAMBASADORKA
  6. pro 2019    Čtené 870x

  Vánoce s ambasadorkami - Adventní soutěž s PEPCO

  SOUTĚŽ BYLA UKONČENA 🙃

  Z rádia se už ozývají vánoční písničky, v kuchyni už voní první cukroví, v oknech se třpytí světýlka, Mikuláš už nám všem nadělil a v neděli zapálíme už druhou adventní svíčku. To je jasné znamení, že Vánoce už jsou na spadnutí.

  Pro mě už roky znamená předvánoční čas, kromě jiného, i nasávání a vytváření kouzelné atmosféry. A to nejen návštěvami vánočních trhů či jarmarků, anebo popíjením svařáčku a pálením svíček s vůní skořice, ale i posloucháním koled a vánočních hitů (ty moje nejoblíbenější s vámi sdílím taky tady pod hashtagem #vanocni_playlist) a taky skouknutím několika filmů a pohádek, bez kterých by to nebyly ty pravé Vánoce.
  Mám svoje favority, to je jasný, ale jsem zvědavá i na ty vaše. Adventní čas je přece dlouhý a některé ty stálice jsou už okoukané a proto se vás dnes ptám:

  Kdybyste se to zeptali u nás doma, naše Katka by vám zajisté řekla, že nejvíc Vánoční je film, co se tam Matýsek po... Vždyť vy víte. Nějak se stalo, že film S tebou mě baví svět jsme loni viděli v průběhu svátků asi stokrát a letos už se ptala: "Maminko, a o Vánocích se zase budeme koukat na ten film s tím Matýskem?" 😂 Tak zřejmě tušíte, že od loňska máme vlastní vánoční klasiku. 😁 

  Jak se tedy zapojit do dnešní adventní soutěže? 

  1. Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku "Jaký film nebo pohádka ve vás navodí tu pravou vánoční atmosféru?" - do soutěže budou zařazeny pouze odpovědi napsané do dnešní půlnoci.

  2. Dát lajk tomuto soutěžnímu článku

  3. Dát lajk dnešnímu vánočnímu pečení u Verči @apacheee  

  Soutěž trvá do půlnoci 6.12.2019. Vítězku vylosuje generátor náhodných čísel. 😁 

  A co vlastně můžete vyhrát? 

  Vítězka získá poukázky v hodnotě 500,- na nákup v jakékoli prodejně PEPCO v České republice. 🎄

  Držím pěsti!

  Katka  a #pepco

  michaelllasAMBASADORKA
  2. pro 2019    Čtené 555x

  🎄Vánoce s Ambasadorkami🎄 SOUTĚŽ SE SUNAREM⛄

  Vánoce jsou pro většinu z nás jedno z nejoblíbenějších a nejkrásnějších období v roce. Těšíme se především na Štědrý den a vánoční svátky, kdy budeme s rodinami trávit společný čas a hodíme  všechny starosti a povinnosti za hlavu. Já mám vánoční vzpomínky z dětských let spojené nejen s vánočními dárky, ale také s tradicemi a zvyky, kterými jsme si s rodiči a sourozenci krátili čekání na Ježíška 🙂 V předvečer Štědrého dne máma pekla a zdobila dům, ráno nás pak čekala vánočka na snídani a kouzelná vánoční atmosféra. Po snidáni jsme vyrazili na celé dopoledne k babičce a po návratu nás čekal táta se stromečkem v obýváku, který jsme pak všichni společně zdobili. Celý den jsme pak už jen koukali na pohádky a pojídali cukroví - kdo vydržel, držel půst, což většinou nevydržel nikdo😅 Také jsme se bavili pouštěním ,,ořechových“ lodiček a krájením jablíček. Když se blížila 17 hod. slavnostně jsme se oblékli a usedli ke stolu. U nás se tradičně podávala rybí polévka (pod talířem byla šupina), smažený kapr a bramborový salát. Po večeři jsme si ještě vždycky dávali ovocný salát se šlehačkou a povídali si o tom, co asi bude pod stromečkem, dokud nás nevyrušil zvoneček. Pak jsme se seběhli ke stromečku, rozbalili dárky a rodiče nám vyjímečně dovolili být dlouho vzhůru, abychom si mohli všechny dárky vyzkoušet. Moc ráda na tyto časy vzpomínám a už se moc těším, až budeme tradice z mých dětských let a možná i nové, tvořit s mou rodinkou❤️

  Dnes bych ráda udělala radost 2 z vás a tak trochu už vás naladila  do vánoční nálady dvěma nadílkami. Balíčky budou překvapením, ale zároveň sestaveny podle chuti a vašich potřeb. Budete si moci vybrat z produktů pro budoucí a kojící maminky; kojeneckých mlék; kaší; nápojů, snacků, nebo ovocných a masozeleninových výrobků pro děti.

  Jak se můžete do soutěže zapojit?

  1) Do komentářů pod tímto článkem stačí odpovědět na soutěžní otázku:

  ,,Jaké jsou vaše oblíbené vánoční zvyky a tradice?“

  2) Dát like tomuto článku

  3) Dát like dnešnímu vánočnímu článku u Barči @kikina7 Odkaz: https://www.modrykonik.cz/blog/kikina7/article/certici-na-spejli-peceni-s-detmi-ynt0q7/

  Čas zapojit se do této soutěže máte  do 2.12.2019 23:59 hod.. Výherce/výherkyně vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel a výsledek uveřejním na svém blogu  následující den tj. 3.12.2019! 

  Krásné zimní dny vám přejí

  Míša a  #sunarek #sunar

  ivakalinovaAMBASADORKA
  19. srp 2019    Čtené 620x

  A co takhle staré dobré Chorvatsko?

  Dobro jutro lijepa (krásné dobré ráno),

  v rámci Dnů s ambasadorkami jsme se mohli podívat na Island, do Španělska, na Gibraltar, do Spojených Arabských Emirátů, do Izraele, do Slovenských Tater a na Kanárské ostrovy. 

  Dlouho jsem zvažovala jakou destinaci si pro svůj výlet vyberu já. A rozhodla jsem se pro své nejmilovananější a tím je Chorvatsko (možná je to i tím, že jsem tam v roce 2013 byla požádána o ruku). Snažila jsem se spočítat, kolikrát jsem tam za svůj život byla a myslím, že číslo 25 je hodně reálné. Je to možná destinace, kde většina z nás byla úplně poprvé u moře (pravda, nejspíš Chorvatsko a Itálie). Jeden by řekl, že Chorvatsko je takové obyčejné, ale pro mě je to země neobyčejná. Miluji jejich kulturu, chorvaty, jejich náturu. Ale o tom více v článku. 

  Pojďme si nejprve něco říct o Chorvatsku oběcně.

  Chorvatsko, (úředním názvem Chorvatská republika, starším názvem Charvátsko, Charvátská republika, chorvatsky Hrvatska, Republika Hrvatska) je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jižní Evropy, jde o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora. Hlavním městem je Záhřeb, který je i jedním z 21 tamních krajů. Moderní Chorvatsko je parlamentní republikou.

  Jedná se o 18. nejpopulárnější turistickou destinaci na světě. Turismus je i jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmu státu, podílí se 20 % na HDP. Vzdělání pro své občany Chorvatsko poskytuje zdarma, včetně státních vysokých škol. Jeho nejdůležitějšími obchodními partnery jsou Itálie, Slovinsko a Německo.

  V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy eur. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000. Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska, v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté.

  Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

  Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších antických amfiteátrů. Další navštěvované město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi světové kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky antických památek, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obrannou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince ze 13. století, knížecí palác nebo renesanční radnice.  

  Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi přírodní památky světového dědictví UNESCO, a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

  Pro někoho je nejlepší dovolená letecky, all inclusive, připadně hotely. My to tak s manželem úplně nemáme. Rádi jezdíme autem, bez zajištěného jídla a bydlíme v apartmánech. Je to pro nás svoboda a pohoda. Ptáte se proč? Proč si neužít pohodlí, že nám někdo uvaří, někdo nás tam ozdveze a my se nemusíme o nic starat? Tak dívejte!

  Jak vypadá taková dovolená v Chorvatsku podle našeho? Neboli  dobrodosli (vítejte)!

  Samozřejmě nejdůležitější je vybrat si lokalitu. Já osobně doporučuji začít Zadarem a vybírat dál směrem dolů. Čím níž jedete, tím se vám možná bude víc líbit (my to tak máme). Ale samozřejmě s dětmi zažijete nádhernou dovolenou i nahoře v Pule, Rijece. 

  Pokaždé vybíráme apartmán u moře, vždy s výhledem na něj. Nikdy nevybíráme veliká města, spíš menší vesničky, ale určitě s nějakým vyžitím. Upřednostňujeme raději klid a malinké soukromé pláže před apartmánem. 

  Chorvatsko vstoupilo do letošní turistické sezóny s celkovým počtem téměř 950 tisíc lůžek ve všech typech ubytování. Na hotely z tohoto počtu připadá cca 115 tisíc lůžek, na turistické komplexy cca 52 tisíc, na kempy 213 tisíc, na ubytování v soukromí 420 tisíc lůžek a na jachtařské přístavy - mariny asi 62 tisíc lůžek.

  Pozor! Ať je návštěvník Jadranu ubytován v jakémkoli ubytovacím zařízení, musí platit ubytovací taxu.

  Obecně k cenám ubytování v soukromí. Ve vrcholné sezóně (1.7. - 31.8.) zaplatíte za dvoulůžkový pokoj 20 - 70 EUR denně, za čtyřlůžkový apartmán 50 - 100 EUR denně, za šestilůžkový apartmán 80 - 150 EUR denně.

  Víte co mám úplně nejraději? Když druhý den ráno vstáváme. Vím, že celou dovolenou máme před sebou. Otevřu okno, cítím slaný vzduch, koukám na moře. V tu chvíli mi vlastně k životu vůbec nic nechybí. To mám asi na celé dovolené nejraději. 

  Možná se ptáte, jak to máme s jídlem? Ráno vstaneme, Kája dojde do pekara (ano, do pekárny), já uvařím kafe a ještě v noční košilce posnídáme na balkoně. Buď si dáme něco sladkého (kolači) nebo kruh (chleba). Ticho, klid, moře, snídáme, kdy chceme. Obědy buď ovoce, nebo zavařená jídla, které vezu z domova (to se mi osvědčilo nejvíc). Večer pak na jídlo vždy chodíme.

  Máme rádi dovolené, kdy jsme hodně u moře, na pláži, zmrzliny (mimochodem, v Chorvatsku mají opravdu výborné zmrzliny), kávy, drinky, ovoce (mňam, to jejich ovoce, to je luxusní) - broskve, nektarinky, hroznové víno, meloun. Naše dovolené nejsou aktivní, moc nás neužije na veliké cestování. Raději na pláži čteme, povídáme nebo prostě jen koukáme a kocháme se. 

  Na většině pláží v letoviscích jsou bezplatně k dispozici sprchy a jednoduché kabiny na převlékání, ale za půjčení lehátka či slunečníku se už musí platit. Běžné jsou i možnosti občerstvení přímo na plážích - plážové bary a restaurace. Stále se rozšiřuje nabídka sportu a zábavy na plážích či na moři, od těch levnějších (různá šlapadla, klouzačky, nafukovací atrakce na vodě, tobogány, trampolíny apod.), až po ty dražší (např. jízda na banánu, na vodním skútru, na vodních lyžích, parasailing aj.). Často se lze setkat s vybíráním parkovacích poplatků u pláže, na které má právo majitel okolních pozemků.

  Když je náhodou škaredě nebo máme chuť, jedeme na výlet. Opět výhoda, že máme auto s sebou. V Chorvatsku najdete krásné památky, nádherná města, výborné restaurace, kavárny, přenádherné a veliké přístavy (to je doslova pastva pro oči). Často na naměstích bývají různé trhy. Chorvati jsou velmi milý a sympatičtí lidé, pozdraví vás, zastaví se s vámi, poradí, usmějí se, popovídají. V restauracích a kavárnách se dorozumíte perfektně česky. Sladoled (ano, zmrzliny) jsou obrovské, dětem nabírají ještě větší. Jejich kava s mlijekom je opravdu výborná. 

  Rozšíření možností zábavy se zejména v posledních letech věnuje velká pozornost. Je všeobecně známo, že současnému návštěvníku pobřeží už zdaleka nestačí pouze ležet na pláži, opalovat se, občas se vykoupat, případně jednou nebo dvakrát vyjet hromadně na nějaký organizovaný obvyklý výlet (ano, až na nás). Dnes se chce bavit a je pro něj samozřejmá návštěva diskoték, účast na různých společenských hrách a zábavních show, na volbách nejrůznějších Miss, karnevalech a na dalších akcích. Rád se účastní i nejrůznějších sportovních soutěží, i za účasti zástupců různých národů, rád se jde podívat na místní tradiční hry, na vystoupení pěveckých souborů, na ukázky lidových tanců. Zábavou je pro něj i návštěva různých trhů, poutí, lidových slavností a festivalů. Není sebezapadlejší místo na pobřeží či na ostrovech, aby neuspořádalo v průběhu léta alespoň několik zajímavých akcí, od maškarních průvodů přes poutě k místním svatým, aby tu nehrála hudba k tanci, nekonaly se lidové veselice pojící se k místní tradici.

  Večery pak obvykle chodíme na jídlo. Za zmíňku určitě stojí výborné víno, ryby, masa, ale i pizzy. 

  Kuchyně chorvatského pobřeží je zvláštní a pestrá, nabízí jídla ovlivněná gastronomií italskou a mnohdy i rakouskou a maďarskou. Zanechala zde své stopy i doba tureckého panství, takže tu jsou domovem i různé zeleninové závitky s masovou náplní (např. tzv. arambašići) a hlavně čevabčiče (ćevapi) a ražniče (ražnjići). Některá jídla převzala tato kuchyně i z chorvatského vnitrozemí.

  Ryby se připravují na tři způsoby. První způsob - na roštu (na gradelama či na žaru) je pro české návštěvníky asi nejchutnější způsob úpravy. Další je úprava na brudet či brodetto, tj. dušení ryby s rajčaty, cibulí, různým kořením a bylinnými přísadami, tedy jakýsi guláš. Mezi českými turisty asi najde nejméně příznivců třetí způsob, ryba vařená - na lešo (vaří se ve vodě ochucené česnekem, petrželkou, kořením, s přidáním oleje a s dalšími přísadami).

  Káva (kava) je nezbytná stejně jako u nás. Podává se téměř výlučně espreso, v maličkých šálcích, velmi silné. Často je lépe objednat si hned dvojité espreso (dupli espreso) nebo tzv. dugi či duži espreso (tedy dlouhé nebo delší), což znamená s větším množstvím tekutiny, ale se stejným množstvím kávy.

  A pokud pořád váháte, tak co tohle? Večer sedíme na balkoně, pijeme vínečko, koukáme na moře, povídáme si, sledujeme příjíždějící lodě do přístavu (to je romantika neskutečná).

  Možná je pro někoho Chorvatsko moc obyčejné, pro mě je to opak, vždycky to bude srdeční záležitost a pokud bych mohla, doporučím ho s klidným svědomím úplně všem. 

  Za ty roky jsem byla například: Zadar, Omiš, Baška Voda, ostrov Pag (hlavní město Pag), Novalja, Split, Šibenik, Trogir, Poreč, ostrov Rab, Pakoštane, Petrčane, Bioagrad na Moru, Sukošan, Podstrana, Vodice, Makarská....atd.

  Třeba vás tento článek zaujme a rozhodnote se příští rok právě pro Chorvatsko. Nebo též jezdíte a máte ho rádi? Budu moc ráda za komentáře a doporučení ubytování, lokalit atd. Pojďme si vzájemně poradit, kde je to moc fajn 🙂

  A teď už jen dovidjenja (nashledanou) 

  Iva a Kája

  michaelllasAMBASADORKA
  18. srp 2019    Čtené 357x

  GIBRALTAR: Skála opičích strážců

  Sluníčko, teplo, moře, písčitá pláž, dobré jídlo, koktejly, polehávání u knížky... ale také občasné výlety za poznáním neznámé země. To je naše představa o ideální dovolené. Nikoho asi tedy nepřekvapí, že jsme si  tenkrát vybrali jako cílovou destinaci oblíbené Portugalsko - letovisko Albufeira. Abychom si trochu odpočinuli od válení se na pláži, v půlce pobytu jsme si naplánovali celodenní výlet na jedno z nejzajímavějších míst, které jsem dosud navštívila...

  Gibraltar je britská korunní kolonie s přibližně 30 000 obyvateli nacházející se na jihu Pyrenejského poloostrova. Na pouhých šesti a půl kilometrech čtverečních se tu rozkládá naprosto jedinečný svět, kde vás místní obyvatelé  zahrnou svou španělskou srdečností a britskou zdvořilostí. Bývalá vojenská základna nabízí dostatek zábavy i nočního života. Dominantu tohoto  poloostrova tvoří masiv Rock of Gibraltar - jediné místo v Evropě, kde žijí volně opice.

  První zajímavostí po příjezdu do této země je gibraltarské letiště. Letištní runway kříží silnice vedoucí od hranic směrem do města. V případě příletu/odletu letadla jednoduše spadnou závory jako na železničním přejezdu. Je pravdou, že gibraltarské letiště není zrovna nejrušnější, takže si takovouto raritu může dovolit.

  Hned po překročení hranic nemůžete minout stanoviště taxiků, autobusů a místních ,,průvodců“, kteří nabízejí výlety na Rock of Gibraltar. My byli zpočátku rozhodnutí pro cestu na skálu využít lanovku, což by nakonec bylo na dlouho, takže jsme vyrazili minibusem. Využili jsme nabídky okružní jízdy po nejzajímavějších místech rezervace, za cenu tuším 30 Euro/osoba (včetně průvodce a vstupů na jiné atrakce).

  foto zdroj: https://www.4freephotos.com/medium/2015/Monkey-relaxing-on-a-mini-van-Gibraltar-7192.jpg

  První  zastávka byla u Herkulových sloupů, odkud byl nádherný výhled na Gibraltarský průliv, město Algeciras na druhé straně zálivu a na Africký kontinent.

  Úzkými cestami jsme minibusem šplhali výš až k jeskyni St.Michael's cave. Jeskyně se nachází ve výšce 300 m n.m. a za války měla sloužit jako provizorní nemocnice. Dnes se zde, díky dobré akustice, konají koncertní vystoupení.

  V této výšce se už potulují první tlupy opičích strážců - Makaků berberských. Tady se nám poprvé potvrdilo varování, že tito opičáci rozhodně nepatří mezi plaché tvory 😀

  Dorazili jsme na vrchol. Ze 426 metrů vysoké skály zahlédnete při vhodné viditelnosti africký kontinent, což je v těchto krajích přibližně 320 dní ročně. A samozřejmě tady už opičáky nemůžete minout. Skáčou všude, po stromech, po autech, po lidech... Dle staré legendy a údajné pradávné dohody totiž bude muset Velká Británie navrátit Gibraltar Španělskému království ihned poté, co zemře poslední z opic. A protože se obyvatelé Gibraltaru cítí více jako Britové než Španělé, snaží se vymření opičáků zabránit. Nahoře na skále žijí dva lidé, kteří mají za úkol držet na uzdě případné neshody divokých opičáků. Tito lidé ovládají několik mimických výrazů, kterými se s opicemi dorozumívají a denně opicím vyvážejí na skálu z městských restaurací zbytky jídla.

  Naše placená prohlídka končí vysazením v centru města, kde nás náš průvodce informoval, že mezi další důvody, proč se na Gibraltar každoročně vydají statisíce turistů, je možnost výhodných nákupů. Neplatí se tu totiž DPH. Hlavní nákupní zónou a rušnou tepnou města je Main street. Ulice vede od Casemates square až po Southport gates a je plná obchodů se suvenýry, oděvy, elektronikou apod.

  A konečně jídlo. Ve městě najdete nepočítaně restaurací většinou s nabídkou tradiční kuchyně britské fish & chips, calentitu (něco jako palačinka), ale také steaky, pizzu, mořské plody... V cenové relaci  £ 4,50 -£ 22 za menu. Bohužel k naší smůle asi po 3/4 hodině hledání (jak by nám tenkrát bodla kapsička Sunárek 😉 ) volného místa k sezení jsme to vzdali a zakotvili v McDonald’s.

  Až na dramatický konec (věřte mi, není nic horšího než unavený hladový chlap s ještě více unavenější a hladovější ženskou) byl tento výlet vydařený. Na památku mi zůstane nejen ,,selfíčko“ s jedním drzým opičákem, ale také spousty vzpomínek na tuhle krásnou a zajímavou zemi. Jediné co mě opravdu mrzí, že jsme na prozkoumání měli tolik málo času. Ale jednou se sem určitě plánujeme vrátit i s dětmi.

  A co vy, jak to máte s jídlem?  Pokud vyrážítě  s dětmi (nebo bez) mimo domov třeba na celodenní výlet. Berete svačinu sebou, nebo spoléháte na to, že se dá vždy někde jídlo koupit?

  Vaše Míša a #sunarek #sunar

  michaelllasAMBASADORKA
  17. srp 2019    Čtené 372x

  Dovolená s ambasadorkami - SOUTĚŽ SUNAR

  Když se tak nad tím zamyslím, s přibývajícím věkem se vlastně moje představy o ideální dovolené mění. Když si vzpomenu, že jsem své první dovolené trávila s kamarády celodenním chozením s báglem na zádech.  Spávali jsme pod širákem, ve stanu nebo v chatě bez elektřiny 🏕️ Kdepak, to už není nic pro mě.  Dnes se vidím na lehátku na písčité pláži, v jedné ruce koktejl🍹v druhé ruce knihu🎴 Nebo mám naopak ráda turistické dovolené na horách kombinované s relaxačním wellness🛀

  Přestože jsou prázdniny téměř u konce, dovolenková sezóna je stále v plném proudu. Připravili jsme se Sunarem pro vaše malé mlsouny v rámci #dovolena_s_ambasadorkami tento hodnotný balíček plný dobrot na výlety či dovolenou 🏖️ Který  obsahuje:

  1x BIO křupky  mrkvová kolečka

  1x BIO křupky hráškové lusky

  1x BIO křupky čočkové prstýnky

  1x  Snack Jahodová srdíčka

  1x  Snack Jablíčkové prstýnky

  1x  Kapsička do ručičky 100% ovoce - banánová

  1x  Kapsička do ručičky 100% ovoce - hruška

  1x Ovocná svačinka Cool ovoce malina, banán, jablko

  1x Kašička v kapsičce s cereáliemi jablko a borůvka

  1x Kašička v kapsičce s cereáliemi mix ovoce

  1x Hotové jídlo v kapsičce Špagety s boloňskou omáčkou

  1x Hotové jídlo v kapsičce Kuskus s kuřecím masem a zeleninou

  Jak můžete tento balíček vyhrát?

     - Do komentářů pod tímto článkem stačí odpovědět na soutěžní otázku:

       ,,Jak by měla vypadat dovolená podle vašich představ?“

     - Dát like tomuto soutěžnímu článku

    - Dát like dnešnímu dovolenkovému článku  u Marcelky @mummy88  

  Čas zapojit se do této soutěže máte  do 17.8.2019 23:59. Výherkyni  vylosuji pomocí generátoru náhodných čísel a výsledek uveřejním na svém blogu následující den tj. 18.8.2019!

  Krásné zbývající dovolenkové dny vám přejí

  Míša a  #sunarek #sunar

  vaneaAMBASADORKA
  16. srp 2019    Čtené 541x
  Image title

  Cesta za dobrodružstvím - putování po Islandu

  Krásné dobré letní ráno!! 🌞 🌹

  Tak už i na moji maličkost připadla příležitost napsat vám něco málo o letní cestovatelské výpravě, která mě zatím uchvátila nejvíce. Abych vám řekla pravdu, vůbec nemám chuť sem psát přesné údaje, počty obyvatel, rozlohy, názvy měst a harmonogram, který jsme si pro tuto příležitost přichystali. Zato bych vám ráda popsala vnímání tohoto "výletu" mýma očima... Cestování na Island mi připomělo, jak krásná je Země, jaké máme štěstí, že po ní můžeme chodit a objevovat tato místa. Drsná příroda v kontrastu s barvami, tichem a křehkým uvědoměním si, že bychom se měli více starat o krásy přírody.

  Jako jednu z prvních věcí byste o mě měli vědět, že jsem děsivě rozpolcená osobnost. Někdy si užívám plánování a potřebuji znát každý detail cesty, jindy mě to vůbec nezajímá a ráda plánuju za pochodu. (manžel z toho roste:D) Tehdy, při plánování výpravy na Island, jsem byla ve druhém módu. Vybrala jsem jen hlavní body a místa, která bych ráda viděla, manžel naplánoval vše okolo (kempy, cesty, auto..) a přidal pár dalších míst, která chtěl vidět i on a mě tolik nezaujala.

  Někdy v roce 2015, kdy jsme se rozhodli odjet na 14dní, se ještě nelítalo za tak supr ceny, takže nás jen letenky a celkově pronájem starého, rezavého auta přišel na poměrně hodně peněz, tudíž byla volba cestování se stanem naprosto jasná. Připravení jsme byli na náročné počasí a zimu, což se hezky vyplnilo. Ještě než začnu psát o tom, jak jsem po příletu prskala, ráda bych podotkla, že Island byl mým snem, manželovým také ... a předčil všechna naše očekávání=) Důvodem naší cesty tedy bylo poznat syrovou přírodu a její zázraky, užít si společný čas jen sami dva, bez povrchních vymožeností a péče hotelových komplexů.

  Ihned po příletu na letiště v Keflavíku jsme ochutnali to pravé Islanské počasí. Uvítal nás déšť a hlavně strašný vítr, který zabodával kapky do tváří jako jehličky. Nebylo místo, kam by vám ten studený syčák nevlezl. Stupňů bylo asi 8, ale s tím větrem to bylo jako -10. Dalo mi hodně práce se usmívat a zabalit se tak, aby mi nečouhal ani milimetr kůže navíc:D V tu chvíli jsem si uvědomila, že opravdu budeme spát ve stanu a není žádné teplé zákoutí, kam bychom se uchýlili. Naštěstí brzy vysvitlo sluníčko...to mi dalo jistou naději. Naše první putování směřovalo pro auto a odtamtud do prvního kempu v Rejkjavíku.

  Přijeli jsme poměrně pozdě odpoledne, takže po obhlídnutí prostoru a zapsání do kempu (který byl moc hezký, měl dobré vybavení a zázemí), jsme se vydali dál do města, očíhnout okolí, nakoupit něco k jídlu a postavit stan. Což teda v tom větru opravdu nebylo jednoduché. Většina lidí okolo měla stany s pevnou kontrukcí, aby jim vítr nedal co proto. Náš stan nic takového neměl, takže když už se nám podařilo jej konečně postavit, celou noc mi vnitřní tyčka mlátila do hlavy za lomozu větru. Ondra spal jak miminko ve svém fusaku do -5 stupňů, já se klepala zimou v tom do -20. Ano, nebyla jsem nadšená a začala jsem mít oprávněný strach, jak to zvládnu. Zvládla:D

  První ráno bylo ovšem krušné. Vstávala jsem před 5 hodinou, muž spal. Byla jsem celá rozlámaná a otrávená. V průběhu noci jsem se 4x složitě přioblíkala, protože mi prostě byla strašná zima. Stan sebou mával ze strany na stranu, pršelo a i v noci bylo šero, namísto tmy. Zatímco jsem kousala zmrzlý loupák a odhodlávala jsem se k cestě do hromadné koupelny, vrčela jsem a nadávala. To se ale mělo velice rychle změnit. A jak? Stačil k tomu první výjezd naším rozvrzaným autíčkem, do kterého táhlo a které moc netopilo.

  Naplánovaný jsme měli výlet za krásným vodopádem Glymur. Už cesta tam mě naprosto uchvátila. Divocí koně, barevné hory, rozbouřené moře a hlavně totální liduprázdno. Byla jsem jako ve snu, barvy okolo mi vůbec nedávaly smysl. Na nebi se hnal jeden mrak za druhým a sluníčko jen občas vystrčilo zubatý drápek, aby ho zase rychle schovalo. Vítr foukal tak, že jsme se nemohli dostat z auta (beze srandy, dveře se nedaly otevřít) a pán na kole, jedoucí z poměrně strmého kopce, musel šlapat z plných sil. Strašně jsme se smáli:D A já se zamilovala. Nádherná příroda v kontrastu s drsným počasím byla úžasná. Od té doby jsem už byla jen nadšená - a náročnější podmínky stanování jsem začala brát jako velké dobrodružství=) (Zde ještě přidám tip: téměř v každém větším městě, či zajímavém místě, jsou horké lázně, případně se dají najít i přírodní prameny - tam ale pozor na teplotu, my tedy ochutnali jen lázně, prameny jsme se hledat nevydali. Od chvíle, kdy nás to "napadlo", se stalo stanování a celkově večerní pobyt venku po náročném dni o mnoho příjemnější!)

  Paráda, co?🙂 No...Ač mě to láká, nebudu vám tady opisovat den po dni, kdo mě zná tak ví, že by to bylo na knihu, ne na článek na koníka :D Nějak neumím psát krátce. Takže po tomto úvodním sezámení s Islandem, to celé shrnu do pár podstatných bodů a míst. 

  - Příroda je něco neskutečně nádherného, nikdy jsem nic takového neviděla. Za opravdovým zážitkem se vyplatí obětovat trochu té fyzičky a někam si "vyšplhat". Taky si myslím, že od roku 2015 už se lecos změnilo a turistů bude na Islandu více. Pak neváhejte si přivstat a vyrazit opravdu brzy! (On to takový problém nebude, ve 4 ráno bylo skoro světlo, takže jsme takhle taky občas vyráželi:D)

  - Kempy na Islandu jsou téměř všechny krásné, nebo minimálně velmi slušné. Ve většině je zázemí pro vaření (ať už je to venkovní přístřešek, nebo vybavená kuchyň), záchody, sprchy a recepce, kde je možné si vzít mapy, zaplatit (když tam nikdo není, obvykle se objeví později a "zaťuká" na stan). Na záchodě je supr schovka, na některých je totiž topení!! (o bože, ano:D!). Pokud něco potřebujete, v kempech pracují velice nápomocní a ochotní lidé, takže se nebojte na ně obrátit. Nesetkali jsme se s odmítnutím, nebo protivností. Nejnáročnější je najít vhodné místo pro stan, abyste se vyspali, nemlátil do vás vítr a tak vůbec... A taky místo na vaření, pokud náhodou není žádné "zákoutí", nebo vám do připraveného zákoutí fouká. Udržet oheň a uvařit je pak poměrně sranda (hlavně s hladovým chlapem, že:D). Vezměte si nástavec na plynovou bombu na vařič s takovou tou "blbostí" proti větru. Bude se hodit. Termosky nutnost.

  - Lehká komplikace může nastat ve chvíli, kdy se ráno rozhodnete jít si něco koupit do obchodu. Ty otevíraly nejdříve v 10 hodin ráno, což pro nás, vstávající okolo té 5 hodiny nejpozději, bylo prostě pozdě. Ale dá se na to zvyknout, takže jsme s tím neměli problém, prostě jsme nakupovali zásoby, které dokázaly přežít v autě. Do restaurací a barů jsme nechodili, jednak jsme na to neměli ani chuť, užívali jsme si přírodu a taky byly tyto záležitosti hodně drahé. Vařit si tak bylo nejrozumnější.

  - Ubytování na Islandu, které jsme využili na pár posledních dní, kdy Ondrovi křuplo v zádech a nemohl moc chodit (stan byl tedy nepříliš dobrá vyhlídka:D), je nejlepší v síti ubytování Hostel Hi. Jsou téměř v každém větším městě, poměr cena/kvalita je moc fajn, všude bylo čisto, ač bylo vše základní. Je nutno podotknout, že tehdy jsme možná měli ty nároky na ubytko jiné, ale věřím, že i s Adámkem bychom to zvládli poměrně v pohodě🙂 

  Tak! A teď už pár míst, která nás okouzlila nejvíce🙂 Na Islandu bylo strašně moc vodopádů (prvních pár dní jsme "áchali" a "óchali" při každém, pak už nás nějaký vodopád nevytrhnul, bylo jich opravdu strašně MOC). Ale tyto... Ty nevynechávejte.

  Gullfoss & Seljalandsfoss & Gljúfrabúi & Skogafoss & Svartifoss & Haifoss

  Rozmanitá krajina, chvilku horké peklo smrdící sírou, chvilku led, chvilku gejzír, chvilku sopka, zatuhlá láva a kouř . To všechno je Island🙂 Tohle místo, Seltún (Krýsuvík), je jako z katalogu, spousta barev, vůní.. Vařící se bahno a královské ticho, rušené jen poryvy větru. 

  .....a nějaké ty rybičky po cestě🙂 Vůně převeliká:D Slabší povahy zůstanou v autě.

  Ledové království Jökulsárlón nás ohromilo, byli jsme jako v jiném světě. Tento zážitek doporučuju rozhodně všema deseti, i kdybyste nejeli nikam jinam, tak sem určitě!🙂 Jízda na obojživelníkovi, ledová jeskyně, ledovec....a samozřejmě trošku kosa. 

  Kdo by mohl zapomenout na nádherný Gejzír🙂 Nikdo... Trávili jsme tam neskutečně mnoho času. I okolí, kde se zdá, že snad není žádná další velká turistická "pecka" je moc krásné. Příroda je sice malinko placka, ale Island je plný překvapení;) 

  Reynisfjara. Nádherná černá pláž, tisíce papuchalků a hodně lidí🙂 Nicméně se vyplatí na toto místo zajet. Ve Víku se nám celkově líbilo hodně, užívali jsme si horké lázně, kemp byl pěkný a černý "písek" nám nedával spát. Krása!!

  A kam ještě určitě zajet a nevynechat ani kousíček? Rozhodně Þingvellir!! Je to naprosto kouzelné místo. (...kde se mimo spoustu přírodních zajímavostí natáčelo pár záběrů z GoT;) )

  Tak. Ještě bych sem mohla přidat spousty a spousty dalších fotek a míst, nicméně bych asi vyčerpala úplně všechny:D  Jako poslední vám tedy doporučím Blue Lagoon a jejich bílé bahno. Úžasné místo, pokud se chcete trošku odměnit🙂 Naše fotky nic moc, ale zkuste si to najít na googlu, je to opravdu krása.

  Co bych tak závěrem dodala? Asi jste pochopili, že Island nám opravdu učaroval. Procestovali jsme hlavně jeho jižní půlku, takže ta severní na nás stále čeká. A rozhodně se plánujeme vrátit, jen si počkáme, až bude Adámek větší, protože tohle určitě nechci, aby zapomněl. Pokud budete dobrodruzi ve stanu a rozhodnete se to zkusit, nepodceňte přípravu! Třeba jako dvojice, kterou jsme potkali na posledním místě u majáku, před odjezdem. Počasí nebylo tak hrozné, ale neměli čepice, rukavice, věci na přípravu ohně venku...jen výhodné letenky, lehoučký stan.... a šok přes celý obličej :D Nemohli jsme udělat nic jiného, než jim věnovat naše vybavení. Nutno podotknout, že měli ohromnou radost:D K počasí bych ještě dodala, že hodně záleží, v jakém období na Island jedete, a jaké máte štěstí. My jeli na přelomu léta a podzimu, takže už se ozývala větší zima, silnější vítr a méně sluníčka. V létě je možné, že bude opravdu hezky - ale taky více lidí🙂 Osobně bych obětovala trošku pohodlí a počkala si, ta krása se líp vstřebává, když vás neruší davy turistů. První půlka září ještě může být moc krásná! (ale jak jsem už psala...nikdy nevíte, je to tam trochu nepředvídatelné)

  A málem bych zapomněla! Jistě vás bude zajímat, jestli jsme vyhlíželi onu "auroru", neboli polární zář. Vyhlíželi...skoro každou noc. Ale bohužel bylo stále pod mrakem, takže jsme ji neviděli. A víte co? Nám to vůbec nevadí🙂 Snad někdy příště!

  A co vy, líbila by se vám taková výprava? Kdyby vás cokoliv zajímalo, chtěli jste se podělit o zážitek - napište do komentářů!🙂 A teď už se mějte krásně a užívejte si další dny a soutěžení s ambasadorkami:-* 

  Irča & Baby Dove

  Všechny použité fotky jsou naše

  monny3
  16. srp 2019    Čtené 273x

  🥁Kdo si doma bude notovat s Fisher Price 🎶

  Krásné dopoledne🌷🌷🌷 Díky za zapojení do včerejší soutěže, některé vaše vzpomínky na nejlepší dovolenkové drinky a jídla úplně vyvolávají chutě 🥗🍹🤤 každopádně vyhrát mohl jen jeden příspěvek a určitě vás zajímá, kdo to je 😯

  Soutěžních komentářů bylo 191 a generátor náhodných čísel z nich vybral číslo 64, což je komentář uživatelky @horseska19 🍀 možná je losování poslední dobou nějak ovlivněné vašimi myšlenkami, nebo mými, já fakt nevím 🙈 ale já s ní a jejím malým Domčou jdu v pondělí na kafe ☕ Tak vám to takhle rovnou provalím, ať mě potom někdo nenařkne z nestrannosti, ale byla to fakt náhoda 🤷‍♀️💣🍀

  Takže Kačce a hlavně tedy jejímu Domčovi moc gratuluji k výhře 🎁🎁🎁 A ostatní tímto vůbec nenabádám k tomu, aby mě kvůli zajištění výhry v dalších soutěžích zvaly na kafe 😂😂😂

  Krásný den a ať vás taky potká nějaká aspoň malá milá náhoda 😘

  hanica83AMBASADORKA
  16. srp 2019    Čtené 228x

  Dovolená s ambasadorkami: Vyhodnocení soutěže s Femibion

  Krásný letní den 🙂

  V prvé řadě bych ještě jednou chtěla všem moc poděkovat za účast v soutěži 😊 Vyhodnocení je tu!

  Poté, co jsem prošla komentáře bych řekla, že na otázku, zda upřednostňujete dovolenou v pohodlí hotelu, nebo raději volíte dobrodružství pod stanem či v karavanu, na první pohled jednoznačně vítězí pohodlí hotelu ( čárky jsem si ale nedělala 🙂 )

  A teď už to nejdůležitější - náš mladý pán, který mimochodem losování hrozně miluje a bere ho velmi vážně a zodpovědně (viz foto 🙂 ) vylosoval ze všech, co splnily podmínky soutěže, tři výherkyně.

  Jako první vylosoval a hlavní cenu - hodnotný balíček Femibion tak získává @andyl1 😊

  Druhý a třetí papírek, který vylosoval, měl na sobě nicky @dasinaa a @mval 😊

  Tyto maminky získavají Femibion dle svého výběru na jeden měsíc.Moc gratuluji a brzy vám napíšu zprávu.

  Srdíčka všem, co se do soutěže zapojily, jsem už rozeslala, tak pokud někomu nedorazilo, určitě mi napište a napravím to.

  A nezapomeňte, dnes se soutěží u Marcelly @mummy88 a Joie 🙂

  Všem přeju krásný a pohodový zbytek léta!

  Vaše Hanka a #femibion

  vaneaAMBASADORKA
  14. srp 2019    Čtené 432x
  Image title

  Dovolená s ambasadorkami - Baby Dove SOUTĚŽ!

  Krásné dobré ráno všem!

  Jak jsem slibovala, je to tady!;) I dnes, v rámci letní akce s ostatníma holkama, budete mít krásnou příležitost zasoutěžit si - tentokrát o balíček #dove a #babydove pro vás a vaše nejmenší! Těšíte se? Doufám, že jo!

  Namíchala jsem pro jednu z vás směs oblíbených výrobků, tak snad se bude líbit. Obsahem bude tentokrát vše, co vidíte na obrázku níže. Jedná se konkrétně o Matcha kolekci Dove Nourishing Secrets - tělové mléko a antiperspirant bez alkoholu, navozující příjemný pocit svěžesti i díky krásně jemné vůni sakury🙂 Tohle duo ocení jedna z vás, maminek. A pro vaše drobečky je nachystána cestovní verze sprchového gelu Sensitive, mycí tableta, šampon a vlhčené ubrousky z řady Rich, specifické svojí jemnou vůní i konzistencí. Vše vhodné i pro ta nejmenší miminka. 🌹

  Tak! Pokud jsem vás trošku nalákala, vrhneme se do podmínek soutěže! Vše, co musíte pro zařazení do slosování udělat, je odpovědět na jednu jednoduchou otázku (a splnit nějaké ty další body, viz. níže). A jelikož se tento týden věnujeme cestování a všemu okolo něj, zajímalo by mně, jaké bylo podle vás

  NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MÍSTO, KTERÉ JSTE NAVŠTÍVILI?
  - AŤ UŽ V ČR, ČI MIMO

  - Komentář s libovolně dlouhou odpovědí přidejte zde pod článek

  - Dejte like tomuto článku a článku od @kristinandbaby Týnky

  - Zapojit se můžete do půlnoci 23:59 14.8.2019

  Výherkyni vybere generátor náhodných čísel během následujícího dne, tj.15.8.2019🙂

  Tak šup!

  Držím palce a moc se těším na tipy k cestování!🙂

  Irča & Baby Dove & Dove

  hanica83AMBASADORKA
  13. srp 2019    Čtené 381x

  Dovolená s ambasadorkami: Soutěž s Femibion

  SOUTĚŽ UKONČENA 

  Krásný den.

  Je to tady! Už dnes si v rámci týdne s ambasadorkami můžete zasoutěžit se mnou a Femibionem.

  Jako výhru jsem dostala přislíbený hodnotný balíček, který bude obsahovat Femibion dle vlastního výběru na tři měsíce, Stérimar Nosní hygiena + Stérimar Na ucpaný nos a ještě nějakou drobnost jako překvapení 🙂

  A jako bonus jsem pro další dvě z vás zařídila ještě po jednom balení Femibionu (můžete si vybrat, jestli Femibion 1 nebo 2). Takže celkem bude náš malý notář losovat tři výherkyně! A to už stojí za pokus, co říkáte?

  Po delším přemýšlení jsem pro Vás vymyslela soutěžní otázku, která je trošku k zamyšlení a zní:

  Upřednostňujete dovolenou v pohodlí hotelu, nebo raději zvolíte dobrodružství pod stanem/v karavanu?

  Já jsem totiž jako malá strávila pod stanem nespočet dovolených a naprosto jsem to milovala. Posezení u táboráku, písničky, vaření nad ohněm, stavění domečků v kořenech stromů z mechu a větviček, večerní „koupání“ v potoce…Dodnes na to strašně ráda vzpomínám a musím chtě nechtě přiznat, že jsou to ty nej vzpomínky. Pravda, dnes už dávám přednost hotelu a pod stan bych se moc nehrnula, ale! Aby to žůžo dobrodrůžo mohli zažít i moje děti, budu to muset ještě přehodnotit 🙂 Ale co bych pro ně neudělala. Třeba se mi to nakonec zase zalíbí! (I když je pravda, že ty podmínky pro stanování a kempování jsou dnes hodně jiné než před třiceti, pětatřiceti lety – už je to všechno zmodernizované, už to není jen postavit stan na louce a trošku to tomu asi ubírá kouzlo).

  A když už dnes soutěžíme s Femibionem, budu ráda, když mi napíšete, která z vás si z dovolené, ať už jakékoliv, dovezla dáreček v podobě dvou čárek na těhotenském testu 🙂 Odpověď na tuto podotázku ale není podmínkou soutěže! Je to čistě jen má zvědavost🙂

  Jaké musíte splnit podmínky, abyste byly do soutěže s Femibionem zařazeny?

  Je to velmi jednoduché:

  • Dát like tomuto článku
  • Odpovědět do komentáře na soutěžní otázku, která zní: Upřednostňujete dovolenou v pohodlí hotelu, nebo raději zvolíte dobrodružství pod stanem/v karavanu?
  • Dát like dnešnímu článku o další velmi zajímavé destinaci k navštívení, kterou najdete u Mony @monny3

  Zapojit se můžete do dnešní půlnoci a já pak nejpozději do čtvrtka nachystám losovací box se všemi, kdo splní podmínky soutěže, našemu malému panu notáři a vyhlásím výsledky. Všichni soutěžící pak obdrží srdíčko jako poděkování za účast.

  Přeju příjemný let, šťastnou cestu a hodně štěstí. A moc se těším na vaše příspěvky! Klidně se rozepište, ráda si počtu🙂

  Vaše Hanka a #femibion

  tratatundraAMBASADORKA
  13. srp 2019    Čtené 339x

  VYHLÁŠENÍ - Dovolenkování s PEPCO

  Nový Zéland, severské země, Maledivy, Bali, Kuba, nebo i sousedné Slovensko či moje oblíbené Španělsko. Na všechna tato místa jste mě včera zavedly. Malinko jsme si spolu zasnily a teď už zpátky do reality.

  Letenky do vaši vysněné destinace pro žádnou z vás sice nemám, ale zpříjemnit den jedné "pětistovkou" na nákup v PEPCO taky není špatný plán.

  A generátor náhodných čísel rozhodl, že se z něho bude těšit komentář s pořadovým číslem 109.

  GRATULUJI uživatelce @pavlk

  Ostatním přeji krásný zbytek léta! 

  Katka a PEPCO

  monny3
  13. srp 2019    Čtené 487x

  ☀️Naše cesta do Svaté země a nahlédnutí do poněkud nesvatého konfliktu☀️

  Jednou z dovolených, na které s manželem rádi vzpomínáme, byla určitě dovolená v Izraeli a Palestině. A rozhodně to byla dovolená, která v nás rezonovala nejdéle ze všech našich cest, následně ovlivnila "novinové" (internetové) články, které jsme si četli, osoby a reportéry, které jsme sledovali na sociálních sítích, filmy, na které jsme se společně dívali... Proč to všechno? Protože je to území, kde už desetiletí (a střídavě vlastně už po dlouhá staletí) panuje dramatická atmosféra plná problémů, nenávisti, utlačování, osočování a bojů. Takhle to zní jako místo, kam by člověk rozhodně jet nechtěl, ale na druhou stranu je to i místo, které vás může silně oslovit, ta staletí lidských osudů a vývoje událostí na každém kroku vnímáte, historické budovy zdůrazňující svůj náboženský původ a důvod existence vás nabádají k zamyšlení a při vykročení z města i v nehostinné krajině najdete zajímavá historická místa a artefakty, ke kterým se váží neuvěřitelné příběhy. A proč jsme se na tuhle cestu vydali my? Dost možná vám ten důvod bude připadat úplně pitomý, ale my to takhle prostě máme 😀 Jednou večer jsme se dívali s mým pubertálním synovcem na film Světová válka Z, kde Brad Pitt zachraňuje svět před zombí apokalypsou a sice byl ten film úplná katastrofa, ale byly v něm úžasné záběry z krásného historického města (když jsem si tedy odmyslela ty zombie 😉 ), a tak jsme zjistili, že to město je Jeruzalém a ještě než film skončil, vygooglili jsme si, že letenky stojí pár tisíc a měli jsme rozhodnuto o naší příští dovolené 🙂 

  Stěžejní pro nás tedy byla cesta do Izraele a přímo Jeruzaléma, ale nakonec nás velmi oslovilo také území Palestiny. Popisovat takovou cestu slovy je na dlouho a proto vám to doplním i mnoha obrázky, tak snad jste na wifi a nevyplýtváte si na moje fotky všechna data 😀 

  To hlavní, proč jsme se na cestu vydali, tedy bylo město Jeruzalém. Město je opravdu zajímavé a stejně jako my, jej většina turistů vyhledává zejména kvůli tzv. Starému městu, kde vedle sebe stojí významné budovy hned 3 světových náboženství a to křesťanské, židovské a muslimské. My s manželem nejsme věřící, takže jsme se zajímali o místa všech náboženství (do Jeruzaléma ale jezdí celé zájezdy i z Česka zaměřené výhradně na křesťanskou historii v Izraeli a na místa různě spjatá zejména s Ježíšem Kristem). 

  Staré město je rozděleno na části podle náboženství a vede do něj také několik bran, které jsou kvůli častým problémům a útokům hlídány ozbrojenými hlídkami. Ostatně ozbrojené hlídky jsou v celém Jeruzalémě a to opravdu na každém kroku. Mnoho lidí nám říkalo, že by to v nich vzbuzovalo strach, ale na nás to působilo spíš obráceně, že je všechno tak hlídané, že se není čeho bát. Ke všemu vražedné útoky, ke kterým zde dochází (ano, to je realita, která vás prostě ovlivní a nás navedla k většímu zájmu o izrelsko -palestinský konflikt), nejsou zaměřeny na turisty, ale jsou vedeny mezi Palestinci a Izraelci. 

  Většinu turistů určitě zajímá židovská Zeď nářků, ta zde samozřejmě je a Židé se u ní opravdu modlí a čtou svaté texty. Co jsem dříve nevěděla je, že zeď, respektive prostor u ní, je rozdělen na mužskou a ženskou část, takže k ní jít můžete, ale pouze do odpovídající části (mužská část je mnohem větší než ženská).

  Hned nad Zdí nářků je muslimská část - Chrámová hora, kde se nachází mešita al-Aksá pro tisíce muslimských věřících a také asi na pohled nejvýraznějsí budova Jeruzaléma - islámská svatyně s ikonickou pozlacenou kopulí Skalní dóm.

  Kam se ve Starém městě a jeho okolí pohnete, tam narazíte také na místa spojená s Ježíšem Kristem, je tu křížová cesta, plno míst, spojených s jeho životem, smrtí, z mrtvýchvstání atd. Upřímně si všechna tato místa ani nepamatuji a nebyla pro nás extra důležitá, ale potkávali jsme veliké skupiny Křesťanů z celého světa, pro které byla návštěva těchto míst velikým zážitkem (africké výpravy u toho i krásně a nahlas zpívaly). Jedním z takových míst byla i Olivová hora, kde je největší židovský hřbitov na světě a kam podle evangelií chodíval Ježíš Kristus a kde byl před svým ukřižováním zajat. Upřímně, pěšky byl v tom vedru fakt výkon vyjít až nahoru, ale opět to bylo velmi silné místo a byl z něj také krásný výhled na Staré město.

  No a ať vidíte od každého ze 3 zmíněných náboženství něco, tak tady ještě Chrám Božího Hrobu, tedy údajně Golgota, kde byl Ježíš ukřižován. A k tomu pár obrázků z uliček Starého města a můj muž - nadšený z čerstvého džusu z granátových jablek 😉

  Mimo Jeruzalém se většina turistů asi podívá do Betléma, kde se měl Ježíš Kristus narodit a kde na tomto místě stojí Chrám Narození Páně. Betlém leží v centrální oblasti Palestiny, vstup do něj je však přísně kontrolován Izraelci a okolo města stojí obrovská (8 metrů vysoká) betonová zeď. Pro obyvatele Betléma je poměrně obtížné dostat propustku na vycestování z Betléma (nebo jen na dojíždění do práce mimo Betlém), takže sociální a ekonomická situace obyvatel je opravdu tristní. Jsou zde také 2 uprchlické tábory (do kterých byli vysídleni Palestinci z okolí Jeruzaléma po vyhlášení státu Izrael v roce 1948), které jsem si mylně představovala jako "stanová města", jenže ty tábory jsou tam už tak dlouho, že jsou to v podstatě chudinské čtvrti zděných starých domů, ve kterých žije mnoho lidí ve špatných podmínkách, ze kterých potom někteří frustrovaní mladí lidé nevidí jiné východisko, než ozbrojený útok na Izraelce, kterým na tuto situaci za cenu vlastního života chtějí alespoň upozornit nebo možná ty Izraelce prostě jen "naštvat". Což má většinou za následek okamžitou smrt těchto mladých lidí, jejichž jména jsou následně psána na zdi v uprchlických táborech... Na zdech Betléma jsou ostatně i výtvory celosvětově známé a to graffiti umělce Banksyho, který na přítomné lidské utrpení a nevyrovnanost mnoha aspektů tohoto konfliktu upozorňuje právě svými výtvory.

  Zajímavým zážitkem, i když ne úplně příjemným, byla i návštěva ultra ortodoxní jeruzalémské židovské čtvrti. Tamní obyvatelé působí nepřátelsky, naštvaně a já se upřímně bála vytahovat foťák, protože není výjimkou, že se to někoho z místních natolik dotkne, že po turistovi s foťákem začne házet kameny. 

  Když už ale opustím líčení o poznávání měst, tak příroda, ač neuvěřitelně pustá a vyschlá, v nás zanechala krásné vzpomínky a její mrtvá rozlehlost v sobě měla vlastně veliký majestát.  A některá osamocená díla člověka, jako chrám uprostřed ničeho vytesaný do skály, člověka nutí k zamyšlení, jak důležitá tato místa pro věřící musela a musí být, když kvůli nim vynaložili tolik práce a stále vedou takové boje. Na fotkách můžete vidět i Mrtvé moře, ke kterému jsme si také zajeli a jehož hladina se rok od roku stále snižuje.

  Tak to bylo to hlavní, co jsme si z naší cesty odnesli, tentokrát prostě nejen vlastní dovolenkové zážitky, ale na dlouho také opravdový zájem o to, co se v dané zemi děje. Tuhle cestu jsme si neuvěřitelně užili, přestože jsme na ní vůbec neodpočívali, jídlo bylo drahé, do místního podniku jsme si šli za celou dobu sednout jen jednou a každý den jsme kontrolovali Twitter, jestli někde blízko nás zrovna neprobíhá nějaký útok... 

  Pokud jste dočetli až sem, tak vám moc děkuji a zajímalo by mě, jestli také máte nějakou dovolenou nebo destinaci, která váš život nějak ovlivnila i po návratu? A samozřejmě pokud se chcete na něco z naší cesty zeptat, ráda odpovím 😉

  Poznámka: nerada bych tímto článkem rozpoutala politickou či náboženskou diskuzi, přesto se ale nešlo tomuto tématu a mému pohledu na tuto problematiku při líčení naší cesty ubránit. Berte prosím mnou uvedené informace za sice pravdivé (co se faktů týká), ale subjektivně zabarvené na základě toho, jaké osoby jsem na naší cestě potkala, co jsem kde zažila, co jsem si přečetla a jak na mě politický vývoj týkající se tohoto problému působí. Jak jsem již uvedla, nejsem věřící,  proto se prosím zdržte případných nenávistných komentářů vůči jakékoliv zmíněné náboženské skupině. Stejně tak se nezastávám jakéhokoliv násilí a nevěřím v to, že v použití síly a násilí spočívá řešení problémů. Věřím, že tato poznámka je zbytečná, pro korektnost celého článku ji však považuji za nezbytnou. Děkuji vám.

  tratatundraAMBASADORKA
  13. srp 2019    Čtené 464x

  Dovolenkování s PEPCO- SOUTĚŽ

  SOUŤEŽ BYLA UKONČENA.

  Jako malá jsem měla jeden velký cestovatelský sen. Vidět zblízka pyramidy. Vlastně jsem byla docela okouzlena všemi antickými civilizacemi a vidět jakoukoli ze starověkých památek by bylo tenkrát pro mě zážitkem. 

  Postupně se ale moje zamilovaní v antice začalo vytrácet. Moje cestovatelské sny se měnily a postupně se stávají reálnější, splnitelnější. Vlastně mě návštěva Egypta už vůbec neláká. 😂 

  Nedávno jsem si na fotkách zamilovala místo v Itálii, na které se určitě bezpodmínečně musím jet podívat. Nebo, lépe řečeno, jet se vykoupat. Je ním Grotta della poesia. Přírodní koupaliště v Roca Vecchia. Konkrétně tady:

  Na tohle místo se prostě MUSÍM dostat. A čím dříve, tím lépe! Já myslím, že to je docela reální sen, žádná nesplnitelná fantazie,proto věřím, že se mi jednou splní.

  Jasně, navštívit Island, Nový Zéland, Moskvu a Havanu by se mi líbilo taky, ale to jsou zatím přání více-méně nesplnitelná z různých důvodů. 

  No a dnes jsem se rozhodla, že nebudu snít o cestách dalekých sama, ale jsem zvědavá i na vaše cestovatelské sny a proto se vás dnes ptám :

  A co můžete vyhrát?

  Jedna z vás se bude těšit z nákupu v jakékoli prodejně PEPCO v hodnotě 500,- .

  Jak se do soutěže zapojit?

  Úplně jednoduše - pokud chcete vyhrát, musíte splnit jen 3 jednoduché podmínky:

  1. Pod tento článek odpovědět na soutěžní otázku "Jaká je vaše vysněná dovolenková destinace?" - soutěžní příspěvky můžete přidávat pouze do dnešní půlnoci.

  2. Dát lajk tomuto soutěžnímu článku

  3. Dát lajk dnešnímu článku u Hanky @hanica83. 

  Soutěž trvá do dnešní půlnoci 12.8

  2019.

  Generátor náhodných čísel vybere jednu vítězku, která dostane poukázku na nákup v PEPCO. 

  Přeji hodně štěstí a šťastné přistání! ✈ 

  Katka & PEPCO

  hanica83AMBASADORKA
  12. srp 2019    Čtené 605x

  Slovenské Tatry, aneb za krásou nemusíme jezdit daleko

  Krásný den,

  dnes jsem si pro Vás v rámci týdne s Ambasadorkami připravila článek o naší zamilované destinaci na dovolenou, která není nijak daleko – slovenských Tatrách.

  Tyto kouzelné hory jsme navštívili už třikrát a letos jsme je chtěli poprvé navštívit ve třech, ale osud to rozhodl trošku jinak a navštívíme je nakonec až ve čtyřech🙂

  Mám to obrovské štěstí, že s manželem máme asi tak na 95% věcí stejný názor a shodneme se tak v pohodě i na dovolené. Oba se moc rádi klidně proválíme 10dní u moře, ale stejně tak rádi vezmeme batohy a strávíme několik dní chozením po horách. Naše úplně první turistické kroky jsme podnikali v Krkonoších a bylo to v roce 2010.

  Hory, nádherná příroda, dechberoucí výhledy, čerstvý vzduch a nakonec i ty děsně bolavé nohy druhý den ráno (které se vždy po snídani nějak zázračně rozchodily 🙂 ) nám učarovaly tak, že u nás už máme prochozené snad všechny hory a tak jsme se vrhly na vyšší level – Tatry. A řeknu Vám, to je taková krása, že se tam chcete vracet pořád a pořád.

  K ubytování jsem vždy volila nějaký pěkný hotel přes Slevomat a vždycky jsme byli moc spokojení. Za velmi důležitou pavažuju při výběru ubytování snídani. Bez snídaně nebrat! Teda alespoň za nás 🙂 Jednak miluju ty úžasné hotelové snídaně a jednak se luxusně najíme a můžeme se vydat v klidu na cestu, aniž bychom hned za hodinu zběsile hledali obchod nebo restauraci. Párkrát jsme měli i polopenzi, což je taky fajn – přijít utahanej, osprchovat se a pěkně zasednout k nachystané večeři. Jako jediné mínus u polopenze vnímám akorát malé omezení časem (někdy jsme se vraceli dost pozdě, tak to pak člověk musí zohlednit už při plánování). Jo a při takových výšlapových dovolených docela upřednostňuji ubytování s možností wellness, ač jinak ho zas až tak nevyhledávám. Ale ty namožené nožky naložit večer do vířivky, to je prostě blaho🙂

  Máme v nohách několik tůr z Nízkých Tater, Vysokých Tater, Belianských Tater a jednu i ze Slevenského ráje. Dnes bych Vám tu ale ráda přiblížila alespoň pár těch, co nám učarovaly nejvíce.

  Nízké Tatry – tady za nás můžu vřele doporučit wellness hotel Bystrá – pěkné a čisté pokoje, super polopenze a krásné wellness.

  Druhý nejvyšší vrchol Nízkých tater Chopok jsme kvůli počasí „zdolali“ potupně lanovkou – jeli jsme z Jasné nejprve sedačkovou, pak zubačkou a nakonec ze stanice Priehyba krásnou moderní kabinovou (celkem za dost nekřesťanský peníze 😀)

  Nahoře nás obklopily mraky a začala slušná bouřka, takže jsme vyděli prd a málem nás nechtěli ani pustit dolů, ale i tak to byl zážitek a určitě si tam někdy vyšlápnem po svých.

  Výšlap, který můžu vřele doporučit je na Štefánikovu chatu pod Ďumbierom. Není to klasická horská tůra, ale výšlap nádherným údolím. Navíc pokud nemusíte davy lidí na „profláklejších“ místech, tady jsme šli v podstatě celodenní tůru úplně sami.

  Pravda je, že i když jsme byli v červnu, moc nám nepřálo počasí a bylo buď zataženo, nebo poprchávalo. Překonali jsme převýšení z nějakých 1100m.n.m. na 1740 m.n.m ve kterých se Štefánikova chata pod Ďumbierom nachází a manžel u toho ještě asi z poloviny cesty nesl velký kus dřeva – viz foto 🙂

  Chtěli jsme ještě pokračovat na nejvyšší vrchol Ďumbier, který už byl jen 1,5h cesty, ale protože ani poté, co jsme si dali nejvýše čepované pivo na Slovensku a úžasnou gulášovku u krbu v útulné  chatě, se počasí nelepšilo, spíš naopak, vydali jsme se raději na zpáteční cestu.

  Vysoké Tatry – tip na ubytování výjimečně bez Slevomatu, ale i tak za slušné peníze: Penzion 2004 ve Staré Lesné.

  Musím se přiznat, že co se týká ubytování, jsem docela dost „rozežraná“, takže tenhle penzionek ve mně zpočátku vyvolával rozporuplné pocity. Konečný dojem ale zanechal skvělý! Není to žádný luxus nebo nadstandard, ale pokoje jsou pěkné, čisté a hlavně – paní majitelka je naprosto úžasná (poradila nám kam vyrazit, odhadla na co stačíme a na co už asi ne, vždy se ptala kam jdeme – což je mimochodem jedna z důležitých podmínek pobytu v horách – někdo by měl vždy vědět, kam daný den vyrážíte!), atmosféra skvělá, snídaně skromnější, ale bohatě stačí… Navíc je z penzionu nádherný výhled na Vysoké Tatry!

  Pokud míříme do Vysokých Tater, vždy se stavíme na Štrbském plese.

  Odtud se můžete vydat spoustou různě náročných cest. Za nás je třeba pěkná nenáročná tůra na Popradské pleso, odkud určitě doporučuju zajít na Symbolický cintorín – člověk si tam uvědomí, že hory jsou krásné, ale vždy je potřeba myslet na to, že umí být velmi nebezpečné.

  Další krásná, ale už trošku náročnější tůra je na vodopád Skok.

  Nejkrásnější tůra, kterou jsme ve Vysokých Tatrách absolvovali byla na chatu při Zelenom Plese. Cesta je to nenáročná, ale nádherná s krásnými výhledy. Posezení u Zeleného Plesa je pak balzám na duši a musí uchvátit snad každého.

  Při tomto výšlapu nám počasí opravdu přálo a tak jsme se rozhodli nevracet se zpět stejnou cestou, ale zkusit udělat okruh a zvládnout u toho náročnější výšlap.

  Ze Zeleného Plesa jsme se vydali na Veľkou Svišťovku, Skalnaté Pleso a dolů do Tatranské Lomnice, kde jsme měli zaparkované auto. Při výstupu na Veľkou Svišťovku jsem se na nestabilní úzké kamenné cestičce poprvé opravdu bála, ale pak jsme překonali pár řetězů a na vrcholku si vychutnali ten krásný opojný pocit, že jsme se zase překonali 🙂 Žádní horolezci z nás nebudou, ale i tyhle výhledy (Veľká Svišťovka je v nadmořské výšce 2038m – takže jsme zdolali převýšení cca 1200m) jsou nádherné tak, že se až tají dech.

  Vřele doporučuju, ale jen za pěkného počasí a je to opravdu na celý den. Jó a děti bych tam fakt nebrala…(ale na chatu při Zelenom Plese naopak určitě).

  Belianské Tatry – tady jsme měli ubytování opět přes Slevomat - Winter & Summer Resort v malebné obci Ždiar.

  Vše víc než luxusní - jak pokoje, tak jídlo. Měli jsme polopenzi – snídaně super, ale jednodužší (přece jen jde o malý resort o 32 lůžkách) a večeře servírované – polévka, hlavní jídlo (na výběr den předem) a zákusek! K dispozici je za příplatek i malé soukromé wellness.

  V Belianských tatrách není přístupno tolik tras a vrcholů jako ve Vysokých Tatrách, ale rozhodně stojí za to je navštívit. Pohledy na vrcholky jak Belianských, tak Vysokých Tater z hřebenové tůry jsou úchvatné.

  Navíc jsou Belianské Tatry tak trochu unikátní - místo žulových štítů se tu tyčí bělostné vápencové skály a zaoblenější hřebeny pokrývají krásně zelené louky – v červenci navíc plné krásných květů.

  My jsme zde zvolili celodenní tůru – auto jsme si ráno zavezli na bezplatné parkoviště do Tatranské Kotliny – kde měl náš výšlap dle plánu končit a abychom ušetřili nohám, vrátili se těch pár kilometrů do Ždiaru autobusem. Odtud jsme se vydali Monkovou dolinou, kde je stoupání z počátku nenáročné, ale brzy začne nabírat správné grády.

  Při pohledu zpět zjistíte, jak strmě stoupáte nahoru a můžete se pokochat výhledem na Ždiar, hřebeny Spišské Magury a za nimi při dobré viditelnosti i Pieniny.

  Výstup do Širokého sedla (1825 m.n.m.) nám dal slušně zabrat (manžel byl úplně durchum durch a musel se nahoře převléct do mé náhradní bundy 😀 ), ale ten výhled který se vám odtud naskytne je prostě úchvatný – přímo před vámi se otevře překrásný pohled na celou východní část Vysokých Tater (nám se všek schovaly v mlze ☹ ), po pravé ruce se pak tyčí impozantní vrcholy Belianských Tater - Ždiarská vidla a Havran.

  Poštěstilo se nám vidět i kamzíky a poté jsme po hřebenovce došli do Vyšného Kopského sedla (1934 m.n.m. – nejvyšší bod výšlapu).

  Odtud jsme pokračovali k Veľkému Bielemu plesu a přes dolinou Siedmich prameňov, kolem Chaty Plesnivec (jediná horská chata v Belianských Tatrách – dá se zde posilnit nebo přespat)  jsme sešli až do Tatranské Kotliny, kde nás čekalo naše auto.

  Trasa nám trvala kolem osmi hodin a má kolem 1100 m převýšení. Pro milovníky horských tůr ale na holej pupek slibuju úžasný zážitek.

  Pokud chcete v Belianských Tatrách podniknout něco pohodovějšího, nebo něco vhodného i pro děti, zkuste navštívit Belianskou jeskyni (největší a jedinou zpřístupněnou vysokohorskou krápníkovou jeskyni v Tatrách).

  Nebo si zajeďte cca 50km a navštivte nejstarší evropskou přírodní rezervaci – Pieniny. A když už tam budete, určitě si nenechte ujít úžasný zážitek – plavení po Dunajci na pltích (vorech). Pltníci, oděni do krojů a mluvící gorolským nářečím dokreslují úžasnou atmosféru úžasným vyprávěním.

  Zpět se můžete vydat pěšky, půjčit si kolo, nebo třeba nasednout do kočáru taženého koňmi. My jsme si neodpustili ani výšlap na nejvyšší a nejzajímavější vrchol Pienin (na polské straně) – Tri Koruny (982 m.n.m)

  Co říci na závěr? Oba s manželem milujeme hory a horskou turistiku a budu moc ráda, když si ji oblíbí i naše děti. Na druhou stranu, horolezce z nich mít nepotřebuju, stačí když budou jen tak v pohodě a bezpečně pochodovat s náma 🙂 Tatry jsou úchvatné a dokáží člověka nabít na dlouhou dobu dopředu. Je však důležité myslet na to, že umí být i nebezpečné. Pokud jste dočetli až sem, klobouk dolů!

  A určitě vyražte, Tatry stojí za to.

  Co Vy a Tatry - byli jste? Chystáte se? Máte rádi hory? A které byste doporučili?

  Ráda si přečtu Vaše zážitky a nápady!

  Vaše Hanka a #femibion

  hanica83AMBASADORKA
  11. srp 2019    Čtené 193x

  Dovolená s ambasadorkami

  Dámy a pánové,

  vítejte na palubě BlueHorse Airlines.

  Dovolenková sezóna je v plném proudu a my se v následujících dnech společně vydáme do zajímavých destinací, kdy rozhodně nemineme Island, Gibraltar nebo třeba Izrael.

  Po celou dobu letu se o vás budeme starat my, letušky – Irča, Míša, Ivča, Mony, Hanka, Týnka, Katka a Marcela. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Postupně vám ukážeme zajímavá místa a přineseme vám i možnost zúčastnit se soutěží o zajímavé ceny.

  V rámci tohoto letu, prosím, lajkujte a živě debatujte nad navštívenými destinacemi. Sdílení zkušeností je žádoucí a nemine se odměnou. Pravidla našeho zajímavého letu kolem světa jsou jednoduchá a znáte je z akcí minulých. Opakování je ale matka moudrosti, proto prosím věnujte pozornost následující demonstraci nouzových a záchranných prostředků:

  • Každý den vyjde článek jedné z letušek, který vás provede zajímavým dovolenkovým místem.
  • Každý den také vyjde soutěž jedné z letušek, díky které můžete vyhrát atraktivní ceny.
  • Pro zařazení do soutěže je potřeba obojí lajkovat (článek i soutěž) a zároveň odpovědět na soutěžní otázku.
  • V případě poklesu tlaku v kabině se nad vašimi hlavami objeví kyslíkové masky. Masku přitáhněte k sobě, nasaďte si ji přes nos a ústa a klidně dýchejte. Vždy nasazujte masku nejprve sobě, a až poté pomáhejte svým dětem!
  • V případě ztráty wifi signálu či přerušení dodávek elektřiny, se neprodleně přemístěte na místo náhradní, kde výše zmíněné funguje.

  Dámy a pánové, děkujeme za vaši pozornost, připoutejte se prosím, pohodlně se usaďte a užijte si let!

  Vaše Hanka a #femibion

  michaelllasAMBASADORKA
  11. srp 2019    Čtené 138x

  Dovolená s ambasadorkami

  Dámy a pánové,

  vítejte na palubě BlueHorse Airlines.

  Dovolenková sezóna je v plném proudu a my se v následujících dnech společně vydáme do zajímavých destinací, kdy rozhodně nemineme Island, Gibraltar nebo třeba Izrael.

  Po celou dobu letu se o vás budeme starat my, letušky – Irča, Míša, Ivča, Mony, Hanka, Marci, Týnka a Katka.

  V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Postupně vám ukážeme zajímavá místa a přineseme vám i možnost zúčastnit se soutěží o zajímavé ceny.

  V rámci tohoto letu, prosím, lajkujte a živě debatujte nad navštívenými destinacemi. Sdílení zkušeností je žádoucí a nemine se odměnou. Pravidla našeho zajímavého letu kolem světa jsou jednoduchá a znáte je z akcí minulých. Opakování je ale matka moudrosti, proto prosím věnujte pozornost následující demonstraci nouzových a záchranných prostředků:

  • Každý den vyjde článek jedné z letušek, který vás provede zajímavým dovolenkovým místem.
  • Každý den také vyjde soutěž jedné z letušek, díky které můžete vyhrát atraktivní ceny.
  • Pro zařazení do soutěže je potřeba obojí lajkovat (článek i soutěž) a zároveň odpovědět na soutěžní otázku.
  • V případě poklesu tlaku v kabině se nad vašimi hlavami objeví kyslíkové masky. Masku přitáhněte k sobě, nasaďte si ji přes nos a ústa a klidně dýchejte. Vždy nasazujte masku nejprve sobě, a až poté pomáhejte svým dětem!
  • V případě ztráty wifi signálu či přerušení dodávek elektřiny, se neprodleně přemístěte na místo náhradní, kde výše zmíněné funguje.

  Dámy a pánové, děkujeme za vaši pozornost, připoutejte se prosím, pohodlně se usaďte a užijte si let!

  Vaše letuška Míša a #sunar #sunarek

  monny3
  11. srp 2019    Čtené 174x

  🍦Dovolená s ambasadorkami🍦

  Dámy a pánové, 

  vítejte na palubě BlueHorse Airlines 🦄🦄🦄

  Dovolenková sezóna je v plném proudu a my se v následujících dnech společně vydáme do zajímavých destinací, kdy rozhodně nemineme Island, Gibraltar nebo třeba Izrael 🏞️🏕️🏜️🏝️🏔️

  Po celou dobu letu se o vás budeme starat my, letušky – Irča, Míša, Ivča, Marci, Mony, Hanka, Týnka a Katka 😘 V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Postupně vám ukážeme zajímavá místa a přineseme vám i možnost zúčastnit se soutěží o zajímavé ceny 🎁🎁🎁

  V rámci tohoto letu, prosím, lajkujte a živě debatujte nad navštívenými destinacemi 👍 Sdílení zkušeností je žádoucí a nemine se odměnou 😉 Pravidla našeho zajímavého letu kolem světa jsou jednoduchá a znáte je z akcí minulých. Opakování je ale matka moudrosti, proto prosím věnujte pozornost následující demonstraci nouzových a záchranných prostředků:

  Každý den vyjde článek jedné z letušek, který vás provede zajímavým dovolenkovým místem 😎 Každý den také vyjde soutěž jedné z letušek, díky které můžete vyhrát atraktivní ceny 🎁

  Pro zařazení do soutěže je potřeba obojí lajkovat (článek i soutěž) a zároveň odpovědět na soutěžní otázku 👍👍💬

  V případě poklesu tlaku v kabině se nad vašimi hlavami objeví kyslíkové masky. Masku přitáhněte k sobě, nasaďte si ji přes nos a ústa a klidně dýchejte. Vždy nasazujte masku nejprve sobě, a až poté pomáhejte svým dětem👶👶👶

  V případě ztráty wifi signálu či přerušení dodávek elektřiny, se neprodleně přemístěte na místo náhradní, kde výše zmíněné funguje 😱

  Dámy a pánové, děkujeme za vaši pozornost, připoutejte se prosím, pohodlně se usaďte a užijte si let!

  Vaše Monika 😘😘😘

  tratatundraAMBASADORKA
  11. srp 2019    Čtené 194x

  Dovolená s ambasadorkami

  Dámy a pánové, 

  vítejte na palubě BlueHorse Airlines. 

  Dovolenková sezóna je v plném proudu a my se v následujících dnech společně vydáme do zajímavých destinací, kdy rozhodně nemineme Island, Gibraltar nebo třeba Izrael. 

  Po celou dobu letu se o vás budeme starat my, letušky – Irča, Míša, Ivča, Mony, Hanka, Marci, Týnka a Katka. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Postupně vám ukážeme zajímavá místa a přineseme vám i možnost zúčastnit se soutěží o zajímavé ceny. 

  V rámci tohoto letu, prosím, lajkujte a živě debatujte nad navštívenými destinacemi. Sdílení zkušeností je žádoucí a nemine se odměnou. Pravidla našeho zajímavého letu kolem světa jsou jednoduchá a znáte je z akcí minulých. Opakování je ale matka moudrosti, proto prosím věnujte pozornost následující demonstraci nouzových a záchranných prostředků:

  1. Každý den vyjde článek jedné z letušek, který vás provede zajímavým dovolenkovým místem.
  2. Každý den také vyjde soutěž jedné z letušek, díky které můžete vyhrát atraktivní ceny. 
  3. Pro zařazení do soutěže je potřeba obojí lajkovat (článek i soutěž) a zároveň odpovědět na soutěžní otázku. 
  4. V případě poklesu tlaku v kabině se nad vašimi hlavami objeví kyslíkové masky. Masku přitáhněte k sobě, nasaďte si ji přes nos a ústa a klidně dýchejte. Vždy nasazujte masku nejprve sobě, a až poté pomáhejte svým dětem!
  5. V případě ztráty wifi signálu či přerušení dodávek elektřiny, se neprodleně přemístěte na místo náhradní, kde výše zmíněné funguje. 

  Dámy a pánové, děkujeme za vaši pozornost, připoutejte se prosím, pohodlně se usaďte a užijte si let!

  Vaše Katka a PEPCO

  ivakalinovaAMBASADORKA
  11. srp 2019    Čtené 238x

  Dovolená s ambasadorkami

  Dámy a pánové,

  vítejte na palubě BlueHorse Airlines.

  Dovolenková sezóna je v plném proudu a my se v následujících dnech společně vydáme do zajímavých destinací, kdy rozhodně nemineme Island, Gibraltar nebo třeba Izrael.

  Po celou dobu letu se o vás budeme starat my, letušky – Irča, Míša, Ivča, Mony, Hanka, Týnka, Marcelka a Katka. V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit. Postupně vám ukážeme zajímavá místa a přineseme vám i možnost zúčastnit se soutěží o zajímavé ceny.

  V rámci tohoto letu, prosím, lajkujte a živě debatujte nad navštívenými destinacemi. Sdílení zkušeností je žádoucí a nemine se odměnou. Pravidla našeho zajímavého letu kolem světa jsou jednoduchá a znáte je z akcí minulých. Opakování je ale matka moudrosti, proto prosím věnujte pozornost následující demonstraci nouzových a záchranných prostředků:

  • Každý den vyjde článek jedné z letušek, který vás provede zajímavým dovolenkovým místem.
  • Každý den také vyjde soutěž jedné z letušek, díky které můžete vyhrát atraktivní ceny.
  • Pro zařazení do soutěže je potřeba obojí lajkovat (článek i soutěž) a zároveň odpovědět na soutěžní otázku.
  • V případě poklesu tlaku v kabině se nad vašimi hlavami objeví kyslíkové masky. Masku přitáhněte k sobě, nasaďte si ji přes nos a ústa a klidně dýchejte. Vždy nasazujte masku nejprve sobě, a až poté pomáhejte svým dětem!
  • V případě ztráty wifi signálu či přerušení dodávek elektřiny, se neprodleně přemístěte na místo náhradní, kde výše zmíněné funguje.

  Dámy a pánové, děkujeme za vaši pozornost, připoutejte se prosím, pohodlně se usaďte a užijte si let!

  Vaše Iva a Vileda

  vaneaAMBASADORKA
  22. kvě 2019    Čtené 301x
  Image title

  Den matek s ambasadorkami - Vyhlášení soutěže s BD!

  Krásné, leč upršené poledne🙂!

  Chvilku mi trvalo, než jsem dala dohromady výsledky, ale je to! 🌹

  Předem bych vám všem chtěla moc poděkovat za krásnou účast i za příspěvky, které by určitě nejednu maminku zahřály u srdce. Zahřály svým způsobem i příspěvky těch, které, jak jsem pochopila, nemají ideální vztah s maminkou, což mě moc mrzí - přála bych vám holky opak, nebo alespoň báječnou tchýni. Na druhou stranu je vlastně hezké, že i v této situaci lze najít slova díku alespoň za jednu, vlastně tu nejpodstatnější věc. Jste skvělé ženy!

  Ale nebudu to už zdržovat! Losování výherkyně proběhlo pomocí generátoru, video (omluvte kvalitu:D) i screen přikládám🙂 A vylosované číslo je: 29 , aneb @veinka !

  Mamince mog gratuluji, brzy pošlu zprávu s více informacemi🙂 Všem vám ostatním pošlu po srdíčku a budu držet palce zase příště - dneska ještě máte možnost zúčastnit se soutěže u @ivakalinova Ivči 🌹

  Mějte se krásně! 

  Irča, Adámek & Baby Dove

  tratatundraAMBASADORKA
  22. kvě 2019    Čtené 422x

  Myšky z kuchařky moji maminky

  Když se řekne máma, vždy tohle slovo ve mně evokuje pocit domova, rodiny, súnáležitosti, hřejivý pocit lásky a štěstí. Máma naši rodinu vždycky tak nějak držela pohromadě. Já a taťka jsme horké hlavy a nebýt jejich zásahů, kolikrát bychom byli na nože. Spolu s tatínkem nám vytvořili dokonale harmonický domov a jejich vztah, který trvá už 31 let byl vždy nádherným příkladem fungujícího partnerství. Moje máma je pro mě prototypem úžasné manželky, matky a v neposlední řadě dcery. Moc bych si přála být takovým člověkem v očích mých dětí, jakým je v těch mojich moje maminka. 

  Být mámou ale i u nás doma vždycky znamenalo být i tak trochu kuchařkou, uklízečkou, barmankou, pračkou, umývačkou, lékařnicí, doktorkou, klaunem... a mohla bych jmenovat další a další povolání, které máma u nás doma zastávala.

  Nicméně, nejvíce času trávila vždycky, a pořád i tráví, v kuchyni. To je takové její království. A kuchařka je široko daleko nejlepší! Co hodin jsem se nasledovala jejího kulinářského umění... U nás se vždy jedlo malinko jinak, než v jiných rodinách. Moje kořeny sahají až někam daleko na jih od řeky Dunaj a maďarští předkové u nás zanechali spoustu rodinných tradičních jídlech a o jedno takové bych se dnes chtěla s vámi podělit. 

  U nás doma mu neřekneme jinak než "Egerek", což jsou v překladu myšky. Mně se tohle jídlo, nebo spíš dezert, spojuje zejména s nedělními obědy u babičky, ale v posledních letech ho dělá i moje maminka, jelikož i moje děti je milují stejně, jako já. Přesto ale recept až do teď neexistoval a tak jsem první za několik generací, co recept sepsala i s množstvím ingrediencí, a tak když jsem se mamky ptala, kolik čeho, tak mi řekla: "Tak akorát!" :D

  Jestliže jste na dietě, nejspíš tento recept není nic pro vás, ale všichni ostatní si určitě pošmakují!

  Co potřebujeme?

  400g    hladké mouky

  400ml  mléka

  1ks        vajíčko

  špetka  soli

  1čl         jedlé sody

                olej

                kakao

                moučkový cukr

  Platí, že mléka a mouky má být cca 1:1, ale mléko je potřeba přidávat postupně až má těsto tu správnou konzistenci. 

  Všechny ingredience krom moučkového cukru a kakaa zamícháme. Vznikne středně husté lepivé tahavé těsto. Na pánvičce si ohřejeme olej, ve kterém budeme myšky smažit a lžicí ukládáme do oleje "bobky" libovolné velikosti a smažíme z obou stran. Když jsou do zlatova osmažené, poukládáme je na papírovou utěrku na talíř, ať se zbaví přebytečné mastnoty. My jsme je doma nedělali jinak než obalené v kakau s práškovým cukrem. Nicméně, při moji zodpovědné přípravě na tenhle článek jsem malinko prolézala maďarské weby a narazila jsem na variantu moučkový cukr a skořice, či servírování pouze s marmeládou. Oba jsme doma vyzkoušeli a stojí zato je zkusit taky!

  Fotka je přímo od moji babičky. Ty moje jsem vyfotit nestihla. Zmizely, než jsem stihla uklidit kuchyň. 

  No a určitě se ptáte, proč se jim říká myšky. Je to jednoduché! Když má těsto správnou konzistenci, tahá se a po umístění na pánvičku se na buchtičkách tvoří ocásky. Dokonalá myška se mi povedla pouze jedna. Chce to asi trénink 😁

  Tak mi nezbývá nic, než vám popřát dobrou chuť.

  A nezapoňte na dnešní poslední soutěž u @ivakalinova !!!

  Katka a #pepco