Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”

Šperky s Vltavíny musíte mít
Snad každá žena velmi snadno podlehne kráse Vltavínu, který často zdobí náušnice z bílého zlata nebo stříbra. Naprosto dokonale si však rozumí se zlatem žlutým. Proto jistě propadnete v pokušení, pořídit si zlaté náušnice osazené Vltavíny i vy. Teplá žlutá barva zlata spolu s odstíny zeleného Vltavínu působí vkusně a zároveň evokuje klid a harmonii.
Vznik Vltavínů
Před zhruba 14,5 milionu let dopadl velký meteorit na území dnešního Bavorska. Energie uvolněná při dopadu vytvořila kráter o průměru 24 km. Písčité sedimenty bohaté křemenem byly v místě dopadu roztaveny a ohromným tlakem vymrštěny do velké vzdálenosti, směrem k severovýchodu, tedy na území dnešních Čech.
Části roztavené skloviny tuhly při letu vzduchem do různých tvarů, např. kuliček, kapek, disků i různých nepravidelných tvarů. Působením vody a gravitace byli jednotlivé kousky rozneseny po krajině. Na jejich povrchu vytvořila voda výraznou nezaměnitelnou strukturu, odborně nazývanou skulptace.
Broušený či nebroušený Vltavín?
Vltavíny se hojně používají jak ve své přírodní podobě, tak i ve vybroušených tvarech. Obojí má však své kouzlo. Pouze způsoby uchycení Vltavínu se liší. Díky svému neobvyklému vzniku, barvě a povrchové struktuře jsou světovou raritou.
Sourozenecká láska... Taky to máte tak, že když jsou sourozenci každý sám, jsou milionoví, a když jsou spolu, tak litujete, že jste nekoupili v supermarketu víc alkoholu? Jak to řešíte? Já měla dva dny o víkendu pouze Beníka a byl božan. Jakmile byli včera oba podromadě, bylo to na mašli. Pořád do sebe šijí, hučí, piští, řvou... 🤦🏽♀️ Místy se mi chtělo brečet...
PS: Prcek je komplet v #pepco včetně batohu. Ty mají teď fakt boží.
Ahoj. Prosím radu ohledně LEGO ... trošku se ztrácím v těch druzích a v jejich kompatibilitě. Prozatím jsme používali Lego duplo s největšími dílky, ale teď jsme jako dárek dostali Lego city 4+ a malému jsem do auta na dlouho cestu na dovolenou vyhlídla nějaké autíčko od firmy Sluban, u kterého je uvedeno kompatibilní s kostkami lego... ale s jakým druhem lego? a je to Lego city 4+ kompatibilní s Lego city ? Máte někdo prosím zkušenost a taky ke kterému se hodí ta Sluban stavebnice? děkuji moc

Vybíráme dětskou chůvičku
Čauky koníkovky,
dnes jsem se rozhodla představit vám pár dětských chůviček, díky kterým budete mít své ratolesti stále pod kontrolou. Vím, že se na trhu objevují nepřeberná kvanta dětských chůviček a je těžké si z takového množství vybrat tu nejvhodnější. Já jsem se ve svém článku pokusila vybrat šest chůviček, které mé osobně zaujaly, a které jistě zaujmou jak ty méně náročné rodiče dávající přednost hlavně snadnému ovládání a použití za přijatelnou cenu, tak i rodiče s vyššími nároky na funkce i vybavení.
Tak jo, krátký úvod máme za sebou a teď pojďme na to.
BAYBY BBM 7005 Digital audio chůvička
Začala bych s nejklasičtějším typem dětské chůvičky, kterým je chůvička Bayby BBM 7005. Chůvička je ideálním pomocníkem pro nenáročné rodiče, kteří chtějí mít své dítě pod neustálou kontrolou během spánku, ale zároveň nechtějí za chůvičku utratit tisíce korun. Tuhle chůvičku rozhodně vystihuje rčení ''za málo peněz, hodně muziky''.
Výhody
- dlouhý dosah
- oboustranná komunikace
- cena
- možnost bezdrátového využití nebo pomocí USB kabelu, který je součástí balení
Krásný start do nového týdne přeji! 🌹
Výletily jste o víkendu? 😊
Pochlubte se, kam jste se podívaly. 😍
My navštívili Mariinu skálu. Doporučuji neparkovat hned pod ní, ale nechat auto v blízké vesnici a udělat si procházku. Trasa cca kilometr je krásná a po cestě se můžete stavit na farmě Moulisových pro něco dobrého, nebo třeba na pomazlení s jejich zvířátkama. Kluci si zamilovali místní poníky. ♥️

Sladká odměna
NA CO VZPOMÍNÁTE VY?
Trhání borůvek a dalších lesních plodů mě strašně nebavilo, přece do toho své děti také nebudu nutit...😫😫😫
Jak by tuto příležitost využil SPECIÁLNÍ PEDAGOG? Skvělý čas na přirozený trénink trpělivosti, soustředění a pochopení dospěláckých povinností. Není třeba dětem dávat nereálné cíle. Menší děti mohou trhat do pusy, ale ty větší určitě zapojte do společné práce! Dohodněte se s nimi dopředu, kolik přispějí hrníčků na společný koláč a motivujte je, aby svůj úkol nevzdaly příliš brzy. I ty, které to zpočátku nebaví, záhy uspokojí plný společný kyblíček a výborný koláč, na kterém se podílela celá rodina.😅😅😅 Učme děti pomáhat a zároveň prodlužovat koncentraci pozornosti.👍
Spousta lidí říká, že nemá ráda moře, protože válení se je nebaví. Jenomže, jaký si to uděláš, takový to máš, takže i dovolená u moře může být pořádná dřina 😉
Tohle je jedna z nejkrásnějších pláží ostrova (dvojitá pláž), ke který se rozhodně autem nedostanete. Naopak, pokud tuhle krásu chcete vidět, čeká vás pořádná štreka horami. Když na parkovišti viděl jeden místní děda, že se tam chceme vydat s dětmi, téměř se křižoval a nabádal nás k maximální opatrnosti. Místní průvodci cestu doporučují pouze fyzicky velmi zdatným jedincům, takže jsme si říkali, že zkusíme a uvidíme, pokud by se nám to kvůli dětem nezdálo, prostě to otočíme a vrátíme se.
Haha, ti naši turisti jsou tak vycepovani, že celou túru zvládli levou zadní a s americkým úsměvem k tomu. Prostě děti odchované v Prachovskych skalách, Českém ráji a v Podkrkonoší. Jsou to naši borci 👏
A místo naprostá nádhera 😍
Ahoj holky, potřebuju uklidnit/názor. Jak jsem psala - od minulé soboty měl malý (3,5 roku) 38,5 a dávivý kašel - ve středu se dusil a tak mu pichli kortikosteroidy a stále dáváme. Horečka zmizela a kašel už není dusivý, ale opět vlhký..o co mi ale jde..poslední dny je apatický, nemluví, chodí přes den i 3x spát a je hodně plačtivý. Kašle uz 8 den - nemáte zkušenost s takovou apatií po lécích nebo delši nemoci? Vždy i při horečkách byl energický...samozřejmě se chystáme opět do nemocnice, ale říkala jsem si, že můžete mít některá zkušenost.
🆘
Potřebuji prosím poradit a doporučit nějakou výživu pro jemné, mastné a slabé vlasy🙏🏼Vyzkoušela jsem už hodně vitamínů a drahých šamponů na mastné vlasy a nic nepomohlo, je něco co mi fakt pomůže? Prosím tipy a rady jak vlasy posílim a budou vypadat zdravě🙏🏼🙏🏼
Přátelé, považuji za slušné se s Vámi rozloučit.🙋🏻♀️
Zítra letíme na dovolenou se všemi pěti dcerami, tudíž není jasné, v jakém počtu a případně psychické či fyzické kondici se vrátíme.
🌙
V Jaké budu kondici já, je jasné už dopředu.
☀️
Kamarádka se mě ptala, kolik si beru sebou knížek.
Já: "Letím s pěti dětmi...beru kinedryl, smectu, sáčky na zvracení, plyšáky, plavky(jejich, ne moje, protože na některé věci nejsou ani v cizině zvědaví, že jo) 🤦🏻♀️a pevně doufám, že na palubě letadla budou mít volně alkohol.
📸
Nebojte, budu Vás o všem informovat. Tohle by totiž byl hřích nezdokumentovat pro pobavení a vystrašení další generace.👍🏼
@monikakray
Bolest v podbřišku
Ahojky chci se zeptat dneska mě hrozně bolí podbříško sem rok po císaři a mám strach nikdy takhle nebolela mám jet raději do nemocnice nebo to bude v pořádku 😊 děkuji předem
Ve velkém testujeme hru Zkroucení červi, která mi padla do košíku včera spolu s Plným kurníkem, jelikož jsou od jednoho výrobce (Kukuryku), tak jsem si slibovala hodně (po vašich recenzích Kurníku). Za mě lepší než Kurník a nemusí se u ní přemýšlet. 🤣 To je poslední dobou, u mě, garance úspěchu. Je libo recenzi?
Ahoj holky není tu někdo okolí Rakovníka... Chtěla bych vzít zítra děti na výlet tak prosím nějaký tip (spíš směrem ke Zvíkovci)? Jen mám nějaké požadavky 😁 nesmí to být daleko od parkování.. max kilometr jedna cesta.. a nejlépe cesta pro kočár s vetsima nafukovacími kolama... Jela bych s dětma 8, 7, 2 a nejmladší 9mes. Děkuji 😊
Dnes přicházím s prosbou o radu. Manžel dostane na podzim nový pracovně/osobní mobil iPhone.
Příští týden má narozeniny a vím, že by ho potěšili chytré hodinky. Asi mám koukat po Apple Watch?
Já jsem tím naprosto nepolíbená a vůbec tomu nerozumím (mám Xiaomi, ale vybíral mi je muž). Poradili byste mi nějaký model/modely? Moc, moc, děkuji ❤️
Je to pár dní co jsem tady řešila časopis.
Takže včera jsem šla kolem trafiky a tam letní hvězdička.
Časopis je ze čtvrtkovych listů - jako puntík.
Vypadá moc hezky!!!
Je tam snad vše. Věk 3-7 let odpovídá. Něco zvládne můj téměř tříletak a něco tam bude i pro 6 letého.
Nafotila jsem pár stránek co mě nejvíce zaujalo, ale je tam toho vic.
Hledání rozdílů, hra - cesta za pokladem, bludiště, omalovánky, recept na zmrzlinu, tipy na tvoření ....
🌸NoTube doma_52🌸
Milé čtenářky mých mini článků a Taťánčiny fanynky. 🍀 Nějakou dobu jsem vám nepodala, kromě kraťoučkých zpráv, obsáhlejší report a teď vůbec nevim, kde začít. Během chvíle se toho tolik stalo,že z toho mám doslova hlavu v pejru 😂
Není to tak dlouho, kdy jsem neměla moc dobré období. Všeho bylo nějak moc, Táňa hrozně zlobila.....nemyslete si, že je to jen usměvavý andílek. I k nám už dorazilo období vzdoru a umí se pěkně vztekat. Kromě vztekání dost zlobila i s jídlem a třešničkou navrch byl den, kdy od rána zvracela bez jakýchkoliv příčin. Už jsem byla zoufalá, unavená a frustrovaná.
Naštěstí každý mrak jednou odpluje a vyleze sluníčko. 🌤️
Odjeli jsme na prodloužený víkend na Lipno a užívali si, jak jen to šlo. Počasí nám přálo. Nebylo ani horko, ani zima, takže ideál na procházky. Tánička mi tam absolutně vyrazila dech. Nejen, že začala papat aspoň tak, jako dřív, ale za celý pobyt se ani jednou u jídla nenadávila ani neblinkala. A co bylo úplně nejvíc.....normálně se nám hned první den rozběhla 😍 Nechodí ještě moc stabilně, ale den ode dne se zlepšuje. Hlavně sama chce. Pořád to sama zkouší, dokonce si vezme do ruky nějakou hračku a vítězně mi jí s hrdým úsměvem na tváři přinese. Naučila se padat 🙏 když letí dopředu, dá si tam ruce, když letí dozadu, ví, že má vystrčit zadek a padnout na něj. 😄 Takové blbosti co? Ale ona to doteď neuměla. Když padala, tak jako prkno rovnou na hlavu. 🙈
Venku dokáže za ručičku uběhnout i docela velkou vzdálenost. Samozřejmě to žádná túra není, zvládne jen rovinku a rychle se unaví, ale i těch pár metrů je pro nás naprosto euforický zážitek 😊🤩
Už nám nechybí moc a dojdeme se hezky po svých ukázat doktorům, co jí zaškatulkovali mezi ležáčky. 💪 Ti budou teprve koukat 😊👌
Akorát dnes jsme byli v Motole na ortotice.
Tánička bude mít na nožkách ortézy, které by měly zabránit velkému prolamování kolen a tím pádem by se jí pak časem mělo lépe chodit. Doufejme, že to tak i bude. 🙏 Pan doktor byl naprosto senzační. Koukl a hned viděl a měl jasnou představu, jak by měly ortézy vypadat. Absolutní rozdíl oproti návštěvě v Plzni, o které jsem vám psala v minulosti. Tam chtěli dát Táničce pevné ortézy od kotníku po kyčle. Jistě mě pochopíte, že jsem z toho nadšená tedy ani trochu nebyla, protože se konečně hýbe a tohle by ji totálně bez pardonu zastavilo. Nehledě na to, že se tam ke mě tedy nechovali zrovna hezky, ale to vem čert. Naštěstí máme skvělou fyzioterapeutku, která nás dostala do Motola. 🥰
Tánička tedy bude mít ortézky, které budou jako botičky (takové kozačky 😁). Budou pod ploskou nohy, na kotníku budou mít ohebný kloub a budou končit pod kolenem, což je skvělé. Bude moci normálně ohýbat nožičky a lézt, ale díky správnému nastavení a sklonu u zbytku ortézy, koleno neprolomí. Aspoň ne tolik. Samozřejmě se může stát, že to nepomůže tak, jak bychom si přáli. V takovém případě pan doktor vymyslí ortézku jinou. Prostě super 🙂😊
Nově jsme začali navštěvovat i ergoterapie a z to jsem nadšená jak já, tak dcerunka. Ona si hodinku hraje s tetapeutkou, ani neví, že u toho pracuje a zdokonaluje motoriku atd. a já mám hodinku jen a jen pro sebe. Můžu si dát kafčo a nic nedělat. Jen si rozjímat a relaxovat. 😊😇
A totéž přeji i vám. Klidné léto s kávičkou v ruce ☕🥧 a příjemné nicnedělání. I když jen na chvilku...jídlu zdar ✌️
Slunečné dny a teplo miluju, obzvlášť, když člověk může blbnout u vody, ale někdy to sluníčko umí pořádně i potrápit a mohou vzniknout ošklivé spáleniny, nebo v tom lepším případě červená zarudlá kůže.
Už od doby, kdy jsme začaly jezdit k moři s mou mamkou, tak mám ve své "lékárně" vždy nějaký přípravek s Panthenolem - vyrábí se jich hodně druhů a seženete je v drogériích, marketech a i v lékárnách, takže opravdu na každém roku. Nevychází vůbec draho a účinkují parádně. Já si nejvíce oblíbila pěnu.
Vloni jsem při plánování výher pro vás v #dm objevila speciální mast na popáleniny od slunce a jelikož mě hodně zaujala, koupila jsem ji i pak domů a vezli jsme ji s sebou k moři. Jelikož už ale nejsme s opalováním žádná béčka, tak jsme nemohli otestovat v pořádné akci. Pouze první den u moře jsme měli kůži od slunce lehce podrážděnou (protože letos jsme si úplně poprvé nevezli žádný opálený základ z ČR), takže jsme si s mužem vzájemně asi 2 dny mazali záda a dojmy z krému byly super. Krém sice nijak nechladí, ale je velice příjemný, dobře se roztírá a ráno pak už po začervenání nezbyla ani vzpomínka. Cena je 89,90 Kč, což mi přijde super a takový krém se pro strýčka příhodu u nás rozhodně neztratí.
No a poslední produkt který vám chci doporučit, je EMULZE po opalování, která slouží k hydrataci pokožky. Přiznám se, že doma v Čechách na mazání večer nemám skoro nikdy čas, ale u moře se snažím opravdu poctivě mazat, protože mám jinak vysušenou pokožku, která pak nepříjemně pne a svědí. Emulze moc hezky voní, krásně se roztírá, nezanechává pocit mastnoty, ale přitom opravdu krásně hydratuje - nevěřila bych, že je to možné, ale je to opravdu tak. A cena za 500 ml vychází na 59,90 Kč, což je prostě skoro zadara 😎
A co za péči po slunění používáte vy?
Ambasadorka #pepco bez Plného kurníku je prý jako ambasadorka Viledy bez fialového hadru. Tak tedy, @ivakalinova a @malenka3, máme ty slepice už taky!



























