Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
⚜️Společně silnější⚜️ -pozvánka na podpůrné setkání pro ženy po ztrátě miminka
Zvu tě na online podpůrné setkání žen, které spojuje ztráta toho nejcennějšího - miminka.
Protože sdílené neštěstí je poloviční neštěstí.
Přijď si poslechnout příběhy ostatních a zjistíš, že nejsi jediná, komu se něco takového stalo.
V bezpečném ženském kruhu se můžeš otevřít a svěřit s tím, co tě tíží. A nebo jen poslouchat ostatní.
Zažij ženskou sounáležitost.
Přijď načerpat sílu do dalších dnů.
Dovol si říct o pomoc a pociť úlevu, že na všechno nejsi sama.
------------------------------------------------------------------------
Kdy? každou středu od 20 hodin
Kde? online přes platformu Zoom
Za kolik? první 90minutové setkání je pro tebe zdarma
------------------------------------------------------------------------
Ahoj holky, prosím o radu jaký krém nebo maska nejvíc pomáhá proti vráskám okolo očí. 😇 díky!
Ahoj holky, prosím, co jezdíváte do Chorvatska, ideálně do kempu, poradíte/doporučíte mi nějaký kemp na Istrii nebo někde nahoře, ale aby tam nebylo přelidněno? Spíše něco klidnějšího? Ale samozřejmě bych také chtěla aby byl u moře nebo alespoň co nejblíže a aby tam byl přístup vhodný pro malé děti, takže ideálně pláž, žádná betonová mola nebo velké kameny. Byli jsme takto před třemi lety poprvé v Chorvatsku a naprostá hrůza pro mě, v kempu hlava na hlavě a pláž děsná, tak jsem se zařekla, že už nikdy, ale vzpomínky sládnou jak se říká a já bych tak chtěla dětem dopřát to moře...
Tak jsem si řekla že druhé těhu si chci užít a udělat co nejpříjemnější,partner slíbil že bude také lepší než to první.. Takže si nakoupím pěkné těhu oblečení, přes léto budu chodit na řasy, až ucítim že je potřeba půjdu na masáž, mám v plánu kadeřnici a budu pravidelně chodit na kosmetiku. Holky jak jste si zpříjemnily těhotenství?

Imunita dětí po návratu do škol
Na téma imunita dětí po návratu do škol promluvil renomovaný pneumolog, MUDr. Petr Koťátko, který je garantem léčby respiračních onemocnění v Olivově dětské léčebně a zároveň u nás vede pneumologickou ambulanci.
„Karanténní opatření výrazně snížila „běžnou“ nemocnost u dětí. Běžná respirační onemocnění, která trápí děti v podzimním a zimním období jsme za poslední rok téměř neviděli. Otázkou je, jak to bude vypadat, až se děti vrátí zpět do školek a škol.
Jsou na to dva názory lékařů. První názor je ten, že imunita často stonajících dětí se během karantény mohla „zotavit“ a děti budou méně nemocné i po nástupu do kolektivu. Druhý názor je ten, že imunita tzv. „zlenivěla“ a po rozvolnění a nástupu dětí do kolektivu bude vyšší nemocnost na běžné respirační infekty. Ukáže teprve čas, kdo měl pravdu.“
Nejmenší děti si imunitu teprve budují
Jak to bude vypadat u nejmenších dětí, u kterých se imunita teprve vyvíjí?
„U nejmenších dětí je kontakt s běžnými infekty velmi důležitý k nastavení správné imunity. Tady se teprve s odstupem ukáže, zda karanténní opatření měla vliv na rozvoj imunity a jaký.“

100% spokojenost
Ahoj, jsem maminka 4-měsíčního Říši a měla jsem tu možnost otestovat Bepanthen Baby ve chvíli, kdy venku panovaly vysoké teploty, jak ve dne, tak i v noci. Také jsme hodně cestovali, a proto to byla pro Bepanthen zatěžkávací zkouška. Bepanthen jsem používala při každém přebalení a umytí, a po celou dobu zůstala pokožka jemná, bez známek opruzenin či začervenání. Samotný krém je velice příjemný, dobře se roztírá a stačí malé množství. I mě na různých místech trápí suchá a podrážděná pokožka, proto jsem využila této příležitosti a testovala i na sobě. Výsledek byl vynikající, a proto jsem ho zakoupila i sobě a budu ho také používat. Dále musím vyzvednout balení, které je praktické a vejde se kamkoliv na cestách, do kočárku i doma. V porovnání s jinými krémy, které jsem vyzkoušela, je Bepanthen opravdu ve všech ohledech na mém žebříčku nejlépe a mohu jen doporučit.
#zkusenosti_bepanthenbaby11 #test_bepanthen #recenze

Jaké jsou výhody aviváže
Na světe je tolik zajímavých věcí a činností, které si zaslouží naši pozornost. Těžko mezi ně zařadit i praní – činnost celkem běžnou, která by měla být proto co nejjednodušší. Na druhé straně ji nelze podcenit, protože se významně podílí na naší každodenní pohodě. Abychom si mohli být jisti dobrým výsledkem, vyplatí se svěřit do rukou špičkových odborníků, kteří doporučují aviváže značky Lenor. Jejich složení umožňuje sladění s ostatními produkty, jež vám přinese kýžený efekt s minimálním úsilím z vaší strany.
Hebké na omak
Díky svým změkčujícím vlastnostem dodává aviváž tkaninám nebývalou měkkost. Dokáže zlepšit kvalitu látek např. ručníků, aby byly opět příjemné k užívání. Abyste toho dosáhli, nalijte aviváž do určené přihrádky v pračce (pozor, ne přímo na prádlo!). Aviváže značky Lenor se hodí téměř pro všechny druhy tkanin, můžete je bezpečně použít jak pro ložní prádlo a ručníky, tak pro jemnější tkaniny např. hedvábí nebo vlnu.
Jedinečná vůně
Kromě změkčení tkaniny nabízejí aviváže i další výhodu: propůjčují prádlu jedinečnou vůni a dlouhotrvající svěžest. Spring Awakening představuje tekutou aviváž charakteristickou jarní květinovou vůní, která udrží vaše ložní prádlo svěží až po dobu jednoho týdne. Učiní vaše vstávání příjemnější a naplní vás energií na celý den. Pro posílení aroma z aviváže můžete do prádla přidat i speciální vonné perličky, které vůni nejen zintenzivní, ale prodlouží i její účinek. Z nabídky značky Lenor si můžete vybrat vonné perličky se stejnou vůní, jakou má aviváž Spring Awakening. Uvedená kombinace vůni ve vašem prádle ještě znásobí. K dosažení kýženého efektu stačí před vložením prádla nasypat perličky na dno pračky. Množství lze libovolně upravovat podle požadované intenzity vůně. Výhodou perliček Lenor je dobrá rozpustnost ve vodě, tedy žádné zbytky zanechané v pračce nebo na oděvu.
Snadné žehlení

Jak sladit květinové šaty se zbytkem outfitu?
Květinové šaty jsou trendem nejen letošní sezóny. Bohémský vzdušný styl s kvítky je pohodlný, lichotí každé postavě a šaty využijete i v chladnějším období, pokud se naučíte, jaké doplňky si k nim správně nakombinovat. Nebojte se barev a květin. Pojďte se začíst do našeho průvodce, který vám dokáže, že s květinovými šaty rozkvetete i vy sama!
Trendy květinové šaty
Květiny jsou populárním motivem, který si zamiluje téměř každý. Po abstraktních vzorech jsou trendy drobnější realističtější motivy květin. Tyto vzory můžete najít na šatech, kabelkách, bundách, tričkách, sukních nebo šatech. A právě na šaty se zaměříme. V nadcházející letní sezóně je totiž nemusíte vůbec odkládat.
TIP: Letní i dámské společenské šaty pro každou příležitost můžete přehledně hledat a nakupovat na Modivo.cz.
Jaká délka je ideální?
Zvolit správnou délku šatů je zásadní, ale ne vždy úplně jednoduché. Ne každý ji umí zvolit s ohledem na to, co mu sluší a v čem se on sám může cítit příjemně nebo naopak.
U prvního porodu jsem vůbec ke stavu, že bych dokázala všechno pustit, nedospěla. Zpětně tenhle fakt hodnotím jako příčinu císařského řezu. (víc detailů posdílím v další části svého příběhu)
U druhého porodu si přesně vybavuju chvíli, kdy jsem si řekla:
⚜️ už nemůžu
⚜️ pouštím to
⚜️ odevzdávám se
⚜️ nepřemýšlím
⚜️ klidně umřu
⚜️ nic horšího se už stát nemůže
A tohle stačilo na otevření se z nějakých 4 cm (kdy se to několik hodin nehýbalo, stejně jako u prvního porodu) na 10 cm. Mohl přijít závěr porodu a Filípek se mohl narodit.
Šárka Vojáčková píše ve své knížce Deník jóga matky o pouštění v jiném kontextu (uspávání svého miminka), ale výsledek je stejný.
⚜️Úsilí a odhodlání nestačí, je potřeba i úplné odevzdání se něčemu, co nás přesahuje.⚜️
Ahoj Lidičky prosím Vás mám na Vás otázku jelikož mám z toho divný tušení a nevím dělala jsem si test a vyšel pozitivní ale na gynekologii jsem ještě nebyla protože si myslím že je to hloupost.. Jím strašně moc a zvětšuje se mi bříško když jsem si stáhla jednu aplikaci těhotenství tak mi to ukazuje že jsem v 15.týdnu co mám teď dělat..?? pomůžete mi někdo.?? Bříško vypadá takhle co si myslíte vy o tom..??
Nákupy s Dáme jídlo
Byla jsem moc ráda, že jsem mohla vyzkoušet opravdu rychlé nákupy s Dáme jídlo. Jsem zvyklá na nákup jezdit autem se dvěma dětmi za zády, což nebývá vždy úplně příjemná záležitost. A někdy s tímhle konvojem jedu MHD a tašky v rukách, což je ještě výživnější varianta. Přiznám se, že párkrát jsem využila služeb dovezení nákupu domu. Ale zase čas dovozu byl nejbližší třeba za 2 dny. A ono s dětmi bůhví, co bude zítra, že?
Na Dáme jídlo jsem zavítala poprvé. Chvilku jsem se musela zorientovat na stránkách, z počítače je to daleko přehlednější než z mobilu. Po zadání adresy jsem viděla dostupné obchody v okolí mé adresy. To už je krásně přehledné. Já tam mám nejrůznější obchody, od potravin přes květiny, prodejny vína a dalších dobrot. Já jsem zkusila potraviny z Tesco Expres.
Po rozliknutí obchodu se objeví různé kategorie zboží - ovoce, zelenina, mléčné, trvanlivé apod. Hezky se v tom orientuje a je tam i docela dobrý výběr. Prostě z běžných potravin tam seženete snad všechno, včetně koření. Samozřejmě, není tam tolik druhů zboží jako v klasických regálech, ale to asi nikdo neočekává. Prostě místo deseti jahodových jogurtů máte na výběr dva.
Naklikala jsem si z pohodlí gauče svůj nákup a pokračovala k pokladně. Platba za nákup je možná online kartou, hotově při doručení či přes Twisto. Alespoň tedy já měla takový výběr. A cena za dovoz konkrétně z tohoto Tesca byla 39 Kč. Je možné přidat i dýško pro kurýra, což je jistě fajn, když vám nese nákup třeba do čtvrtého patra.
Zkoušela jsem nakoupit dvakrát v Tesco Expres. Jednou to bylo opravdu ve „špičce“, někdy okolo 12. hodiny v pondělí. Na stránkách se i psalo, že je velká vytíženost kurýrů. Avizovaná doba doručení byla tuším 40-50 minut. Reálně nákup dorazil asi za 45 minut. Podruhé jsem nakupovala hned ráno v 9 hodin v sobotu. A z toho samého obchodu se srovnatelnými položkami jsem nákup měla doma za neuvěřitelných 20 minut! Oba kurýři byli velmi milí a ochotní.
Nákupy byly pokaždé v pořádku. Objednávala jsem i maso, zeleninu a chlazené potraviny typu šunky či sýru. Vše bylo ok, čerstvé, pěkné a ještě stále pořádně chlazené. Během přepravy to rozhodně neutrpělo, i když venku bylo teplo.
Holky, pls, jak byste zlikvidovaly nepotřebnou kosmetiku, tj. prošlé krémy, aviváž, atd.? S ohledem na životní prostředí. Díky.

Nic se Bepanthenu nevyrovná
Krásný den všem maminkám 🙂
Testovali jsme spolu s naším šestiměsíčním Marečkem krém Bepanthen Baby. Nemohu napsat nic jiného, než že, za mě, je to opravdu nejlepší krém. A to nejen na zadeček, ale také drobné škrábanečky, které si miminko způsobí nehtíky.
Bepanthen jsem také použila na rozbitá kolínka u starších dětí, na odřeniny, manželovi na pořezaný prst z práce. Opravdu použitelný krém na jakékoli zranění a krásně a rychle hojí. Za nás tedy velká spokojenost a doporučuji.
Vyzkoušeli jsme i Sudocream, Rybilku a mnoho dalších krémů, ale nic se Bepanthenu nevyrovná.
Přikládám 3 fotky našeho spokojeného miminka 🙂
Testování Bepanthen Baby
Konečně se i na mě usmálo štestí s testováním, a když u nás zazvonil kurýr, mohlo se jít na věc. Bepanthen Baby přišel v krabici sice trochu pomačkaný, nicméně, samotný krém zůstal nepoškozený.
Zrovna začalo i období veder a já mám v živé paměti, jak jsem přes léto u starších dcer bojovala s opruzeninami. Poučena z minulých zkušeností jsem se rozhodla mazat Bepanthenem Baby preventivně.
Krém má příjemné balení, velikost tak akorát do ruky, víčko lze otevřít jednou rukou. Z tuby se krém vymačkává velmi lehce. Je pohodlně roztíratelný, nezanechává stopy a stačí ho opravdu malé množství. Dalším bonusem je i jemná, velmi lehká vůně, která nikterak nenaruší „vůni miminka”.
I když venku panovaly opravdu tropické teploty a já se vážně bála opruzenin, synův zadeček zůstal bez jediného náznaku zarudnutí. Lehce se oprudil v záhybech pod krčkem a na loktech, párkrát jsem tedy využila Bepanthen Baby i na tato místa a stav pokožky se už druhý den výrazně zlepšil.
Během testování jsem Bepanthen použila i na odřená kolena a další drobná zranění u starších dcer a určitě pomohl i zde v lepším a rychlejším hojení.
Bepanthen Baby chválil i manžel, hlavně kvůli nemastné konzistenci a dobré roztíratelnosti, nemá totiž rád, když mu po přebalení syna zůstanou mastné prsty.

Nejen prdelka v bavlnce ❤️
Ahoj, 🙂
děkujeme za možnost testovat Bepanthen Baby. 🙂
Pro testování byl vybráný náš třetí poklad, 😍 synek Matěj, ale protože mám dvě starší děti, krém byl podroben opravdu širokému a poctivému testu. 😁
Hned z počátku musím vyzvednout jeho jemnou a nevtíravou vůni, konzistence je velmi příjemná, lehce se roztírá a nezanechává na pokožce žádné bílé mapy. 🙂 Balení je super. 🙂 Tuba neteče a je skvělé, že už není „kovová” jako před lety u syna, kdy se o ni syn poranil.
Prvním testem prošel Bepanthen Baby hned zpočátku, synek měl lehkou rýmu a jak to bývá u miminek, hned se projevila i v plence, takže i na prdelce. 🙁 Takže jsme hned začali mazat a lehké začervenání bylo při příštím přebalení pryč. 🙂 A díky krému se už neobjevilo. 🙂
Naše Anička je trošku 😅 divočejší holčička, a tak jsou lehké oděrky na denním pořádku. 🤦♀️ Bepanthen jsem měla v přebalovací tašce, takže když se na hřišti odřela, byl krásně po ruce, 🙂 takže jsme vydezinfikovali odřeninu a mázly. 🙂 Večer jsme ještě po koupeli vždy namazali a během pár dní byla odřenina krásně zahojená a bez škaredého strupu, který si děti vždy škrábou a hojení je tak horší a zdlouhavější
Jsem docela rozčarována překvapením že nás lidi pomlouvají za to že v době rekonstrukce bydlíme v tom domě a ještě s dětmi.. jako věděla jsem že nás budou pomlouvat ale Aš tak. Přitom nám nic nechybí koupelnu i kuchyň máme, kde spát taky máme dokonce jsme zvládli i online výuku s dvěma dětmi. Je tu taky někdo takový blázen co bydlí a opravuje za provozu?
Závěrečná recenze DÁME (nejen) JÍDLO
V týdnu od 14/6/2021 jsem měla možnost testovat nákup v obchodech (nikoliv restauracích) přes Dáme Jídlo.
Na mou adresu (Praha 9) bylo možné objednat si běžné jídlo jen ze dvou obchodů: Žabka a Tesco Expres. Ostatní obchody prodávaly různé speciality jako pralinky, mexické nebo tyrolské speciality, dále zde byly obchody s květinami, dokonce i Erotic City, ale úplně nejvíce jsou zastoupeny obchody s alkoholem.
Podle instrukcí jsem měla 1x nakoupit v Tesco Expres a 1x v jakémkoliv mnou vybraném obchodě. Já jsem se rozhodla pro svůj druhý nákup otestovat jeden z mnoha „alkohol-shopů“, konkrétně House Party – noční rozvoz. Ani jeden z mých dvou nákupů se neobešel úplně bez problémů (viz níže).
Předem je nutné nastavit si správná očekávání. Kdo je zvyklý nakupovat přes rohlik.cz, kosik.cz, nebo itesco.cz bude nejspíše zklamán – výběr je daleko menší, například v Tesco Expres můžete koupit jen 1 – 3 druhy ovoce (takové, které se prodávají na kusy, ne na váhu), dále pak ani v Tesco Expres ani v Žabce nelze koupit mražené produkty. Spíš než o velký rodinný nákup, zde tedy jde o malý, ale za to rychlý nákup s doručením cca za 45 minut od objednání. Nevolíte si tedy datum a čas dopravy jako u jiných e-shopů s potravinami, ale nákup vám bude dovezen do nejdříve od odeslání objednávky. Cena za dopravu se pak u každého obchodu liší, např. u výše zmíněného Tesca je to, celkem příjemných, 39 Kč.
Moje jednotlivé nákupy:
Tesco Expres Sokolovská
Švagrová měla tento víkend o jedno dítě navíc 😊 Tu jsem už v pátek pro jistotu vybavila vínem na večer 😃
Jedeme si pro tu naši cácorku a pro každé dítě vezeme překvapení - snad jsme to trefili 🤩
Jaký dárek by udělal radost vašim dětem?
#fisherprice
#darek
Ahojky holky, jdu si pro radu, jelikož si připadám trochu jak blazen🙂 ale třeba má někdo stejnou zkušenost tak mi poradi. Jsem ve 26tt se třetim prckem, merim 170cm, vážím teď 63, nahoře mám 7kg, do třetího měsíce jsem jedla silene- bylo mi zle a tělo chtelo cukr, od 12 týdne jsem už na svém, sacharidy max do 200, spis menší na den, neměla jsem nikdy denně sladké, max jednou týdne. Cvicim denně na lacno hodinu každé ráno než vstanou děti. A bum- ve čtvrtek mi MUDr řekla ze mi vyšel cukr 4,6-10,4-10 takže mam cukrovku…
Největší příjem sacharidu jsem do ctvrtka měla k snídani- vločky, ty jsem teď vyřadila- trpím. Snížila jsem sacharidy do 100g… měla to některá podobne? Ze jste ji měli ale nevíte z čeho? A jak to zbytek tehu probíhalo? Snížila jste některá sacharidy třeba i pod 50 a bylo vše Ok?
Zkouším, co ta nano houbička umí. Dnes jsem se vrhla na garáž (a to je u nás aktuálně fest nepořádek). Umyvadlo od barvy (to jsem vám psala, jak muž vyráběl vyvýšené truhlíky?).
Koukněte na průběh. Otázka cca tří minut bez použití chemie, pouze a jen voda.
Opravdu mě nepřestane překvapovat. Troufám si říct, že tuhle vymoženost využije opravdu každý. Čím víc znám #viledu tím víc uklízím jen vodou, což mi přijde bezva 👌
Závěrečná recenze DÁME JÍDLO. Nebo spíš DÁME NÁKUP?
Na úvod mé recenze obligátní poděkování za to, že jsem dostala možnost se testování účastnit. Nehlásím se skoro nikam, ale testovat dovoz jídla mi přišlo super už jen kvůli porovnání s pro mě naprosto skvělým Rohlíkem.
Druhou poznámkou bych ráda drobné vysvětlení. Byla jsem vybrána pro testování dovozu nákupů v Praze. Tedy v místě, kde je obchodů dostatek a možností mnohem víc než v zapadlých vesničkách nebo na malých městech. S tímto vědomím to prosím čtěte, protože se nechci rouhat a je mi jasné, že mnozí z vás (možná většina zde) by za tyto možnosti dali nevím co. Já už mám určité zkušenosti a nároky, s tím také k recenzi přistupuji.
A omluva za délku, neumím být stručná, 🙈 tak snad to někdo bude číst.🙂
Obecné hodnocení DÁME JÍDLO
Web mi nepřijde moc uživatelsky přívětivý (appku jsem nestahovala, nejsem obecně příznivce appek). Je zaměřen na to, podle čeho se jmenuje, tedy na rozvoz jídla - rozuměj, z restaurací. My testovali ale pouze sekci Obchody, což je trochu matoucí, ani by mě nenapadlo to na takovém serveru hledat, což není pro marketing moc šikovné. Proklikat se k nákupům se mi povedlo až po zadání adresy a odbočení od restaurací k nákupům (já testovala pro Prahu Modřany). V nákupech pak 6 možností:
* potraviny
Dobré ráno, ženy jak poznám zánět močáku? Nebolí mě to nic jen když se vycuram tak mám furt pocit plného močáku a chodím teda častěji čůrat no . Tak nevím zda běžet k Dr nebo mi tam jen leží mimco?:d jsem 22tr
#test_damejidlo uf, trapas se nekonal, kurýr dorazil jinej 😂
Očekávaná doba dodání z Tesco Expres 55 - 65 minut, stihnul to jen tak tak. Nákup v naprostém pořádku.
Ale pocity z Tesca rozporuplné. Na ten rozpracovaný nákup jsem klikala skoro dvě hodiny, než obchod zase otevřeli 🙈A to už jsem to chtěla vzdát, že musím uspat dítě a nestojím o to, aby mi ho pak zvonkem vzbudili. Tím, že jsem ale čekala na to otevření 2 hodiny, tak večeři jsem nakonec musela vyřešit z domácích zásob, úplně to tedy ten účel nesplnilo.
Jdu si sumírovat závěrečnou recenzi 😁 ale moc medu nečekejte.









