Jméno pro chlapečka? 🤷👶♂

eillie
25. kvě 2018

Ahoj holky, jdu si k Vam pro radu. Prosla jsem celý kalendář asi 3x a nedokáží vybrat jméno pro kluka. Pro holčičku jsme jich měli hned několik, ale pro kluka nám to nejde.
Zatím nás napadlo jméno Mathias nebo Tadeáš, ale těch jmen je ted hrozně moc. Chtěla bych něco ne úplně obvyklé a co se hodí k Hanc. A bez "R".
Nehodili by jste mi prosím nějaké vaše tipy, nápady?

dc2015
29. kvě 2018

@krive Je fakt, že děti, když chtěj, tak si najdou jinou blbost než jméno...

krive
29. kvě 2018

@dc2015 jako děti když budou chtít budou "nadávat" i Honzíkovi, Tomášovi nebo Sebastiánovi. Ono si nevybereš. Druhého syna chceme pojmenovat Jonáš a pokud to bude holka tak nejspíš Julie (pokud manžel nepřijde s jiným návrhem) ale opět se neřídím počtem přezdívek a už vůbec ne tím jak by mu jednou mohli nadávat ve školce/škole..

bayt
29. kvě 2018

@michaela_2 U nas to bylo presne naopak. Muz je po otci a u nich se tvrde razi, ze prvorozeny syn ma otcovo jmeno. Dokonce synum znamych rikaji jmenem otce, i kdyz maji jine jmeno :D Jenze uprimne to jmeno neni zadna slava a navic by to byl uz treti toho jmena v rodine. Prijde mi to desne neprakticky na osloveni a navic trochu nefer k dalsim synum. Jeden ma tu "poctu" byt po tatovi a co ti dalsi? My mame Tedika a jsem na to jmeno moc pysna. Vsem se libi a jsem moc rada, ze jsem v tehotenstvi nepodlehla hormonum.

dc2015
29. kvě 2018

@krive Já zas na tohle trošku myslím... Třeba jméno Otýlie bych nikdy nedala 🙂 To mi přijde vyloženě jako krutost rodičů 🙂

bednaluca
29. kvě 2018

máme Leu, chceme Maxe.. jednoduché, krátké, hezké 🙂

jirina58
29. kvě 2018

Pro kluka jsme meli Sebastian, ale narodila se Sofinka.

vineta
30. kvě 2018

@bayt Asi budu za blbce, ale co je Tedik za jméno v základním tvaru? Tu nad tím přemýšlím a nic 🙂Díky

priefi
30. kvě 2018

@vineta ja bych rekla, ze Tadeas?

bayt
30. kvě 2018

@vineta
@priefi Teodor. Tadeas by byl asi spis Tadik? Tada?

vineta
30. kvě 2018

@priefi Toho jsem tipovala, ale nesedělo mi to 🙂
@bayt Tak Teodor mě nenapadl 🙂
Díky 😉

krive
30. kvě 2018

@dc2015 no ano trochu, ale nepotřebuju přece 10 přezdívek, náš Jáchym - Jáchymek, Jáša, Jáchy, Jašek, Jášulka - myslím že to je naprosto dostatečný. Co máš navíc třeba u Tomáše - Tomášek, Tom, Tomík, Tomíček a víc mě nenapadá. No tak jasné Otýlie už je zase jen pro rodiče co se jim to jméno líbí, já bych zase nikdy nedala Pepu, Karla, Jiřího atp ani Marii, to už je o osobním vkusu, ale rozhodně pro mě není určující počet zdrobnělin..

priefi
30. kvě 2018

@bayt @vineta hm... fakt to moc nesedi a Teodor urco jo, ale taky me nenapadl 😅 Znami maji Tadease a rikaji mu o Tediku a Tadku, tak to me asi trochu spletlo 😉

michaela_2
30. kvě 2018

@bayt njn, ale nemůžeš vědět jaké by to bylo, kdybys to jméno dala přeci 🙂) Já také zvažovala a píšu jak to máme - navzdory předchozím pochybnostem jsem nelitovala ani jednou a naopak vidět prostě toho na první pohled tvrďáka (tchána) jakou z toho měl radost a jak roztál - to bylo něco 🙂

Jak jsem ale už psala, to jméno se ti musí alespoň nějak líbit a připadat pěkné - pokud bych k němu měla vyloženě averzi, také bych s tím měla problém 🙂

bayt
30. kvě 2018

@michaela_2 Jasně, já třeba chápu, že to tak máte. Ale chtěla jsem jen přispět druhým pohledem, že jsme hodně zvažovali a jsem čím dál radši, že nevyhrála ta varianta po tchánovi...

kristyn.g
30. kvě 2018

Když to bude kluk budeme mít asi Jakuba, je jich všude plno ale myslím si že aktuálně populárních jmen bude v generaci mnohem víc, znám ze svého okolí hned několik Matýsků a Maxíku i Tadeášků 🙂

kristyn.g
30. kvě 2018

@al_blah kamarádka má synka Oskara a je to fakt super jméno 🙂 A moc mu sedne.

michaela_2
30. kvě 2018

@bayt Jinak je fakt, že až budeme čekat třetí, tak se konečně těším na to vybírání jména 😀 Protože u dcery jsem zase byla já rozhodnutá už snad od 15 let, že pokud budu mít dceru - a jejímu tatínkovi se to jméno bude také líbit - chtěla bych Adrianu - no a proti nebyl 🙂 U syna to zase bylo jak jsem psala, takže do třetice nás snad bude čekat takové to opravdové vybírání! 🙂)

bayt
30. kvě 2018

@michaela_2 My jsme měli pro kluka vybrané jméno už deset let :D Pro holčičku to až tak ujasněné nemáme, ale kdyby byla, pravděpodobně to bude Heda 🙂

al_blah
30. kvě 2018

@kristyn.g Já osobně jsem si na to jméno nezvykla, ale to jen proto, že malého nevídám, viděla jsem ho všehovšudy jen 2x. Kdybych ho vídala často a vícekrát ho oslovila, jistě bych si zvykla. A je to čiště můj problém, oni jsou spokojení a je to tak v pořádku. I přes nezvyk se mi líbí, že se začínají používat jména z českého kalendáře, která nejsou častá. Někdo tím průkopníkem být musí, aby jméno neupadlo v zapomnění. Při jméně Oskar jsem si vždy vybavila nějakého velkého papouška. Když bude častější, dostane zase lidský nádech. Líbí se mi ten trend dávat málo častá jména, i když trvá, než si lidé zvyknou. Co se mi ale nelíbí, když někdo dá zahraniční jméno a ještě ho zkomolí. A jako třešnička když absolutně neladí s příjmením. Třeba Jesika a Vanesa Maňákovi. To je šílený.

krive
30. kvě 2018

@al_blah joo s tím příjmením souhlasím, teď mi kamarádka říkala že zvažují Jessiku, Eleanor nebo Agátu (ta mi přijde v pohodě) k příjmení Ulvrová 😁 nejlepší je Jessika Nováková 😂

jbzirafa
30. kvě 2018

@krive souhlasim. Za každou cenu byt světový se mi taky nelibi. Je pravda, že s takovou kombinaci je určitě člověk jedinečný. .(snad vaši známi dostanou rozum a dají janu ,Martinu, Simonu, Lucii, ..Tohle jsou opravdu těžce uchopitelne kostrbate kombinace )

monielle
30. kvě 2018

My doma máme Tobiase (jo, bez háčků a čárek). Pak se mi líbí Samuel, Jonáš, Sebastian..

victress
30. kvě 2018

@krive Ulvrová si zlomím jazyk jen u příjmení spojení Eleanor Ulvrová by bylo za trest..

krive
30. kvě 2018

@jbzirafa no myslím že pokud potvrdí holku bude to na 90% ta Agáta, jako za mě z nich nepoužitelnější, ale moje gusto to není 🙂

@victress joo to mi povídej když mi to řekla tak jsem se málem zadusila 😂

kristyn.g
31. kvě 2018

@al_blah přesně to mi přijde, Oskar když se používá a když slyším jak kamarádka o malém mluví nebo když ho oslvouji Oskárku tak je to takové milé 🙂 Taky máme v rodině malého Františka, já bych si přála pro holčičku Alžbětu, všichni si asi budou ťukat na čelo ale mě se to moc líbí.

maximaty
13. kvě 2019

@2hanah ahoj, po roce koukám, že nakonec není Maxim, ale Lukášek 🤣... no a proč ten smiley? Mám čtyřměsíčního Lukáška k tomu mému Maximkovi 😂😂😂 . Máme stejný vkus na jména ...

2hanah
13. kvě 2019

@maximaty tak to koukám😂, to je dobrý, jak se ten život zaplétá. Mě nakonec "přehlasoval" partner, chtěla jsem mu udělat radost, je taky Lukáš a teď je patřičně hrdý, že je malý po něm.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru