37. tt necítím pohyby. Panikařit a zavolat dr.?

lidija1234
4. říj 2021

Ahoj holky,
měla bych dotaz. Ve středu jsem byla u doktorky a vše v pořádku, teď ve čtvrtek jdu na kontrolu a na zápis do nemocnice. Od včerejška necítím pohyby miminka, nejsem si jistá jestli celý den ale možné to je. Celý den jsem uklízela a prala tak si nejsem jistá. Nevím jestli mám panikařit a zavolat doktorce nebo počkat do čtvrtka do nemocnice. Za celé těhotenství malý moc nekopal tak právě vůbec nevím.
Předem moc děkuji za rady

adula000
4. říj 2021

jela bych k doktorce nebo do porodnice, nejlépe hned

te_reza
4. říj 2021

Jela bych k doktoru, hned.

marselina
4. říj 2021

@lidija1234 asi bych také raději jela pokud jsi nejsi jistá.
Raději 100x zbytecne než jednou pozdě

fouskovi
4. říj 2021

@lidija1234 hned bych radši jela radši 100x zbytečně

treasurka
4. říj 2021

@lidija1234 Dej si sklenici studeny vody, k tomu neco sladkyho, sedni si a chvili pockej. Kdyby nic, tak bych jela…

uzivatelkapetra
4. říj 2021

Mě třeba byl malý nejaktivnější večer, když už jsem spala. Já o tom nevím, ale manžel říkal, že tam měl asi diskotéku.
Každopádně pokud máš strach, určitě jeď.
Případně zkusit kávu nebo sladkost.

ai30
4. říj 2021

@lidija1234 Zkus do miminka nejdriv trochu stouchnout, napit se studene vody, snist nejakou sladkost a soustred se na to, jestli se pohne. Stalo se mi to take nekolikrat, mela jsem pocit, ze uz se dlouho nepohnul a nakonec se 'probudil' a bylo vse ok. Nemusis zbytecne panikarit, je mozne, ze sis pohybu jen nevsimla. Pokud bys ale zkusila vyse uvedene a porad nic necitila, na kontrolu jed. Nemusi to znamenat nic spatneho, jsi na konci tehotenstvi a dite uz nema tolik prostoru, tak se muze hybat min (ci min znatelne), ale lepsi jet zbytecne, nez se doma stresovat.

katule1990
4. říj 2021

@lidija1234 Já jsem takhle skoro necítila pohyby 3 dny. Radši jeď opravdu pro jistotu do porodnice, aby tě zkontrolovali a bylas v klidu. Já jsem jela, bylo to v pořádku, ale syn o dost menší než by měl být, tak si mě díky tomu pozvali za 14 dní na kontrolu znovu, kde už to dobrý nebylo a 37+1 císař, syn 6x šňůru kolem krku. Moje doktorka to vůbec neřešila. Ke konci tam mají miminka opravdu míň místa, tak to bude určitě dobrý, ale pro klid duše fakt jeď, za to nic nedáš, do čtvrtka je to dlouhá doba.

pampeliska1313
4. říj 2021

Údajně jsou takhle později pohyby cítit už míň a hůř - ptala jsem se gynekologa, protože se prcek třeba celej den nehejbal, nebo jsem to necítila a třeba jsem to pocítila jen dvakrát až další den, když jsem se na to už dost soustředila, ale nic moc. Ale pro jistotu určitě doktor.🙂

orisek56
4. říj 2021

Jsem stejně jako ty. Měla jsem to tak předevčírem, najednou ticho. A v noci pak začalo vyvádět. Takže jsem naznala, že intenzita se fakt rapidně snižuje a že ho přes den uhoupu.

lidija1234
autor
4. říj 2021

zkousím dloubat a dala jsem si sladké a zatím nic, volala jsem na gyndu tak mě má dát vědět jestli mám jet do porodnice nebo za svoji doktrokou. Malý pravě skoro vůbec nekopal ale teď ke konci jsem vždy cítila jak se tam obrací a teď nic. Ale je pravda že je lepší jet než neco podcenit

klokanka31
4. říj 2021

@lidija1234 Ihned k doktorovi!

natysnovec
4. říj 2021

Hneeed k dr...🙏🙏

cherie24
4. říj 2021

@lidija1234 taky se mi malá jednou natočila tak, že jsem jí celý den vůbec necítila a už jsem panikařila. Ale podařilo se mi jí nakonec vzbudit. Zkus tu sladkost a trochu si zahýbat břichem. Sedni si ať jsi v klidu a neuspáváš miminko pohybem. Nebo si lehni na záda. To první i druhou v břichu vždycky naštvalo.

lenulacek
4. říj 2021

@lidija1234 ihned. Mám s tímto špatnou zkušenost ke konci těhotenství.
Normálně na ferovku zatrep s bříškem, sladky, napij se studeného, lehni na pravý bok-to se jim moc nelíbí. Když nic, jed hned do porodnice. Držím vše co mám ❤️❤️❤️

jjasmina
4. říj 2021

@lidija1234 také bych jela, jinak já si lehla a tak nějak dloubla, tak jsem ji cítila

littlebee124
4. říj 2021

@lidija1234 Nemáš doma angelsound a nebo někoho v blízkosti co ho vlastní? Aby sis kdyžtak poslechla srdicko 👆🏻 Pokud ne a žádná rada nepomáhá, určitě bych také jela.

mamikry
4. říj 2021

@lidija1234 Urcite na kontrolu! Min. pro uklidneni. Verim, ze to bude poradku.

viki999
4. říj 2021

Vše už bylo řečeno, tak hlavně držím palce..

izzylka
4. říj 2021

Radši jeď, oni tě nesežerou 🙂
Pamatuju jak jsem syna necítila půl odpoledne a pak celou noc...ani ťuk...dopoledne jsem jela na pohotovost, prorože se prostě ani nehnul....no, sotva mě napojili na monitor, tak začal kopat jak o život 🙈
Jsem se cítila hrozně trapně, ale řekli mi, že radši jezdit denně zbytečně, než jednou pozdě...že od toho tam jsou 🤷🏻‍♀️

pexi
4. říj 2021

Možná už jsi tam, ale chci podpořit. Když jsem byla v porodnici na kontrole na ozvách, tak tam se mnou přišla jiná "spolutěhotná" a jen proto, že má špatný pocit. V klidu jí natočili monitor, a to pohyby cítila. 😉

sanyy22
4. říj 2021

@lidija1234 u mě když jsem necítila pohyby, tak mi jakoby do bříška malinko drcly rukou, a prcek se ozval. Ale pro jistotu bych se nechala zkontrolovat, pro klid duše 😊 dej pak vědět🌺

cherie24
4. říj 2021

@izzylka taky jsme si teďka udělali výlet na pohotovost, doma jsem se kroutila, zkoušela všemožné polohy a kreace a brečela bolestí a před dojezdem do nemocnice už to bylo lepší že. My tam o půl 12, tak na mě koukali, proč už dávno neležím. Jsem si připadala jako hysterka, ještě když jsme kvůli tomu vzbudili babičku, aby hlídala a já dojela do nemocnice a nic mi nebylo.🤦 Tam celou dobu dobré a po cestě domů to zas začalo. V noci jsem se zas kroutila na gauči a brečela. Ale všichni mě ochotně vyšetřili a neřekli vůbec nic. Pro ten klid, že je miminko v pořádku to stálo. 🙂 Navíc mi řekli, ať odpočívám, tak mi partner konečně odsouhlasil paní na úklid. 😀

izzylka
4. říj 2021

@cherie24 jojo, však jo...oni jsou na to hlavně zvyklí, že jim tam furt někdo chodí ☺ tak odpočívej 🙏🏻

rennni
4. říj 2021

Pokud mimco neprobudis zatrepanim bricha, okamzite jed!!! Ja jeden den taky necitila pohyby a druhy den jsem syna rodila mrtveho, ve 41tt. Nechci strasit, ale je to realita.

verais
4. říj 2021

@lidija1234 Určitě bych jela tohle sice nemusí nic zlého znamenat, ale taky může a raději bych byla za histerku a nechala se vyšetřit protivným doktorem než aby mi řekli nedej Bože, že je něco špatně a nepřijela dříve držím palce ať je vše v pořádku a je to jen dnešní lenivost miminka 🍀

sebestka
4. říj 2021

Mně jenom napadá, když se nenatočí ozvy, jak se tohle dá zvrátit? Nijak. ☹
To by tam člověk musel být okamžitě. A i tak si myslím, že pokud by dítě "přežilo", nebylo by na tom zdravotně dobře. Já jen, že hodně z vás píše: radši zbytečně než pozdě...
@lidija1234 Moc držím pěsti, aby bylo miminko v pořádku🙂🍀❤

klokanka31
4. říj 2021

@lidija1234 Tak jak na tom jsi?

jadadee
4. říj 2021

@sebestka tak oni zmeri ozvy a pokud budou treba slabe, tak to budou resit nejpravděpodobněji akutni sekci. Praskla mi voda v 36tt, mela jsem blby pocit, jeli jsme do nemocnice takrka ihned, mala KP, pupecnik omotany kolem nohy, jedna nozicka uz v porodnich cestach, ozvy slabsi, akutni sekce, mala naštěstí v poradku ❤️ ale nepreju nikomu ten pocit, kdy se anesteziolog ptal, zda tam srdecni akce je nebo uz ne.

@lidija1234 jak bylo uvedeno, zkusit postouchnout, neco sladkeho a pokud by nereagovalo, radsi bych pro klid zajela.🍀

izzylka
4. říj 2021

@sebestka tak pokud se přijede včas, můžou se vychytat "jen" špatné ozvy a ještě se to dá řešit....jenže nikdo neví, jak dlouho to od "špatné ozvy" trvá do "žádné ozvy".... to je na tom to blbé 🤔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru