Jméno Richard pro chlapečka

ucukusi
24. zář 2017

Prosím,jak se vam libi jmeno Richard?Cekame chlapecka a meli jsme celou dobu vynranou klasiku..Tomas,Adam atd. ale ted prisel pritel s tim,ze se mu strasne libi Richard,ze je to tvrde,muzske jmeno pro chlapa. Maly by byl Ríša....tak jsem z toho trochu rozpacita,ale kdyz vidim,jak se mu to jmeno libi,tak bych mu chtela udelat radost,ale nevim,zda mi to tvrde pujde pres pusu....dekuji za nazory

kkubikula
24. zář 2017

U nas to bylo stejne.Manzel chtel Richarda,ja ze stejneho duvodu.

monny3
24. zář 2017

@ucukusi záleží taky na příjmení 😉 Ale samo o sobě je to pěkné křestní jméno 🙂

marta88
24. zář 2017

Je to moc hezké jméno.V našem okolí mají Richarda a říkají mu Riky a to se mi moc líbí🙂 Pro Vás může být Ríša,pro kámoše pak bude "Ričí" a bude "cool"🙂 Je to pěkné jméno.

anaon
24. zář 2017

Tak Richard v tom základním tvaru je krásné jméno, ale těžko mu tak bude někdo říkat, jak píšeš, nejde to přes pusu. Mám jednoho Richarda v příbuzenstvu a všichni mu říkají Ríša, i když je to dospělý chlap.

vanea
24. zář 2017

Jednoho Richarda znám, ten třeba zrovna nesnese aby mu někdo řekl jinak než Richarde, protože ty zdrobněliny od toho nesnáší🙂 jinak mně osobně to taky nejde přes pusu, říkat dospělákovi Ríšo - to je jak na malého chlapečka no..a Riky a Riči je zase jako na psa, ale je to jen můj pohled na věc samozřejmě🙂 Richard sám o sobě je hezké jméno, chvilku jsme o něm taky přemýšleli..ale já bych měla problém s tím, jak mu říkat..Richarde bych určitě malému děcku neříkala, což manžel přesně říkal, že jemu by to problém nedělalo (což teda nevím, teď malému zdrobňuje co jde:D) 🙂 je to na vás no, musíte si to promyslet🙂

ucukusi
autor
24. zář 2017

@monny3 prijmeni bude Slezák....

ucukusi
autor
24. zář 2017

Praveze mam pocit,ze Richarde mu bude rikat jen tatinek....jeste promyslime,dekuji moc za nazory

dzogobela
24. zář 2017

Mne se nelibi 🙂 kamaradka ma Richarda, prosadil si ho pritel, protoze on je taky Richard. Vsichni mu rikaj Riso (je mu cca rok a pul) a kamoska tenhle tvar uplne nesnasi 😀 a vlastne se s tim jmenem stale uplne nestotoznila.
Ale pokud Ti to jmeno nijak nevadi, tak bych do nej asi klidne sla 🙂

kessien
24. zář 2017

Mě se Richard líbí, je to takové povznesené. Malej je Ríšánek a dospělej proč ne Ríša? Když je někdo Michal tak nemám problém dospělýmu mu říct Míšo... 🙂

ditta01
24. zář 2017

Mě se líbí není až tak obvykle jako třeba ten Michal,Adam,atd. Já znám třeba jen jednoho ☺

marcicek84
24. zář 2017

jméno se mi nelíbí v tom základním tvarua zrobnělina se také nedá používat v každém věku, navíc znám 3 ve svém o kolí a jako povaha nic moc ani u jednoho, mají stejné rysy, pokud jménu určuje povahu, tak tady bych i věřila...

bonulinka
24. zář 2017

@marcicek84 Mám stejnou zkušenost.

slimacikmia
24. zář 2017

@ucukusi krásne meno... Vznešené a kráľovské 🙂 môj ex sa tak volal, keby nie, hneď by som premýšľala nad tým, že ho dám synovi 🙂
... a svojho ex som volala zásadne Richard 🙂 žiaden Rišo ani nič podobné

nassandy11
24. zář 2017

Klídek, Richard je krásné jméno, jméno králů. Máme doma půlročního......Také to měl být Adámek a Riky-tedy Richard-jako alternativa.Tatínek byl u porodu a když téměř 4kg těžkého novorozence viděl s jeho zarputilým výrazem , prohlásil to není Adámek to je drsoň Richard.Riky a Riči může někdo dávat jako jméno psům ,my tak říkáme malému a můj první syn se mimochodem jmenuje Filip- pro mne také královské jméno- kámoška má Filipa kocoura a babi Filipa anduláka, takže co dodat 🙂))

kassandra1
24. zář 2017

@ucukusi Je to krásné jméno, královské. Taky jsme ho měli ve výběru, ale nám se nehodí k příjmení. Určitě hezčí a zajímavější než nudný Tomáš, Adam...Znám jen jednoho dospělého a říká se mu normálně Richard, žádný Ríša.

kassandra1
24. zář 2017

@marcicek84 On si někdo dospělý myslí, že jméno určuje povahu člověka? 😅😅😅

ladyhacek
24. zář 2017

sousedka mají Ríšu a je to hezké - Rišánku, Ríšo, když zlobí tak je to Richard - a dodá to takový důraz 🙂
Je mu 2,5 let a moc nemluví sobě říká ŠÁŠA (ríŠA) 🙂

kami1984
24. zář 2017

Máme jednoho Ríšu doma🙂
Je to Ríša, Rišulka, Ríšánek. V pubertě bude asi Riči, Rik. Občas mu říkám "Ričrd". Už jsem zaznamenala i tvar Richardek🙂

monik111
24. zář 2017

Mt se toto jmeno moc nelibi. V okoli je hodne pouzivane. A u ditete mi nevadi. Risa je moc hezke. Ale jako dospely chlap a budou mu rikat Riso...to je desny. Teda me to rve usi. Ale dulezity je co se libi Vam...😉

zuzineckah
24. zář 2017

Líbí se mi Richard, nelíbí se mi Ríša 🙂 Chtěla jsem ho dát synovi, ale v rodině už jeden je, tak jsme vybrali jiné. Jinak bych neváhala 🙂

izz76
24. zář 2017

Mě se Richard líbí,měli jsme ho vybrané pro případného kluka. Hezké jméno,zbytečně se nekomolí a nemá ho každé třetí dítě nad rozdíl od Tomáše a Adama. 🙂

35_a_budu_mamka
24. zář 2017

@ucukusi Mě se líbí moc👍 Bude hezké v každém věku. To je pro mě při výběru jména taky důležité.

lenkaizi
24. zář 2017

Richard je krásné jméno, jednoho máme doma 🙂. Když s tímhle jménem dcera přišla, moc se mi nelíbilo, ale je to druhé křestní jméno jeho otce, ten je angličan a prý je to u nich zvykem, že prvorozený syn dostane jako první jeho druhé křestní jméno, navíc tu tatínek bydlí spoustu let, ale česky neumí 🙄, takže šlo i o to, aby jeho jméno uměl vyslovovat. Už se mi ale líbí, asi kvůli němu, je to krásný ašikovný chlapeček 🙂, říkám mu Riči.

mabendov
24. zář 2017

Ze me je jmeno Richard opravdu hezke a takove muzne (ne ze jina jmena by nebyla 😉 ). Ale zalezi na vas aby se vam take libilo. Ja si osobne nedokazu predstavit ze bych se se jmenem sveho ditete pouze "smirila", ale kazdy to ma jinak. My mame napr. 4 dny do terminu a stale jsme se nedohodli na jmenu protoze se prave ani jeden nechceme pouze smirit se jmenem co se libi jen tomu druhemu 😀 Takze taky veselo. Drzim palce at se rozhodnete tak, aby jste byli spokojeni oba at uz bude jmeno jakekoliv 😉

mr_falko
24. zář 2017

mne to jde pres pusu krasne, pro kluka super jmeno v kazdem veku 🙂

marcicek84
24. zář 2017

@kassandra1 - tys to zase trošku přitáhla za vlasy, já to myslela s nadsázkou. Na druhou stranu myslím, že jmého pro dítě rodiče vybírají i podle jeho významu, takže bych se divila, že by k tomu nikdo nepřihlédl 😉

kejt29
24. zář 2017

Za me moc krasne jmeno 😍

janylu
24. zář 2017

Manžel je Richard a já mu říkám Ríšo. Nevím proč by se tak dospělýmu chlapovi nemohlo říct. U syna jsme se nemohli dohodnout - já jsem chtěla Ríšu po manželovi a manžel po sobě nechtěl a tak jsme jeli do porodnice s tím, že se rozhodneme až malého uvidíme. Po porodu manžel sám prohlásil, že to musí být Richard, když vykoukl 4kilový cvalda. Dnes má 3 měsíce a 8 kilo.😝

karlajasmine
24. zář 2017

Je to krasne jmeno ale musis pocitat s tim, ze mu opravdu bude cely zivot kazdy rikat ''Riso''... takze jde o to, jestli se ti libi Risa..

antoinet
24. zář 2017

Podle mě nejhezčí mužské jméno! Dítě je Ríša, dospělý chlap Richard, všude na světě jeho jméno vysloví, v příjmení R není, takže OK🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru