Vadí mi cizí děti

hani007
26. srp 2016

Ahoj holky, doufám, že to nebude znít moc hnusně, ale.. prostě nemám ráda cizí děti. Od té doby, co jsem těhotná tak mi vadí snad každé malé dítě, které potkám. Vadí mi, jak slintají, jsou neohrabané, žvatlají, neumí pořádně jíst, ty větší jak jsou nevychované tak, že neumí ani pozdravit nebo poděkovat a ty malé jak jsou pořád ulepené, brečí a ječí. Vím, že to takhle zní hrozně. Nikdy jsem to tak neměla, ale kamarádka má teď několika měsíční miminko a když mi ho nedávno dávala do náruče (úplně mi ho nacpala pod nos) tak mi to dost vadilo a čekala jsem jen na to, kdy si ho konečně vezme zpátky. Nic jsem prostě necítila.

Možná jsou to hormony, možná jen nějaký podvědomý strach o to, jestli zvládnu mateřství a takhle na to teď reaguji, ale je to fakt šílený. Na jednu stranu mě to mrzí, ale na druhou vím, že svoje dítě zvládnu a že v tom nebude problém, ale cizí děti teď prostě nemůžu vystát! Každý, kdo o mém těhotenství ví se mě navíc pořád ptá, jestli už mám něco koupeného, jestli chci raději holku nebo kluka, jestli máme už jména, kde budu rodit, jak budu rodit, jak ho chci vychovávat atd. Už je mi z těch otázek fakt blivno. Ze všech stran děsný tlak a mě už na to prostě nebaví odpovídat. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli jste to taky někdo v těhotenství nebo i potom takhle měl nebo jestli jsem prostě nějaká divná jen já, když mi cizí děti vadí a mám z nich skoro kopřivku 😒 😀

lv
26. srp 2016

to je hormony, však nemusíš slintat nad každým škvrnětem, který potkáš. I když čekáš vlastní a tím to nějak předpokládají. Svoje budeš milovat i poblinkané, uslintané a ulepené.
Otázky, tak řekni, že tě to nebaví pořád dokola, i když, zase to vyjadřuje zájem, já se taky zeptám, když mluvím s těhotnou.

hejsa
27. srp 2016

Já to tak měla,taky mě nebavilo odpovídat a být okázale ,šťastná, a mluvit jen o tom jednom..okolí prostě ukazuje zájem.Mě štvaly i/ hlavně /starší ženy,které,když byli kluci už chodící ,si chtěly kluky pohladit...prostě takové to všímání druhých mně vadilo - ne ovšem v rodině,jen u cizích.

kaja2016
27. srp 2016

@hani007 asi hormony, mela jsem neco podobnyho mene extremniho. Hlavne nedavat najevo a jen si to myslet🙂

konik_mischel
5. zář 2016

@hani007 ahoj, mám to úplně stejně, najednou mám pocit že ani 10 letí smradi neumějí pozdravit, a v podstatě jak jsem se vždy hrnula k dětem, pochovat atd... tak teď vůbec. A masáž okolí - ať už jsou to "dobré" rady, nepopiratelná moudra nebo nechtěná pozornost, teď jsem fakt samotář, snesu manžela, všichni ostatní mě fakt serou. nejvíc moje matka. Přijdu si jako nesvéprávná, každý má pocit, že na mě může sahat, radit, ideálně strašit- no počkej porod, to je masakr, bolí tě záda? A bude hůř! Za tu větu a bude hůř bych posílala do prdele ... na všechno odpověď a bude hůř, jako kdyby miminko byla nějaká tragédie, jo je to náročné atd...a ale kdyby to bylo tak strašné, tak do toho lidi nejdou i vícekrát. krucinál! Každej má pocit, že se se mnou může bavit o prsou, kojení, porodu, střevech, atd.. prostě překračovat hranici mojí intimity ve všech směrech, cizí lidi se ke mě hrnou a sahají mi na břicho, vadí mi to i u rodiny, prostě proč? A nebo když tak to je problém se zeptat jestli můžou? Jsem teď pořád naštvaná, a spíš než to plačtivá, protože nevím, jak se tomuhle všemožnému nátlaku bránit. Nikdo se mě neptá, jestli něco chci nebo ne, matka mi teď nakoupila těhotenské oblečení aniž by mi o tom řekla, zeptala se, jestli o to stojím, jestli se mi to líbí, tak jsem si to nevzala, že děkuji ale nechci to a ještě mám už 2 dny pocit provinění za to, že jsem to odmítla... prostě super

mon_88017
5. zář 2016

... s dětmi je to jako s větry.... Vlastní nevaděj 😎

olsett
5. zář 2016

@hani007 měla jsem to tak celý život, že mi cizí děti vadily a nic se nezměnilo s porodem - tu svoji miluju, její slinty mi nevadí, naopak když mi dává uslintanou pusu, tak se můžu rozplynout 🙂 Jsem teď tolerantnější k tomu, když třeba dítě někde brečí, vím jaký to je a že kolikrát nejde ukldnit, ale rozhodně nemám potřebu se s cizíma dětma nijak kontaktovat🙂

baris
5. zář 2016

@hani007 jsi zcela normální 😀 . Já taky nemusím cizí děti - nemám potřebu se rozplýtvat nad každým miminkem, batolata jsou pro mě za trest - nerozumím jim, co chtějí ...

Ale u vlastních dětí mám tu míru "tolerance" hodně hluboko posunutou 😀 😀 😀 Vím co po mě holky chtěly, jejich brečení je pro mě tišší než brečení ostatních dětí, to jak zlobí - vadí mi to méně než u okolí ....

A úplně nesnáším to "vychloubání" - moje dítě je tak geniální, on je tak šikovný, nadaný ... co on/ona už umí 😠 Si občas připadám, že sedím s rodiči géniů a jen ty moje děti jsou průměrné.

chrobacik13
5. zář 2016

@mon_88017 😀 😀 😀 to mě rozsekalo

achjonetusim
5. zář 2016

@mon_88017 😀 jo!

verusky
5. zář 2016

@hani007 neres to 🙂 na otazky, co Te otravuji odpovez, ze se o tom nepotrebujes bavit, ze klidne o necem jinem... nejak taktne- treba ze se kazdy pta, tak uz Te to zmaha a zacni o pocasi 🙂
a ohledne cizich deti... ja to nemela v tehotenstvi, ale po porodu- jsou mi proste vlastni deti blizsi nez cizi, obzvlaste jeste v hormonech 🙂 bracha ted treba ma mimco a ja stejne to svoje miluju a na to jeho se divam proste jinak... to jeho je krasne, ale moje je milovane, uzasne, sezrala bych ho laskou... a treba je i skaredci nez jeho, ale ta laska je proste jina 🙂

andrea2016
5. zář 2016

@hani007 Ahojky, bud uplne v klidu. Ja miluju jen svoje deti a ty ostatni? Vsechny jsou na zabiti!!! Myslim ze to tak ma hodne zenskych, ale jen malo ktera se odvazi to rict nahlas... ;)

marcellia
5. zář 2016

No ja od ty doby,co mam svoje dve deti,uz se k cizim nehrnu. Mam svoje dve,ktery jsem si vypiplala,druhy teda jeste piplam,a ty cizi uz me nerozneznujou,jako kdysi. Ne ze bych si nekdy nepomyslela,ze je naky mimino treba extra roztomily..ale uz se jen pousmeju a vzapeti uz mam myslenky jinde. Uz zadny-jeee,to bych si ponuchnala. Asi to bude i tim,ze jsem mamou skoro 15 let,takze ted se zameruju spis jinym smerem. Co se tyka tech otazek,tak proste odpovidej,jak se ti zachce,ja myslim ze kdyz budes strucna,tak normalni clovek pochopi,ze te nebavi o tom mluvit. Ono se jako neni zase cemu divit,pac dneska je veeelky trend se bavit o vsem,o tehotenstvi,porodu,porodnici,jakej mas porodni plan,jak si co predstavujes,co od vseho cekas,plany s ditetem na sto let dopredu😀,do toho alter pristup ke vsemu,kojeni do div ne predskolniho veku,liberalizace vychovy..je toho fakt sileny mnozstvi,a nektery mamy tim proste zijou,ze se vsechno mota kolem deticek.

japona
5. zář 2016

@hani007 Je to normální, vlastni deti jsou nejkrásnější, nejchytřejší a nejvychovanejsi. Ostatní jsou nesnesitelni haranti🙂)

andrea2016
5. zář 2016

@marcellia Mas pravdu, zijou... Ale pak zapominaji zit jaksi i pro sebe... A to je obrovska skoda :(

marcellia
5. zář 2016

@andrea2016 jj to je pravda. Ja tim chtela i rict,ze dnes je materstvi a vse okolo proste "fenomen",prijde mi,ze to narostlo do megabubliny,a probira se kdejaka pidivolovina do vsech detailu. ..

versatilka
5. zář 2016

Mám to tak v podstatě doteď 😀 cizí mimina taky nemusím, jsem ráda, že mám vlastní a to mi stačí :D asi jak tu psala @mon_88017 fórek s prdy, to sedí 😀

hani007
autor
12. zář 2016

Díky za uklidnění všem 😀

silwin
12. říj 2016

Tak na otazky typu kojeni prsa a porod pojladej podobne otravny a intimni otazky. ono je to prejde.
Neco jako "a budes kojit? A nastrihavali te? A bla bla bla..." pokladej otazky nazpet: a co ty, uz te presla ta kvasinkova infekce? A ty mas rada kdyz ti pritel zuzla bradavky?
Eh, daji se vymyslet fakt pekelny stery😀

irin67
1. pro 2016

Mám to tak stejně, až je mi to někdy líto. To jsem ráda, že je nás víc😂

karolinav84
24. dub 2017

nebojte to je asi uplne normalni, mam to stejne!! 👍😀😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru