Je tu někdo, kdo si dal v těhotenství párkrát decku vína a jeho dítě je OK?

12. črc 2023

Zdravím, nejdu si sem pro lynč, pouze pro odpověď na otáku, zda jsou mezi Vámi takové, co si během těhotenství občas (nikoliv pravidelně) dopřáli malé množství vína či malé pivko a jejich děti jsou naprosto v pořádku? Případně pokud Vám není nepříjemné sdílet svoji zkušenost, tak budu moc ráda za detaily - v jakém trimestru? Jak často? A tak dále. Moc děkuji za slušnou a konstruktivní diskuzi! 🙂

ai30
12. črc 2023

Jo, hír, obcas decku behem celeho tehotenstvi, obe deti jsou OK 🙂

barborka09
12. črc 2023

Občas decku červeného ve třetím trimestru. Dítě v pořádku.

barulina
12. črc 2023

Jsem pivova, takže zejména u dcery v 3 trimestru, kdy jsem rodila v srpnu a byla fakt hořká jsem si pivko dala, ale vyjimecne

konidana
12. črc 2023

cca do 6tt jsem o těhotenství nevěděla, takže to jsem pila normálně pivo k jídlu a možná i občas panáka. Pak jsem si občas dala malé pivo, nebo nealko pivo, ale spíš jsem jen ochutnávala od jiných, protože mi to prvním loku nebo dvou už nebral žaludek (ani to nealko). Mám dvě naprosto zdravé děti. Prostě všeho s mírou. Nemá se kafe, ale když jsi zvyklá na 6 kafí denně, tak v těhotensví, když si dáš dvě denně, tak to bude ok. A podle mne to samý i s pivem/vínem. Spotřebu omezit jo, ale občas malý pivo nebo decka vína si nic neznamená.

orangutan123
12. črc 2023

@konidana kafe se může taky, ale nic se nemá přehánět. Dokonce sem se na to ptala nedávno na gyndě jak je to s tím kafem, protože mám doma nespavé roční dítko a fakt nejsem schopná bez kávy fungovat 😀

pilzzee
12. črc 2023

Me by spis zajimalo, jestli existuje dite, ktery by nebylo vporadku jen kvuli tomu, ze si mamka dala obcas prilezitostne trosku vina nebo maly pivo 🙂 Mysllim, ze asi spis ne 🙂 Ja myslim, ze alkohol v mnozstvi odpovidajicimu malymu pivu 1-2 tydne urcite neskodi. Ja osobne teda nepiju, jenom kdyztak ochutnam od nekoho.

marimanta
12. črc 2023

O vlivu alkoholu na plod se toho neví zas až tolik - vy smyslu kdy, kolik, jak moc.... Mám dvě děti s FAS, jedno jen tak lehce, druhé až na hraně mentální retardace, tak jsem se o to dost zajímala. Jednak když už je dítě poškozené, málokterá máma se přizná, jak moc pila ve skutečnosti. Problém je, že v každé chvíli těhotenství se vyvíjí něco jiného, co se může alkoholem poškodit. Jakože jedna sklenička za trimestr asi nic neudělá, i když odborníci říkají, že i kapka ve špatnou chvíli stačí, ale nějaká pravidelnější konzumace (mně) za ta rizika nestojí...

marimanta
12. črc 2023
mama_mila
12. črc 2023

V prvním těhotenství jsem měla malé zelené pivo na Velikonoce, ve druhém decku bílého (plus decku vody, takový střik) na svoje narozeniny a večer před porodem jsem si cucla od manžela červeného. Vždycky druhá polovina těhotenství, ty začátky byly krušné a na nic jsem neměla pomyšlení 😄. Colu jsem teda pila i na začátku, dělala mi dobře při zvracení, nepila jsem ji jen tehdy, když jsem měla cukrovku. Kafe nepiju skoro vůbec ani normálně

kristyneckaa27
12. črc 2023

Výjimečně decka červeného, Výjimečně ovocné pivko. Kávu jsem nepila vůbec,nechutnala mi. Věřím že jednou za čas deci vínka neublíží. Děti mám zdravé

lenerka1
12. črc 2023

Po těžkém jídle pár loků piva, na oslavě decka vína pomalu usrkaná v rozmezí cca 5 hodin. Děti zdravé, synovi nadělal větší paseku ve 2 letech streptokok, doteď bojujeme s tupozrakostí.

95newmommy2020
12. črc 2023

Zkoušela jsem si vyvolst porod svařákem. Nepomohlo to, dítě je okej, je chytřejší než jsme byli my dva s manželem v jeho věku. 😁

evik19
12. črc 2023

Bývalá kolegyně si dávala k obědu malé pivo, dítě měla sice jen lehce nedonošené, ale v porodnici byla snad půl roku, protože měla velké problémy s dýcháním. Pracovně vídám dvě děti už v pubertě s fetálním alkoholovým syndromem, s jedním to docela jde, s tím druhým je to ve spoustě ohledů strašně náročné. I malé množství alkoholu v těhotenství má vliv na vývoj plodu a může způsobovat například deformity v obličejové části hlavy. Když potkáš pár dětí s FAS, tak už je pak poznáš….Takže nedoporučuji zkoumat, kolik si ještě můžeš dát, aby to bylo v pohodě a zaměř se spíš na strategie, jak to v těhotenství zvládnout vez alkoholu a bez cigaret.

marketa1218
12. črc 2023

Já nechci být moralista, ale v takových případech mi to nedá. Ty bys dala čerstvě narozenému miminku napít piva nebo vína? Asi ne,že jo. Já třeba nepochopím, že se někdo nedokáže obejít bez té skleničky,občasné skleničky v těhotenství. Ale je to každého věc. Vím, že tohle číst nechceš..

drep
12. črc 2023

Já jsem v těhotenství dvakrát měla potravinu s relativně vysokým rizikem listerózy (hermelínový chlebíček a pak poctivý nepasterizovaný ovčí sýr). Dítě mám zdravé, ale relevance pro někoho, jehož dítě je postiženo in utero listeriozou, je úplně nulová.
Alkohol je jed, to je fakt. Ani pro dospělého neexistuje zcela bezpečná dávka, existuje je nízce rizikové pití. Neexistuje tedy ani bezpečná dávka alkoholu v těhotenství. Alkohol prochází nezralou hematoencefalitickou bariérou. Přijde mi absurdní, že na jedné straně si těhotná nedá šalvějovou pastilku, ale regulérní toxin je v pohodě

hasara33
12. črc 2023

Myslím, že je úplně jedno jestli je to decka či vědro.... alkohol v těhotenství prostě NE a myslím si, že těch 9 měsíců se to dá v pohodě vydržet 🤷‍♀️

eliskaeliskamr
12. črc 2023

Prosecco občas 2 dcl 🙂 ale moc mi to nechutnalo, takže to bylo opravdu zřídka 🙂

zezule007
12. črc 2023

Nemam teda zatim deti….ale obcas si normalne male pivo nebo treba 2 dc frisca dam. Vsechno si filtruje pres ledviny a pak jeste pres placentu. Proste vseho s mirou a je to OK. Hermelin si taky vyjimecne dam. Kamaradka ma dve deti,pri obou tehotenstvi pila pivo (napr 1-2xtydne jedno velke na osvezeni)a deti jsou zdrave.

honatko092
12. črc 2023

Občas jsem si dala víno (1dcl) nebo malé pivo...třeba jednou za měsíc (na oslavě, na svatbě, na narozeninách). Děti jsou v pořádku. Měla jsem na to chuť, stejně jako jsem poslední trimestr ujížděla na tonicu, který se moc pít nemá, ale tělo to vyžadovalo. Za mě je trocha všeho v pořádku, ale každý to má jinak 🙂 Malou jsem vyháněla 1 dcl červeného svařáku a povedlo se 😅

superkousky
12. črc 2023

Já když čekala dceru, tak jsem nemohla jít kolem hospodské zahrádky 😁. Normálně mě tam nohy nesly. Vychrupla jsem trojku piva u pípy s pupkem jako balón a šla dál. Prostě jsem měla na pivo chuť. K tomu čtvrtku melounu za nehorázné prachy 😂. Měřila 52cm a měla přes 4kg. Teď je jí 23 a studuje VŠ. Naštěstí jsem v tu dobu neměla internet, tak jsem to neřesila 😉.

veronikav31
13. črc 2023

já si dala trochu piva jak u dcery,tak i u syna a oba jsou v pořádku, rozjeté myšlení a mluvení u obou😀. když jsem čekala dceru,tak jsem šla okolo kavárny kde mají hermelín na grilu,dostala jsem takovou chuť,že jsem šla a snědla jeden s takovou chutí😉

pilzzee
13. črc 2023

@veronikav31 Hele ale tepelne upravenej hermelin se muze, ne? Ja myslim, ze tady spis vadi ty nepasterizovany syry ..,

veronikav31
13. črc 2023

@pilzzee před skoro 8 lety se všude psalo celkově plísňové sýry,což hermelín je, stejně jako niva.

baja1122
13. črc 2023

Já jsem si víno dala snad v každém těhu a teda dvě děti v pořádku, u třetího jsem nevěděla, že jsem těhotná a měli jsme zrovna sraz ze ZŠ kde se hooodně pilo a já jsem bohužel nebyla výjimkou. Třetí dítě má atopický ekzém. Jestli to souvisí nebo ne, už asi nezjistíme..

lcn162
13. črc 2023

V prvním trimestru jsem nepila, pak výjimečně sklenku vína, ovo pivo a při střevní viróze i colu. Vždy jsem u toho něco pojídala a pila nealko, nemyslím si, že by takto zředěné malé množství mělo nějaký vliv... Na druhou stranu, pokud bude mít tvé dítě nějaký problém, může ti někdo říct, že za to může alkohol v těhotenství a budeš si to vyčítat.

monikaa162
13. črc 2023

V těhotenství vůbec, a nelíbí jse mi to. Ked vidím ženu s pupkem a k tomu víno.... tak to fakt nie. Myslím že se to dá vydržet a člověk o nic nepřijde.

ladyhacek
13. črc 2023

U staršího nic. U mladšího jsem měla velkou chuť na pivo a to pivo nepiju.
Za těhotenství jsem si dala tři malé když se grilovalo a syn je úplně zdravý.

podaji
13. črc 2023

Parkrat jsem si dala hlavne kolem vanoc svarak, ovsem ty patoky co prodavaji... atd. Obavam se ze to vliv melo, syn je chytrej jak radio🤣 kava vubec nechutnala me.

ekou
13. črc 2023

První těhu - cider v průběhu celého těhotenství a aktuálně dítko bez žádných následků.
Druhé těhu - tam se trošku změnily chutě a byla jsem na hroznovém birellu :D a zatím vypadá taky bez následků

bessinka
13. črc 2023

Moje 1.těhotenství skončilo ukončením pro těžké vývojové vady. v těhotenství se synem jsem se hodně bála aby byl zdravej. ani alkohol,hermelín a jiné plísňové sýry které miluju ani třeba brufen na migrénu jsem si nedala.těch 8m se to dalo normálně vydržet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru