Jméno pro 3. miminko. Co myslíte? Máte inspiraci?

berculka
26. kvě 2022

Hezky den, doma uz mame Barunku a Zuzanku.
Zvazujeme Terezku, asi je to favorit. Mozna Nelinka, ale to se mi k tomu tolik nehodi. Kacenku nechci ja, Verunku manzel. Tereza je porad na prvnich mistech, ale mne to ze zkusenosti ze skolek moc neprijde🤷‍♀️
A kdyby to byl kluk? Pohlavi se nechce ukazat...
Tam jsme uplne vedle. Mne se libi Matyas, odjakziva, ale manzelovi se nelibi asi zadne🙂 Ondrej a Vojtech jsou v rodine. Leda Jan, u Kubicka mam osobni pocit ze ne. Nejaky jiny napad?
Ano vim, ze se rozhodnout musime sami, ale rada si poctu inspiraci a napady od tech z vas, ktere to bavi resit 🙂

plamenek
26. kvě 2022

Příbuzní mají Zuzanku, Simonku a Pepíka 🙂 a druzí mají Barunku, Lucinku a Vítka 🙂 Záleží i na příjmení. A co tak místo Matyase Matěje ?!?

malenka3
26. kvě 2022

Vím o rodině,kde je Terezka, Barunka a Jan. Hodí se to hezky k sobě.

gracinka7
26. kvě 2022

@berculka Tereza je prima. Tu bych dala taky.
Matyáš se mi nelíbí, navíc jich je spousta. Co třeba Jan nebo Lukáš?

tynka9
26. kvě 2022

A co Václav, Jiří? Tolik se nedávají, ale přitom krásná česká jména.
Případně Petr, Pavel…

vikinkav
26. kvě 2022

Napada me Helena, Magdalena, z klucicich by ten Matej pasoval krasne 😉

jirovapa
26. kvě 2022

@berculka máme Petříka (v porodnici mi říkali, že jméno Petr už delší dobu neměli 🙂), holku Alenku

barmil
26. kvě 2022

@berculka Gabinka. Zuzanka, Barunka a Gabinka.

lucifux
26. kvě 2022

@berculka já mám doma Vítka, Otu, Vojtu a Artura

berculka
autor
26. kvě 2022

@plamenek Simona i Lucie maji svatek brzo u terminu.. ale i tak Lucie je ve vyberu, mem tedy, manzel se netvari 🙂

berculka
autor
26. kvě 2022

@malenka3 To je hezka kombinace asi, Terezka i ten Jan by sli i za nas.. diky😊
@gracinka Jana uvazujeme. Lukas ma svatek moc blizko terminu 🤷‍♀️

berculka
autor
26. kvě 2022

@barmil Gabinka neno spatny. Spis u toho si zas nejsem 100% jista nejakou stredni variantou, zusatava jen Gabca a to se mi tolik nelibi. Ale muzu to zahrnout do variant 🙂

barmil
26. kvě 2022

@berculka Teta se tak jmenuje a říkáme ji Gábi. Gabriela, Gabinka, Gabca, Gabi.

berculka
autor
27. kvě 2022

@jirovapa Petr nejde s příjmením , stejne jako Artur, co navrhue @lucifux, protoze jmena co konci na R jsou pak hrozne jazykolamy 🤷‍♀️

anetka1701
27. kvě 2022

U třetího jsem se pořádně odvázala :D Máme první Šárku a druhou Marinu. U třetí jsme dlouho chtěli Zoe, ale nakonec, nevím proč, mě prostě napadlo jméno Ronja a tak máme Ronju 🙂 Kluk by byl Ian.

Co Eliška?

krisstina93
27. kvě 2022

Terezka je fajn 🙂 a i u toho kluka bych brala nějaké typicky české jméno, ten Honzík je dobrý, Petr, Pavel, Martin. My máme třeba Tondu, to by vám taky šlo :D

rihova1
27. kvě 2022

Já mám doma David, dvojčata Adam a Karolína (tyto 3 jsou z předešlého vztahu) s nynějším manželem mám Anežku. Achceme další a to by bylo holka Alžbětka a kluk Petr,Pavel a nebo Lukáš

evik19
27. kvě 2022

Terezka se hodí ke jménům starších sestřiček. Pro kluka by se k nim hodil třeba Marek, Kryštof nebo Martin...

berculka
autor
27. kvě 2022

@evik19 Marek se mi libi, ale je nejaka jina varianta zdrobneliny nez Marecek? Protoze Marecek je uplne na malyhi chlapecka, ale pak uz je jen Marek a Mara...

marimanta
27. kvě 2022

@berculka Markovi říkáme Mari, Máro, Májo, Majdo, Marečku, Marouši, Maroušku, je toho plno. 🙂
Z chlapeckých se mi líbí Václav, Antonín a František (toho teď máme 😊).

zelenaesmolda
27. kvě 2022

Proc by se mely jmena sester k sobe hodit?Vzdyt kazde to dite je individual,v budoucnu budou mit kazda svuj zivot.Na tohle bych se vubec neohlizela jestli se jmena deti k sobe hodi.

evik19
27. kvě 2022

@berculka Markovi od kamarádů se říká Mari, Marečku, Marku anebo Marys 🙂 Moc variant asi není, ale jméno je to pěkný🙂

marimanta
27. kvě 2022
anabel321
27. kvě 2022

@berculka ahoj, my máme Viktorii, Matěje a Valerii

nazka
27. kvě 2022

@berculka Terezku mám doma, líbí se mi ☺️ klika bych dala třeba Marecka, nic moc jemného, když holčičky máte taky "drsnější"

benetka
27. kvě 2022

@berculka Matyáš, Matouš, Julinka, Esterka, Jasminka, Terezek je hodně (sama jednu mám).

lobella
27. kvě 2022

Doma mam Zuzanku a Verunku,treti holka by nejspis byla Helenka, kluk Jindrich nebo Vaclav

gracinka7
27. kvě 2022

@zelenaesmolda ale i tak vypadá zvláštně, když je jedno dítě Josefína a druhé Chloe. Podle mě není nic špatného, kdyz to bude k sobě trošku ladit. Vždyť nechce jména, co by se rýmovala. Jen ať to není každý pes jiná ves.

berculka
autor
28. kvě 2022

@gracinka7 presne tak🙂 nepotrebuju stejne dlouha, od stejneho pismena...
Jenze dneska jsem zjistila, ze Tereza ma svatek asi 5 dni od terminu.. coz mi v rijnu pripada skoda, kdyz jsou pak za 2 mesice vanoce a pak zas 3/4 roku nic 🙈

berculka
autor
28. kvě 2022

@nazka Marek je pekny, ale nema moc osloveni, Majo apod., jak nekdo rikal predtim, mi prijde jako pro Marusku🙂

gracinka7
28. kvě 2022

@berculka co třeba Aneta?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru