Jméno pro druhé miminko. Jaký je váš názor?

dolly82
30. led 2022

Zajímá mě názor ostatních, 🙂 tak prosím bez dohadování, vybrat jméno pro mě vážně není jednoduché, už jsem zde jednou řešila, ale teď mám užší výběr. Tak pište názory prosím 🙏
1.syn Alexandr Beneš

Další chlapecké 🙂 Damien Beneš - tam váhám nad zdrobnělými tvary
Eliáš Beneš - manželovi se nelíbí ty dvě Š, prý když bude šišlat, nikdo se nedozví, jak se jmenuje 😂

Oliver Beneš - nápad mého bratra, nejsem úplně proti

Pro holčičku 🙂 (když mi zemřela blízká osoba, celý roky si říkám, že z úcty bude moje dcera nosit její jméno, ale protože jí samotné se nelíbilo, zvolila bych pozměněný tvar a druhé místo v pořadí, cítím to tak) takže Emily/Emilly

Sofie Emily Benešová
Stella Emilly Benešová - líbí se mi o něco víc než první
Melani Emily Benešová - jak moc to ladí s příjmením moc neberu, přecijen když se vdá, tak bude vše jinak, tohle jméno Melani se mi líbí moc, Mel, Melinka,...ale jdou k sobě? Pořád přemýšlím, jak to "vylepšit"

Tak co myslíte dámy?

jaja01k
30. led 2022

Mně se líbí Oliver Beneš a Sofie Emily Benešová.

felixfelicis
30. led 2022

Damien mi prijde jak jmeno pro prislusnika romske mensiny, u Eliase mi vadi dve š. Oliver je pekne. Divci se mi uprimne nelibi ani jedno, Emily bych dala s jednim -l, se dvema jsem to nikdy psane nevidela.

chrystyanna
30. led 2022

@dolly82 pokud se ti líbí Melanie, tak nech jen tu. Nejsem zastánce dvou jmen takže to ber jen jako poznámku. A Oliver

veruuu_kubesovic
30. led 2022

Oliver a Melanie 👍

me_druhe_ja
30. led 2022

@dolly82 z toho výběru určitě Oliver pro kluka a pro holčičku Stella. 🙂 Ale i ta Melani není špatná.

gracinka7
30. led 2022

@dolly82 Z klučičích Oliver, z holčičích nevyberu. A když už trváš na Emily, tak s jedním L.

olga_
30. led 2022

@dolly82 Oliver u kluka, Sofie Emily u holky. Třeba kombinace Stella Emilly s těmi zdvojenými L v obou jménech je totální úlet.

lv
30. led 2022

Holka Milánie Emily (e na konci, a 1 l), kluk, no Eliáš se nehodí ani k příjmení, ani k Alexandr.

zelenaesmolda
30. led 2022

@dolly82
me se nelibi ani jedno.Jednak mi to nesedi k prijmeni a jednak jich je strasne moc.
Co treba Matej Benes?Lepe to k sobe pasuje...

veru181
30. led 2022

Vše, s čím jsem se ztotožnila, už bylo řečeno 🙂 (z výběru Oliver a Sofie Emilly, možná také spis s jedním L. Ještě mě napadá, pokud šlo o jméno Ema, tak pokud bude jako druhé, možná by stálo za zvážení použít prave tu kratší variantu… A to příjmení bude přece jen nosit minimálně 18 let 🙂

jjasmina
31. led 2022

@dolly82 u nás by neprošlo ani jedno 🤣

aselluska
31. led 2022

@jjasmina u nás taky ne 😏

bruckner
31. led 2022

@dolly82 jako sorry, Beneš, krásné české jméno a k němu Emilly, Melanie, Damien? Eliáš je taky hrůza....Je -li málo jedno, tak tam zrovna prdnu dvě jména.... Myslím, jestli byla dotyčná osoba Emílie, rozhodně by se to hodilo lépe.... Emílie Benešová.

sirinfirst
31. led 2022

@bruckner Ano, Emilie Benešová je krásné

gracinka7
31. led 2022

@bruckner je málo jedno jméno? Dejte dvě. Je málo jedno l, dejte dvě a nejlíp do obou jmen 🙈 Emílie je prima.

dolly82
autor
31. led 2022

Děkuji za všechny názory, byl to jen nástřel jmen, kdo ví, jak to dopadne, myslím, že nechám rozhodnout jiného člena rodiny, nemám žádné, které by se mi doslova líbilo 😆

hladkamouka
31. led 2022

@bruckner přesně 😁 k příjmení se ta jména vůbec nehodí, ale já celkově jsem proti té hrozné vlně "světovosti", kdo má víc cizí jméno je víc king. Dřív to byla výsada menšiny. Emílie Benešová je naprosto dokonalý 🥰

mysh_me
31. led 2022

@dolly82 pro kluka nejlepsi Oliver, chce to neco s R k tomu prijmeni, stejne jako pro prvniho. Napada me treba jeste Erik, Dalibor, Patrik, Otakar. Elias a Damien se k tomu nehodi…
Pro holku, rozhodne Emily s jednim L, s dvema se to nepise. Muze byt i samostatne, Emily Benesova zni dobre, nebo i ve tvaru Emilie Benesova je to pekne. Pokud chces dve jmena, je to trochu neprakticke, ale muze to byt super pokud k sobe ladi… nejhorsi je asi Stella Emily, to moc neladi, Sofie Emily je lepsi, a pokud chces Melinku, tak rozhodne ve tvaru Melanie Emily, ne bez toho e, to je jako pest na oko… jeste me napada, kdybys chtela rozsirit vyber: Mia Emily, Sara Emily, Viktorie Emily Benesova.

dolly82
autor
31. led 2022

@mysh_me moc děkuji za názor i nápady 🙂 Ty dvě l jsem tam dala jen tak, jak by to vypadalo, ono se mi to tady nechce celé vysvětlovat, jde o to, že jméno Emilie, ikdyž tedy ve tvaru Ema už v rodině je, taky v návaznosti na tuto osobu. Nechci tedy, aby to bylo jméno hlavní, nejde o světovost jestli má jména dvě nebo deset 🤷‍♀️ jen se to těžko vysvětluje....já se nemohu ztotožnit s těmi tvary, proto jsem chtěla rady, víc hlav, víc ví 🙂 jenže Melani Emily/Melanie Emily/ Melani Emilie...🙏

@olga_
@zelenaesmolda
@veru181
@bruckner
@sirinfirst
@gracinka7
@hladkamouka

olga_
31. led 2022

@dolly82 A nebyla by v případě Melanie lepší tato varianta, nebo při zkrácení psát Melany? Tvar Melani bude možná někdo tendenci číst/vyslovovat měkce, Melaňi...

dolly82
autor
31. led 2022

@olga_ taky pravda 🙂 když mě to původní Melanie vadí ve smyslu, že lidé, budou mít tendenci to natahovat Melááánie, jsem na to alergická, jako když synovi Adrienu, říkají Adriááánku 😵 tím zkrácením se tomu třeba vyhnu...ale stejně Melany Emily/ Melani Emily, tam mi ty i/y nehrajou 😆

drakenn
31. led 2022

Dala bych k Benešovi česká jména. Cokoliv jiného zní blbě.

malanoha
31. led 2022

No, mě se teda nelíbí ani jedno k příjmení Beneš... Kdybych si měla vybrat to nejmenší zlo, tak Oliver a Stella. Eliáš a Damien Beneš je úlet 🙈 Kdyby to bylo moje dítě, tak bych se vykašlala na ,,světovost,, a vybírala bych spíš mezi našimi běžnými jmény... Petr Beneš. Richard Beneš. Marek Beneš. Patrik Beneš. Viktorie Benešová. Laura Benešová. Andrea Benešová. Rozalie Benešová. Měkká jména k měkkému příjmení budou vždycky znit blbě.

florida2001
31. led 2022

za me Oliver
libi se me i Filip
holku Emilie Benesova

treasurka
31. led 2022

Mě to příjde všechno tak moc originální, až je to vlastně tuctový 🙂 Dala bych něco jednoduchého a klasického, jako máte příjmení...

antoinet
31. led 2022

Já bych to všechno roztrhala a začala znovu. Vaše varianty jsou mrhání nádherným příjmením a obrovské komplikace pro dítě, co bude celý život vysvětlovat, kolik má jmen, kolik se v nich píše L, jaké i/y a nakonec bude půlka třídy Eliáš a druhá Stela.
Zkusila bych z toho příjmení vytěžit maximum, nekazit to, ale podtrhnout.
Karel Beneš, Václav, Ondřej, Petr ...
Veronika Benešová, Adéla, Marie, Klára, Kristýna...

dolly82
autor
31. led 2022

Všem moc děkuji. Další nápady netřeba 🙂

veroniquecz
1. únor 2022

@antoinet souhlas 👍👍

veronicka89
1. únor 2022

Dej si takové jméno jaké se ti líbí tvojemu muži apod...a jaké ti ,,jde dobře přes pusu,,
Zkus si představit jméno na dveřich od ředitele banky ... Co by sis o tom myslela ...

kecupka66
1. únor 2022

@dolly82 Já jsem sice zastáncem spíše klasických jmen, ale podle mě se nejvíce k příjmení hodí ten Oliver..souhlasím s tvým manželem, že ty "š" v Eliáš Beneš už jsou trochu moc..😀 A holčička se mi nejvíce líbí asi Stella Emilly 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru