Kdo je mladá maminka?

1. bře 2023

Do kolika jsem mladá maminka? 😜

laxesis
1. bře 2023

Pokud to bereš podle věku biologického, kdy je ideální počít první dítě, tak do 24 🙂 já už byla u syna označená v Podolí za starou v 26 😅

- nicméně dneska mi přijde mladá každá maminka do 35, ty hranice se dost posunuly, i co se týká možností...jen ty biologické jsou stále stejné=)

andelka
1. bře 2023

Obecně, subjektivně..za mě tak do 23-25 let. Pak už je to úplně běžný věk. Starší maminka bych řekla ( i podle sebe) tak od 37.

martinka_33
1. bře 2023

Mladá maminka do pětadvaceti. Supermladá do dvaceti. Od pětatřiceti stará maminka 😀

95newmommy2020
1. bře 2023

Tak do 25.

jaja01k
1. bře 2023

Do 25.

hasara33
1. bře 2023

Já si pod pojmem "mladá maminka" představuji holky 16-22 let 🤔 a nad 35 let "starší maminka", všechno mezi je prostě jen "maminka" 🤷‍♀️

veru181
1. bře 2023

Taky to subjektivně vnímám do 25 🙂 Proto mě dost překvapilo, když jsem v prvním těhotenství v 27 měla zvýšené riziko preeklampsie, protože jsem mladá 😀

angelinie
1. bře 2023

V porodnici nám několikrát řekli, že prvorodička, která má 25 let a více je označována jako stará matka, to byl přímo jejich doktorský termín.

izz76
1. bře 2023

Mlada maminka je u mě do 28-30,stará nad 40let. Tak všeobecně vnímám jako běžné stát se maminkou mezi 20-40rokem.

emamaira
1. bře 2023

Mě i ve 30 řekl gynekolog, že jsem mlada 😀 ale za mě tak do 27.

tyname
1. bře 2023

Pod pojmem mladá maminka si představím maminku cca do dvaceti dvaadvaceti let.

ajja87
1. bře 2023

Taky vnimam tak do 25,do 30 prvorodicku tak normálně, od 30-32 je hrana, pak uz to jsou pro me staré maminky, sama sebe tak vnímám... Teď zpětně bych chtela první rodit tak do těch 27 a druhé 30

eviicka
1. bře 2023

Za mě do 25 a nad 35 stará. Jinak já rodila 36 a 40 a kupodivu nikdo k věku nic nenaznačil, naopak, že prý jsou zvyklí na starší 😮.

martulka88
1. bře 2023

Když jsem byla na kontrole a bavila se svým "porodním lékařem" (odrodil mi obě těhotenství a u druhého mě měl pod křídly již od 19tt). A když jsem se ptala, že s ohledem na můj věk (bude mi 35), tak mi řekl, že je to stále dobrý věk na těhotenství. Já osobně si myslím, že mladá maminka je do 25, pak věk "tak akorát" je do 35. Vyšší věk, pokud jde o první těhotenství, mi přijde už vysoký. Ale mojí mamky známá porodila své jediné dítě v 50.

werik153
1. bře 2023

Za mě osobně do 30ti...
Mě bude 31 a mám děti dvě, kdybych měla další tak si přijdu už jako starší mamina.

ee.liska
1. bře 2023

Já vnímám mladou maminku tak do 22 roků. Do třiceti pak ok a nad třicet jako starší. Nad 35 pak tu postarší 🙂

ee.liska
1. bře 2023

@hasara33 souhlasím!

janule0123
1. bře 2023

A je to důležitý ? Hranice se mění 😂 moje gynekolozka me říkala ze když v 23 rodila byla v porodnici za starou matku 😎😂a teď když ji přijde holka v 23 a chce si dite nechat; tak na ni hledí jestli je v pořádku 😂takže kolem 23 to bude ještě mladá matka na dnešní poměry

konidana
2. bře 2023

Mladá maminka je tak do 20 let. Nad 30 nebo spis nad 35 uz stara

asutak
2. bře 2023

Moje sestřenice ma ted miminko a je jí 22 a přijde mi ještě na to nezrala. 🙈

ninive211
2. bře 2023

Pro prvorodičku mladá matka do 25 let. Od 35 to beru jako stará matka (ne jako stará žena, ale stará na těhotenství a porod, a tedy riziková). A vyloženě nechápu ženy, které dobrovolně dělají kariéru a pak si teprve na prahu čtyřicítcky nebo až po 40 uvědomí, že by teda chtěly děti. Samozřejmě jsou i případy, kdy od 23 snažíš o dítě s ono přijde až ve 40 (kolikrát až s výměnou partnera a se "smířením se", že tedy dítě mít nebudu

kackabis
2. bře 2023

Já měla první ve 22, teď je mi 27 a čekám druhé, a pořád si připadám jako mladá matka :D pro mě je asi vnitřní hranice "staré matky" těch 30

tyname
2. bře 2023

@janule0123 Je pravda, že ve 24 jsem byla v porodnici ty tři dny nejmladší, přišlo mi to zvláštní 😅

clairexr
2. bře 2023

Ja bych to spis videla tak, ze je to jakakoliv matka s malym ditetem. Protoze mama muze byt i ta vase, i vase babicka je neci mama 😀 Ale na veku asi taky zalezi, ale tezko soudit kolik to je.

jirovapa
2. bře 2023

První jsem rodila ve 23 letech, potom ve 25 a poslední ve 27. Manžel nedávno přišel, že chce ještě jednoho kloučka a na to si už přijdu stará 😂 - teď je mi 28 a ze zdravotního hlediska bych neměla mít během dalších cca 3 let další porod a po 30 se mi už rodit nechce - zatím 🙂.

krisstina93
2. bře 2023

No v porodnici mě brali jako mladou rodicku u prvních dvou dětí, rodila sem v 21 a 25 letech. U třetího, co sem rodila v 28 už sem byla považována za starou :D

eviicka
2. bře 2023

@clairexr jo takhle, no jo tak by se to taky dalo chápat, aneb:
"A mami, proč ti paní prodavačka říká mladá paní, když jsi stará?" já ve čtyřech letech, mamka mě měla ve 28. 🙂

surikata131
2. bře 2023

Já jsem si v 27 a 29 připadala ještě jako relativně mladá maminka, na dnešní dobu 😂

marulu
2. bře 2023

Mladou matku vnímám do 25, 25-30 norma, 30-35 hranicni věk a 35 + stará matka. Sama jsem rodila ve 29 a 32 a přišlo mi to už trochu hraniční, i kdyz kolem 36 jsem jeste třetí zvažovala.

odula
2. bře 2023

Záleží na to jestli se ptáš z medicinskyho nebo sociologickýho hlediska. Medicinsky - fyziologicky - Geriatricka matka je 35+. Adolescentni matka je podle WHO 10-19. oboji s sebou nse rizika pro matku i plod. Vsechno mezi 20- 34 je normalni věk pro početí. Sociální hledisko - Záleží na kultuře. 35 v Africe je asi vnimany jinak nez 35 v Evropě. Stejně jako 15 let je vnímany odlišne. . U nás? Asi kdokoliv pod 22/25 let. Jde o sociologický kriterium a pravděpodobně to souvisí s vekem kdy ma vetsina holek hotovyho bakalare/magistra - ergo kladivko jsou jakz takz hotovy v priprave na "dospelackej" zivot. Zajimava otazka, každopádně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru