Kolik jste přibraly v těhotenství a jak to jde dolů?

mrsnikola
27. srp 2014

Zdravím dámy, jsme v 21tt a řeknu vám, že není půl hodiny, kdybych neměla nějaké jídlo v puse 😀 nic si neodpírám, chci si první těhotenství užít a navíc jsem sama pro sebe nesnesitelná, když mám na něco chuť a nedám si to 😀 ale to víte 40kg navrch taky nechci mít ... teď máme 8kg, což není zlý, ale některý maminky s tím šly k porodu, tak se chci zeptat kolik jste kdo přibrala a jak to jde dolů? 🙂 přeji krásný, co nejméně hormonální den

daskagal
27. srp 2014

Já jsem přibrala 11 kg. Cpala jsem se jen skoro na konci těhotenství. To jsem trpěla závislostí na arašidových křupkách. Dolů to šlo samo. Zatím mi zůstávají asi 2 kg na břichu. Od podzimu začnu chodit do fitka, tak se zbavím břicha i něčeho navíc. 😉

lpamela
27. srp 2014

Hodně záleží, na kolika kg začínáš. V prvním těhotenství jsem přibrala asi 15 kg a v druhém 8 kg. Z porodnice jsem šla ještě o kg lehčí. Nyní už mám ale zase víc, jelikož jsem několikrát užívala kortikoidy a po nich je to obžerství... 😅

elvira
27. srp 2014

No, jen si těhotenství užij, ale zbytečně bych se nepřežírala. Já vím, chutě jsou chutě, ale je zbytečné jít k porodu o třicet kilo těžší, přináší to navíc různá rizika, cukrovku atd. a taky se to blbě shazuje...
Já jsem přibrala 14 kg, půl roku po porodu jsem měla ještě o pár kil míň než jsem otěhotněla.
Jenže pak jsem přestala kojit a pomalu to šlo nahoru...

frantiska85
27. srp 2014

Když žereš a žereš, tak teda nežer a nežer 😉. Lepší se teď mírně omezit v chutích než pak řešit desítky kil nahoře a zdravotní problémy.

nikollita
27. srp 2014

Já jsem přibrala 22 kg, tu největší část až za poslední dva měsice těhotenství. Hodně jsem otékala. Týden po porodu bylo všechno dole 😀

veronikaka
27. srp 2014

Já taky žrala a chtěla si užít a pak mi to zarazila těhu cukrovka ... ☹ Taky jsem si říkala, musím si to užít dokud to jde 😀. Při obou jsem přibrala cca. 12 kg

deenyska
27. srp 2014

@mrsnikola Tak já při prvním těhotenství 9 kg, z porodnice jsem odcházela se zůstatkem 2 kg. Z váhy jsem se prakticky už nehnula. Je pravda, že já jsem chutěmi netrpěla, ani větším hladem ani nevolnostmi ani výchozí váhu jsem neměla vysokou. Teď druhém v těhotenství jsem nabrala 7 kg a to až v posledních měsících. Dlouho jsem nepřibírala, přestože jsem hodně mlsala. Nebylo to kvůli větším chutím, ale proto, že se mi dělalo mdlo, dokud jsem něco sladkého nezobla. Důvodem (ne následkem) byla těhotenská cukrovka, poslední čtyři kila přišla až s nasazením inzulínu, který nejdřív neměl efekt, takže jsme se postupně dopracovali na 9 jednotek každý večer, (jen tak pro zajímavost mimo téma - paradoxně v mém případě cukrovka ve prospěch věci, těsně před porodem jsme se dopracovali k odhadované váze 3100 g).

suzief
27. srp 2014

jsem 35.tt a nahoře mám 14 kg, jinak s tím jídlem bych neviděla problém asi by bylo lepší mít 1,5 hodinku pauzu a jíst pestrou stravu a pokud to dodržuješ, je to myslím ok. dřív jsem skoro nic nejedla, až večer a teď jím fkt co ty dvě hodinky něco, navíc je sezona, plno ovoce a zeleniny, takže si stačí jen vybrat a pak pěkně papat😀

bajana
27. srp 2014

@mrsnikola ja mam zatial 15 kg navyse, posledny mesiac sa uz vsetko uklada do malej a ja nepriberam, uvidime, ako to pojde dolu...
skor by som ta upozornila na to, aby si "zrala" vhodne veci, lebo vsetko, co zjes, ide samozrejme do tvojho dietata, tak mu aspon dopraj kvalitne a zdrave veci 😉

wenduliks
27. srp 2014

Ja mela cca do 30. Tydne sileny hlad jedla jsem opravdu hodne.ani ne tak tehu chute,ale obycejny hlad. Porad 😀. Zacinala jsem na 54kg,rodit jsem sla se 70kg. Z porodnice me pousteli o 11kg lehci a ted mam od unora dole rovnych 20kg, takže bych se tím vůbec nestresovala. 🙂 jestli budeš kojit a skákat kolem mimca, tak to půjde domu hodně rychle. 🙂

lu777
27. srp 2014

No ono ne každému to jde tak rychle dolů a taky ne po každém dítěti 😉
Po prvním jsem byla velmi rychle několik kg pod předporodní váhou, po druhém jsem rok po porodu musela dát dietu chca nechca, protože to dolů nešlo a nešlo 😉
Ono v těhotenství člověku přijde, že o nic nejde a nějak to půjde dolů... ale pak se mimčo narodí a člověku zůstane x kg navrch a rok z toho člověk prostě radost nemá a chce taky zas vypadat k světu 😎

Takže doporučuju se i v těhu trošinku hlídat, ono pak nosit třeba 25 kg 😕
A zaměstnat se, lehký pohyb - aqua aerobic je super nebo procházky atd... Určo nedržet dietu, ale zase se nepřejídat, ono jde hlavně o tu výživnou hodnotu ne o to, aby se "jedlo za dva".. 🙂

agneszka
27. srp 2014

Ahoj jsem na tom stejně..do 20 týdne sem jen blila a blila,ale přibírala..ted žeru a žeru...a přibírám bleskurychle 😀
Už mám nahoře 15kg. Můj gynekolog na to nic neříká,ale internistka mi napsala do papíru,že jsem obézní těhule 😀
Nevím jak budu rodit,doufám,že to zmáknu i s kilama. Musím!

pear
27. srp 2014

Jsem ve 37tt a jim pořád, moc a cokoliv a hlavně sladké!!! A mám +9 kg. A nezvracela jsem a začínala jsem s váhou 59 kg.

lenka5731
27. srp 2014

@mrsnikola taky bych byla opatrná ... ono se může stát, že k těhotenským kilům se přidají kila mateřská, s věčně řvoucím nespícím miminem nebudeš mít chuť sportovat a hlídat jídelníček a kilo ke kilu, bude z tebe pěkná machna. Po druhém dítěti to s nějakým sportováním a režimem bude ještě horší. Takže si nenech ujet vlak, 8 kilo ve 21 týdnu je teda podle mě dost, pokud sama píšeš, že to máš z jídla, pokud budeš takhle pokračovat, tak tě přírustek kil 20+ za těhotenství nemine 🤐

arnettacek
27. srp 2014

No tak nevim ja mela v 24tt +8 kg. Ted uz to naskakuje rychleji a to se opravdu neprecpavam ☹
Trochu z toho mam strach ale uvidim 🙂
Jinak jsem mela 47kg a pak jsem pribrala na 54kg a to byla i ma vychozi vaha. Merim 172 cm. Lekar rikal, ze mohu vklidu pribrat az 18 kg. Ted mam uz 14 kg nahore.
Tak uvidime jak dopadnu 🙂

hollybelly
28. srp 2014

já přibrala do dne porodu 29 kilo.. zítra bude mít prdélka 9 měsíců a mě chybí už jen 2 kila shodit 🙂 nijak jsem necvičila a dcera je extrémně hodné dítě... prostě jsem začala jíst jako před těhu a vynechala denně tu čokoládu, co jsem v těhu do sebe cpala a ono to lezlo samo dolů 🙂

hedusska
28. srp 2014

pribrala jsem 25 kg, v porodnici nechala 10, za dalsí tyden dalsich 7 dole a zbytek poctivě shazuju cvičením...zbývají mi asi 3 kg do puvodní váhy, ale chci dát dolu jeste tak 10... (3mesíce a týden po porodu)

andelka
28. srp 2014

U prvního 7,5kg a dolů to šlo hned, po šestinedělí ještě 3kg navíc dolu. Pak jsem kilo dvě nabrala zpátky po skončení kojení.
U druhého 11kg, porodem šlo dolů asi 7, zbytek do 3 měsíců a do roka ještě 3. Dvě tři kila zas hore po skončení kojení.
Jedla jsem normálně, hodně chodila, a pravidelně cvičila a plavala.

latkovkybrno
28. srp 2014

Jsem 33. týden a nahoře mám 5,5-6kg. Se synem to bylo asi kolem 10-12kg v té době myslím. Nijak se neomezuji, nejvíc jím kolem 21-22hod (ale nemám na mysli sladkosti nebo tak, prostě větší večeři u filmu apod) a tak jsem ráda, že zatím to je v pohodě.

romana_t
28. srp 2014

Já jsem asi trošku "divná",ale přibírala jsem naprosto nelogicky.Během prvního trimestru + 10kg, rodila jsem s + 18kg a 5 kg nad původní váhu mi zůstalo až do ukončení kojení. Sportovala jsem, jedla zdravě, ale dolu to nešlo. Teď bez kojení a se stejným režimem jsem najednou na původní váze🙂

ajuszka
28. srp 2014

Přibrala jsem 11kg, když jsem měla na něco chuť tak jsem si to dala, ale zase nějaké nezkrotné přežírání se u mě nekonalo 😀 Dolů to šlo uplně samo. Malá bude mít 10 měsíců a mám o 4kg méně než jsem mívala ještě před těhotenstvím.

mysonek
28. srp 2014

Já přibrala 15,5kg, po šestinedělí jsem měla nahoře 7kg, po 6 měsících jsem byla na původní váze, po 8 měsících minus 2kg. V těhotenství jsem se nepřejídala, sportovala jsem a i přesto jsem přibírala. Při kojení jsem se cpala sladkostma a kila šly dolů samy. Nicméně teď už kojím jen 2x denně, malé je 11 měsíců a půl kila jsem už přibrala. Takže to sladký už budu muset omezit :(

eldrag
28. srp 2014

do porodu +26kg, stále mám 13kg navic proti původní váze a nejde to dolu :( dieta i cviceni nepomahaji.

ninive211
28. srp 2014

Začátkem 34.týdne mám nahoře cca 7 kilo. A tajně doufám, že se vejdu do těch +10, ten poslední měsíc to prý letí nahoru nejvíc :-/ Neomezuji se, ale snad se ani moc nepřejídám, jím celkem často, nejím pozdě večer (když už mám večer hlad, tak jen něco maličkého a spíš nějakou tu bílkovinu než třeba buchtu), sladkému tedy holduji dost, teď přes léto sice trošku méně, ale stejně denně nějaký ten nanuk atd.

suzanna123
28. srp 2014

Já s Julinkou přibrala 8 kilo - taky jsem jedla pořád, ale řekla bych, že docela příkladně. K snídani pečivo, pak jsem zobala ovoce, oběd jsem taky nešidila, odpoledne jsem jedla jogurt a ovoce, večer většinou pečivo, sýry, rajčata... Na sladkosti apod. jsem vůbec neměla chuť. Po porodu to šlo strašně rychle dolů - zhruba rok po porodu jsem měla dokonce o 8 kilo míň než před těhotenstvím. Teď nemám čas si to jídlo tak hlídat, takže jím nárazově, příkladně rozhodně ne a už mám 10 kilo nahoře. Je fakt, že jsem začínala na 56 kilech (při prvním na 62), ale stejně 😖 Doufám, že to po porodu půjde zase rychle dolů...

nicol22
28. srp 2014

Já jsem teď 19 tt. a mám nahoře půl kila...absolutně nechápu jak je to možný...žeru a žeru 😀

martuleee
28. srp 2014

Já přibrala 21kg a to jsem na začátku příbírala po kilču 🙂 v porodnici jsem nechala 14kg,doma za týden 4kg a 3 mi zbyly,ty si nechat ale nehodlám 😀

mysicka_lb
28. srp 2014

Má dlouhodobá váha byla 62 kg (na 170 cm). Těsně před otěhotněním jsem ale asi něco zhubla kvůli stresu ze svatby. V těhotenství šla váha nejdříve dolů (když jsem se v těhu poprvé vážila, měla jsem už jen 58 kg). Přibírat jsem začala až někdy od 20 tt a rodila jsem se 70 kg. Po příchodu z porodnice jsem měla 64 kg, pak jsem se vážila až po šestinedělí a to jsem měla 62,5 kg. Teď 5 měsíců po porodu jsem vlezla znovu na váhu kvůli této anketě a mám svých 62 kg. Ani bych na sobě nepoznala, že jsem někdy byla těhotná. Bohužel ale lidi nemají soudnost a po porodu se přímo roztrhl pytel s kecy na téma mé údajné tloušťky a nedokonalé postavy, nečekala jsem to ani v nejhorším snu. Přitom jsem před porodem se stejnou postavou platila spíš za hubenou. Takže přeju hodnější lidi ve tvém okolí a pokud můžu radit, zase tak si nedopřávej.

pisisvori
28. srp 2014

První těhotenství: váha před těhu 70kg/181cm. Do 15tt 0kg od 16 do 31tt 9kg od 31 do 40tt 9kg = 18kg. Dcera měla 3950g , v porodnici zůstalo jen 6kg ...do 3 měsíců po porodu byly dole všechny...ale před těhu, v těhu a i po porodu jsem jedla hodně málo a hlídala se...tak 5m, pak jsem začala jíst více a váha se držela....přibrala jsem ale postupně rok po odstavení dcery(v jejích 16m) 7kg...a 2 pak zase zhubla.
Druhé těhotenství: váha 75kg/181cm....do 15tt1kg, pak postupně 14 = celkem 15kg. Dcera měla také 3950g, ale v porodnici zůstalo 8-9kg a týden po porodu jsem měla jen 2kg navíc...na konci šestinedělí -1,5kg. Před těhu, během těhu i teď se nepřejídám, ale jím normálně...žádné hrozné hlídání se jako prvně.

pisisvori
28. srp 2014

@mrsnikola
@wenduliks bohužel to není až tak pravda...ne každá ženská kojením hubne a naopak právě, že čím náročnější máš miminko a méně spíš tím je to nebezpečí tloustnutí větší...protože když v noci naspí někdo 4 hodiny a ještě ne v kuse několik měsíců za sebou a má mimčo co ani nespí přes den a nemá nikoho na pomoc, aby si odpočinul....může někdy i musí(aby přežil🙂) o to víc jíst, nemá čas dát si něco zdravého, ale v rychlosti ve stoje sní co vidí atd. atd....je to stejné jako stres někdo jím hubne a někdo naopak přibírá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru