Kolik jste přibraly v těhotenství? Mám ve 21. týdnu 10 kg nahoře

ekuchtova
26. čer 2018

Jsem 21+4tt a mám už 10kg nahoře 😂jsem jediná 😂kdo tak s váhou jde nahoru?😁

dora13
27. čer 2018

@bartakova_veronika ono je to individualni, kazde telo funguje jinak, to je jasny... Ja mam stesti, ze jsem ten typ, co hubne kojenim a soucasne tu smulu, ze prvni syn nespal jinak nez v jedoucim kocarku pres den, takze jsem denne proste nachodila sileny streky, tak to slo dolu samo... U druheho jsem zas nemohla mlecne vyrobky a hlavne dve male deti byl zaprah jak prase, tak to slo taky rychle. Ale poslednim par kilum jsem pak uz pomoct musela, ale chapu, ze po cisari je to cviceni komplikovanejsi.

lstuchlova
27. čer 2018

@bartakova_veronika A kojíte? Já totiž kojit ani nezačala.

kristymaty
27. čer 2018

Já měla před otěhotněním 49kg a den před porodem 74kg..Takže hodně moc. A teď dva roky po porodu mám stále 10 kg nahoře 😏😰

bartakova_veronika
27. čer 2018

@dora13 to máte pravdu ... ono mít dítě jedno a mít dětí dvě či tři je větší zápřah 🙂 malá mi spí naštěstí tak nějak od narození ... tedy prvních 14 dní si lebedila v inkubátoru a musela jsem jí co tři hodiny budit ... pak zase hned usnula ... ale po vyndání z inkubátoru to bylo horší .. to mi asi tři noci probrečela a nemohla jsem jí zaboha uspat .. cca od 17 hodin až někdy do 23 hodin brečela dokud se neunavila a neusnula .. asi to bylo tím jak jí vyndali z inkubátoru ... následně potom kdy už jsme se po třech týdnech konečně dostali domu tak se budila sama po třech hodinách ale potom už začala postupně někdy od 3 - 4 měsíce spát 6 hodin a následně mezi 4 - 5 měsícem celou noc až do teď 🙂 běhám s ní akorát venku ráno po snídani cca 2 hodiny aby mi usnula a spala do svačiny .. pak si hrajeme, po obědě usne zase na 2 - 3 hodiny a po další svačině si chvíli hrajeme a pak jsme před barákem kde venčíme společně našeho psa 🙂 já jí mám v batůžku a psa na vodítku :D no moc času mi nezbývá na sebe abych si pořádně zacvičila a měla chvilku pro sebe .. když už jí mám tak jsem ráda že si nachvíli odpočinu a na nic jiného nemám chuť takže do toho cvičení se moc nedokopu .. kort když ještě s malou lítáme po doktorech ... teď už preventivky se zmírnili po dvou měsících a neuroložka už taky není tak často cca 2 - 3 měsíce ale do toho zase vojtovka každý týden ... no je to náročné ale procházek máme až až ... taky si říkám kolik toho za den naběhám .. ale na cvičení už pak není tolik času bohužel .. možná i proto ta váha nejde dolu ... ale tak mohla by jít i těmi procházkami ale nejde ...

bartakova_veronika
27. čer 2018

@lstuchlova začala jsem kojit a vydržela to pouze do 3,5 měsíců, potom jsem to vzdala a jsme tak obě spokojenější ... malá už od narození byla nastavena na Um a mě jí nosili cca tak po 5ti hodinách dva až tři dny .. potom jsem jí už dostala k sobě a začala kojit po třech hodinách .. ale co mi jí vyndali z inkubátoru a pořád brečela tři dny večer v kuse cca 5 hodin tak jsem prostě to celkově nezvládala ... ještě jsem dohromady byla v porodnici 5 týdnů ... po porodu to bylo 3 týdny a bylo toho na mě hodně takže podle mě díky tomu jsem postupně mléko ztrácela a sláblo ... takže doma to bylo s dokrmem pokaždé až prostě jsem přešla úplně na UM

misicka1988
27. čer 2018

U první dcery 12kg, u syna 14 kg, a teď u dcery 25,5kg. Ale bylo to po umělém oplodnění, píchala jsem si hormony. Teď už jsem ale na své původní váze 🙂

dora13
27. čer 2018

@bartakova_veronika zkus upravit jidlo🙂 ono se stejne rika, ze vetsina hubnuti je o jidle, zpocatku treba aspon omezit pecivo, jednoduche cukry, sladke napoje, prilohy, melo by to jit dolu🙂

maxannie
27. čer 2018

@dora13 hlavně neomezovat přílohy, to je jeden z velkých mýtů, který dlouhodobě nic dobrého nepřinese 🙂

fita
27. čer 2018

U prvniho syna 32 kg, u druheho syna 30 kg a u tretiho syna 17kg----to jsem se citila lehka jak pirko i kdyz jsem mela 72 kilo😁 A jsem zpet na sve vaze 55kg.

dora13
27. čer 2018

@maxannie tak mne to treba vyhovuje🙂 nerikam, ze jsem je uplne vyradila, normalne jim brambory, ryzi, bataty(knedliky ne, na tech opravdu nic nutricne podstatneho nevidim), ale stejne casto si misto prilohy tohoto typu dam dusenou zeleninu, uz spoustu let🙂 Jidelnicek mam nutricne vyvazeny, hodnoty ruznych mereni vyborne, nemam pocit, ze bych sve telo nejak trapila. Ale vim, ze je to mezi nutricnimi terapeuty vybusne tema a urcite nejsem natolik erudovana, abych se poustela do nejake debaty na toto tema🙂

zelenaesmolda
27. čer 2018

Nepribrala jsem ani tuk,na konci tehu jsem mela 45kg oproti svym 40 jenze to vsechno byla voda,placenta a dite takze hned po porodu jsem byla zpet na 40kg

hannasweet
29. čer 2018

Já hned v počátcích 5kg shodila, teď jsem 28tt a jsem zpět na svoji původní váze (72kg) tak doufám že to nepůjde nahoru nějak výrazně a pak to úspěšně shodim 🙂

reza1986
30. čer 2018

v prvnim tehotenstvi jsem byla hroch.. pribrala jsem presne 18 kilo.. a slo to hodne spatne dolu, pri druhym tehotenstvi uz jsem pribrala o mnohem mene a behem 3 mesicu jsem byla zas v pohode na sve vaze...

dominikaromanova
30. čer 2018

@ekuchtova, každá žena to má jinak, při prvním jsem přibrala 13 kg, při druhem 20 kg a u třetího 10 kg. Vždy jsem vše dala dolu bez nějaké námahy.

kytickaaa
30. čer 2018

Tak já mám 1 dítě a přibrala jsem šílených 28 kg .... Byla to práce dat to doku, děsím se dalšího těhotenství.

balogis
23. črc 2018

S dcerou jsem přibrala 15 kg takže k porodu jsem šla jako 80tikilova velryba,teď u syna 8kg

hannasweet
Autor odpověď smazal
Zobraz
maxannie
16. srp 2018

Já mám teď půl roku po druhém porodu, kdy jsem během těhotenství nabrala cca 22 kg, a mám to už skoro všechno dole...stačí pořešit jídlo a jde to i bez cvičení, na které teď bohužel nezbývá čas.

bartakova_veronika
16. srp 2018

@dora13 no to je právě ten problém :D nedokážu pít čistou vodu, takže to jsou pořád džusy, limonády atd ... pečivo tak to klidně nemusím ... spíš si dám tedy chléb ale jenom trochu k snídani ... ono to bude také tím, že nedokážu být bez sladkého :D co se malá narodila mám chutě na sladké ještě větší ... budu to muset nějak omezit vše ...

suromana
16. srp 2018

Já měla před těhotenstvím 58 kg, před porodem 75 kg, ale posledních 8 kg jsem přibrala až poslední dva měsíce, hned po porodu šlo 10 kg, pak jsem rok a půl kojila a jsem teď na 59 kg.

suromana
16. srp 2018

Já měla v období kojení šílenou chuť na sladké, ale je zase fakt, že sladké nápoje vůbec nepiju, jen vodu a kojící čaje, a taky jsem se právě proto i celkem hlídala, ale ta potřeba sladkého byla šílená. Na druhou stranu jsem skoro necvičila, jen procházky s kočárkem, přesto jsem se díky kojení dostala zpět na původní váhu.

1nelinka
16. srp 2018

Pred tehu 47kg pri porodu 50kg po porodu 43kg..hodne jsem se v jidle hlidala a jedla opravdu zdrave mozna az moc😂😂

smikri
16. srp 2018

Se synem jsem přibrala 7 kg (porodní váha 3170g) a s dcerou jsem přibrala 8 kg (porodní váha 3800g), nicméně mě je od přírody kus, takže si to možná oba brali přímo ze mě 😉

beruska125
16. srp 2018

Já jsem pokaždé přibrala cca 20 kg. Ale do roka po porodu bylo vše pryč, dokonce jsem byla ještě hubenejsi než před tehotenstvim. Teď po třetí přibiram trochu min ale zase jsem měla vyšší výchozí váhu🙂

biedronka10
16. srp 2018

Ja zatim jen jedno tehotenstvi a na konci jsem mela 8 kg nahore. Mala se narodila se 4kg a 52 cm. S vtipem rikam ze mi asi vsechno spraskala uz rovnou od talire do pupecni snury 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru