Oznámení těhotenství rodině o Vánocích. Máte tip?

2. pro 2022

Dáte mi prosím tip, jak nejvhodněji oznámit těhotenství rodičům?
Ani na jedné straně nebude vnoučátko první. Naše společné ano. Čekali jsme na něj dlouho, takže až takové "bum" to nebude, ale nikdo to teď od nás nečeká. Další IVF maskujeme celkem zdatně 😉
Los, fotka do obálky? Když bude vše v pořádku, budou dvojčátka, velká kontrola nás ještě čeká. Napadlo mě dát každému rodiči jeden výtisk a pak ještě jedno, ale společně pro oba.
Nenapadá mě ale jakou formou to podat.
Děkuji za nápady.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
2. pro 2022

V té době to bude 13 tt

gdpr
2. pro 2022

My druhé teraz oznámime fotkou do obálky 😊 na vianoce budem 15tt takže to krásne vyjde

michaela666
2. pro 2022

Určitě budou mít radost, ale dávat jednu fotku babičce, druhou dědečkovi a pak ještě jednu společnou mi přijde moc. Udělala bych obálku "babička a dědeček" a do ní vložila fotku.

Klidně nějakou malou jen na kartičku z ultrazvuku a schovej ji někam dozadu na stromeček, ať hledají.

autor
2. pro 2022

@michaela666 ono jde o to, že jsou to takový šprýmaři, tak i lehce si z nich udělat srandu. Mým rodičům to řekne dcera.

veruuu_kubesovic
2. pro 2022

A co koupit a oblict staršímu dítěti tričko s nápisem "budu velká segra"?

byra
2. pro 2022

Plánovali jsme oznámit to přímo pod stromečkem, že máme ještě jeden dárek, který přijde v létě.
Manžel si měsíc dopředu připravoval proslov a pak když to měl říct, tak se prostě jen rozbrecel a nevydal ani hlasku 🙈, takže jeho rodiče z něj museli tahat, co se stalo 😃 (oba už děti máme, tohle je naše první společné)

zuzkasim
2. pro 2022

Švagrová dali obrázek z ultrazvuju do obálky pod stromeček. Bylo to hezké, pro všechny milé překvapení.

pampeliska1313
2. pro 2022

Dala jsem ultrazvuk do obálky od nějakýho prani k Vánocům. 🙂

lachipie
2. pro 2022

My jsme vyrobili poukázku k odběru jednoho kusu vnoučete. Výrobce: naše jména, společnost s ručením omezeným. Reklamační podmínky: na daný produkt se nevztahuje žádná záruční lhůta

michaela666
2. pro 2022

@lachipie Myšlenka hezká, ale formulace slov dost zvláštní směrem k miminku 🤣

uzivatelkapetra
2. pro 2022

Já všeobecně na takové kýče nejsem, ale existují řidičáky na kočárek a podobné záležitosti.

lenerka1
2. pro 2022

My dávali láhev portského (oblíbené pití) vepředu jsme přidali samolepku limitovaná edice, zadní etiketu jsme přelepili ultrazvukem a ten instrukcema od miminka, kdy a při jaké příležitosti víno nejlépe konzumovat.

dixi86
2. pro 2022

Já dávala obálku do nějaké krabice od přístroje...čekali vše, ale ne miminko :D

lachipie
2. pro 2022

@michaela666 jim se to líbilo a pobavilo je to a měli radost. Tobě to nikdo nepodsouvá

dashyyy
2. pro 2022

Já jsem koupila hrneček babička a dědeček a dovnitř dala fotku z utz, zabalila.. bohužel mi matka udělala naschvál a provalila to na facebooku, tak se to táta (jsou rozvedení) dozvěděl úplně jinak než měl ☹

sigyn
2. pro 2022

@veruuu_kubesovic Tohle zkoušela švagrová a nikdo si toho nevšiml.

fire85
2. pro 2022

@lachipie to je děsný, nestačí fotka z ultrazvuku?

moonulka
2. pro 2022

@sigyn takhle jsem druhé dítě oznámila já, jen ne na Vánoce. Někdo to viděl v první vteřině, tchyně u nás byla 2 hodiny a nevšimla si 😂

michaela666
2. pro 2022

@fire85 Mluvit o miminku jako o produktu je mazec 😃

petulkadodo
2. pro 2022

My jsme dávali pod stromeček poukaz na vnouče s fotkou z ultrazvuku

aaaa15
2. pro 2022

Dávali jsme pod stromeček fotku dcerky - stala u stromečku a držela cedulku BUDU SÉGRA a pod nápisem byla fotka z ultrazvuku.
Nicméně velké nadšení se nekonalo, máme děti 21m od sebe a dozvěděli jsme se, že jsme se zbláznili 🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

lachipie
2. pro 2022

@fire85 na tvůj názor se nikdo neptal drahá. Nelíbí se ti to, fajn, nemusí. Šlo o srandu, fotku z ultrazvuku dává každý. Svého syna miluju jestli si někdo myslí že ne.

veroniquecz
Autor odpověď smazal
Zobraz
veroniquecz
2. pro 2022

@aaaa15 chjo, to je hrozná reakce 😓 nicméně nápad super 😍

emillyhk
2. pro 2022

Koupila jsem dudlíky, dala do malých krabiček, k tomu kartičku "Čáp přiletí v lednu". Trochu jsem to dozdobila. Snažila jsem se vybrat neutrální barvy, v té době jsme ještě nevěděli, že čekáme kluka 😊

bereni
2. pro 2022

A co to jen pekne rict? Hele musis znat svoje pribuzenstvo. Ja treba patrim mezi ty co nechapou fotodarky a fotokalendare apod a rikaji tomu darky 💁‍♀️ stejne tak mi prijde strasne trapne za ty co davaji svoje fotky utz nebo pisou radoby vtipny dopis od miminka… Ne kazdy na tuhle “srandu” neni, takze postupuj tak jak to ve vasi rodine citis. My to normalne rekli na rodinne oslavu, ze nas bude v lednu vic a bylo to pekne a radostne i bez tanecku kolem.

veru181
2. pro 2022

Kdyby nám to bylo bývalo vyšlo na Vánoce, měla jsem v plánu fotku ultrazvuku do fotokalendáře nebo do obálky s fotkami staršího syna (většinou to vychází tak, že dáváme i obálku s aktuálními fotkami za poslední třeba půlrok) 🙂

aaaa15
2. pro 2022

@veroniquecz Tenkrát to zamrzelo 🤷‍♀️ Pak si ale fotku dávali na lednici a všichni se s ní chlubili 🤦‍♀️🤣
Pokud se ale někdy odhodlame na třetí (zatím určitě ne 🤣), tak jim nic neřeknu a budu čekat, až si toho všimnou sami. Pripadne jim pak pošlu zprávu z porodnice 🤣

margaret88
3. pro 2022

Udělali jsme poukaz na vnoučátko, dala jsem ho do obálky a potaji schovala ve stromečku ( u kmenu) Obálka byla hnědá takže to nebylo vidět. Po večeři na Štědrý den jsem našim volala a ptala se co říkají na dárky. Prý hezké,že děkuji a já na to mamce říkám..... chtělo by to třešničku na dortu,co? ☺️ Mamka nechápala a říká? Jakou? Jak to myslíš? A já jí říkám.. víš, co..... běž a hledej kolem tromečku.😁 Abych to zkrátila....po nějaké době společně s tátou našli a brečela radostí. PS: omlouvám se za román. 🙈
Teď mi došlo že už to bude 7 let od oznámení.🙆❤️
Ještě dodám,že nikdo netušil že už se snažíme takže radost byla veliká.☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru