Srpnovky 2019

malinkaelinka
22. pro 2018

Ahoj holky, je tady některá z vás taky čerstvě těhotná a vychází jí termín na srpen 2019? Já jsem z těch dvou čárek pořád v šoku a ráda bych s někým sdílela tyhle pocity. Doufám, že se nás tu pár najde 🙂

denuliin
23. pro 2018

@malinkaelinka Jsem na tom stejně 🙂 jsem asi 5+3 🙂 k dr to mám v plánu
též po svátcích 🙂

monika76301
24. pro 2018

@lucinkamarecek existuje vyrovnavaci příspěvek v mateřství pokud ti klesne plat a brala jsi jako manažer cca 20 ted budes jen v kanclu za 10 tak těch 10 doplaci ossz beru ho kdyztak sz a je to boží

lucinkamarecek
24. pro 2018

@monika76301 co se dá dělat už nic jsem na neschopence a kdybych brala 20tak mě to nebude tak bolet😀, ale co se dá dělat manžel bere dost našetřené máme tak bohužel už jsem na té neschopence 😥. Ale moc děkuji za radu

abigail123
25. pro 2018

Ahoj, já se s dovolením přidám. V pátek před vánoci máme z krve potvrzené zvýšené hcg, ale na ultrazvuku ještě nebylo nic vidět. Na další kontrolu jdu 9.ledna. 🤗 Měla bych teď být 5+1tt. 🤰

veervit
26. pro 2018

Ahoj, mohu se přidat? Měla bych dnes být 5+5. Mohu se zeptat, jak jste která na tom? Já od pátku zvracim a jen spím.. Vcera jsem začala špinit, z čehož jsem vyplasena. Na 1UZ jdu v pátek, ale do centra IVF budu volat zítra, nezdá se mi to špinění. Jinak jsem po 3.ivf, celkově 5.ket. Jsem nesmírně šťastná, že se ombryjko chytlo, ale stále jsme ještě moc na začátku.

malinkaelinka
autor
26. pro 2018

@veervit já jsem dneska taky 5+5 🙂 Špatně mi není, spíš mám sklony k pálení žáhy a pořád prdim :D :D a hoooodne se mi zvětšila prsa. Špinění je prý normální, vím, že to holky často píšou. Tak je potřeba věřit, že je vše OK. U doktora jsem taky ještě nebyla, jdu až po svátcích. Držím palce, ať je všecko v pořádku 🙂

veervit
26. pro 2018

@malinkaelinka je, tak jsme úplně stejně. A bolí tě břicho? Mám takové návaly bolesti, za chvíli nic.. Prsa vůbec necítím, ale myslim, že už jen to zvracení stačí.. Tak také držím palce, ať je vše jak má být!

klerik19
26. pro 2018

Ahojte, já jsem teď 6+6 po IVF, tedy po KETu a od neděle špiním :/ Srdeční akci už mám potvrzenou ze čtvrtka a dokonce mě už z centra propustili zpět k mé doktorce, ale to špinění se mi nelíbí. Je to sice jen trochu, ale stejně se bojím. Asi jim tam zítra ještě zavolám, modlím se ať je to dobré. Hodně štěstí holky🍀

veervit
26. pro 2018

@klerik19 musíme věřit, že vše bude v pořádku. Boli tě břicho? Mohu se zeptat, kdy ti na UZ řekli, že máš srdíčko? V pátek budu 6. a dr mi řekl, že srdíčko tam nejspíš ještě nebude.

slunicko1551
26. pro 2018

@abigail123 jdu taky 9.1. Na kontrolu, tak si budeme drzet palce ☺️

slunicko1551
26. pro 2018

@veervit me potvrdili srdicko (a i sama jsem ho videla bit) presne v 6+0, ale to zalezi strasne na kvalite utz. Pokud ti doktorka rikala, ze to nejspis videt jeste nepujde, tak s tim ma asi takove zkusenosti. Ale neves hlavu, brzy ho taky uvidis 🙂

veervit
26. pro 2018

@slunicko1551 tak uvidím. Třeba tam již bude. No, jak jsem po ket, tak říkal, že tyto embryjka jdou pomaleji. Nechám se překvapit. Hlavně aby bylo na správném místě.

nikolniky1995
26. pro 2018

Přidávám se, termín mám cca 13.8 2019 😊 máte už někdo nějaké nevolnosti?

malinkaelinka
autor
26. pro 2018

@slunicko1551 taky jdu 9.1. Nemůžu se dočkat 🙂

malinkaelinka
autor
26. pro 2018

@nikolniky1995 já naštěstí nic, spíš pachuť v puse a náběh na lehké pálení žáhy, ale není to nic, co by matovy čaj nespravil.

klerik19
27. pro 2018

@veervit me srdecni akci potvrdili taky presne 6+0. Taky jsem se bala, ze to bude brzo, ale v pohode, bylo to krasne videt. Jinak bricho me nastesti neboli..

veervit
27. pro 2018

@klerik19 tak uvidíme, už zítra. Ono to docela utíká.

hannnnnka
27. pro 2018

Ahoj dnes jsem 5+5 ráda se k vám přidám 🙂

slunicko1551
27. pro 2018

@veervit přesně tak 🙂 hlavně, ať ti potvrdí, že je tam, kde má a i srdíčka se dočkáš. Věřím v to

veervit
27. pro 2018

@slunicko1551 zítra dám vědět. Děkuji.

merope
27. pro 2018

@klerik19 Já špinila v podstatě první 2 měsíce - jak jsem se trošku pohla. Tak jsem se raději moc nehýbala, protože mě to neuvěřitelně znervózňovalo (taky po IVF).

A jinak sestřička v CAR mi říkala, že z toho budu v šoku ještě dlouho a měla pravdu - sama jsem už 24tt a pořád je to částečně radost z těhotenství, částečně šok, že to opravdu vyšlo a částečně obavy, jak to všechno zvládneme. Tak si to holky hezky užívejte a když vám někdo bude tvrdit, že to uteče hrozně rychle, tak má pravdu - nemůžu uvěřit, že už pomalu končím 2. trimestr 🙂.

veervit
28. pro 2018

@merope děkujeme za podporu. Také si říkám, jak já vlastně těch 9 měsíců zvladnu. Ono po tak dlouhém boji vše dotáhnout do dobrého konce bude asi náročné. Zrovna včera jsem říkala manželovi, že budu asi hysterka.. Dokud nebudeme mít naše zlatíčko v náručí, nebudeme v klidu.

klerik19
28. pro 2018

@merope jo máš pravdu, že me to hrozně rozhodilo. Sice to nevidím nějak černě, ale je jasné, že je lepší nespinit, i když jsou to jen 2 hnědé kapky denně. Každý den se bojím do čeho se probudím.. A samozřejmě se to děje když mají všichni doktoři krom pohotovosti zavřeno. Takže prostě čekat☺

merope
28. pro 2018

@veervit No, uvidíš, jak to budeš mít - já první měsíc skoro celý prospala (srpen a vedra, nic pro mě), první půlku září jsem se bála špinění, pak začal postupně semestr na školách, kde učím - a najednou to bylo "do práce, z práce, spát" a nic moc jiného jsem nezvládala. Nervovala jsem teda vždycky před kontrolami. Pak půlka listopadu a v poradně vysoký tlak, u obvoďáka na prevenci zase, na 24 hodin přístroj, co to sleduje kontinuálně a verdikt, že to je ještě ok, ale mám se sledovat. A najednou Vánoce. Konec semestru. Teprve začínám přemýšlet o dítěti, ale zase už jsem v týdnu, kdy by mělo vysokou šanci přežít, i kdyby "něco". Asi je fajn prostě něčím zaměstnat hlavu, aby nebyl čas z toho šílet.

veervit
28. pro 2018

@merope jojo, zaměstnat hlavu. O tom už něco vím po těch našich IVF, od 7.chci jít normálně do práce. Teď máme vždy 14 dní volno, tak to vyšlo hezky. Jinak už máme 1.fotecku, se žloutkovým váčkem , na srdíčko je prý moc brzy. ale jsem zamotana z těch týdnů. Nějak mi to nesedí. Ale ve výsledku je to jedno, nechám to na doktorech.

merope
28. pro 2018

@veervit Mě to taky nesedí, mám darovaný oocyt a MS se mi o 2 dny rozešla od dárkyně. Ale plus-minus pár dní se zase tak moc neřeší a dost se pak dívají, jak embryo roste.

veervit
28. pro 2018

@merope. Máš dorkyni jo? Klobouk dolů před těmito ženami. Dělají skvělé skutky! Ještě že pro ty, které toto potřebuji, toto jde.

merope
28. pro 2018

@veervit Jojo, jsem šťastná, že takové možnosti jsou. Na druhou stranu já se už díky psychoterapii dostala do stavu, že jsem se smířila s tím, že není špatné dítě nemít a že život se dá žít naplno a užitečně i bez dětí. Takže kdyby to nebylo, zvládla bych to i tak. Mám i dost bezdětných kamarádek. Ale na mrně se těším a je skvělé, že to takto vyšlo.

veervit
28. pro 2018

@merope jasný, chápu. Já mohu říct, že po 2.ivf jsem tak propadla zoufalství, že jsem toho také prošla mraky. Ale nikdy jsem se nesmirila s tím, že by dítě nebylo.. Ale psychika dělá opravdu hodně. Tak teď se snad budeme radovat😉 My si naplánovali na jaro štěně, začala jsem se učit němčinu a ejhle.. Teď nebudu zvládat asi nic😇

janadora
29. pro 2018

Ahoj. Muzu se taky pridat? Ve skupine cerven/cervenec2019 jsou spis holky s terminem v cervnu a ja mam termin 28.7., takze mam asi spis blize k vam.
Dnes jsem 9+5 a puvodne jsem mela mit prave dnes termin porodu. V cervnu jsem pro ZT prodelala 2 revize. Nastesti se brzo znovu zadarilo. Bohuzel uz v tomhle tehu byly komplikace, krvacela jsem, ale drzime. Jen kazdou kontrolu cekam a trnu, kdy dr.rekne, ze nevidi srdicko. Marodim uz skoro mesic, protoze jsem pracovala jako sestra na plicnim (=inf.odd.).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru