3. císařský řez. Jaký byl?

joelly
20. únor 2012

Moc bychom si s manželem přáli mít jednou tři děti. Bohužel mám indikaci k SC a názory na počet císařských řezů se různí. Zajímalo by mě u vás, které jste do toho šli, jaké bylo vaše třetí těhotenství a třetí císař? O SC je zde na MK spousta témat, ale ty se týkají spíše způsobu porodu po SC, odstupu těhotenství atd. Já bych byla ráda za praktické zkušenosti těch, které si to prožili (případně jsou potřetí těhotné a třetí SC je čeká) - táhla vás jizva, doktor vám těhotenství doporučil/nedoporučil atd. Díky! 😉

salenas
16. čer 2017

@vapka ano, já měla pět a to mě měřili až v den porodu

frndafrrr
16. čer 2017

Holky já koukám jak Vám měřili jizvu -já měla teda sekce jen 2a jeden prirozeny, ale sekce 10mes a cca 20dni po sobe a na otazku, zda to jizva zvladne-jak si vede...to zmerit nejde...

vapka
17. čer 2017

@salenas Také pěkné.... No, ale zvládla jsi to super. Mě po druhém porodu doktor co mě rodil říkal, že tam bylo hodně šití a že další těhotenství moc nedoporučuje (mám ke všemu malou srážlivost krve, ani epidurál nemůžu) no a první sekce byla kvůli preeklampsii. Tu druhou už doporučovali pro jistotu, no a my začínáme uvažovat o třetím dítěti...

salenas
17. čer 2017

@vapka nech si udělat aspoň 3D ultrazvuk dělohy, taky mi dělali, aby koukli na jizvu. Já žádné jiné problémy neměla. Taky mi po druhém synovi říkali, že už nic a zlobili se,že jsem odmítla sterilizaci a ted jsem tomu ráda, jsem vděčná za svůj čtyřlístek 🙂

maru1982
26. črc 2017

Ahoj, muj prvni cisar byl v r 2006 - velka porodni hmotnost a KP, druhy byl 2010 z duvodu prvniho CŘ a prisel v 37tt. malej mel uz 3,3kg a 50cm.
Nyni bychom radi treti mimi. V ut jdu k dr na kontrolu a bojim se ze mi to nebude chtit povolit... :/

vapka
26. črc 2017

@salenas Děkuji, zkusím i názor u jiného gynekologa a domluvím si kontrolu v porodnici, kde jsem rodila obě děti.....

janisulka
29. črc 2017

Dobrý den chci se zeptat ohledně třetího císařského řezu 🙂 v roce 2011 záři se mi narodila první dcerka císařským řezem protože po 8 h vyvolávajícího porodu se nakonec zjistilo ze dcerka se skrtila pupeční snurou takže byl akutní cisar…v roce 2014 v lednu se mi opět císařským řezem narodila dcerka…včera jsem byla na prohlídce na gynde jizva se mi krasne zahojila…doktor i dotýkál jizvy samozřejmě bez bolestné Během dvou těhotenství jsem neměla žádný problém jen komerční výsledek byl sekci…ptala jsem se svého gynekologa zda je možné třetí cisar protože je velký rozdíl skoro 4 roky od posledního porodu řekl mi ze je to velice rizikové jak pro matku tak dítě tak i pro doktora ze si to nechce nikdo vzít na krk a ze mohou nastat komplikace ale ze to musím vědět já sama… Tak přemýšlím ze do toho jít nebo ne s přítelem bychom si ještě jedno miminko ❤️ Jen mám strach z konečného těhotenství sice doktor řekl ze jizva je krásná i děloha je v pořádku ale proste ten strach ze jizva třeba praskne je silná :( tak se chci zeptat zda je to možné nebo 🙂ne porod sice bych měla příští rok (kdybych teď otěhotněla) velký rozdíl 4 roky ale pořad si říkám zda je to velká doba na třetí těhotenství…
A hlavně je mi 26 let a člověk si říká ze dokud ještě mužů tak bych si ještě jedno miminko moc přála nejde mi o finanční stranu protože jsme na tom skvěle jen proste nevim zda 4 roky je už dlouhá doba na třetí těhotenství
Děkuji předem za vaši radu s pozdravem Jana

mistrulka
29. črc 2017

@janisulka Dobrý den,...napíšu vám moji zkušenost a řeším to právě teď,...mám 2 děti obě byli koncem pánevním a plánovaným císařem ,..dcera 2009 3,10kg....syn 2012 3950kg...obě těhotenství bez problémů, nikdy mě jizva nebolela, ani bolesti v podbřišku.....když jsem se ptala zda bych mohla ještě potřetí plánovaně otěhotnět...moje lékařka mi řekla, že pokud jsem v předchozích těhotenstvích neměla problémy ani s jizvou či čímkoliv jiným tak že nevidí problém, musím tedy počítat ale s 3 císařem.....což mi nevadí....takže jsme do toho šli...termín mám 26.8....ve čtvrtek jsem byla na poslední kontrole na gyn...byla jsem 35+5 a lékařka mi měřila jizvu v nejužším místě a říkala že je 3mm, mimčo je prý dost velké 2,8kg a říkala, že i kdyby mě nechali do termínu, že bude mít mimino přes 4kg...což , že mě rodit nenechají v žádném případě a že se ji ani nelíbí jak se zužila ta jizva, před měsícem když ji kontrolovala měla 5mm...teď 3mm..a hranice pro akutní sekci že je 2mm.....příští týden si mám zavolat do porodnice a objednat se na ozvy a objednat se na termín CS....říkala ať se hodně šetřím a v případě větších a trvalejších bolestí v podbříšku volat okamžitě RZP...hrozí ruptura dělohy....takže asi tak....nechci vás děsit....já z toho taky nemám strach....jen jsem chtěla napsat, že doteď bylo všechno o.k. a najednou se to všechno mění, že vlastně ani nevím co bude zítra či za týden....ale pokud 3 dítko chcete a neměla jste v předchozích těhotenství žádné problémy tak si myslím, že i váš gynekolog vám třetí těhu vyvracet nebude.

shine2015
29. črc 2017

@janisulka máme tři deti sekci 2011,2012 a 2015...třetí jsme stihli porodnici za minutu dvanáct museli mu udělat T rez na děloze neb mimi lovili už dost zespodu...nelituji a jsem šťastná za tři deti....od čtvrtého mě zdražování ať jsme opatrný ze ten t rez je rizikovější.....ať zbytečně neriskujeme....ale v plánu zatím 4 není...

Žádné prudké pohyby a sla bych do toho 😉

janisulka
29. črc 2017

@mistrulka moc vám děkuji za rychlou odpověď
Budu vám držet všechny prsty které mám aby vám to dobře dopadlo!chtěla bych si nejdříve změřit jizvu atd ale stejně jizva muže být v pořádku ale jen konci těhotenství můžou přijít komplikace 😏 Přítel by moc chtěl i já ale ten strach je někdy silnější protože člověk ma doma dvě zdravé děti které tady nechci potom nechat...no musi se člověk ještě jednou poradit a jít do toho buď to dopadne dobře nebo ne ale když to čtu tady všude tal každá maminka to přežila tal doufám ze i ty ostatní které do toho půjdou tak budou v pořádku...když tak se mi pak ozvěte jak jste dopadla vy a miminko a od srdce vám držím palce!!!

janisulka
29. črc 2017

@shine2015 to je pravé to čeho já se bojím ze se potom něco stane já chodím do Brandýsa na gynekologie a doktor mi jasné řekl ze pokud se bojím ze do třetího nemám chodit abych si potom vše neprivolala...proste mám jít s čistou hlavou do třetího a stim ze i tak budu vědět ze mohou nastat komplikace ale proste musím já sama vědět ze to chci a být v klidu ale já v klidu být neumím protože jsem pěkný nervak 🤦🏻‍♀️

anetka1701
29. črc 2017

@janisulka já se o třetí snažím tři roky... I jsme byli v Pronatalu, na konzultaci v nemocnici... Nikdo nikdy neřekl půl slova proti (předchozí SC 2011 a 2013), jen že by výrazně u třetí sekce doporučili už sterilizaci...

vapka
29. črc 2017

Holky, myslím, že pokud jste předchozí sekce neměly kvůli Vašemu zdravotnímu stavu, tak si myslím, že je 3. těhu v pohodě. Já jdu ve středu na gyndu, tak se chci doktorky zeptat, samo, že mi řekne, že to bude rizikové, po mé preeklampsii u prvního těhu a u druhého cukrovka, ale jizzvu mám po roce od porodu 7mm, no a to je docela dostačující.... ale držím všem palce k hladkému průběhu

anetka1701
29. črc 2017

@vapka druhou jsem měla kvůli ztenčení jizvy - pomalu se mi sám rozbíhal porod, jizva z 5mm za tejden šla na 0,5mm... nenechali mně ani zajet si domů pro věci. Přesto že to všichni s kym jsem konzultovala věděli (včetně doktora přímo při SC co mně operoval), třetí těhotenství schválili... že to prej stejně je tak nebo tak a nikdo dopředu neví...

vapka
29. črc 2017

@anetka1701 Tak to jsi mě teď trošku vyděsila, no ono to u mě není moc jednoduché, mám ještě trombocytopenii. Ale to se Ti děloha natáhla docela hodně rychle, v kolikátém týdnu se to tak urychlilo?

anetka1701
29. črc 2017

@vapka 38tt, měla jsem celou noc kontrakce co 15min, cejtila jsem že se tam něco děje, tak jsem jela na kontrolu... Malá měla 3 tejdny před termínem skoro 4 kila, no... Ale ptala jsem se ještě na sále a prej OK :D :D mi to tam nějak opravil a můžu prej vesele rodit dál :D

dadakin
29. črc 2017

@joelly mám za sebou 4 císařské řezy těhotenství i porody vše ok čtvrté těhotenství po IVF mám po třetí sekci sterilizaci.

janisulka
30. črc 2017

Předchozí těhotenství jsem měla v pořádku..první dcerka mele jít spontane ale dali my vyvolávající tabletku šla jsem si lehnout na pokoj a ráno okolo 6h to začalo až do 15h kdy na tenhle čas kontrakce přestali a řekli mi ze holcicka ma pupeční šňůru okolo krku takže byl akutní cisar...pri druhem těhotenství a početí miminka jsem se nikoho neptala a měla jsem už plánovaný cisar a samozřejmě pri poslední kontrole před operaci se dcerka taky skrtila pupeční snurou a rodila jsem v 38tydnu takže jen byly ke konci komplikace s pupeční snurou 😏 Jinak vše bylo v pořádku někdy mne to hrozné mrzi ze člověk nemá aspoň jeden spontánní porod...
A vy jste to udělali jak šli jste nejdříve si změřit jizvu zeptat se zda můžete třetí a nebo jste bez všech věci okolo do toho šli otěhotněli a pak jste šli na gyndu stim ze jste těhotná?premyslim jal to udělat gyndu mám v Brandýse (porodnice je zrušena) ale stejně potom si musím hledat porodnici v okolo Neratovice (kde jsem u druhé dcerky byla spokojena) Mělník,Nymburk...

salenas
30. črc 2017

@janisulka já se lékařů neptala, jen čtvrté bylo díky ivf, ale lékaři na klinice se nad tím vůbec nepozastavili ani mi to nevymlouvali, jizvu jsem měla měřenou až když jsem se šla domluvit na termín do Kolína

zadelinka
31. črc 2017

Ahoj holky, zítra to bude tři týdny co jsem po třetí sekci. Můžu říct že jsem se z ní zotavila úplně nejlíp že všech. A hlavně poprvé kojím. Malý byl přiložený na operačním sále k prsu a hned pil. Takže pro mě ten třetí byl nejlepší. A doktor mi ještě na sále řekl že bylo vše krásně zhojené a že nevidí problém v tom, abych měla čtvrté. Takže opravdu platí: co doktor, to jiný názor.

vapka
4. srp 2017

Holk, tak jsem od doktorky dostala svolení, no a ještě vyšetření kýly a snad začnem pracovat na třetím prckovi 😀 Prý ta má rizika u předchozích těhu zůstávají, ale vše se uvidí až po otěhotnění, nejdůležitější je, aby se miminko nezahnízdilo na jizvě, nebo těsně vedle.....

salenas
6. srp 2017

@vapka tak paráda 🙂. já jsem ráda, že mám všechny těhu za sebou bez informace, že by se mohlo zahnízdit v jizvě...to jsem zjistila až tady, nikdy mě lékař nevaroval

akankeo
16. srp 2017

@salenas tak to te asi nechtel stresovat, je to jedina situace, kdy je prasknuti jizvy nebezpecne, protoze kdyz je tam placenta, tak je to zivot ohrozujici situace, jinak je to vcelku jedno, vsak v muslimskych zemich se rodi o sto sest cisatr necisar a tohle je jedine prusvih...

salenas
16. srp 2017

@akankeo tak jsem ráda, že jsem tí nevěděla 🙂, páté už nebude, tak to už řešit naštěstí nemusím ..

barapta
16. srp 2017

Ahoj já mám tři císaře a za tři měsíce mě čeká čtvrtý. Třetí císař byl pro mě v něčem trochu jiný, ale myslím, že to bylo spojené s nemocnicí ( víc mě to během císaře bolelo). U třetího jsme dokonce uvažovali o přirozeném porodu a dokonce se nám podařilo najít nemocnici která by to byla ochotná udělat, tak kdyby měl někdo zájem dejte vědět a ráda se podělím o zkušenosti. Myslím že tři už jsou v dnešních porodnicích brané jako norma. Obecné lékařské poučky jsou dokonce tři a dost takže třetího bych se nebála.

janisulka
28. srp 2017

Tak jsem si dnes dělala test a vyšel pozitivní 😍 Zkusili jsme to parkrat na začátku srpna 😁 A hned to vyšlo zatím je slabá čárka takže je to úplně na začátku a o víkendu si budu dělat ještě jeden test a když už to bude úplně vidět tak potom budu volat na gynekologie 🙂 Partner je nadšený i moje dvě dcerky jen doufám ze vše bude v pořádku a ze třetí těhotenství po dvou sekci půjde tak jak ma 🙂 A hlavně jsem zvědavá co mi řekne pan gynekolog 😬😁

valentovasasa
19. zář 2017

@janisulka ja jsem v 6. Mesici, vlastne skoro v 7. A jsem taky po dvou a nic ale vubec nic mi neni!. Doktorka me varovala, ze to bude od zacatku rizikove, ale me fakt nic neni. O jizve nevim. Jezdim na traktoru, staram se o kravu, pred 14 dny jsme zabijeli prase a ja retizkovala s partnerem. Takze ti ukazuji i pozitivni stranku.

duchni
21. čer 2018

Tak se jdu pochlubit konečně jsem si zašla do Hradce do nemocnice na opravu té díry, co jsem měla na děloze podle ultrazvuku. Nejdříve mi to šli okouknout laparoskopicky a ještě ze spoda kamerou. Koukli na to ze všech stran a zjistili, že vše srostlo, jak mělo a už na revizi nemusím. A můžeme plodit 3. potomka😍

emilkamilka
29. lis 2018

holky, které jste rodily císařem, jak moc to boí a jak dlouho jste se zotavovaly? Co jste braly od bolesti, aby jste mohly fungopvat pro miminko

vapka
30. lis 2018

@emilkamilka První porod s epidurálem a pak nějaké tlumící léky, ale nakonec jsem nemohla nic, jen paralenové čípky, kvůli mému astma. Druhý porod se spinálem a už jen na paralenu, 4.den po sekci jsem šla domů a vytírala celý barák a fungovala se 2 dětmi, každý to snáší jinak, ale mám za sebou 2 sekce a asi se třetí také nevyhnu. Jen pro uklidnění, každý den je to lepší a lepší......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru