Ambulantní porod. Máte zkušenost?

nikola_666
21. led 2024

Dobrý den, prosím ženy co se rozhodli pro ambulantní porod, zkušenosti? Já mám od začátku strach ani ne z porodu ale z nemocnice. A pocit že budu tři dny sama v nemocničním prostředí, bez partnera, mě děsí. Chtěla bych ambulantní porod což by znamenalo že bych pár hodin po porodu mohla domů, přítel se dost bojí, myslíte že je to v pohodě? Chci být doma, ve svém, v klidu, samozřejmě tohle vše bych absolvovala pokud by byl malej v pořádku. Děkuji za odpovědi.

hanka_12345
23. led 2024

ambulantni porod bych nevolila, je pro me klasika proste komfortnejsi..3 dny nic neresit, je o tebe postarano jak ze zdravotni stranky, tak ze se nemusis starat o nic jinyho nez o mimco. Pak prijdes dom vykulena, kor pokud jsi prvorodicka..a musis varit,uklize,nespis ....urcite bych vyuzila komfortu nemocnice.... i skrz pomoci s kojenim. Mas se na koho obratit 🙂

michaela666
23. led 2024

@hanka_12345 A co otcovská dovolená? První týden ( teď už snad 14 dní? nechci kecat) po příjezdu z porodnice byl se mnou doma manžel a staral se o všechno. Já jen ležela, spala a snažila se kojit. Jídlo až pod nos, známé prostředí. Ve sprše klidně hodinu, protože miminko bylo s tátou a já byla psychicky víc v pohodě, než když nás bylo v porodnici na jednu sprchu 8 a musela vozit malou na sesternu.
Každá varianta má své pro a proti, záleží na co se po porodu bude cítit.

hanka_12345
23. led 2024

@michaela666 tak treba muj manzel otcovskou ani nemel .. OSVČ takze jsem musela kmitat sama doma a varit...dalsi vec je ze ne kazdy je takovy starostlivy...
Podle me se toto moc hroti.. ja nevim proc bych nemohla byt v nemocnici v klidu? Ja byla v naprostym. Mela jsem nadstandart a bylo to uzasny. Sama na pokoji s mimcem a nevim teda hodinu ve sprse jestli je vhodne s tema ocistkama. Me to maximalne vyhovovalo a zase se na to tesim

michaela666
23. led 2024

@hanka_12345 Když ti to vyhovuje, je to naprosto v pořádku. Za mě byly všechny obsazeny, takže jsem měla smůlu. V pidi pokoji akorát pro jednu jsem byly dvě a nedalo se hnout.
Rozumím strachu z nemocnice, protože ho mám celkově ze všeho, co je spojené s doktory a nemocnicí. Nejdůležitější je za mě psychika maminky, takže když má každá štěstí a vyjde jí šestinedělí co nejvíc podle představ, udělá to hodně.

73nica73
23. led 2024

@hanka_12345 tak to si mela fakt kliku…ja mela nadstandart a i tak to bylo strasny! Ja mela spatny prsa, spatne prikladala, spatne bylo ze jsem mela miminko u sebe v posteli, spatne ze jsem se nenajedla jak oni pískli….byla jsem ve stresu jen z toho co rano na vizite bude zase spatne, vazte miminko, nemejte ho na prsu dlouho, nemejte ho na ruce furt…a nebyla jsem jedina kdo si tuhle “supr peci” neuzival…kdyz jsem se sla zeptat sestricky jestli by mi nepomohla s prilozenim tak tam byla taková mlada a zahlasila na celou chodbu jo to jste vy co to jeste neumi, si sednete no…s takovejma bradavkama🙄kupte si kloboucky s tim kojit nebudete stejne…supr pristup! Ja mam teda uzasnyho manzela diky bohu! A zvladne se s prehledem postarat o syna a domacnost kdybych sla po druhem porodu domu hned.

lennus
23. led 2024

@73nica73 Mně přijde, že v nemocnicích je častý spíš ten přístup, že kojení pokazí z mnoha důvodů. Lepší může být pozvat domů dulu nebo laktační poradkyni.

73nica73
23. led 2024

@lennus taky bych to tak ted uz resila…pozvala si odbornika domu. Ja si fakt v ty porodnici vytvorila tak strasny blok, ze jsem pak doma brecela manzelovi, ze mam hrozny prsa a neumim nakojit vlastni dite. Samozrejme to skoncilo tak, ze maly byl na UM. A jeste treba rok pote jsem si nezvladla na prsa ani sahnout, byla jsem normalne tak vypsychla ze jsem jednou rekla i manzelovi, ze si je necham odstranit. Takze za me takovy byl pristup kojeji v porodnici.

mafulin
23. led 2024

Rodila jsem ambulantně a za mě 👍. Ale je potřeba partner, který se postará, ať se můžeš věnovat jen miminku a nemusíš řešit hned domácnost. A taky moc doporucuji návštěvu PA. Pomůže třeba s kojením, udělá patickovy screening..
Není nad to být doma, v klidu, ve své posteli a neřešit žádné sestry, doktory, buzení, vážení a podobně 🙂

klokanka31
23. led 2024

@hanka_12345 Proč hned vykulená?

klokanka31
23. led 2024

@hanka_12345 A právě jako OSVČ si mohl zůstat doma kdyby chtěl ne?

suzanna123
27. led 2024

já každopádně doporučuju si to nechat pro sebe a oznámit to, až bude po všem. Já to nahlásila na začátku a pak mi to v průběhu porodu chodili rozmlouvat a na konci jsem nafasovala cévku - a jsem naprosto přesvědčená, že proto, abych nemohla odejít. A to jsem rodila v porodnici, kde jsem fakt nečekala, že by s tém mohli mít problém

martinka0209
28. led 2024

@martinka_33 popravdě já byla ráda, že jsem nemusela vařit,nevěřím,že by mi manžel vařil, on moc stejně nevaří, když už tak jednoduchá jídla a návštěva mi nosila taky jídlo, třeba mamka mi donesla ovocné knedlíky,když jsem měla cukrovku ,tak jsem je nemohla 🙂,a že jsem musela přebalovat to mi nevadilo aspoň jsem se hýbala,já si v porodnici odpočinula,výjimka byla u první dcery to jsem se těšila domů,jinak jsem byla ráda a mě vyhovuje,že nemusím obyhat všechny odběry

hanka_12345
28. led 2024

@jana_zofie hm a nebo:
sestra: miminko kojte (ted si nepamatuju casy jo ) z jednoho xx z druheho xx.... a vzdycky pred a po pujdete zvazit 🙂
já: co mam delat? on nepapal dyl a spí
S:tak ho nechte vzdyt nema jeste ani 24h
já-dobre
S-kdyby jste cokoliv potrebovala najdete nas tam a tam
S-dobry den maminko, jdeme koupat chcete to predvest nebo to zvladnete??

takze asi tak zase ja takze bych je urcite nespinila tady. Tohle me neuveritelne vysira dycky.
Ja mela uzasny personal

hanka_12345
28. led 2024

@klokanka31 to sice ano ale proste moc prace no a "nemohl " se urvat jak v klasickem zamestnani. Proste to neni pro OSVČ takove lažo jak pro zamestnance

jana_zofie
28. led 2024

@hanka_12345 To je pěkné, žes trefila dobré sestřičky a všechno. Přeji ti to. Ale to je o štěstí. Jasně, znám i holky, co to měly na pohodu. Nicméně v mém okolí jsou v menšině. Já rozhodně nejsem sama s takovými zážitky a to ty moje vlastně ještě úplně hrozné nejsou. Kamarádku doslova rozložili na prvočinitele. Jiná moje kamarádka zase po odchodu prohlásila, že žádná ženská už její prsa nikdy neuvidí, natož aby si na ně nechala sáhnout. Tyto příběhy konkrétně byly jako noční můra. Nebudu je sem vypisovat, nejsou moje na sdílení a mám je z druhé ruky. Ne. Nerodily jsme v jedné nemocnici. Dokonce jsme nerodily ani ve stejném kraji. A tyhle zážitky jsme si nasdílely až když jsme se potkaly potom s dětma, ne předem, neovlivňovaly jsme se. Prostě fakt je takový, že na mnoha místech je šestinedělí stále spíše za trest. Bohužel.

73nica73
28. led 2024

@jana_zofie s tema prsama jsem to dlouho po porodu citila uplne stejne! Opravdu mi to v hlave vytvorilo neskutecny blok.

kris_kubko
28. led 2024

@nikola_666 první dítě jsem vezla z porodnice po dvou dnech, druhý porod ambulantní a bylo to naprosto nejlepší rozhodnutí. Doma jsme zalezli do postele a tři dny se tulili, spali a sbližovali. Starší syn s námi. V porodnici věděli, seznámili s riziky, ale nepřemlouvali a nedělali mi problémy.

mafulin
28. led 2024

@hanka_12345 to co popisuješ je přesně to, čemu se spousta z nás chce vyhnout. Vážit dítě před a po kojení? Porad zkoumat zda pribralo?? Na tom kojeni spousty žen skonci. Koupat ho hned po porodu, když se ještě nevstrebal mazek?? Sestry jsou na Tebe milé, dokud děláš co Ti řeknou. Jakmile by jsi s něčím nesouhlasila a nedej bože si to se svým dítětem chtěla dělat jinak, tak pravděpodobně už tak milé nebudou.

j.kriv
28. led 2024

Poslední porod jsem měla ambulantně, v Brně, kde jsem věděla, že jsou na to zvyklí. Oznámila jsem to lékaři při nástupu, nebyl s tím vůbec problém. Očička zkontrolovala ještě paní doktorka před odchodem, domů potom přišla PA kvůli odběru z patičky na screening. Pediatr s tím taky neměl žádný problém. Další porod bych řešila stejně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru