Císař po špatné zkušenosti s vag.porodem. Měl někdo?

leonatra
20. únor 2020

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, jestli tady není někdo, kdo měl těžký porod s nějakými následky (prolaps, cystokela, rekzokéla, inkontinence, výrazná diastáza) a druhé dítě rodil císařem? Jestli to šlo domluvit, jestli byla zkušenost s císařem příjemnější, ev. jestli jste i přes to rodily znovu vaginálně a jestli tedy následně došlo ke zhoršení? Jsem podruhé těhotná a mám šílený strach, jak bude ten můj spodek po druhém porodě vypadat, už teď si připadám jak invalida :( Ale gynekolog mě od císaře odrazuje, že si zničím ještě břicho.

ajuse21
20. únor 2020

Já jsem měla první porod přirozený a jako už nikdy víc...u druhého jsem zažádala o sekci a nedá se to vůbec srovnávat,byla jsem daleko víc v pohodě,hned jsem chodila a jizva mě téměř nebolela.Po prvním porodu jsem brečela bolesti, při sezeni,při chůzi.. hrůza.Pokud bude někdy ještě třetí dítě,tak budu chtít zase sekci

purplerain
20. únor 2020

@leonatra po prvním porodu, který nebyl těžký, jsem měla prolaps zadní stěny poševní. Půl roku po porodu jsem byla na plastice. Další porod po deseti letech byl akutní císař. A teď v dalším těhotenství jsem dostala v podstatě vybrat. Doktor řekl, že nevidí problém v přirozeném porodu, ale že se může stát, že se ta plastika potrhá. A že vzhledem k už jednomu SC mi může vypsat další. Já si vybrala další sc.

leonatra
autor
20. únor 2020

@surikata131 jak bylo mimčo veliký? Já jsem právě 10 dní přenášela, ale malá měla "jenlm" 3610g, no na hlavě měla z toho tlačení obří kefalohematom, to měla jak 2 hlavy... A teď už jsi aspoň bez potíží?🙂

leonatra
autor
20. únor 2020

@lennus moc mě mrzí, že jste přišli k miminko :( a jsem ráda, že ses dala s holčičkou pěkně dohromady🙂 Co se týká toho porodu, i bych si to chtěla zažít, mám strašný pocit neúspěchu z toho prvního, že se ani po 20ti hodinách porod moc nerozjížděl a mus se vyvolávat, že jsem si vynutila 2x injekci od bolesti, epidural, že jsem malou nevytlačila bez nástřihu a ještě měla malá zdrav.problémy (ty sice s porodem nesouvisely), ale po nemocnicích s ní jezdíme do teď. Jinak na netu sleduju všechny možné pelvic floor fyzioterapeutky, cvičím podle nich, hlídám si postoj, sezení, zvedání věcí a tak, no bez zlepšení. A na aniball sem se ptala hodně (mám kamarádky gynekoložky, na fórech jsem se ptala fyzioterapeutek) a tam to bylo půl na půl, podle někoho supr věc, podle jiných je roztahování pochvy mimo porod (kdy působí hormony, relaxin), spíš kontraproduktivní. No každopádně je to všechno prostě co člověk, to názor, jeden správný postup asi není:-/

zmrzlinka
20. únor 2020

Znama po prvním těžkém vaginálním si domluvila druhy císař a byla spokojená.

tynka9
20. únor 2020

@leonatra teď s odstupem nemám potíže žádné ani po tom první porodu, ani po císaři. Jako kdybych si měla vybrat, tak sand radši zase ty kleště než císaře, ale neměla jsem ty potíže tak veliké jako ty. V plánu je ještě 3. prtě a ráda bych rodila normálně (a doufám, že to snad už do třetice vyjde 😀). V tvém případě nevím, jak bych se rozhodla. Z toho, co popisuješ bych se normálního porodu taky dost bála. Na druhou stranu i císař se může zkomplikovat, jizva se nemusí hojit, může se do ní dostat infekce,... je to fakt hodit si korunou...

Vím, že třeba jedna kamarádka měla veliké potíže s hemoroidy po prvním porodu a během druhého těhotenství, a proktolog razantně odmítnul přirozený porod, zvlášť když měla odhad kolem 4 kg, protože by jí znovu dával x měsíců dohromady...

leonatra
autor
20. únor 2020

@purplerain a ta plastika ti drží? Prý jsou ty plastiky na 5-10 let, ale u té rektokély se nikde nic nezavěšuje, jenom sešívá, tsk by to mohlk vydržet, nebo? Taky o ní uvažuju protože ty problémy s vyprazdňováním jsou fakt hodně otravný :( Nevím, co bude, až začnu chodit zas do práce, tam si klystýr asi neudělám...

leonatra
autor
20. únor 2020

@tynka9 je to fakt na to hození korunou, to jo.... ale u mě jevriziko komplikací po císaři stejné jak u všech, u vaginálního bude daleko větší. No a hemoroidy jsem si vytlačila mimochodem taky :D, ty mě naštěstí nijak neobtěžují, jenom je to nepříjemný.

surikata131
20. únor 2020

@leonatra 4100g. Naštěstí nakonec jsem ji zvládla vytlačit a neskončilo to vexem, malá byla v pořádku. Jako nějaké problémy vyloženě nemám, měla jsem akorát pak nějakou dobu šílenou zácpu, ale užívám vlákninu, tak je to ok, moč udržím :D doktor po 6nedělí říkal, že je všechno v pořádku, nástřih se zahojil moc hezky a už nebolí....je to 3 měsíce od porodu, takže snad se to pánevní dno ještě trochu zpevní, chci cvičit, teď jsem byla nemocná, tak na to nebyla síla....porod byl vyvolávaný, šíleně bolestivý, než malá vyšla, tak to docela trvalo, jela jsem už fakt z posledních sil, mysleli si, že omdlívám, PA mi měřila pulz :D jestli budu mít u druhého taky vyšší váhový odhad, tak budu hodně uvažovat nad císařem, protože malá prošla tak tak si myslím a klešťový porod/vex bych rozhodně nechtěla

surikata131
20. únor 2020

@leonatra ohledně toho vyprazdňování-co jsi zkoušela? Dělat si pořád klistýr není moc ok. Já jsem užívala nejdřív laktulozu a ta mi moc nepomohla, pak jsem si koupila psyllium-rozpustnou vlákninu, 2x denně rozp. ve vodě a super, bylo po problému

leonatra
autor
20. únor 2020

@surikata131 mně všechno funguje chviku, tak to točím, psxlium, laktuloza, magnosolv, svestkovej kompot... nejlíp mi zabírá pivo, ale to teď v těhotenatví asi nic ;D a hodně pít, ráno kafe a pak hned jít, jinak se to zasekne a nechce se mi pak celej den... A někdy to jde, někdy ne, klystýr tak 3-4 krát týdně. Když se ráno nevyprázdním, večer mám stolici přes poševní stěnu vytlačenou v poševním vchodu🤢 Omlouvám se za detaily.

tynka9
20. únor 2020

@leonatra já je měla po normálním porodu taky, ale zmizely. Ale ta kamarádka měla fatk extrém.

mariegroth
20. únor 2020

@lennus Ano, urcite

tynka9
20. únor 2020

@leonatra když si to tu pořádně pročítám ještě v klidu bez dětí za zády, tak bych snad v tvém případě šla i do toho císaře, nebo se přirozeného porodu solidně bála, což není dobré, co si budeme povídat.... zkus to probrat ještě s nějaký odborníkem, třeba přímo v porodnici, někdo na koho máš dobré reference/věříš mu... s takovýma potížema, jako máš ty se nedá normálně fungovat a kdyby se to ještě mělo zhoršít... uf... strašná představa

verunkanatalka
20. únor 2020

První porod vaginální...MASAKR...druhý sekcí a za mě i krz rekonvalescenci zlatý císař...

lolam10
21. únor 2020

Mam po cs take diastazu a cvicit na ni budu i v tehotenstvi jsme se domluvily s fyzio...

bamak
21. únor 2020

@leonatra víš proč ti to rozmlouva? Protože ti nikdo zodpovědně nedokáže říct, co je ve tvém případě lepší a co horší. Můžeš porodit krásně vaginálně a nic se ne zhorší a můžeš mít po císaři velké problémy. Ale stejně tak můžeš mít opět komplikace po vaginálnim a císař v pohodě..... Myslím si, že by ses měla jít zeptat a domluvit do porodnice, kde chceš rodit. Důvody pro takovou otázku máš a tam ti řeknou, jak se k tomu staví. Můžeš vyzkoušet i více porodnic.

leonatra
autor
21. únor 2020

@bamak jojo, proto si říkám, že mám ještě dost času, jsem teprve v 15.tt, rozhodne se zapíšu do porodnice... ale od té doby, co sem zjistila, že sem těhotná, tak si to nedokážu v klidu užívat, pořád myslím na to, co bude, tak zjišťuju po večerech info. Celkem mě to mrzí, že jsem byla první těhotenství v klidu, těšila sem se, teď toto...chudák mimčo, jestlj se to na něho přenáší

surikata131
21. únor 2020

@leonatra asi by byl pro tebe lepší ten císař, jinak budeš z porodu ve stresu a akorát se to zkomplikuje...

urtica
21. únor 2020

@leonatra Ahoj, když čtu, co sis prožila, vůbec se Ti nedivím. Já měla nabídku na CS z psychiatrických důvodů (nakonec jsem tedy odmítla, ale já neměla první porod zdaleka s takovými následky). Pokud by Tě zajímaly detaily a chtěla jsi nějaké kontakty, napiš mi prosím SZ.

janamariemarketa
21. únor 2020

@leonatra ahoj neměla jsem čas číst vše tak se omlouvám jestli se netrefim. Ale zkusila bych vše (nynější potíže, strachy, budoucí porod) probrat mimo jiné i s dobrou zkušenou dulou. Z vlastní zkušenosti vím, že umí někdy poradit lépe než lékař a minimalizovat potíže u porodu. Nechci aby to vyznělo, že je nad lékaře, jen to vidí jinak a lékař se taky vším nezabývá (jak připravit tělo na porod apod). Může ti to povídání i pomoct psychicky a to je v těhotenství taky žádoucí 😊

levandule_k
21. únor 2020

Když jsem si četla první tvůj příspěvek, tak jsem si říkala, že bych na tvém místě zkusila zapracovat na psychice. Pro mě je císař velký zásah, ale když vidím tvé následky, tak se ti nedivím, že uvažuješ o císaři. Vždy to bude hop nebo trop.

Já bych některé věci ohledně psychiky probrala s dobrou dulou, jak píše @janamariemarketa a podívala se na stránky o hypnoporudu na jemnezrozeni.cz, líbí se mi, ten přístup. Jsou tam příběhy žen a jejich porodů, mezi něma jsou i ty, které měly první porod šílený a z druhého obrovský strach, ale ten druhý porod byl diametrálně odlišný (mnohem víc pohodový).

Máš spoustu času se rozhodnout do čeho půjdeš a na to se psychicky připravit.

leonatra
autor
21. únor 2020

Ahoj holky. O tom hypnoporodu jsem si studovala hodně před prvním potodem a právě i možná proto jsem byla (a vlastně pořád jsem) taková zklamaná, že to dopadlo jinak, než jsem si představovala :( A věřím, že druhý pirod by byl lepší, rychlejší, snad i bez medikace, sle nevěřím, že by nepohnojil ještě víc to, co už pohnojený je...

atomix
21. únor 2020

Mám za sebou oba. První klasika, strašný zážitek. Druhý vyvolávaný, po popsání průběhu prvního mě lupli na císař, a pohodááá! 🙂 Psychicky mnohem lepší, jizvu cítím i teď 4 roky po, ale rekonvalescence mnohem rychlejší. Takže záleží na tobě (a doktorovi a prckovi) 🙂

knoflikarka
21. únor 2020

Nečetla jsem vše, ale přidám svou zkušenost, mám za sebou akutního císaře. Na císaře bych dobrovolně nešla, a to jsem měla rekonvalescenci nádhernou, 8 hodin po zákroku jsem chodila a tak 5 dní od porodu už o jizvě nevěděla. Ale strašně moc mi chyběl ten bonding, šíleně moc. Plus po císaři jsem se nerozkojila. Oboje přispělo k tomu, že šestinedělí pro mě bylo ne fyzické, ale psychické peklo, bohužel mi v něm taky nikdo moc nepomohl, ale to je jiný příběh. Vím, že už jsi zkušenější maminka než já vyjukaná prvorodička, ale zvaž i tento aspekt. Přeju, ať porod dopadne dle tvých představ a zdraví tobě i miminku 🍀🍀

vendelinka08
21. únor 2020

@leonatra šla bych do normálního porodu a pak se soustředila na poporodní péči. Popripade to pak řešila. Císař ti může udělat ještě větší problémy s dutinou břišní. Když už teď máš problémy. Připravovala bych se na porod během těhotenství. Císař jsem neměla, ale dobrovolné bych do takového zásahu nešla. Mám za sebou 3porody a teď skoro rok po porodu začínám cvičit na diastazu, posilují pánevní dno kvůli inkontinenci atd. Chvíli to potrvá, ale půjde to.

drzticka81
22. únor 2020

Mam za sebou 3 cs (jeden akut a dva planovane) - nemam z nich trauma, vse bylo ok, jedine nepekne je ten prevys na brichu-ale to je malickost-na funkci zivocichare to nema vliv......treti cs byl i nejlepsi-nasadila jsem si homeopatika, vedela, do ceho jdu-rekonvalescence ok-druhy den jsem se uz starala o mimino, ani zavinovani delohy me nebolelo-mela jsem pozitivni mysl.......a ten bonding-ja mela proste v hlave jasny cil-aby jsem ja i miminko bylo v poradku-moje vsechny cisarske deti jsou vymazlene-vsechny se mnou spaly, nikdy jsem je nenechala plakat-naplnovala jejich potreby-nejaky jeden den na jip proste neberu jako tragedii-ps: kojila jsem vsechny deti 2.5 let 🙂))
Pri tvych obtizich bych si spis zvolila ten cs......kazdopadne ti preju, aby ses rozhodla nejlepe pro tebe a miminko, drzim pesti 🙂

leonatra
autor
22. únor 2020

Opravdu moc děkuju, holky. Vidím to taky na toho císaře, po prvním porodu jsem neměla bonding kvůli krvácení a šití, pak jsem byla zacévkovaná, i.v.antibiotika, tak sem se taky hned nemohla starat, psk jsem byla s malou v nemocnici, když měla 2 týdny (kvůli špatným nožičkám) a 2 týdny jsme tam byly a nemohla jsem ji kojit, ani si ji pochovat... takže naše šestinedělí taky nic moc, ale rozkojila jsem se pak znovu a tulíme se teď, malá je zdravá a máme se rády i bez bondingu🙂 No nějak se to udělá ;)

lucy1994
22. únor 2020

@leonatra Ahoj. Záleží na každém člověku, na jeho kondici, psychice. Je to těžké rozhodnutí. Já jsem po dvou cisarech, víceméně nedobrovolně (první dítě poloha KP, druhé opět KP a předčasný porod ve 30. týdnu těhotenství). Každý císař jsem prožívala jinak, první byl jakž takž, druhý horší. Ale u obou ty první dny byly peklo. Jenže se mi v těhotenství udělaly křečové žíly v děloze, v pochvě, takže spodek mě bolel i po císaři. Do toho mám srůsty, k tomu ještě srůsty po slepáku. Takže období před ovulací, po ovulaci, před menstruací a během menstruace mívám kolikrát opravdu "výživné". A sex mě díky srůstům (možná i křečákům) bolí v určitých chvílích a poloze také (hlavně po ovulaci ještě několik dní mám bolesti nejspíš díky srůstům, že to tam ta volná tekutina dráždí). Takže je to těžké rozhodnutí a sama nedokážu říct, zda bych znovu do císaře šla. Možná ano, ale kvůli dítěti a ne kvůli sobě, protože císař je pro dítě víceméně bez komplikací, náročné je to pro tu maminku, jak fyzicky, tak i psychicky. Musíš sama asi zvážit pro a proti. Jsou ženy, které mají po císaři spoustu problémů, jsou pak i takové, které nemají problémy žádné a ani by neměly po klasickém porodu. Já mám jizvu krásnou, jsem hubená, snadno zhubnu, takže ani nemám žádný "převis" u jizvy nebo tak, ale jak to vypadá tam vevnitř radši ani nechci vidět. Letos to plánují pak i řešit s gyndařkou, protože mi to tam vevnitř nadělalo asi pěknou paseku. Takže rozhodni podle sebe, ale myslím, že tyto problémy, které máš, císař nezlepší, spíš si naděláš spoustu jiných nepříjemných věcí. Zkus ty dosavadní problémy nějak pořešit, poradit se s doktorkou, fyzioterapeutem. Navíc třeba posilování pánevního dna apod. je nutné i po císaři, i tam totiž hrozí oslabení. Snad se z těch problémů dostaneš a bude lépe! 🙂

purplerain
24. únor 2020

@leonatra Drží. Už 13 let. Takže jsem nechtěla riskovat, že držet přestane.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru