Přirozený porod vs. sekce. Řešíte někdo podobné dilema?

koudy00
9. čer 2023

Dobrý deň dámy,
riešim dilema. Prvé dieťa som po x hodinách vyvolávania pôrodu a nepostupujúci pôrod zakončila tehotenstvo cisárskym rezom .
Momentálne sa blížime do finále s druhým tehotenstvom.
Dostala som možnosť kvôli prvej prognóze opäť rodiť sekciou.
Vôbec neviem ako sa mám rozhodnúť.
Keď si vybavím to peklo a muka pri prvom pôrode, kde moje telo nebolo ochotné sa otvoriť. Som pomerne malinká bytosť, 154 cm, 50 kg. Od rána do mňa vkladali tablety na vyvolanie kontrakcií, napokon i oxytocín cez infúziu, takže jedna silná kontrakcia za druhou .. Až po manuálnych zásahoch doktorky sa nám podarilo dostať na otvorenie 4 cm.. a k večeru sa rozhodla sekcia ..
Neviem ako sa rozhodnúť. Za jedno ma mrzí, že neprivediem dieťa na svet prirodzenou cestou a za druhé sa obávam rovnakého priebehu ako u prvého pôrodu.
Riešite niekto podobne dilema? 😊

drzticka81
12. čer 2023

Mam tri cs, prvni pro nepostupujici porod- ten byl akutni, druhy jsem taky stala pred rozhodnutim zda jo - tak za prve melo mit mimino 4 kg (a vazne mela) a za druhe mela mit nejake komplikace se strevy (nemela)-takze jsem sla na planovany cs. Treti mi taky nabizeli prirozeny porod, ale rekla jsem si, ze kdyz ji mam po dvou cs krasnou, tak si ji krasnou uz necham 🙂)) ne, proste jsem nechtela riskovat zivot muj i mimina. A neni pravda, ze kazdy cs boli vic - treti byl za me uplne nej, vedela jsem, do ceho jdu, psychicky jsem na to byla nalazena, mela jsem nejaka homeo na lepsi hojeni a v patek me rodili, v po dopo jsem sla domu i s miminem, plne rozkojenym. Vsechny tri jsem kojila 2.5 let.
Za me neni dulezity ten porod, ale ten cas potom, ze muzu byt s detmi a videt je vyrustat. Stat se to nekde pred 200 lety, jsem zrejme kaput. Diky za cisare 🙂)) Ale kazdy si to musi rict sam, co chce. Znam i jednu, co mela 3 sekce a pak dva prirozene - a bylo to docela rychle po sobe (manzel doktor, ale oba verici).

pemi89
12. čer 2023

Tak já první porod akutní sekce po 18 hodinách, špatně jsem se také otevírala a nakonec malému padaly ozvy. U druhého teď jsem byla po pěti hodinách zase jen na 2 prsty a i přes epidurál bolesti jak blázen. Takže jsem poprosila znovu o císaře. Jinak si myslím, že po druhém CS jsem byla čipernější dřív než u prvního. Tak nějak už jsem věděla, co to obnáší... Ale obrečela jsem samozřejmě, že ani jedno jsem neporodila klasicky, ale teď už je mi to jedno, hlavně že jsou oba zdraví a rostou jako z vody...

ivetkafek18
15. čer 2023

@renda36 ja nikoho nestrasim tak neprud.

renda36
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivetkafek18
15. čer 2023

@renda36 hele jako fakt by me zajimalo fakt uprimne v jakem casovem odstupu jsi mela sekce ze te to nebolelo a ze si dovolujes vubec mi napsat ze nekoho strasim protoze to neboli

renda36
15. čer 2023

@ivetkafek18 proč bych jako nemohla napsat svoji vlastní zkušenost ? Nechápu 🤦 Sekci jsem jinak měla s odstupem 12 let. A teď je mi 45. A zkušeností mám až až. Taky proto, že jsem zdravotní sestra. Stačí? 🙂

ee.liska
15. čer 2023

Já mám za sebou čtyři porody. Z toho tři vyvolané. Prvni vyvolaný cca 8h, druhý cca 2h po umělém prasknutí vody. Poslední jsem měla na výběr (KP) a zvolila jsem vaginální. Ten poslední jsem mooooc řešila a nakonec jsem se řídila aktuálními pocity. A jsem moc ráda. Sice to trvalo dlouho, ale nebyla to sekce. Moc jsem chtěla rodit vaginálně a toto se povedlo. Byl připraven tým i sál, ale nakonec jsme to dali 🙂 Ať se rozhodneš jakkoli, nic nebude špatně 🙂

ivetkafek18
16. čer 2023

@renda36 to ze ses sestra je co za argument. Nezazila si to vubec. A ano po 12 letech te nema co bolet proboha 😀 nemas ani tucha jaky to je. A tlachas blbosti 🤦🏼‍♀️ ty musis byt fakt troll

renda36
16. čer 2023

@ivetkafek18 Neuražej jo, já tě taky neurážím. Tohle chování sem fakt nepatří. To zas vypovídá co jsi zač ty. Sama se ukazuješ.

koudy00
autor
20. čer 2023

Dobrý deň dámy, tak už sme doma 🥰 v noci mi odtiekla plodová voda, presun do pôrodnice. Zvyšok noci sa nič nedialo a nasledujúci deň v podstate tiež nie, akurát som mala poslíčkov. Večer mi doktorka zaviedla tabletu na zmeknutie čipku tabletku a ďalšiu noc celú kontrakcie, ale také na ,,pohodu,, Bola som v kľude a naprosto vyrovnaná s tým,že ďalšieho potomka privediem na svet prirodzene, že to skúsim a zvládneme to 😊 Ráno som bola krásne otvorená na 3 prsty a za ďalšiu hodinu na 5 prstov, ja spokojná ako blázon, všetko som krásne zvládala. Prišla ma vyšetriť primárka a nariadila okamžitú sekciu. Bol to pre mňa obrovský šok a všetko bolo tak rýchle, šla som na sal zo slzami v očiach. Až keď bolo po všetkom, tak som sa dozvedela,že malý si zle našiel hlavičkou do pôrodných ciest a divne sa začal krútiť, začali padať ozvy .. Doktorka potom prehlásila ,,tak vidíte maminko na vás jsou ty deti proste veliké,, Malý je v poriadku, zdravý a to je najdôležitejšie 😇 Dámy, moc vám ďakujem za podporu, čas a zdieľanie a prajem vám všetkým veľa šťastia ❤️
P.S. po druhom cisari sa zotavujem omnoho lepšie než po prvom, až ma to samu prekvapilo, ešte pár dní a behám ako srnka 😁

michaela666
20. čer 2023

@koudy00 Udělala jsi všechno co se dalo, ale asi to mělo být takhle. Gratuluji ❤️. Hlavní je, že jste oba v pořádku. 🍀

koudy00
autor
20. čer 2023

@michaela666 presne tak. Som rada, že som to skúsila, aspom si nemám čo vyčítať 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru