Ambulantní porod a možnost rodit v přirozené poloze

leni78
9. zář 2013

Čekám třetí miminko a po mých zkušenostech s porody chceme s mužem odejít s miminkem domů. Nejdůležitější pro me ovšem je, aby me lékař nechal porodit v prirozene poloze, kterou si sama zvolím. Máte někdo přehled, kde toto maminkam umožňují ? Určitě uz nechci povinně rodit na porodnim lůžku a zároveň se bojím rodit doma, chci mít lékaře v případě komplikací nablízku.

miranda77
9. zář 2013

Vrchlabí ...

cirrusa
9. zář 2013

Krnov a Vyškov

leni78
autor
9. zář 2013

Ajaj, tak to je málo a mam to daleko..

blahova_andrea
9. zář 2013

a tam kde to máš blízko jsi se neptala?

leni78
autor
9. zář 2013

Rodila jsem v Nymburku, tam se na me doktor vyřadil, tam to nejde, a poprvé v Mladé Boleslavi tam to byl taky děs ale je to uz 10 let tak nevim jestli se neco nezměnilo. Jsem z Lysé nad Labem.

janakla
9. zář 2013

Neratovice

tvarohacek
9. zář 2013

apolinář

katja77
9. zář 2013

Hořovice u Berouna, i ambulantní porody dělají.....

katja77
9. zář 2013

Jo a hodně se teď v souvislosti s přirozeným porodem mluví o Přibrami.....

Neratovice se hodně pokazily, a Apolinář určitě ne, to je fabrika.....

leni78
autor
9. zář 2013

Holky díky moc. Mrknu na ty Horovice. Ja jsem minule začala rodit v noci a jeli jsme autem mame to kousek a malem jsme nedojeli. Neumím si představit jet do porodnice tak daleko, rada bych zase zůstala doma co nejdéle. Ach jo proč si doktoři nedaji říct a nenechají ty mámy rodit podle svýho ? Ja jsem byla minule ve skvělém stavu, oprena na kolenou o lůžko a ten vseumel me tahal na lůžko, naléhal na me ať ptitisknu zadek na podložku a rval do me ruce. Nastrih nekonzultoval ani nekomentoval u siti. Malej byl venku s jeho " pomocí " na dvě kontrakce ale ta bolest byla šokující. Byla jsem natrhla i u postevacku. Nechápala jsem kam spěchá, byt to podle me, tak bych si v pohodě pritlacila, v klidu. Dítě bylo naprosto ok jen rizle na hlavě z nějakého železa co do mr nevim proc cpal. Takže tohle uz nechci zažít proste.

leni78
autor
9. zář 2013

Horovice to je hodina a půl cesty tak to nepřipadá v úvahu. Ja snad nakonec budu rodit doma, ale na to jsem srab. Leda že bych zkusila přemluvit doktora, že na lůžko proste nejdu. 🙂

miky
9. zář 2013

@katja77 já tedy rodila v Příbrami obě děti a nevím co extra navíc by tam jako přirozený porod mělo být. Oba dva porody byla klasika co dělají všude jinde, žádné alternativy

marketajuppova
9. zář 2013

@leni78 V prvni rade bych dobu pred 16ti lety nesrovnavala s dobou dnesni. V druhy rade bych zkusila doktorum duverovat trochu vic. A ve treti rade si myslim, ze porod je u kazdyho individualni vec, a muzou nastat komplikace v jakem koliv pripade. Hodne stesti.

marketajuppova
9. zář 2013

@marketajuppova @leni78 Aha, tak to je pred 10ti lety. Jsem to spatne precetla...no to neni tak dlouho. Tak zkus posbirat zkusenosti od holek, co rodily nekde pobliz. Ja budu rodit v Horovicich a diky super referencim, se bojim o trosku min nez bych se bala normalne.

cabalkova
9. zář 2013

@katja77 Rodila jsem v Horovicich a o ambulantnim porodu teda nemohla byt rec... ale to jen tak na okraj.

katja77
9. zář 2013

@miky A jak je to dlouho co si rodila? Mám zprávy z posledních pár měsíců, píšou to holky v diskuzích na Nyxu, tak nevím......

katja77
9. zář 2013

@cabalkova Mají to napsáno na stránkách a platí to až pro druhorodičky, kámoška to tam tak měla......musíš mít domluvenou návštěvu pediatra a PA dona a spol. Ptala ses jich tam na to?

Cituji Ambulantní porod je možný po předešlé dohodě a pokud porod a poporodní adaptace novorozence a stav matky probíhá bez kompliakcí. Vyžadujeme písemné potvrzení dětského lékaře, že si přebere novorozence takto časně do své péče. http://www.aperio.cz/109/porodnice-horovice

katja77
9. zář 2013

@leni78 Ani nevíš, jak Ti rozumím.... Pro Tebe by byla nejlepší varianta vybrat si porodnici a pak PA, která Tě bude porodem provázet, takhle jsem to měla v hořovicích, doktora nebylo třeba.....až ke konci, vše přišla zkontrolovat.... Hlavně to chce ženský, oni nám rozumí, co se nástřihu týká, chlapům je to jedno.....z porodu chtějí mít operaci, přirozený porody jsou pro ně nuda....proto přece nestudovali medicínu😉

leni78
autor
9. zář 2013

@marketajuppova To si děláš srandu důvěřovat doktorům trochu víc 😀 prvni porod - totální důvěra / vyvolavany těžce zanedbavany porod s následky u syna / Druhý porod už s preciznim porodnim plánem, který vyvolal to, ze se k nám choval doktor dotcene a nepristupne, navíc bez jakékoliv konzultace prováděných výkonů na me, dítě jsem od porodu nedala z ruky, tak v pořádku. U třetího porodu chci doktora vidět opravdu pouze v případě komplikací. Jinak na sebe nenechám sáhnout. Tuto mou nedůvěru způsobili porodníci svým přístupem a moje reakce je naprosto přirozená. Bohužel nejsem sama a situace porodnic v čechách je alarmující. Teď je míček na straně porodnic, aby si v nás důvěru vzbudily. Obávám se ale, že dokud budou státní porodnice, úroveň bude stále stejná, protoze doktorům se prostě nechce. Řeknu to natvrdo. Vsechno je to jen o jejich lenosti. Kdyz by ten samý doktor dostal do prestižního porodniho domu, viděly by jste, jak by všechno šlo, jak by komunikoval, jak by shrbil hřbet k rodicce která rodí v předklonu.. 🙂

leni78
autor
9. zář 2013

@marketajuppova Bohužel kromě Nymburka a Mladé Boleslavi je pro me všechno uz daleko.

leni78
autor
9. zář 2013

@cabalkova Oni to neradi vidí všude, ale pokud dítě není v ohrožení života, máš právo podat revers.

leni78
autor
9. zář 2013

@katja77 V Nymburku pred rokem a kus.

cabalkova
9. zář 2013

@katja77 A mela jsi PA, která ma s Horovicemi nejakou dohodu, nebo sis privedla svou "zvenku" a nebyl s tim problém? O prvnm porodu v Horo nechci radsi vůbec mluvit, ted napodruhé bych to chtěla jinak a to prave se svou PA, tak me zajima tvoje zkušenost.

leni78
autor
9. zář 2013

Holky slyšela jsem, ze PA nesmí ani pipnout a i tak je nálada s nemocniční pa a s doktorem na bodu mrazu a za druhé, myslim, že v Nymburku může být jen jeden pomáhající, takže chlap uz by tam být nemohl, coz u nás nepřichází v úvahu.

romcovaklarka
9. zář 2013

Neporadíš, @lolelole ? 🙂

monika6e
9. zář 2013

@leni78 Bulovka byla ještě za mě poměrně vstřícná a nabízela ambulantní porody. Jak je to tam teď netuším, nicméně proč se nepoptat 🙂

romcovaklarka
9. zář 2013

Jinak s ambulantním porodem zkušenost nemám, ale rodila jsem v Podolí, můžou se tam mít dva lidi jako doprovod, takže jsem měla muže i soukromou PA,, porodní plán, nikdo na mě nezahlížel (resp. ta nemocniční PA byla trochu protivná na tu moji PA, ale na mě ne a ta "moje" mě ujistila, že i od toho je tam 😀 ), vše dodrželi podle plánu, neměli žádné řeči, nechali nás být, dokud jsme nezavolali (takže kdybych si troufla, mohla jsem si to možná odrodit jen s doprovodem, ale já zas o to dvakrát nestála). Takže v tomhle plná psokojenost, až mě to překvapilo, bála jsem se, ž to bude děs v tom Podolí.
Ale jak by koukali na ambulantní porod, nevím - ale snad kdybys měla domluvenou pediatru, že ti přijde hned ten den domů atd., tak by snad v případě nekomplikovaného porodu nemohli stejně nic dělat...?

leni78
autor
9. zář 2013

Holky toho reversu se nebojím. Prostě to podepisu a jdeme. Nějakou zarizenou doktorku a podobně to jsou jejich podmínky, ale ja mam právo bezpodmínečně s dítětem odejít. Samozřejmě ze můžou vyhrožovat ze dítě potřebuje péči ale po mém minulém zážitku ze sestinedeli, kde jsem chodila přes chodbu ns záchod, kde naproti pokoje se celé dny něčím nehorazne triskalo, kdy do pokoje neustale někdo bez zaklepání coural, opravdu jsem neměla dobre szivani se s miminkem. V anglii je odchod po porodu normální běžná věc, jen u nás se hodej zaplacené pobyty na sestinedeli. Pokud vše proběhne jak má, spinkat uz budem všichni doma 🙂

marketa2013
9. zář 2013

Ohledně porodu v přirozené poloze bych se zeptala v okolních porodnicích, myslím, že dnes už by snad neměl být problém.. Jinak odrodit a odejít se zdravým dítětem můžete dle zákonů ćr kdykoli, resp. nikde není stanovená povinnost zůstat s dítětem nějaký počet hodin v porodnici.. na revers můžete odejít kdykoli, porodnice není vězení. na mě to teda v podolí také zkoušeli, že prý dokud nenakojím 50ml, tak nás nepustí domů.. - jen jsem se jim smála.. 😀 zůstala jsem, ovšem né proto, že by mě nepustili, ale že jsem chtěla, abych se rozkojila. kdybych chtěla odejít, šla bych, jejich řeči o poinnosti zůstat považuju za neetické a nezákonné hrozby.. 😠

marketa2013
9. zář 2013

koukám, že než jsem dopsala odpověď, napsala jste to samé.. odejít po porodu lze bez podmínek kdykoli, pokud je dítě zdravé...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru