Čekací doba v porodnici na poradnu. Zkušenosti?

anet_98
12. říj 2020

Ahoj holky,
Jak dlouho Vám běžně trvalo, než jste se dostali na řadu v porodnici na poradnu?
Já jsem registrovaná v Praze v Podolí a věděla jsem, že se čeká, ale to, že tam budu čekat 4hodiny na vyšetření, které trvalo 3 minuty, to mě tedy překvapilo 🙄
Zítra jdu poprvé na monitory a pak mám zase poradnu. Myslíte, že se mám připravit na to samé nebo ty další
vyšetření jsou už poté rychlejší?

anet_98
autor
12. říj 2020

@fandysek_1 mám tam zítra kontrolu, tak uvidím, jaké to bude, ale pak se asi přeregistruji sem do Tábora a uvidím. Snad s tím nebude problém 🙄

fandysek_1
12. říj 2020

@anet_98 neměl by být. Měnila jsem v průběhu těhotenství i gynekologa a byla jsem zaregistrovaná i v Podolí a pak jsem to zrušila. Tam se nedalo jezdit. Ještě, když jsem dělala v Praze tak dobrý, ale autem na nic. To máš hodně daleko z Tábora. Někdy jsou ty menší porodnice fakt lepší a nejsi tam jen číslo.

nita1984
12. říj 2020

@anet_98 s tím, bohužel, nemám zkušenosti

nita1984
12. říj 2020

@anet_98 ty jo, tos mela v plánu jet rodit z táborado podolí?

anet_98
autor
12. říj 2020

@nita1984 já mám v Praze rodinu takže původně jsem chtěla okolo termínu být u nich, ale pak mi potvrdili přítomnost streptokoka a ještě mi malej docela brzo sestoupil dolů, takže když to přijde dřív, tak budu volit nejbližší porodnici. Jinak jsem měla domluvené ubytování v Praze u našich ale dřív jak 25.10. to nejde a termín mám 30.10.

anet_98
autor
12. říj 2020

@fandysek_1 taky mi to dost lidí říká, ale já se tam registrovala hlavně kvůli tomu, že je to známá porodnice a všichni mi ji doporučovali 🙈

lotosek
12. říj 2020

Určitě bych se přeregistrovala, může se stát cokoliv a do Prahy nestihneš dojet. Navíc v dnešní době bych se zrovna Praze vyhýbala obloukem.
Mně na těch poradnách vždycky nejvíc rozčilovali ti rozvalení tatínci hrající si na mobilu. Bylo tam málo prostoru, vzduchu, o židličky jsme se tam málem praly my těhotné, ale tatínci si udělali pohodlíčko. Chápu, že tatínek doprovodí manželku na ultrazvuk, aby viděl dítko, ale tady nic neuvidí, ani u toho vyšetření není, akorát zavazí. Kdyby tam byla velká čekárna, tak je mi to jedno, ale u nás je fakt taková chodbička a pár židlí. Já kdybych tam s manželem přišla nevědouc poprvé, tak ho rovnou ode dveří pošlu čekat do vestibulu, že tady je málo místa a knížku si může číst i na lavičce o patro níž.

nita1984
12. říj 2020

@anet_98 aha, tak to jo. No, já Podolí zrušila kromě jiného i kvůli dojezdu 45 mimo špičku a trochu jsem se děsila, co kdybych začala rodit v pátek odpoledne. Nakonec mě přesvědčilo pár zkušeností z okolí a vím, že jsem udělala dobře.

mateju_sm
12. říj 2020

Prvniho syna jsem rodila v Podolí a na poradnách to bylo okolo 4h čekání. Nyní chodím do Vinohrad a zde je to max ma 1h.

mateju_sm
12. říj 2020

@lotosek jen se vyhybejte ...

anet_98
autor
12. říj 2020

@lotosek tak naštěstí návštěvy i doprovody jsou zakázané, ale židlí tam taky moc není a ještě když si sedneme do chodby naproti sobě, tak potom skoro pořád musíš uhybat těm co prochází 🤦‍♀️ asi nikde to nebude lepší

cinam
13. říj 2020

V Plzni jsem čekala tři hodiny, mezitím teda monitor a pak pár minut u doktorky. Naštěstí jsem stihla jen jednu návštěvu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru