Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kacka2
2. lis 2008

Ahoj holky, tak Janca už to má za sebou 🙂
Včera v 22.34 se narodil Tomášek: 50cm a 3390g.
A má dokonce i nějaký fotky v albumu 🙂

k.bett
2. lis 2008

Jéééééé ahojík holky,

tak přeci jenom Janca včera rodila...no tak to stihli, asi se mrnousek nechtel narodit na dušičky....jéééé já jsem za ní tak štastná a mooooc gratuluju k chlapečkovi....já už fakt chci taky to mít za sebou...krásný fotečky, nádhera

verbalinka
2. lis 2008

Ahojky,
tak sem zdrhají Pražandy z Listopadovek 😀
Jak psala Kačka, tak Janča už porodila. Tomášek je fakt super, takovej rozčilenej, že už je venku 🙂
Kačko - do Podolí chodím v pátek dopoledne. Takže se tam asi nepotkáme 😒

gedren
2. lis 2008

Holky, sorry, ze vam sem lezu, kdyz jeste nerodim 🙂, ale vycetla jsem na netu, ze v Podoli prej maj nejakou spesl sanitku, co si ji muzete zavolat, aby vas tam odvezla k porodu. Nemate nekdo na ni cislo? Ja pocitam, ze se poptam, az tam budu chodit do poradny, ale minule jsem porodila trochu driv, takze jsem stihla v porodnici jen jednu poradnu, tak pro pripad, ze bych tentokrat nestihla zadnou ;), tak at vim. Diky!!

k.bett
2. lis 2008

verbalinka:

no jo listopadovky jsou i tady 🙂

Koukám že máme stejný termín porodu 😀

gedren:

no o tom nic nevím, byla jsem tam na kurzu a tam naopak rikali ze se moc clovek nemá na sanitky spolehat a ze stejne kdyz by jsme jeli sanitkou tak tam nikdo krom maminky nesmí, takže o žádné spesl sanitce nebyla ani zmínka...třeba čerstvá novinka, nevím...

a kde je zas hlavinka? Že by i ta rodila? 😕 😨 😀

verbalinka
2. lis 2008

gedren tak to nevím. Normální sanitky prý pro těhotné nejezdí. Je možné, že Podolí má svoji, ale tipla bych, že se za to bude platit. Zavolej si tam a zeptej se.
Já radši počítám i s variantou, že budu volat taxíka, kdyby manžel nestíhal 🙂

gedren
2. lis 2008

Dik holky. To ja si to klidne zaplatim a ani mi neva, ze tam manzela nevemou (stejne bude muset nekam odlozit dite a pak teprv za mnou dojet), proste my nemame auto, a k prvnimu porodu jsem jela nocnim busem, pac jsem zacla brutalne krvacet a rikala jsem si, ze jelikoz ten bus zrovna jede, bude to rychlejsi, nez by se sem dohrabal nejakej taxik 🙂 No a rikam si, ze tohle bych uz nemusela opakovat, tak zjistuju, jaky jsou moznosti...

gedren
2. lis 2008

Navic prej taxikari delaj fory, kdyz zjistej, ze to jek porodu, bojej se, aby jim rodicka nezaprasila auto 🙂

campi
2. lis 2008

Ahoj holky, ja mam do porodu v Podoli taky jeste 3 mesice, ale jak jsem zahlidla gedren, tak jsem nakoukla...
Gedren: chystam se do porodky taxikem, kdyby to bylo necekane, prekotne a manzel se nemohl uvolnit. Tak rikas, ze nechteji brat? Ja si radeji vyrobim takovou podlozku - igelit, rucniky, bude se hodit i do auta.

gedren
2. lis 2008

Na tohle nam kdysi poradila porodni asistentka na kurzu, ze si mame uz pred porodem poridit takovy ty jednorazovy prebalovaci podlozky 🙂.

No ja nevim, zas nechci desit, taky budu asi nakonec doufat, ze nejakyho taxika sezenu. No ja jsem kdysi potrebovala s urazem hodit tady na polikliniku, volala jsem si taxik, a nejak delali desny fory a ze buhvikdy prijedou a tak, tak me to trochu odradilo, ale mozna se jim jen nechtelo, ze to je blizko...tak jsem se tam nakonec taky dobelhala po svejch 🙂.

campi
2. lis 2008

gedren: zeptam se na těhusanitku v pátek v kurzu porodní asistentky, zdá se, že má přehled, i kdyz ted jsme braly odjezd do porodnice a nezmínila se o ní.
Zatím jsem nikdy neměla problémy s AAA...

verbalinka
2. lis 2008

Taxikáři si nemaj co naříkat - když vezou opilce, taky se jim může vyzvracet do auta. Dáme si pod sebe ručník a je to 🙂
Hlavně, abychom to stihly 🙂

campi
2. lis 2008

Z Podoli pry kvuli nedostatku mista casto vraci, kdyz se vylozene nerodi (a v jine porodnici uz by maminku byvali hospitalizovali, aby pockala na vlastni porod u nich), tak to aby si clovek nasel nejakeho osobniho taxikare na zkusebni cesty tam a zpet🙂.

k.bett
3. lis 2008

Zdravím.

Holkyjak je to s tou vylukou do Podolí?Tam se nebude dat projet ani autem nijak?Nebo tam bude náký odklon?

Si říkám že to taky mohli začít dělat až když bude i porodka rekonstruovat 😠

campi
3. lis 2008

No, to je hustý: http://data.idnes.cz/g/zpravy/doprava/vysehrads...
k.bett: objízdí se to lodí - to budes mít plaváčka.

hlavinka
3. lis 2008

Ahoj holky! Tak Janca uz se muze tesit z mimca! Moc a moc blahopreju a doufam, ze jsou v pohode a brzy je pusti domu 🙂

Kdepak, ja a rodit. Ja mam jeste tak mesic cas - pevne verim!!! 😉

S tim Vysehradskym tunelem to je pekny opruz. Ale zalezi, odkud kdo jedete. Muzete to sjet z dalnice horem od Vysehradu dolu a z Modran se tam da dojet normalne. Ale je to opruz 😠

hlavinka
3. lis 2008

Holky, neblaznete, ty vody neni snad tolik, aby to tu chvili neudrzela nejaka vetsi (nocni) vlozka, ne? Nebo snad jo?
Ale je fakt, ze jsem si rikala, ze si mozna od nejakeho tydne pod prosteradlo na spani budu davat tu prebalovaci podlozku, protoze z matrace by to slo asi blbe dolu:o( Ale snad se vzbudim vcas....

Manza vcera rikal, odkdy ma parkovat auto pred barakem, tak to fakt nevim. Jak to mate vy? My to totiz na parkoviste mame cca 10 minut chuze. Ale to si myslim, ze bych snad doma sama zvladla, pokud nebudu krvacet nebo tak neco vaznejsiho. Chudak, je z toho vyplasenej vic nez ja 😅
Sanitkou mi prijde zbytecny jet, tagem mozna....

kacka2
3. lis 2008

ahoj holky,
tak já pojedu do Podolí z druhý strany, tak naštěstí nemusim plavat 🙂
S tou plodovkou je to různý, ale dost mamin jí maj tolik že vložka teda rozhodně nestačí 😉 Takže jestli pojedete tágem a předtim vám odteče trocha plodovky tak podložku nebo deku rozhodně doporučuju.

Jinak s dovozem to máme taky na hraně. Manža jezdí autem do města a odtamtud skoro hoďku busem do práce, takže než se z práce vrátí a pak se mnou zajede do Podolí (asi 40minut), tak je to tak tak pokud praskne voda.
U kontrakcí se nebojim, tak je snad času dost 😉

hlavinka
3. lis 2008

Kacka: diky, tak to si nachystam tu podlozku radsi.
S tim odvozem - ja se utesuju tim, ze porod vetsinou zacina vecer, v noci ci nad ranem, takze si myslim, ze s tim nebude problem. A kdyby byl pryc (v praci), tak si holt zavolam tago ci sanitku, dle situace.

k.bett
3. lis 2008

campi:

No právě mě neco takového manža říkal, no tě pic....se mi snad zdá.

My to máme z Vršovic tak nevím jestli to můžem nák objet asi tou jižní spojkou, ne?Nebo ani tak se nedá?(Ta cesta je teda mnohem delší, zvláš kdy je zasekaná 😠 )

hlavinky:

Máš jistě času... 😉 🙂

S tou plodovkou nevím....to poznám 😀 vemu si ale plenu do auta a vložku do katat a uvidíme...prijedu kdyžtak celá mokrá...ale to jsou na vsechno asi zvyklí... 😀

campi
3. lis 2008

hlavinko: vody pry muze byt hodne, ze ani ta vlozka nestaci. Dopredu ale tezko rict, tak se mi zda prebalovaci podlozka jako fajn napad - pro jistotu do auta.

V posledni dobe jsem nějak usoudila, že od prvních známek porodu do doby, než se jede do porodnice (kontrakce po 5 minutách) uplyne vcelku dost času, tak si myslím, že by manžel měl stihnout dojet domů, pokud nebude mít nějakej call nebo meeting, kterej by nemohl opustit (i když rodící manželku musí pochopit každej). Hlavinko, asi bych to auto nechala na parkovišti, pokud je to před domem problematické.

barusha
3. lis 2008

Holky, jen přidávám zkušenost ohledně plod. vody... Já jsem jí měla hodně, teče téměř neustále, takže podložka do auta se určo hodí, zvlášť, když by nebylo vše 😅 Ale v sedě mi netekla, zato při pohybu to bylo na lavor pod sebou...
Já vám sem vždycky chodím namrknout, co je o Podolí novýho. Rodila jsem tam totiž skoro před 4-mi měsící a bylo to fakt super. I když jsem si to užila dostatečně, zpětně na to vzpomínám moc hezky. Tak všem budoucím maminám držím pěsti!!!

hlavinka
3. lis 2008

k.bett: myslim, ze byste stejne jeli horem a ne dolu do centra a pak pres tunel. http://www.mapy.cz/#x=133115024@y=135856432@z=1...

Ale je to stejne neprijemny. Aspon, ze my cestu zname. Ale kdybysme meli jet rodit nekam jinam, tak to bude blby, protoze po Praze se autem nevyzname ani jeden....

Campi:
Taky si myslim, ze na parkoviste stihne dojit a je to jistejsi, nez aby chtel jit pro auto a auto bylo zrovna ukradeny nebo rozflakany, na sidlisti clovek nikdy nevi....

hlavinka
3. lis 2008

Barusha: dekujeme za povzbuzeni! 🙂

k.bett
3. lis 2008

No nák si tu cestu naplánujem...uvidíme..

S poniceným autem mi ppovídej, my tu máme babku co nám vždy 2x do týdne nicila auto, obcas pokus o vypuštění kol atd. a už je to snad vyřešené ale to bych ji snad sla osobne zadupat do zeme. 😅 😀

Tak ted mi volala kámoška stav cesty.. 😀 prý je to tam vše ošefované a asi tak interval lodky po 10minutách a snad 2 minuty to trva tak to snad nák zmáknem i s lodkou....mohli by tam zavest i sanitní lodky práve že pro rodičky že by byli přednostně...nedovedu si představit rodit a mezi 40lidma tam v řeči...no paráda 😀

k.bett
3. lis 2008

Holky a jak je to s pupecníkovou krví???To si mám prý psat přes internet o náký pomucky k tomu a pak po porodu hned violat nákou linku at si pro to prijedou...to takhle fakt funguje??? 😖 😢

hlavinka
3. lis 2008

Betty: pro pana, proc to ta babka dela? Asi je chudak na hlavu, ne? Nebo vam zavidi? Baba jedna 😠

Lodky jsou sranda 🙂 , jedu do mesta ve stredu, tak uvidim, jak to pujde, aby clovek nemusel jit velky kus pesky.

Jinak ad pupecnikova krev: Pokud chces darovat krev jako pro jine, pak to podle mne reknes jen u porodu. Ale pokud si ji chces schovat pro sve decko, tak za to se plati a to se podepisuje smlouva s tou firmou. Jim to jen nahlasis, doneses papir, ktery mas od te firmy a je to. Pak to odeberou (pokud to pujde), poslu do te firmy, tam to zkontroluji a kdyz je vse ok, poslou zamrazene do uschovy. Ty pak zaplatis domluvenou castku.
Vice info na: http://www.cordbloodcenter.com/cz/ pro svoje decko, placene

a tady je o darovani: http://www.bpk.cz/

k.bett
3. lis 2008

Jo babka je nemocná...oni jsou z ní všichni hotový akorat ji manža upozornil aby nekrmila ježky že pak to žerou psy a člověk neví co otrávenýho pak ten pes sežere a ona od tý doby je na něj takhle nas....ale ježky krmí dál ale prostě se jí dotklo že měl něco proti krmení ježků...ona několikrát denně i v noci lozí po kroví a ani se nebojí že by tam byl třeba nákej feták nebo uchyl...prostě blázen babka...tak od té doby už 4x poškrabala auto kolem dokola a snaha o vypuštění kola... ☹

k.bett
3. lis 2008

no a jestli závidí nevím ale může být i poznamenaná tím že nemá děti...

k.bett
3. lis 2008

jo my jedem zitra tak zkusime tu trasu pres jizni spojku jak se tam dostanem, uvidíme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru