Přítomnost partnera v 1. době porodní. Kde je to možné?

jakura
21. črc 2010

Chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká porodnice, kde je možné mít partnera neustále u sebe – tj. i v první době porodní? V Motole mě přijali a celou první dobu porodní jsem byla sama. Docela mi ta podpora partnera chyběla. Jeho pustili až na sál – v podstatě v okamžiku kdy se malá rodila ☹ .

pindruska
1. srp 2010

Kladno: byla jsem na čekatelkách, protože to vypadalo, že odtíká plodová voda, to se však nepotvrdilo. de facto za 24 hodin jsem šla ráno v 7 na kontrolu, že půjdu domů a byla jsem otevřená, takže mě řekli, že jdu rodit, zavolala jsem maželovi a ten přijel do hoďky, mezitím mi dala PA Yal a pak když MM přišel, byl se mnou celou dobu.

niki2
1. srp 2010

No se mnou byl manzel v Motole, ale zalezi, zda tam neni zrovna nejaka dalsi maminka. U druheho porodu akorat prisly dalsi dve maminky, takze ho chteli poslat z pripravny pryc, nastesti uz jsem sla na sal, takze jsme byli spolu.

kammka
1. srp 2010

já rodila v Podolí a můj muž tam se mnou byl celou dobu, s vyjímkou chvilky, kdy mi na příjmu točili monitor a vyšetřovali mně ale to proto, že tam se mnou v ordinaci byly další maminy...

ined77
1. srp 2010

já jsem rodila ve zlíně a po celou dobu byl MM se mnou 🙂 .
vlastně jen u příjmu a soupisu porodopisu při kterém se natáčelo ktg nebyl, ale to trvalo asi jen 20 min. 😉 .
pak už je maminka převedena do porodního boxu, kde stráví celý čas včetně porodu 🙂 .
byl potom se mnou i ještě nějaký čas na odd. šestinedělí, ale malého přivezli asi až za 2h(vyhříval se v inkubátoru 🙂 ), tak už se ho ten den nedočkal.čekali ho ještě povinnosti 😵 😀 .

spagatice
1. srp 2010

Ahoj, já jsem před porodem ležela týden v nemocnici. První doba trvala asi 32 hodin a prvních 24 hodin mi to ani nedocházelo, že už ty bolesti povedou k porodu a že to nejsou zase poslíčci 😅 . No po těch 24 hodinách ale už začaly být bolesti pořádný, to bylo ve dvě v noci a já jsem byla otevřená na 2-3 cm, tak jsem ještě manžela nevolala. Ale v šest, kdy už jsem byla na 5-6 cm jsem ho zavolala a mohl se mnou být po celou dobu. Jen ho vyhnali, když mi přišel doktor prasknout plodovku. 😉

delfi
1. srp 2010

Ahoj, rodila jsem ve vrchlabí a manžel byl se mnou od chvíle co jsme přijeli, přes porod až do večera (malej se narodil ráno), mohl by tam být i přes noc, prostě celej pobyt, ale musel do práce. ve vrchlabí je možný, aby tam byl )NA NADSTANDARTU) i když zrovna ještě nezačal porod. třeba jen praskla plodovka a čeká se co se bude dít. samo že ten nadstandart musíte ale zaplatit 😉

zdeniii
5. srp 2010

Ahojky, já přivedla na svět dcerku v Českém Krumlově kde může být parter a ještě i někdo jiný u porodu celou ale opravdu celou dobu... Je to tam parádní, soukromí, nikdo neruší, u porodu žádní čumilové navíc atd. Vypadá to tam jako doma v obýváku a všichni josu úžasní i na šestinedělí... Bydlím ale v ČB, máme to do porodnice kousek ale nejela bych tam ani náhodou... teda jen pokud by hrozil porod dříve nebo byly nějaké komplikace...

p.e.t.u.l.k.a
2. zář 2010

Manžel byl od začátku až dokonce semnou 🙂 Byla jsem fakt ráda a rodila jsem ve Zlíně

marinka
3. zář 2010

Na Vsetíně byl se mnou manžel taky celou dobu, první porod to bylo 11 hodin, druhý porod hodinku 😀

weri1
3. zář 2010

Podolí-naprosto dokonalá porodnice!!!!. Ve všem. Manžel tam se mnou byl celou dobu. Přijeli jsme ve 4 ráno, dali nás na porodní sál. na klystýr taky byl v koupelně a pak pořád se mnou, byli jsme tam do 20:00 a celou dobu byl se mnou. Nakonec jsem rodila císařem a tam byl taky se mnou. Doktoři naprosto skvělí,PA taktéž. Podolí můžu jen doporučit, nedám na něj dopustit. Šestinedělí- opět naprostá spokojenost. Sestřičky milé, se vším pomáhaly, všechno vysvětlily.

monja
4. pro 2010

ve Vidni - manzel byl celou dobu se mnou (jenom na nalev a epidural ho poslali ven) - u toho epiduralu bych ho ale docela potrebovala,protoze to byl humus.neva - tak jsem drtila ruce sestricce🙂

many
12. pro 2010

tak semnou byl taky manžel hned od začátku

zdezli
13. pro 2010

Rodila jsem v Nemecku a manzel byl uplne celou dobu se mnou, porod trval 14 hodin. Doma o pulnoci mi praskla voda a prestoze se zpocatku se nic moc nedelo, mohl zustat se mnou - privezli mu ke mne dokonce postel, aby se mohl natahnout, pak mu dali i snidani, varili mi kafe 🙂 Nebyl u me jen na klystyr, ale to jsem ho poslala ven ja. Po porodu byla dceruska osetrovana na samotnem porodnim sale, takze i potom byl manzel u nas a nakonec si nas odvezl na sestinedeli 🙂

deeniisa
13. pro 2010

ja rodila v prostejove,celkove se o teto nemocnici vedou reci ze je spatna.ale nemeli sebemensi problem s tim ze tam semnou byl pritel uplne celou bobu=od prvnich stahu az po chvili kdy me konecne pustili na pokoj,kam uz ho teda nepustili ale tak byl vecer a da se pochopit ze uz by mel byt klid. 🙂 sestricky na porodnim teda nebyli dvakrat prijemne a o strave radsi mluvit nebudu ale tech par dni se tam vydrzet da,pokoje jsou sice takove chladne ale na druhou stranu ciste a co vic si tam prat,doktori byli super vzdy poradili a pomohli.tak muzu tedy jen doporucit :D

ladybugie
13. pro 2010

Já měla manžela u sebe naprosto po celou dobu porodu. Ležela jsem na vyvolání. Ráno mi dali tabletu a injekci, on přijel hned, jak přišel z práce, ale já ho poslala domů, že je mi blbě a že zavolám. Večer v osm mi sama prasla voda a on už stál u dveří oddělení, protože to doma nemohl vydržet 🙂 a odešel až ráno v pět, kdy jsem šla ze sálu na pokoj 🙂 Rodila jsem na Mělníku a nikdo s tím neměl žádný problém. Minulý měsíc tam rodila kamarádka a manžela tam měla po celou dobu pobytu, ležela sama na nadstanardu 🙂

mishulle
13. pro 2010

já měla manžela u sebe pořád kromě klistýru - Rodila jsem v MB

luci_enka
13. pro 2010

Pritel byl se mnou taky skoro celou dobu, akorat pri prijmu a prvnim dr. vysetreni ho vykazali na chodbu, taky mi tam dali klistyr, tak mozna proto 🙂 ale jinak celou dobu, az do finale!
Sice mi pri prijmu rikali, ze ho asi jeste poslou domu, ze po prasknuti vody to jeste muze trvat 24 hodin, ale on by se asi nenechal a zustal by se mnou, nakonec bylo za 1,5 hod.po vsem... 😎 PS: rodila jsem v Koline...

marmla
13. pro 2010

Rodila jsem dvakrát v jabonci nad nisou a manžel byl pořád u mně a v Liberci to praktikují stejně

andy80
13. pro 2010

Havlíčkův Brod, po celou dobu od přijetí do porodnice byl manžel se mnou. Odjel až když jsem po porodu usnula na novorozeneckém na pokoji a malou jsme dali sestrám, abych se prospala. Měli jsme pro sebe po celou dobu porodní pokoj, tam jsme potom i rodili.

sayast
13. pro 2010

Strakonice-mohl byt pritomen celou dobu, pokoj jsme meli sami pro sebe (zadarmo). odesel az co jsem sla na normalni oddeleni. malou jsem mela celou dobu u sebe dokud nas nepustili domu

kacab
14. pro 2010

V Hradci králové u obou dětí byl muž celou dobu s semnou... je to možná i o doktrorech... známá rodila tam co já a muže jí poslali na 4hod domů a on ochotně šel. a zase se pak vrátil na konec porodu..... ale když řeknete, že chtcete být celou dobu spolu, tak podle mě nemůže být problém... muž s semnou chodil i do koupelny, hlídat mě do sprchy 😀 a taky si myslím, že všude, kde se dá připlatit i za nadstandart, tak ho tam taky nechají bez řečí....

k.jolanka
14. pro 2010

Ach jo..jak to tu tak čtu, tak všude s váma mohl být partner u porodu celou dobu..někdo tu dokonce psal, že v dnešní době by to mělo být samozřejmé..já rodila u Apolináře a nic takového. přítel byl se mnou jen na samotný porod, který trval cca 30minut, před tím těch skoro 30 hodin jsem strávila sama, poslali ho domů, bohužel tam se mnou nemohl být, na pokoji jsem byla s dalšíma dvěma rodičkama, takže asi i proto... ☹ říkal, že to pro něj bylo celkem stresující sedět doma na zadku a nevědět, co se s námi děje...mě bylo blbě, takže mobil jsem vůbec neregistrovala, ani nevim, jak jsem mu nakonec zavolala 😅 příště zkusím Podolí, to si tu celkem holky chválíte, tak snad bude změna k lepšímu 😉

luckaa
15. pro 2010

Já jsem rodila před pár dny v Teplicích a super...ležela jsem tam na vyvolání,manžel přišel ve 14 hodin na návštěvu a mě chvíli předtím začly kontrakce a zůstal tam se mnou až do dvou do noci,kdy jsme byla přeložena po porodu na pokoj 😵

andelka
15. pro 2010

Já ve FN Ostrava taky měla manžela pořád u sebe, jen na monitor na příjmu jsem šla sama a čekala na verdikt. Jak se řeklo, že si nás tam nechají, tak jsme na prodní oddělení šli spolu. Pak na vyšetřovně jsem byla sama, ale na porodním pokoji jsme byli spolu, i když se v podstatě ještě nic moc nedělo, jen mi píchli ATB, tak jsem ležela na lůžku a povídali jsme si. Další hodinu než se malý narodil byl celou dobu u mě . dával mi napít, držel kyslík a pak si šel podepsat syna 🙂 Pak jsme byli spolu všichni 3 ještě 2 hodiny. Byl teda i u šití i u přípravy na odvoz na šestinedělí.

hlavinka
20. led 2011

Zdravim, v Podoli byl se mnou manzel celou dobu, tam to jde.

hasky24
20. led 2011

ano jak píše hlavinka v Podolí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru