Změny těla v těhu

Ahoj holky,

jsem v 14tt, prví své těhu. Myslím si, že mám celkem ucházející postavu (165 cm, 60 kg).
Ale děsím se, co s mým tělem udělá těhotenství - celkem jsem na svou postavu pracně dřela 🙂
Dělám sales managerku v HM, nedávno tam přišla holčina, co byla cca. v 8 měs. Kupovala kalhoty vel. 46 a říkala mi, jo ještě před půl rokem jsem oblékla 36/38, než mi hrozně narostla pr*el :D
Obě jsme se zasmáli, ale já se v duchu trošku zděsila, co se stane se mnou.

Chci se zeptat, kolik jste v těhu přibrali a kolik čísel jste přeskočili u oblečení?
Jak se Vám změnili tělesné partie?
Díky
Markéta

vila_z_lesa
7. dub 2018

Pred tehotenstvim prvnim jsem mela 175 cm a 50 kilo, pribrala jsem deset kilo a po 6n jsem byla zpet na sve vaze, ale je pravda, ze ta vetsi panev mi zustala

natysnovec
7. dub 2018

@oveckaluky presneee!!@!

natysnovec
7. dub 2018

@gorda jezis tak tohlee hlavne ten konec byl peekne krasnej!!!😁😁😁a pravdivrj.

zlorenka
7. dub 2018

:D

2hanah
7. dub 2018

@marketamelicharova Já osobně dvěma těhotenstvím děkuju za nejlepší postavu v životě. Přibrala jsem vždy 12kg a shodilo si tělo samo 20, i více, strie se mi neudělaly, byla jsem pak i štíhlá (163, 50kg), břicho lepší než před dětma a to dokonce po dvou císařských řezech, prsa taky snad i lepší, za mě super změna postavy mateřstvím! Jen po druhém porodu jsem si břicho stáhla na tři dny a bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat.

jana_toula
7. dub 2018

Tak ja a patřím asi těm horším případům. Pred prvním těhu jsem měla 58kg na 158cm. Přibrala jsem 25kg na 83. Domů m šla s 73. Váha se mi po měsíci zastavila na 68 a nešlo to pak dolů vůbec. Až velkou dřinou v posilovně a přísným jídelníčkem jsem po roce a půl na 52. Nyní jsem 20tt, neprasim, ale už mám 63 kg. A vím, že to bude velká dřina.

zelenaesmolda
7. dub 2018

@vila_z_lesa 175cm a 50kg tos musela byt kost a kuze ne?

dancamich
7. dub 2018

Nevim, jak jsem pred pocetim prvniho ditete mela 10 kg nadvahy oproti memu normalu (163 cm, 72 kg), protoze jsem 6 mesicu predtim vysadila antinkoncepci. V tehotenstvi jsem pribrala 4 kg a domu jsem sla o 10 kg lehci + vice nez 4 kg zmizelo behe sestinedeli. Po case jsem diky vazila cca 56 kg a oblekla cokoliv. Ted jsem 32+2 a pribrala jsem jen 4,5 kg, takze predpokladam, ze po tehotenstvi budu hubenejsi. U kazdeho tehotenstvi je to proste jinak. Ja jsem toho prikladem.

ojo
7. dub 2018

Za sebe můžu říct, že po 4 dětech mám postavu pořád stejnou. Je pravda, že mám ráda sport a také je fakt, že před prvním jsem nijak zvlášť necvičila. Měřím 160cm a před prvním těhu jsem měla 60kg, pak přišli dvě děti a vážila jsem 63kg, zůstala jsem na můj vkus dost oplácana, nosila jsem asi vel. 40 už nevím. Pak jsem se rozhodla, že se sebou budu něco dělat a začala poctivě cvičit nejdřív aerobic a pak Jilian Michaels a zhubla jsem na 56 kg, postavička jak lusk 😀 pak jsem otěhotněla, přibrala 14kg a po porodu někdy ještě v šestinedělí už začala cvičit, byla jsem naprosto fit a za chvíli jsem opět otěhotněla (děti jsou přesně po roce), přibrala jsem 15kg a po porodu opět začala cvičit, ne intenzivně, ale začala, pořád nosím to samé oblečení vel. 36/38 a vážím 58kg....tělo má zkrátka na cvičení pamět, každej na mě koukal, jak vypadá mamina po 4 dětech 😀 teď čekáme další/poslední a vůbec se nebojím, že bych to neshodila 🙂

katkatomaskova
7. dub 2018

Já měla před otěhotněním 51kg při 155cm výšky 🙂 Velikost oblečení XS/S (měla jsem hodně nasportováno, necelý půlrok před těhu jsem shodila 15 kilo). Teď jsem skoro 26tt a zatím +2,5kg 🙂 Pupík konečně větší než prsa (z jedniček na trojky ve třetím měsíci, během pár dní najednou vyskočily na světlo Boží 😂 ) Začal růst až někdy okolo 22tt, do té doby jsem nosila svoje oblečení. Proporce se mi zatím nijak zásadně nezměnily, pokud nebudeme počítat pupík a prsa 😅 Taky teď řeším nějaké nové kousky na dnešní jarní a brzce letní dny 😍 Spoléhám na velikost S/M, snad se nespálím.. 😂 TP 23/7, doufám, že s touhle velikostí vydržím, těhu oblečení nepatří mezi zrovna nejlevnější... 😠 Nakupovala jsem na netu, česká firma, krásné zboží, nádherné barvičky 😍 A zatím za ty čtyři týdny, cca, co to nosím, spokojenost veliká 🙂🙂

michalelka
7. dub 2018

Za pár dní mám termín a na začátku těhotenství jsem hodně zhubla díky nevolnostem a teď mám cca 1,5kg navrch.. kalhoty nosím těhotenské, jsou mi pohodlnější na bříško, taky jsem kupovala zimní bundu ale jinak nosím svoje oblečení.. i když kolikrát jsou trika fakt napnutý.. asi budu muset po porodu běžet nakupovat, což mi vůbec nevadí 🙂
Neboj se, pokud jsi zvyklá něco dělat, tak se k tomu po porodu vrátíš a postavu budeš mít takovou, jakou chceš.. a kdyby ne, budeš krásná i tak.

herberta
7. dub 2018

@marketamelicharova v klidu😉 já přibrala s dvojčaty 29kg a to mi bylo pořád zle ani jsem se pořádně nenajedla.Postava se mi vrátila do původního stavu do půl roku.Hodně jsem cvičila před těhotenstvím,několik let denní cyklistiky,běh,walking,TRX.....takže svalová hmota zůstala.
Ovšem od půl roku věku dětí,běhám s kočárkem,lesní tůry(máme chariot) a ted běhám s dětma(oni na odrážedlech)celkem dlouhé trasy.
V těhotenství všechno měkne,jak říkal můj ortoped.Vše se roztahuje a povoluje,takže mě třeba povolila klenba chodidla a to mám ukázkové chodidla🙂.Běhat se s tím dalo,ale trápilo mě to cca do 1roku věku dětí.Taky jsem po porodu cítila radidní úbytek sil,svaly totálně ochably.Na hodině TRX jsem byla první rok po porodu úplně marná.

jitulka89
8. dub 2018

Byla jsem na tom podobně jako ty 58 kg a 165 cm ale i v tehu jsem se hlidala a zila aktivní život a nevalela jsem se jen na gauci s nohama nahore a přibrala jsem 13 kg. Svoje oblečení krome kalhot které mi byly těsné pres břicho jsem normálně oblékla🙂

1105lenka
8. dub 2018

Já přibrala celkem 9 kilo a kromě malýho bříška mi zůstala postava stejná v celém těhotenství,velikosti jsem nosila pořád stejné.

vladienka
8. dub 2018

Ja som sa v tehotenstve nijak zvlast neprezierala ale mala som rizikove, takze hlavne lezat.. pribrala som 21 kil, dva mesiace po porode som mala +4 kg, teraz po 9 mesiacoch +8. Kojim, som neustale hladna a bez energie.. mala som obrovske brucho, dcera 4,2 kg, z toho rozostup na 4 prsty. Kedze som po cisarskom, jazva nic moc, az teraz zacinam cvicit ale vzhladom na ten rozostup len take blbosti :/ keby som tolko nejedla, tak odpadavam, tak ma mala vyciciava

vila_z_lesa
8. dub 2018

@zelenaesmolda nene, mam postavu po svym otci, vysoka a hubena, ale vychtrla ne

swetlusska
8. dub 2018

Měřeno na kalhotech - legíny 🙂) větší asi tak o 2-3 velikosti. Takže v pohodě, s tím se prostě počítá. Neřeš váhu vůbec, prostě přibereš, no a co. Pak se to zas všechno shodí, možná i víc než bys chtěla (já přibrala cca 12 kg a shodila víc než 15 kg).

yelowangel
8. dub 2018

@zelenaesmolda nevěř jí @vila_z_lesa 😉 kost a kůže ještě před těhotenstvím. Ale možná to bude taky tím veganstvím ne?

zelenaesmolda
8. dub 2018

@yelowangel veganstvim to asi nebude,mam kamarady vegany a kost a kuze nejsou 🙂

zelenaesmolda
8. dub 2018

@vila_z_lesa jak se vlastne zije veganum tady v cr?co jsem videla alternativni mlika tak jsou nebetycne drahe,quorn nahrazky jsem nevidela vubec...rozhodne tady neni takovy vyber potravin jako v zapadni evrope a ceny vyssi tak jak to resite?

evee24
8. dub 2018

Tak já těhotenstvím naopak potom zhubla. V tehu 20 kilo nahoře a ted po porodu mám o velikost všechno menší. Chce to klid. Jasne ze v tehu nikdo nezůstane hubenej ale hned bych šla do dalšího zase 🙂

barchen
9. dub 2018

@marketamelicharova První těhotenství 22 kg nahoře a to jsem štíhlá a vysoká. V porodnici zůstalo 13, ostatní šli dolu doma a rychle i bez cvičení. Ale miminko bylo náročné, nezastavila jsem se. Když jsem zhubla do "motivačních" šatů a těšila se na léto do plavek tak jsem zjistila, že na podzim bude sourozenec. Hezká figura není zadarmo. V jídle se neomezuji ale stravuji se velice zdravě a hlavně cvičím doma. A po druhém porodu vím, že budu muset cvičit ještě pravidelněji 🙂 Ale třeba některé šaty, trička nebo halenky rozdám, rozšířil se mi hrudník, jakoby žebra. Ale ty děti za to stojí 🙂

lstuchlova
9. dub 2018

Já přibrala 7 kg. Prsa zůstala stejná (bohužel 😀), zadek se snad i trochu zmenšil. Předtím, teď, i během těhotenství jsem měla velikost 36 (samozřejmě jsem ale nosila těhotenské kalhoty). Mám míň než před těhotenstvím, ale ještě nějaká ta kila chci dát dolů. Zůstalo mi trochu větší břicho, ale to taky půjde.

lobella
9. dub 2018

Take cekam co me telo predvede🙂vychozi 163cm a 62 kg, konfekce 36-38...nyni 11 tt vaha 60,5 kg, miry boky, brisko prsa vse stejne, zatim nevolnosti a nechutenstvi, takze spis hubnu... Spoleham na geny, mamka zadne vyrazne strie po 3 porodech nema a pribrala vzdy cca 12 kg...

dc2015
9. dub 2018

Velikost se mi změnila několikrát. Čekám druhé a děsím se taky, i když jsem se po prvním dostala na původní váhu. V prvním jsem přibrala 13 kg. Celkem brzy jsem oblékla většinu svého oblečení. Ne všechno. Zůstala mi rozšířená pánev. Teď jsem v 17. týdnu a mám navrchu tak 4 kila... Ale už je to dost vidět... Už jsou vidět i strie z prvního těhu. A to jich nebylo moc, ale jak se objevuje bříško, jsou už patrné. Popravdě tělo se prostě změní... Ale co... Nepřipadám si ošklivá. Před druhým otěhotněním jsem byla na kamarádky rozlučce a tam mi nějaký týpek tvrdil, že je na mě asi starej, že je mu už přes 30 :D Tak to tak zlý nebude...

kafr
9. dub 2018

Tak mě kamarádka o víkendu varovala před přibíráním po těhu: žádné dojídání přesnídávek a Pribináčků! 😉

vila_z_lesa
9. dub 2018

@zelenaesmolda ja zadny nahrazky nekupuju, varim zelenino obilovinova jidla. Rostrlinna mleka si delam doma. Mam alergii na soju, tak to mam komplikovanejsi a pri kojeni jsem zkolabovala, takze jsem od veganstvi upustila a jim aspon ryby 🙂

preiba
23. srp 2018

První těhotenství +17,5kg, v porodnici jsem nechala 9 a do dalších dvou měsíců jsem měla původní váhu, další měsíc dokonce i o 4kg méně... Je pravda, že po šestinedělí jsem už chodila třikrát týdně běhat. Byla jsem ale hubena až moc, takže jsem pak musela ty 4kg nabrat zpátky...
😂. Propadly obličej mi moc nesluší 😁Teď při druhém těhotenství - 21.tt mám nahoře 7kg (nyní 58,5kg), ale teď se to nějak zpomalilo... Neřeším to, pak to zase půjde dolů... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru