Změny těla v těhu

Ahoj holky,

jsem v 14tt, prví své těhu. Myslím si, že mám celkem ucházející postavu (165 cm, 60 kg).
Ale děsím se, co s mým tělem udělá těhotenství - celkem jsem na svou postavu pracně dřela 🙂
Dělám sales managerku v HM, nedávno tam přišla holčina, co byla cca. v 8 měs. Kupovala kalhoty vel. 46 a říkala mi, jo ještě před půl rokem jsem oblékla 36/38, než mi hrozně narostla pr*el 😃
Obě jsme se zasmáli, ale já se v duchu trošku zděsila, co se stane se mnou.

Chci se zeptat, kolik jste v těhu přibrali a kolik čísel jste přeskočili u oblečení?
Jak se Vám změnili tělesné partie?
Díky
Markéta
priefi
7. dub 2018
@marketamelicharova pred tehu 58kg na 175cm, na konci tehu 75kg, tyden po porodu 61kg, kazdy mesic pri kojeni 2 kg dolu a zastavila jsem se na 48kg (kost a kuze), po ukonceni kojeni postupne nabirani a zastavilo se to na 58kg. Takze klid. Zaklad je se neprejidat po ukonceni kojeni a behem kojeni neprehanet se sladkym, nedela to dobre mimcu ani Tobe. Mimochodem hlavni je ted mimi a ne postava 😉
marketa11112
7. dub 2018
Mam ted po druhem porodu jeste 5 kilo nahore..tedy asi 1 velikost. Ale verim, ze az prestanu kojit, pujde to dolu, jako tomu bylo po prvnim porodu. Jinak v tehotenstvi jsem pribrala asi 10 kilo..tedy bricho a trosku na bokach...
misicka1988
7. dub 2018
Při 1.těhu jsem přibrala 12 kg (ve 20 letech ) při 2.těhu 14 kg ( ve 26 letech ) , a při 3.těhu 25 kg ve ( 37 letech ). Vždy jsem potom vše shodila na svoji váhu, při 174 cm 62 kg. Nešlo to úplně samo, dost jsem si mákla ( hlavně po posledním porodu ), ale v tomhle jsem dost cílevědomá, a navíc mám o 9 let mladšího muže, takže i on je mi motivací 😃. Jinak tělesné změny po 1.těhu - kůže na bříšku nevytahaná, postava skoro jako před těhu. Jen prsa trochu méně pevná, ale pořád spokojenost. Po 3.těhu už kůže na bříšku trochu vytahanější, několik světlých strií - ale nic hrozného. Prsa kupodivu stejná jako po prvním porodu. Celkově i po 3 porodech a teď už i trochu vyššímu věku jsem docela spokojená 🙂 Myslím že i žena po porodu / porodech může vypadat skvěle, je to tak trochu o péči, vůli, a také z části geny. ( moje maminka po 3 dětech měla postavičku jako lusk 🙂 ) Takže se ničeho neboj, snaž se trochu hýbat i v těhu. Hlavně miminko stojí i za trochu tvé postavy, nikdy bych neměnila.
pandora197
7. dub 2018
V tehu jsem nabrala 17 kg,počáteční bylo 60 kg na 165 cm,.V porodnici jsem nechala pouze 4 kg a zbytek pracně od listopadu,kdy jsem skončila kojení hubnu.V květnu to bude rok od porodu nahoře mám už jen 1,5 kg,ale musela jsem fakt začít makat aby to šlo dolů.Posledních 5 kilo se mě drželo jak klíště.Podotýkám ,že jsem se v tehu nějak neprejidala,ani žádné noční nálety a tak,ale přišlo mi že se na mě nalepilo cokoli jsem snedla.Každopádně tím se ted nestresuj,hlavně zdravé mimi a postavu pak poladis neboj😉
zabkapetka
7. dub 2018
Vubec se neboj. Pred tehu jsem mela 54kg/160cm, pribrala jsem 20kg, dost jsem teda otekla, rodila jsem ve vedrech, pres to jsem neskocila do jine velikosti, jen jsem nosila tehu veci samozrejme. Po navratu z porodnice jsem mela 62kg a uz jsem oblikla temer vse co jsem nosila driv, po sestinedeli 60kg a tech poslednich sest kg jsem zhubla behem 9mesicu co ted dcera ma. Podotykam ze jsem pro to nic nedelala. Obcas si jdu zabehat a nejim na noc, ale jinak jsem nasladke a moc se v jidle nehlidam. Kojim tak cekam co se mi stane s prsama ale jinak vypadam jako driv.
odula
7. dub 2018
hele ja pri prvni nabrala 20 kg,v porodnici nechala 10 a do tri mesicu po porodu jsem mela lepsi postavu nez pred tehotenstvim. zadny strie,vytahany bricho,nic. hlavne se neladovat sladkym,neztratit kontrolu ( nektery maminy se rady vymlouvaj na "chute" - vim to,pac ja se pak takto spustila u druhyho 😂 ) ale "vyjist " se na vel 46 te fakt nikdo a nic nenuti. 😉 leda kdybys mela nejaky zdravotni problem,zadržování vody nebo tak neco ,tak snad... ale stejne by to nebyl takovy extrem,navic po porodu se obvykle vsechno rychle srovna. ale jinak se fakt nedes....
gracinka7
7. dub 2018
Já jsem nabrala 13 kg, v porodnici nechala jen 3, během kojení jsem shodila jen dvě a jinak se to nehýbalo. Začala jsem hubnout až po ukončení kojení a i tak mi 3kg zůstala 😢
oveckaluky
7. dub 2018
Při obou holkách jsem přibrala vždy 25kg, ale vždycky jsem to shodila...než jsem chtěla novou HA (mladší dceru mám přes HA, tak jsem ji už nevěřila a chtěla změnit) - jenže během roku jsem vystřídala 4 druhy, žádná mi nesedla, nabrala jsem skoro 20 kg a ta už dolů nějak nešla. Teď jsem tedy začínala s nadváhou, čekám dvojčátka, 4. měsíc a zatím mám nahoře jen 3 kg, tak doufám, že mi to vydrží 😃
oveckaluky
7. dub 2018
Ale myslím, že s nějakou tou změnou těla je třeba počítat a raději být pak mile překvapená, než zklamaná 😉
smudlinka24
7. dub 2018
Ver, ze s ditetem se nadres vic, nez na postave😂 Je to strasne individualni, ale nedostatek casu a behani okolo miminka je supr maraton. Nabrala jsem 6 kg, pri kojeni jsem nehubla, bala jsem se o mleko, ale uz mam vsechny kila pryc a dokonce mam hubenejsi nohy nez jsem mivala.
vanea
7. dub 2018
Přibrala jsem 2,5 kg a porodila jsem prcka 2,6 kg 🙂 po porodu jsem vážila 47kg, tj míň než před otěhotněním, teď půl roku po porodu už mám lehce vyrýsované břicho a nic kromě péče o mimi nedělám..doktoři to nijak neřešili, jelikož prcek rostl hezky🙂
petrasipkova1
7. dub 2018
Myslím,že to je individuální, v obou těhotenství nezeru, doma jíme celkem zdrave, kolotoč okolo dcerky teď, celý den si člověk nesedne a stejně mám už podruhé nahoře 20 kg. Ale mám takovou tu postavu Věstonické Venuše, hned se mi všechno lepí na zadek a mám tedy obbr břicho. Dcera měla 3,7 kg, teď bude mimi asi ještě větší. Po porodu jsem se vážit teda nestíhala, ale po 6 měsících jsem měla o 30 kg méně než u porodu.
kubikulik
7. dub 2018
Já jsem před prvním těhu měla 53 kg, 168 cm 🙂 Do porodnice jsem přicházeal s přesně plus dvacet kg 😃 Číslo to bylo děsivé, ale pořád jsem se krom kalhot, které jsem v pase nezapla vešla skoro do všeho oblečení 🙂 Odcházela jsem s 65 kg (takže minus 8) a do půl roku s kojením jsem měla zpátky 53 kg. Možná i méně. Je pravda, že jsem se snažila malinko i cvičit, ale spíš na posílení než na hubnutí. Dost jsem omezila sladkosti, kterých jsem si teda v těhu dopřávala až dost 🙂
Teď jsem v 19 tt, mám zatím 57 kg, takže o 4 kg více. Sladkým se už tolik necpu, tak snad to zas tolik nevyleze 🙂 Ale oblečení pořád vel. 36 😃
zelenaesmolda
7. dub 2018
ja jsem nepribrala vubec nic,celkovy narust 5kg ale odpocitej si placentu,vodu a dite a zjistis ze narust neni zadny.je to individualni
lentilkaa87
7. dub 2018
Sama ještě nevím, ale prodavačka v obchodě s těhotenskou módou mi říkala, že to má každá žena jinak a to i při každém těhotenství, takže bych na tvém místě nepanikařila 🙂
kafr
7. dub 2018
Můj start: 165cm/56kg, teď v 9.m mám 68kg. Všichni říkají, že mám jen bříško. Já myslím, že jsem trochu víc oplácaná všude, nosím těhu sukně a trička, ale obleču i delší trička netěhu, svetry, apod. Problém teď jsou boty- otekly mi nohy, ale neboli (dokud se neobuju).
Čekám, že po těhu budu mít postavu ještě lepsi- hodlám denně nachodit km s kočárem, s břichem si máknu😀, ale nehodlám se nosit ani s kilčem navíc 😉
natysnovec
7. dub 2018
Pred tehu 70kg konec tehu 98kg.Cekam dalsi stesticko a mam 101kg.Neresim to sem zdrava.Zatim krasne a zdrave jedno dite a v briaku nosim dalsi lasku!!Na postave muzes po tehu kdykoliv zapracovat
natysnovec
7. dub 2018
A jeste dodam...po celem brise a z kazde strany do pulky zad strie i na stehnech.
nikoulinka
7. dub 2018
První tehu: pred zapadnutim 54kg, pri porodu 78. Odchazela jsem domu s 56kg a za dalsi tyden byla.na sve vaze. Zustaly mi jen sirsi boky, ktere se "zpravily" do tri mesicu a bez cviceni. Ted druhe tehu. Pocatecni vaha 55kg, momentalne 72 a dva tydny do porodu. Ted jsem celkem zoufala, protoze břicho narostlo vice, jak u prvniho, a tak.je treba resit obleceni. Ale nedelam si hlavu, verim, ze to bude dole 🙂
iva_kucerova
7. dub 2018
@marketamelicharova Před těhotenstvím jsem měla 60 kg při 158 cm, rodit jsem šla se 76 kg, konfekční velikost se změnila ze 40 na 42. Z porodnice jsem odcházela se 71 kg a povedlo se mi shodit 2 kila. Asi po dvou letech jsem dala dolu další 3, takže jsem zůstala na 66 kg, po docházení k nutriční poradkyni se mi povedlo dostat se na 62-63 kg. Po vysazení antikoncepce jsem na 65-66 kg opět. K přibrání mi stačí se na jídlo podívat a mám to tak celý život, i neutriční poradkyně mi to potvrdila, že to u mě bude trochu složitější. Pokud jsi zvyklá dodržovat životosprávu a něco se sebou dělat, moc bych se nebála.
slayc
7. dub 2018
164cm, 59kg pred otehotnenim. Prvni kilo sem pribrala ve 24tt, ve 35tt sem mela +8, za dva tydny +1kg pravidelneho pribirani sem mela dlouho, ted sem zacala zadrzovat vodu, zitra 38tt a za tri tydny +3kg (ale pulka z toho je voda v kotnichach a rukou 😃) celkove mam nahore +11kg, coz mi prijde docela ok, taky sem se hodne bala, ale krom tehotenskych kalhot se stale vejdu do sveho puvodniho obleceni, a tehotenske kalhoty sem koupila ve velikosti kterou sem nosila i predtim
marii90
7. dub 2018
Pred 172 cm / 59 kg. Pribrala jsem 11 kg a mam stale M ☺
pecinkaandulkova
7. dub 2018
@marketamelicharova merim 159 a vazila jsem 50 na konci tehu 69kg po porode zaz mesic ma 52. A mela jsem jen bricho 😃, podivej kazdy to ma jinak,nekdo pribere nekdo jen malo..ale nebojmam odrodis, aze kg mas dole ani nevis jak
kirinka2013
7. dub 2018
U mne 166 cm, před těhu 62 kg, cvičila jsem denně, jedna zdravě a pravidelně.
Pak rizikové těhu, defakto jsem nesměla opustit postel nebo gauč. Na váhu jsem naposledy vlezla týden před porodem a bylo tam něco přes 80 😃 Z 38ky jsem končila na jen tak tak 44 u riflí.
Z porodnice jsem odcházela se 75 kg, na konci šestinedělí bez cvičení 72kg.
Prckovi je skoro 9 měsíců, snažím se jíst dobře, cvičit pravidelně, denně dám tak 6 km s kočárem a mám 76kg a dolů to prostě nejde 😞
oveckaluky
7. dub 2018
@natysnovec Přesně, ,při obou holkách jsem vždycky nabrala 25 kg, teď jsem začínala na 90kg a taky to neřeším, hlavně ať se prckové mají u mě dobře, to je nejvíc 🙂 ono to pak nějak dolů půjde 😉
gorda
7. dub 2018
Hele nebudu ti lhat. Ja mela taky fajn postavu a to jsem ani nemusela drit. Pekny kulaty zadek, mala pevna prsa, takovy to lehce namakany bricho, ale zase ne moc... A ted? Sice jsem uz z porodnice sla se svou vahou, ale... Celulitida jako blazen, rozestup na brise na tri prsty a z pevnych jablicek prezraly mekky hrusky. Jsem rok po porodu. A nejvic, opravdu NEJVIC me stve, ze manzela to snad vubec nezajima. Jakoby to ani nevidel nebo co... A vis proc? Protoze nic z toho proste neni dulezity... 😉 😃
rubika
7. dub 2018
Pokud jsi byla zvykla vahu si urdzovat, hybat se, dobre jist. Tak to bude v pohode. Fyziologicky se postava zmeni hlavne v oblasti boku, panve. Ale neni to nic s cim by se neslo smirit.
Me treba priserne popraskalo bricho pri prvnim synovi. A to sem pribrala jen cca 10kg. Ale to bylo zpusobene rizikovym tehotentvim.
Jinak sem pribrala, 10, 16, 14, 12kg a cca do roka sem mela svou vahu.Ale musela jsem pro to neco delat no. Kojenim nehubnu 😞. V tehu sem se dostala na 40/42. Po porodu 40. Po tretim prckovi sem mela 36. Ted po ctvrtem trcim porad na 40, jeste jsem se zdrave nenastvala, aby me to poradne nakoplo. (uz mam ale koupene nove behaci boty, tak snad brzo...)
kejt29
7. dub 2018
Pri prvnim porodu jsem pribrala 20kg a do pul roku jsem 18 shodila (bez prace). Druhe tehotenstvi 6kg nahore a mesic po porodu jsem byla o 11kg lehci. A to jsem jedla normalne, zadne nevolnosti. Proste stacilo hodne pohybu...
bigbig
7. dub 2018
Já přibrala v těhotenství 8kg. Před těhotenstvím 46kg (163 cm), před porodem 54kg. Z porodnice jsem šla se 49kg. Oblíkám pořád vel.34, ale je fakt že bříško mám trochu vystouplé kvůli rozestupu břišních svalů a trochu širší boky. V těhotenství jsem se hodně hýbala a jedla jsem zdravě. Naštěstí jsem neměla žádný chutě na prasárny ani záchvaty hladu. To až pak s kojením, to mám hlad furt, takže jsem i půl roku po porodu na 49kg jako po návratu z porodnice😕 Hlavní problém ale je že jsem byla zvyklá mít vyrýsovaný svaly a teď na cvičení neni čas, tak jsem taková rozměklá.
yelowangel
7. dub 2018
Holka zlatá ty máš starosti. Ale abych tě trochu uklidnila já jsem během těhotenství a porodem shodila 10 kilo. Nikdy jsem nebyla kost a kůže ale nabrala jsem cca 5 kilo a týden po porodu jsem byla o 5 kilo lehčí než těhotenstvím. Nepřejídej se, přiměřeně se hýbej, chutě jsou sice potvora ale dají se trochu korigovat a ošálit a budeš v pohodě. Ale tu větší velikost kalhot asi budeš potřebovat a to jenom kvůli rozšíření boků, ale s tím nic nenaděláš, tak to prostě je,

Začni psát odpověď...

Odešli