Jak jste bojovaly v těhotenství s ucpanými dutinami?

sorboni30
6. led 2022

Ahoj vsem. Poradi mi nektera nebo poda zkušenost s ucpanymi dutinami v těhotenství?
Od pocatku kdy jsem zjistila, ze jsem tehotna mam vkuse ucpany noc. Ted jsem v 6 měsíci a budim se v noci několikrát, nemuzu dychat, total zacpany nos a ryma, stale vysušene rty. Ve dne to trochu ulevi, ale vecer to zacne a celou noc do rana kalamita.
Zvlhcuju si v místnosti vzduch, používám Eucasol..
Uz fakt nevim. Měla to tak některá z vás?
Co jste dělaly? Děkuju

levandule_k
6. led 2022

Sice nemám zkušenost v těhotenství, ale super věc je konvička do nosu. Fakt mi pomáhá při rýmě a ucpaných dutinách.

leniczka23
6. led 2022

Konvičku zkus, tu můžeš i několikrát za noc, akorát mě na to oplasknuti moc nezabírá.

mamikry
6. led 2022

@sorboni30 Inhalator, na uvolnemi dutin je super, nebo pak ta konvicka. Dobry je i Sterimar.

sirinfirst
6. led 2022

Proplach konvičkou a dát víc soli než do fyziologického roztoku. Jinak těhotenská rýma je prostě kapitola až do porodu, z mých zkušeností. Ale porodem jako když utne.

elesse
6. led 2022

Sterimar na ucpany nos a kdyz nepomohl, tak nasivin. Sice neni pro tehotne testovany, ale…

zrzeckas
6. led 2022

Tehu ryma byla nocni mura v obou tehotenstvi..... Bez olynthu bych umrela 🙈 takze jsem nekolik mesicu jela na spreju do nosu 🙈 pres den jsem se snazila vydrzet a ruzne uvolnovat, ale abych se vyspala tak jedine ten olynth, tak jsem si brala aspon detsky.... Ale porodila jsem a bylo po ryme

emillyhk
6. led 2022

Bojovala jsem s tím celý druhý a třetí trimestru, navíc jsem k tomu měla zalehlé uši.🤦‍♀️ Hrozný, hrozný, hrozný... Proplach tak úplně nepomáhal (ale lepší to bylo, to zase jo). Když bylo opravdu nejhůř, tak stříknout Olynth (v lékárně jsem se musela tvářit, že je pro manžela, mě by ho s pupkem snad ani neprodali🙈). Uvolnilo se mi to po porodu. Co jsem vysmrkávala první dny po porodu radši nebudu popisovat.

lenkalubina
6. led 2022

Měla jsem tak brutálně ucpané dutiny až jsem skončila na pohotovosti a museli mi píchat ucho😱😱 tam mi dr řekla,že radši kapnout kapky do nosu a smrkat než antibiotika. Vědět to dřív, tak se tak netrápím. Ale na orl mi bylo řečeno,že ani kapky do nosu nesmím v těhu.

me_druhe_ja
6. led 2022

Osobně já, když mám rýmu, tak nepomáhá nic kromě kapek do nosa. Žádný morsky vody, inhalátory, zvlhčovače, konvičky...nic.... jedině kapky....v druhým těhotenství jsem chytla rýmu ke konci a nikde mi nechtěli kapky prodat. Prožila jsem tři příšerný dny, kdy jsem nespala ani minutu, jak ucpaný nos jsem měla. Pak mi kapky koupil přítel a měla jsem klid.

maplush
6. led 2022

Taky na to trpím, celý druhý trimestr a teď ve třetím to pokračuje...pak mě od toho bolí hlava a jsem ještě děsně podrážděná, nepomáhá mi nic, a olynth nebo nějaké spreje používat nechci, ještě 10 týdnů a snad se konečně po porodu pořádně nadechnu 😀

jana_zofie
6. led 2022

My jsme mely jednu silenou s malou. Ona necele dva roky, ja tehotna. Konvicka (jen ja samozrejme), morska voda do nosu. Pak me to dozralo pa vykoupila jsem eshop, pribyla k tomu tymianova mast na hrudník a koren nosu smerem celo, olejicek na nos nosanek, olejicek do aromalampy. Nevim, co z toho zabralo, ale ji to potom zmizlo docela rychle, u me to trvalo dyl. No a pak jsem chytla pred vanocema druhou u nasich, tam jsem nemela ani tu blbou konvicku a skoncila se zanetem stredousi, ale jen lehkym, kapky a likvidace rymy to nastesti zvladly bez ATB...

alechandris
6. led 2022

Vyzkoušela jsem všechny babské i nebabské rady a stejně skončila na Olynthu pro děti 😀 Po porodu rýma hned zmizela.

zrzeckas
6. led 2022

@emillyhk tak ja po porodu okamzite dobre jako by me nic nebylo 😃 ocividne jsem na tom byla jeste dobre teda

hanicka25
2. únor 2022

Tyjo 😃 zjistila jsem že mám pozitivní test a od pondělí doma ležím s ucpanými dutinami.. Tak koukám že to může patřit k tomu? 😃 Je to teda hrozné, ráno se budím před 4tou hodinou že nemohu dýchat, odpoledne mám čas kdy se mi chvilku uleví a samozdrejme usnu protože jsem unavená a večer mám ucpaný nos znovu. Používám konvičku, inhalátor, zvlhčovač.. Střídám to abych to moc neprehanela 😃

alechandris
8. únor 2022

@hanicka25 Může, no.. Já u prvního měla rýmu už tak někdy ke konci a jediné co mě prostě zabralo, byl olynth. U druhého jí mám hned od začátku... I bych se s tím přes den smířila, ale problém je ta zvýšená tvorba hlenu, který ale teče zadem, takže dávení, zvracení a další hnusy. takže opět Olynth, doufám že to, stejně jako u prvního, porodem zmizí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru