Těhotenská cukrovka - rady, tipy a diskuze

kacule85
20. bře 2014

Ahoj Holky.Ráda bych oslovila všechny z Vás,které také máte těhu cukrovku.Zjistili mi ji před 2 dny,a byl to pro mě dost šok :( Nejvíc mě teda štve to,že nemůžu nic sladkýho,i když sladký tolik miluju obzvláště teď v těhu.Zčínám 29 tt a jsem z toho fakt zoufalá.Dieta,která mě teda totálně dostala ,když jsem ji četla mi vzala najdenou veškerou radost z těhotenství ☹ Cukrovku jsem měla taky u prvního těhotenství,takže jsem věděla co mě čeká a úplně jsem se děsila toho že teď to bude znova.Cítím se dost špatně,nebaví mě vše vážit a číst co můžu ,co ne ...ono víc věcí samozřejmně nesmím.Ten den jsem se z toho rozbrečela a najednou mě popadl hroznej vztek a pocit nespravedlnosti,proč zase já ?? ☹Zkusila jsem sestavit jídelníček,ale bylo to nad mé síly...nakonec se povedlo.Nicméně dietu mám 2 den a už teď jsem z toho na prášek...:(Možná si některá z vás bude říkat,že to přeháním ale to jsou moje pocity a jsem z toho špatná ....Ráda bych si s některou z vás vyměnovala třeba rady a tipy jak obměňovat jídelníček a Vaše zkušenosti jak s těhotenskou cukrovkou válčíte vy.Všem přeju pěkn den a pevné nervy!Kačka

baenka
5. kvě 2017

Tak včera jsem porodila a těšila se, jak si konečně budu moct dat něco dobrého a ono nic, porad me hlídají i v nemocnici mam dietní jídelníček. ☹

alkapinka
5. kvě 2017

@baenka gratuluju!🙂
jaksto? Ja myslela ze to porodem konci

baenka
5. kvě 2017

Ja taky právě, měla jsem špatnou lacnou po ránu a tu si porad musim měřit a jídlo mam dietní

monulec
5. kvě 2017

Holky, které jdete na těhotenské měření cukru, zkuste sníst celý grep, klidně i dva, večer před dnem odběru krve. Mě zabral, kámošce též. Poprvé jsem měla hladinu vyšší, tak jsem měla přijít znovu a tohle mi poradila jedna známá a opravdu to zafungovalo! Neříkám že to pomůže všem, ale za zkoušku nic.....

A budu ráda, když písnete jak to které pomohlo 😀

Mějte se a užívejte Těhu!!!!!!!!!

werumka
5. kvě 2017

@balrozka Ach je, jak ja Te chápu, řešila jsem úplně to samé, ale v Motole ☹ s větším množstvím plodovky si nedelej starosti. Mimco bude v pohodě, vytáhnou ho dřív a vše bude ok 🙂

werumka
5. kvě 2017

@monulec Ja sama bych spíš řešila, jestli byl trn test provedeny správně, než přemýšlet nad tím, jak ho očůrat. K cemu by Ti bylo, kdybys cukrovku mela a mimco kvůli tomu mělo potíže? Nehledě na to, že s grepem ani citronem opravdu žádné zázraky neudelas...

monulec
5. kvě 2017

Vysoké hodnoty to samozřejmě asi nesrazí, ale ty nižší myslím jo. A malý je úplně v pořádku ❤👶
Byla to jen rada, nemusí to hned každá maminka dělat.....

werumka
5. kvě 2017

@monulec Já to pochopila jako radu, jak ovlivnit test... Což by neměl být záměr žádné těhotné. Jedná se opravdu o pověru, která nemá žádný odborný základ. Navíc u cukrovky, která je v počátcích (mezi tím 24. a 28. týdnem), jsou většinou glykémie pouze lehce zvýšené. Proto se ten test v tomhle období dělá. Protože velký růst glykémií nastává až v následujících týdnech.

lucienelka
5. kvě 2017

@balrozka jej to me mrzi,ze mas takove trapeni,ale zkus myslet pozitivne, treba to tak hrozne nebude, mozna vas nebude na pokoji ani tolik a nebude to tak hrozne. Moje mimco je taky na horni hranici 33+4 2600g, taky jsem z toho takova nesva.....nicmene se snazim myslet pozitivne,ze vse dopadne dobre. U tebe taky uvidis 🙂.

medulinek
5. kvě 2017

@baenka tak to je opruz , me utesovala dia,ze hned po porodu muzu studentskou,sle taky se radsi budu hlidat.
@monulec je to blbost,radsi budu sledovana i zbytecne nez to srazit a pak byt bez hlidani

baenka
6. kvě 2017

@medulinek jako těšila jsem se ze si dám taky nějaký zákusek 🙂 ale zase si říkám, ze kdyz jsem to teda vydržela ty dva měsíce, tak pár dní uz je nic

lucienelka
6. kvě 2017

holky tak ja nevim, kdyz vstanu nahodne na zachod kolem 5rano a nahodne se zmerim,tak mam hodnotu klidne i 6,ale jakmile se vzbudim v 9 tak hodnota 4,5. Mam se tim znepokojovat?

medulinek
6. kvě 2017

@baenka nez budes doma z porodky,urcite se to srovna
@lucienelka ja dneska v 5 taky 5,7,ale jak jsem ve spitale,tak jsem usla az po pulnoci a pak co hodinu vzhuru,takze tu hodnitu vubec neberu v potaz

lucienelka
6. kvě 2017

@medulinek no me by zajimalo jaky to ma vliv, protoze ja se kolikrat treba vzbudim a jen tak se zmerim a mam treba 5,6,ale za chvilu usnu a spim dalsi treba 3-4hodiny a to mam pak hodnoty cca 4,6.

lucienelka
11. kvě 2017

@medulinek ahojky jak se dari?jeste si v nemocnici?

medulinek
11. kvě 2017

@lucienelka ahoj,pustili me,dnes poradna a pokud neporodim do tydne,tak hamilton a kdyz nepomuze,tak vyvolavacka,prenaset me s inzulinem pry nenecha 😔 tak jsem docela nastvana. Zkousela jsrm inzulin snizit, kdyz mi spadly glykemky,ale po snizeni zase vylitly,tak se zase vracin

petakaci
11. kvě 2017

@medulinek já jsem na tom podobně, jen mi nejde udělat ani ten Hamilton, protože jsem úplně zavřená ☹ takže v úterý kontrola a pak během týdne nástup na vyvolání ☹ a toho se bojím, jak čert kříže... už aby to bylo za náma 🙂 🙂

medulinek
11. kvě 2017

@petakaci ja jsem aspon na prst otevrena,ale uz tri tydny. Vyvolani se taky bojim znam malokoho,komu by zabralo a neskoncilo cisarem.

lucienelka
11. kvě 2017

@medulinek ajeje vyvolavani neeee, tomu se budu vyhybat jak cert krizi.Presne jak pises, neznam snad na par vyjimek nikoho, komu by to spustilo normalni porod,nakonec probehl cisar.Ja jsem nastesti bez inzulinu a hodnoty glykemii mam dobre,ale prcek ma 3kg v 36tt,takze me stejne asi do terminu kvuli velikosti chodit nenechaji....

petakaci
11. kvě 2017

@medulinek tak to já právě znám, ale jejich zkušenosti mě děsí ještě více než ten císař.. i doktorka mě teď upozorňovala, že vyvolání může trvat až 3dny.. paradoxně v té krajské nemocnici nikdo tu cukrovku moc neřeší, že by to mělo být vše v pohodě, tak aspoň to mě uklidňuje 🙂

medulinek
12. kvě 2017

@lucienelka Stellca byla taky hrozne velika,ale pak se zacala zpomalovat a ted uz je uplne podle tabulek
@petakaci a kde mas rodit? Ja na Melniku,ale bohuzel ten inzulin jim ponekud vadi.

lucienelka
12. kvě 2017

@petakaci tak zkousej vsechno mozne at se ti to rozbehne samo - dlouhe prochazky, horka vana, cervene vino, sex,sex a sex 🙂.

veeeee
12. kvě 2017

Ahoj holky snad nevadí, ze se pripojim, minuly tyden jsme byla na testu těhotenské cukrovky s výsledkem 5,4- mela jsem tyden po ATB, tak me dr poslala dnes znovu. A hodnota opět vysoká 5,33. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je to někdo kdo to me podobně? Byla bych rada za každou odpověď co me ted čeká a jak to bude probíhat, případně jak je to s inzulinem. Jsem z toho docela smutná, hlavně proto aby to neuskodilo mimcu 😞. Dekuju

petakaci
12. kvě 2017

@medulinek budu rodit ve fakultni nemocnici v Ostravě, je tam primo perinatologicke centrum. Tak tam s tim maji velke zkusenosti, aspon co rikali. Tak jim budu verit.. 🙂 pry nepredpokladaji zadne komplikace.

petakaci
12. kvě 2017

@lucienelka 🙂 to vsecko zkousime a furt nic.. sex mame naordinovany aspon 2x denne, tak jsem rikala manzelovi, ze bude snad jediny chlap, co se bude tesit na sestinedeli 😀 pak piju malinik, jim lnene seminko, chodim na prochazky a do 6.patra pesky, horka vana s cervenym vinem, delam masaz bradavek i hraze a nepomaha vubec nic 😀 uz jsem smirena s tim vyvolanim.. :-/

medulinek
12. kvě 2017

@petakaci me sex ted tak bavil a od minule mam nejaky zanet a zakaz grrrr,vcera jsem zacala s bradavkama,dneska zkusim vanu,jestli se do ni jeste narvu a budu doufat

petakaci
12. kvě 2017

@medulinek no me na monitoru pry deloha pracuje hezky, bricho tvrdne, ale nemam moc zadne bolesti..minule se me doktorka ptala, jako jestli uz nahodou nerodim podle monitoru, ale kdyz zkontrolovala spodek, tak vubec nic.. kdyby sel udelat aspon ten Hamilton ☹

lucienelka
12. kvě 2017

@medulinek a kdy se ti zacala srovnavat?To by bylo super,kdyby se malej taky srovnal a uz tak nepribiral 🙂. On totiz nepribira nejak vic,ale proste 200g tydne naprosto stabilne a uz od 26tt,takze tam neni zadne postupne navysovani vahy,ale je proste o 8-9dni vetsi uz od te doby, ale ne vic. Tak si rikam,ze by se taky ted mohl srovnat 🙂.

medulinek
12. kvě 2017

@lucienelka uz od 37tt

lucienelka
12. kvě 2017

@medulinek dnes zacinam 37tt, tak jsem zvedava 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru