Ve 22tt mi hrozí předčasný porod

lilie16
12. bře 2017

Ahoj holky, potrebuji poradit a povzudit.
Jsem ve 22tt a dnes me hospitalizovali v nemocnici.
Rano jsem mela malicko ruzovy vytok a tlak v brichu a proto jsem jela na pohovost, kde si me nechali z duvodu hroziciho predcasneho porodu. Jsem otevrena na 1cm. Musim jen lezet a cekat.
Prosim,kdo zazil a jak dopadlo cele tehu?
Dekuji

marketa11112
14. bře 2017

@lilie16 tak jsem po kontrole, mam napsane magnezko 4 x denne 2 tablety, narizen klidovy rezim, cipek zatím drzi...takze jsem doma...
jak se dari? doufam, ze je vse ok...

lilie16
autor
14. bře 2017

@marketa11112 tak parada, myslela jsem na tebe. U me zatim nic noveho, spineni prestava asi to zpusobily jen atb nebo praskla zilka 🙂 musim vydrzet do patku, dam mi udelaji cerklaz.

marketa11112
14. bře 2017

@lilie16 drz se.. proc to oddaluji ?

lilie16
autor
14. bře 2017

@marketa11112 mam zanet v pochve, tak se musi prvni vylecit antibiotiky. Taky bych uz nejradsi mela ten steh hned.

nursinka86
14. bře 2017

@lilie16 a dali vam Utrogestan? Ten je lekem prvni volby u hroziciho porodu.

lilie16
autor
14. bře 2017

@nursinka86 ne nedavali, jsem po IVF, takze jsem ho brala do 13tt

nursinka86
14. bře 2017

@lilie16 to by ale měli..U rizika předčasného porodu se bere klidně od 20tt do 30tt..Jsou na to nové studie, že je výrazně prospěšný.

marketa11112
14. bře 2017

@lilie16 jojo, to chápu.... tak uz at je pryc...
@nursinka86 tak ono asi jak kde.. ja se třeba ptala u nas v nemocnici, tam mi tvrdi, ze ho dnes vůbec nepouzivaji, ze muze způsobit i potrat, ze tam jsou rizika... a steh u nas nehcteji delat.. proc.. to mi nevysvetlili.. kazda nemocnice asi fakt funguje jinak...

plksv
14. bře 2017

Ve 23 týdnu mi odešla hlenová zátka, otevřela jsem se na 2 cm, bolesti jako menstruační. Skončila jsem v nemocnici, postel na špalkách, každý den 3 kapačky magnézka. Rodila jsem den před termínem porodu, porod trval necelé dvě hodiny 🙂. Ale ty tři měsíce v nemocnici byl fakt masakr, naštěstí to bylo u prvního dítka.

lilie16
autor
14. bře 2017

@plksv jsem moc rada za takove dobre zpravy a gratuluji. Ja ted magnezko uz jen piju, v patek jdu na steh. Dneska jsem zacla spinit a jeste mam zanet v pochve. No snazim se byt pozitivni, ale dopoledne na me padaji deprese. Doufam, ze vse dopadne dobre 🙂

dvork
14. bře 2017

@lilie16 Mám předčasně narozená dvojčátka, s téměř nulovým čípkem a vnitřní brankou otevřenou do nálevky jsme vydrželi od 26tt do 29tt, pak se mi rozjel porod, ale spíš to bylo kvůli rozrušení. Ležela jsem celou dobu v nemocnici, 14 dní s paní po odtoku plodové vody. Paní musela na urgentního císaře, u jejího miminka šlo o minuty, ale chlapečka se podařilo zachránit. Byla jsem z toho tak vyklepaná, že jsem začala z rozrušení sama rodit. Takže nejdůležitější je být co nejvíce v klidu, i když vím, že je to obtížné. Jinak jsem snášela hospitalizaci dobře a cítila jsem lépe pod dozorem lékařů, snad i proto se u mě děti udržely tak dlouho.Držte se!

prostenika85
14. bře 2017

Ahoj, já Ti jednu radu dám... Vypni si wifinu! 😉 Kdybych to před dvěma roky udělala, ušetřím si spoustu nervů. Právě to hledání zkušeností a příběhů je na palici, člověka to akorát vystresuje. U nás vše dopadlo dobře, u Tebe to bude taky tak. Držím pěsti 🙂

linee
14. bře 2017

@lilie16 zkus se podivat na pribeh @verunka_korunka.
Lez,co nejmene studuj,nohy nahoru a snaz se necist.Ver sobe i miminku a ac je to tezke,snaz se.myslet pozitivne.Tady se ti uz ozvalo hodne maminek,co rodili predcasne a nebo vydrzely az do terminu a bylo vse v poradku.Ver,ze budes take jedna z nich.Moc drzim palce!!!

prostejina
14. bře 2017

Manželovy neteře, dvojčata, jsou narozena ve 26tt, dokonce s vadou na srdicku. Dneska to jsou parádní a zdravý holky 🙂 kamoska taky tak rodila a ma úplně boziiiii holčičku 🙂 já byla na Jip 29+3(myslím) pro odtok plodových vody.. Dostávala jsem hromady atb, kortikoidy, magnezium...a nakonec jsem přenášela 3 dny 🙂 hlavu vzhůru! Davej si cile. Ted jsi 23tt, tak cílem je vydržet do 24tt..a tak dal..dopadne to! 🙂

gabulinkaa
14. bře 2017

@lilie16
Ahoj, neboj se,vsechno bude jiste dobre😉me taky hrozil predcasny porod ve 21.tt. Bylo to v lednu lonskeho roku..Jela jsem do nemocnice s bolestmi zad a trosku i bricha a slabounkym bilym vytokem..crp jsem pri prijmu nemela tak vysoke,ale cipek jen14 mm. Dostavala jsem v kapackach magnesium, zavadela utrogestan a pak jeste v kapacce buscopan na uvolneni svalstva (dnes vim,ze bolesti bricha byly kontrakce)..za dva dny se mi zvysilo crp,dostala jsem atb. Cipek byl ovsem za tyden po prijeti jen 6 mm,takze po vyleceni zanetu mi udelali cerklaz. Zakrok je to kratky,cca 10 min,po probuzeni z narkozy bez bolesti. Potom jsem mela hrdlo i 22 mm 🙂 (zalezi jak tam mimi naleha a tlaci). Diky cerklazi jsem donosila dceru do 34+0 a je naprosto zdrava! Ja mam inkompetentni hrdlo,takze zanet to sice asi spustil, ale cipek se mi potom zkracoval i nadale az mi to vsechno drzel jen ten steh..Doktori rikali,ze uspesnost donoseni je opravdu vysoka a ze meli i nekolik pripadu,kdy maminky po odstraneni stehu i prenasely☺Jen je tedy potreba opravdu lezet a lezet a lezet,aby mimi netlacilo na hrdlo..ja jedla i vleze 🙂 jen sprcha a wc.. Preji Vam holky hodne stesticka a pevne nervy! Vsechno dobre dopadne😉

lilie16
autor
15. bře 2017

@gabulinkaa gratuluji k holcicce a dekuji za dobre zpravy. Dnes opet trochu spinim, tak snad se to nerozjede. Myslim, ze je to po tech globulich na zanet. A jak casto te doktori vysetrovali? Me sahnou jen na bricho a to je vse.

nursinka86
15. bře 2017

@marketa11112 jj, taky jsem slyšela, že od stehu se spíš upouští..že je tam možnost zavlečení infekce a že předčasnému porodu stejně nezabrání..
Ten utrogestan doporučují u Apolináře, tam si myslím, že ví "o co go". Dost jsem dříve sledovala poradny dr. Kouckého (apolinář), který se v tomto odkazuje na zahraniční zdroje a zkušenosti a jednoznačně má utrogestan prospěch.

marketa11112
15. bře 2017

@nursinka86 ja vim, ze je utros dost doporucovany.. tady u nas jsou asi odbornici, no..☹(

gabulinkaa
15. bře 2017

@lilie16
Dekuji! Ja na ten zanet mela krome atb i macmiror (takove zlute globule) a po nich jsem taky spinila..to bude dobre! na utrogestan bych se zeptala,da se i polykat,nejen zavadet..aspon at ti reknou proc ne. Od stehu se upousti,to je pravda,ale to proto,ze jsou uz vagin.utz a nemuseji zjistovat cipek jen pohmatem..utz odhali celkovou delku hrdla..moznost zavedeni infekce samozrejme je,ale ta pravdepodobnost je stejna jako u kazde jine operace..toho bych se urcite nebala..ja chodila na cervikometrii kazdy tyden,zdalo se mi to strasne malo,ale pry neni dobre do toho stourat🙂 jinak bricho,ozvy a teplotu kontrolovali kazdy den🙂

gabulinkaa
15. bře 2017

Holky omlouvam se,moc to tady s tim zatim neumim,pisu vsechno tak nejak dohromady🙂

gabulinkaa
15. bře 2017

@lilie16

Jinak jsem jeste zapomnela napsat,ze jsem po konizaci, coz s nejvetsi pravdepodobnosti ma vliv na mou inkompetenci cipku..proto i po stehu se mi hrdlo zkracovalo..

nikinelinaty
15. bře 2017

Holky já beru na riziko předčasného porodu v injekcích Utrogestan
Prý kdo to měl neporodil
Jezdím každý týden pro injekcí a kazdXh 14 dnů měření čípku a kontrola

geee
15. bře 2017

@lilie16 Mě taky pak dělali cerkláž. Vzali mě v tom 22tt s 15mm, na začátku 23tt mi ji udělali a o týden později jsem měla 27 mm 🙂
Teď to sice zase postupně klesá, ale kdoví, jak by to bylo, kdybych ji nepodstoupila. Jinak celý zákrok byl v pohodě, kvůli rýmě jsem měla jen lokální umrtvení, tak jsem si je mohla pěkně pohlídat :D :D

Jinak Utrogestan jsem taky nedostala hned, nasadili mi ho až ve 25 týdnu.

Budu držet palce 🙂

nikinelinaty
15. bře 2017

Od stehů mne každý řekne ně a to máme 2 předčasné porody důvod odchod placenty zda to souvisí s čípkem netuším ale vysoká hladina progeteroni je hodně důležitá
Léčba se dělá max do 20 týdne
Pak už nemá smysl

gabulinkaa
15. bře 2017

@nikinelinaty
Ja zavadela 3xdenne 2 globule,pak jen 2xdenne 2. Ale cervikometrii mi delal muj gyn. take kazdych 14 dni. V nemocnicich (byla jsem ve dvou) kazdy tyden..

nikinelinaty
15. bře 2017

@gabulinkaa mne řekli že Utrogestan je čajíček než mít injekční podání progeteroni že to je k narovnání
Tuto léčbu mohou mít jen maminky s diagnózou předčasný porod a úmrtí děti
Takže takto no
Malý drzi a já počítám minuty do 30 týdne

nursinka86
15. bře 2017

@lilie16 ještě je dobré brát mega dávky probiotik - jak ústy, tak zavádět (ale pozor na extra čisté ruce při zavádění čehokoliv). Taky to pomáhá v boji s infekcí. Jsou i speciální probiotika na vaginální záněty. Třeba dophilus nebojine.

nikinelinaty
15. bře 2017

@nursinka86 ano ty beru obden acidophilus či jak se to jmenuje probiotika
Teď mi braly i stery

Ale dr a rizikovjs je zase nepokládá za nutné ale mohu je prý lepší noc nedávat tak už nedávám tak často
Bývalá se dávat tak si vyber

Chodím k primáři tak snad malého za pár měsíců uvidím

nursinka86
16. bře 2017

@nikinelinaty já bych je teda valila horem spodem ve zvýšených dávkách. Kamarádka porodila první holčičku v 27tt kvůli infekci a pak když byla těhotná podruhé, tak bohužel stejná hrozba předčasného porodu, břicho jí tvrdlo snad od 15tt. Probiotika jedla ve velkém, k tomu Utrogestan a myslím 3x byla v nemocnici, kdy dostávala magnezko apod, nakonec to dotáhla do cca 35tt.

nikinelinaty
16. bře 2017

@nursinka86 břicho mi ještě tvrdnout nezačlo takže něco na tom bude beru ted magnesolv nevím zda je nějaký silnější než jiné magnezium probiotika dávám obden častěji to nemá cenu a polknu sem tam i biopron.
a uvidíme co uvidíme ted ale já porodila z důvodu utržené placenty.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru