Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Havlíčkův Brod

9 zkušeností

Na gynekologickém oddělení porodnice Havlíčkův Brod je poskytována komplexní diagnostická, léčebná a ošetřovatelská péče ženských chorob. Provádí se operace jak klasickou cestou – vaginální (cestou přes pochvu) i abdominální (cestou přes stěnu břišní), tak miniinvazní laparoskopickou a hysteroskopickou, dále konizaci LEETZ (snesení povrchu čípku elektrickou kličkou), plánované císařské řezy, onkologické operace.

Porodnice Havlíčkův Brod

Z malých výkonů se provádí umělé ukončení těhotenství, kyretáže, revize, ultrazvuková vyšetření, urodynamická vyšetření (vyšetření příčin močové inkontinence u žen) a řešení ženských inkontinencí moče. Všechna vyšetření, operace a malé výkony lze předem objednat. Oddělení spolupracuje s klinickými pracovišti. V nemocnici v Havlíčkově Brodě provádí také diagnostické mamografické vyšetření.

Po domluvě je možné mít nadstandardní pokoj - a to i v den hospitalizace (pokud je volný) , s možností přítomnosti rodinného příslušníka během celé hospitalizace pacientky. Oddělení disponuje 2 nadstandardními pokoji. Pokoje mají vlastní sociální zázemí, jsou vkusně zařízeny a vybaveny televizí, rádiem, telefonem a lednicí.

Co porodnice Havlíčkův Brod nabízí

 • osoba blízká u porodu - na porodním sále je umožněna přítomnost partnera u porodu nebo osoby blízké. Personál doporučuje absolvování přípravného předporodního kurzu, jeho absolvování ale není podmínkou.
 • předporodní kurz - rodiče získají informace o chodu nemocnice, porodních sálech, průběhu porodu, dýchání, masážích, úlevových polohách, atd. Součástí předporodního kurzu je také prohlídka porodních sálů a oddělení šestinedělí.
 • mbulantní CTG - na porodním sále se na doporučení privátních gynekologů provádí denně bez objednání v dopoledních hodinách ambulantně CTG ( monitorování akce srdeční, pohybů plodu, kontrakcí dělohy).
 • porodní pomůcky - během porodu jsou k dispozici nejrůznější relaxační pomůcky: hydromasážní vana, porodní židlička, lůžko, na žádost porod do vody, ribstoly, porodní vak, masážní válečky, aromaterapie, hudba.

Vedle přirozených metod zmírnění bolesti porodnice nabízí:
1. aplikaci epidurální analgezie - medikamentózní tlumení porodních bolestí, na přání rodičky 1 600,- Kč.
2. aplikaci inhalačního analgetika - (ENTONOX), na přání rodičky 700,- Kč.

Personál se obvykle snaží do porodu nezasahovat (resp. zasahovat co nejméně). Zpravidla nechává rodičku na porodním pokoji samotnou/s doprovodem a chodí ji v pravidelných intervalech kontrolovat. Je ale k dispozici když je potřeba.
Personál se po zvážení individuálního stavu rodičky a dítěte nebrání alternativám v porodu, jako je např. porod do vody.

Registrace k porodu

V porodnici není nutné registrovat se k porodu.

Péče po porodu

 • Pokud tomu nebrání zdravotní stav matky nebo dítěte, je novorozenec umístěn na pokoji u matky - je zaveden systém rooming-in.

Zvláštní péče je věnována kojení a jeho propagaci, za což porodnice získala společně s dětským oddělením již v roce 1998 titul „Baby friendly hospital“ – (Nemocnice přátelská dětem)

 • Nadstandardní pokoj - stejně jako na oddělení gynekologickém, je i na odd. šestinedělí možnost využití nadstandardních pokojů. Lze si domluvit v den porodu (pokud je volno), s možností přítomnosti rodinného příslušníka během celé hospitalizace rodičky. Pokoje mají vlastní sociální zázemí, je vkusně zařízen a vybaven televizí, rádiem, telefonem a lednicí.

Nemocnice má také neonatologické oddělení, se zvláštní péčí o nedonošené novorozence a porodnice uskutečňuje porody již od ukončeného 32. tt

Co s sebou do porodnice

 • těhotenská průkazka
 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • oddací list, prohlášení o jménu dítěte
 • zápis o určení otcovství z matriky (pokud matka není provdaná a chce uvést do rodného listu otce dítěte)
 • rodný list matky
 • popř. rozsudek o rozvodu
 • osobní hygienické potřeby
 • boty na přezutí
 • vložky a toaletní papír
 • jednorázové pleny
 • mateřské podprsenky
 • vložky do podprsenky
 • porodnické kalhotky

Více o porodnici Havlíčkův Brod na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Havlíčkův Brod
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Havlíčkův Brod

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Havlíčkův Brod?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lucahv
27. lis 2018

Recenze porodnice Havlíčkův Brod

Ahoj holky,

ráda bych napsala recenzi na Brodskou porodnici, jelikož sama jsem v těhotenství sháněla každé info.

I když jsem měla porod dlouhý a náročný, tak personál byl naprosto úžasný! Příjemný, nápomocný a hlavně byli to profíci, se kterými jsem měla pocit bezpečí. PA nám nechala plno soukromí, ale zároveň chodila tak často jak bylo třeba, aby nebylo v ohrožení miminko. Po porodu jsem byla převezena na šestinedělí, kde byli úžasné sestřičky. Rodila jsem v noci, tak mi nabídly, že mi malého pohlídají, ale jestli ho chci, že ho přivezou. Další den hned pomáhaly s kojením, v pokoji byly vcelku často, aby pomohly s čím jsem si nevěděla rady.

Ohledně gynekologie, sestřičky byly taky moc super, veškeré problémy hned řešily a svolávaly doktory, abych byla co nejdříve v pohodě.

Brodské nemocnici patří velký dík za to, jak poctivě práci odvádějí.
 • Ochotný personíl
 • Krásné prostředí
 • Profesionální přístup
 • Úžasné sestřičky na šestinedělí a gynekologii
 • Naučí kojit
 • Žádné
1 poděkování
krdla
9. říj 2018

Doporučuji

Do Havlíčkova Brodu to máme asi 50 km, ale rozhodla jsem se rodit své druhé dítě tady a nelituji. Respektují porodní plán, příjemné prostředí i personál. Chtěla jsem rodit ambulantně, trochu tu problém měli, na reverz jsem čekala asi 5 hodin, ale nějaké výrazné problémy nedělali.
0 poděkování
kate987
2. dub 2016

Spokojenost

V Brodě jsem rodila dvakrát a pokaždé jsem byla spokojená. Porod byl v obou případech přirozený, bez komplikací. Všichni ochotní milí a podporující. Příjemné prostředí a dobré soukromí. Na šestinedělí také všechno v pořádku. Velká podpora kojení na šestinedělí. Se vším vám pomohou. Doporučuji.
1 poděkování
katasv
4. lis 2014

Nemohu si stěžovat

Ačkoliv nebydlíme v Brodě a ve městě máme porodnici, dala jsem na doporučení a s manželem jsme se pro Brod rozhodli. Jelikož mi plodová voda začala odtékat již v sobotu v poledne a já byla bez jediné bolesti, tak ani cesta (kterou jsme absolvovali v klidu v neděli ráno) nebyla nepříjemná. To bylo jediné, z čeho jsem měla strach... Oceňuji přístup všech, nikdo nebyl nepříjemný, vše bylo vysvětleno, žádný zásah nebyl proveden bez souhlasu a informace. Co bylo snad nejúžasnější, že zde na předporodním pokoji jste sama se svým doprovodem, ne na klasickém pokoji jako jinde. A že my jsme tam strávili celý den - manžel byl se mnou a to bylo ze všeho nej!

Oddělení šestinedělí si také zaslouží velkou pochvalu, dětská doktorka moc milá a sestřičky ochotné. Nebyl problém kdykoliv přijít pomoc s kojením. A také do ničeho nenutili - třeba jako to, že jsem své dítko chtěla poprvé koupat sama a to až třetí den, i když jinak to dělají ony.

A jídlo také bez problémů, bylo ho dost, včetně nějakého ovoce a bylo k jídlu, což většinou v nemocnici (dle mých zkušeností) moc není.
0 poděkování
atmosfera
2. čer 2014

Výborný zážitek z porodu Martínka v porodnici HB

Koncem dubna jsem porodila přirozenou cestou našeho "macka" Martínka :)

Měl 4,89kg a i přes tuto váhu byl porod fakt super. Díky moc porodním asistentkám, paní Beranové a Slavíkové a především paní doktorce Zuzaně Kaščákové, která je opravdu profíkem na svém místě. Po necelých 4hodinách jsme to měli společně za sebou a Martínka mi položili hned na bříško. Dvě hodinky jsme oba po umytí leželi spolu na porodním pokoji i s manželem a byl to báječný zážitek :) !

Další pobyt v porodnici jsme si prodloužili díky opožděně rozjeté laktaci na celý týden a musím uznat, že tak super servis jsem nečekala. Sestry byly báječné, pomáhaly ve dne v noci jak s technikou kojení tak psychicky podporovaly. Nakonec jsme to po týdnu všichni zvládli. Další děti budu rodit jedině v Havlíčkobrodské porodnici! :)
3 poděkování
brouzdalka
26. bře 2014

Porodní sál super, šestinedělí pokulhává

Nevím, kde se stala chyba, ale na rozdíl od anetka1701 jsem své miminko po akutním císaři viděla až po 10 hodinách a 3 žádostech o to, aby mi ho ukázali.

Za to porodní sál byl super, profesionální a příjemné chování PA i lékařů. Ale jak mě odvezli na šestinedělí na dospávací pokoj, poslali přítele domů a mně miminko neukázali se slovy, že je noc a paní vedle na pokoji spí. Tohle přece není důvod, měli by na to být zařízeni, ať je den či noc, přecejen pro maminku to je jedinečná událost v životě.

Čekala jsem, že nám ho dají na společné přivítání na ty 2 hodiny jako po normálním porodu, tohle bylo fakt zklamání a moc si rozmyslím, jestli tady budu rodit příště :(
0 poděkování
kacabamanowar
24. bře 2014

Spokojená

Poprvé jsem rodila v roce 1994. Ještě ve staré nemocnici. Personál ochotný a vstřícný, hodně mi pomohli ohledně kojení.
Podruhé v roce 1998. V nové nemocnici. Sestřičky stále milé a ochotné.
Teď mě čeká třetí každým dnem. Jsem moc zvědavá, co se po tolika letech změnilo.

Věřím, že bude vše v pořádku. Už se moc těším.
Katka
0 poděkování
vodnarka2013
7. črc 2013

9 DNÍ v porodnici

Brodská nemocnice byla bomba .. krásné prostředí ... příjemný personál. V nemocnici jsem s malím ležela 9 dní ... malej měl infekci a žloutenku. Krom toho že sem musela před doktory schovávat dudlík jelikož ten tam mít nesmíte ... jinou chybu sem nenašla :) I jídlo bylo dobré ..... Při druhatku zase Brod ...
0 poděkování
anetka1701
30. kvě 2013

Velmi příjemná porodnice

V porodnici v Havlíčkově Brodě jsem rodila obě své dcery - první akutním, druhou plánovaným císařem. U obou těhotenství jsem předtím docházela na těhotenské poradny s monitorem. Musím vyzdvihnout hlavně příjemný personál a profesionalitu - nikdy se mi nestalo, aby byl proveden zákrok - ať už mně nebo dítětěi, o kterém mně předem neinformovali (i při odběru krve mi řekli proč a k čemu jí berou, při jakékoliv proceduře mi předem řekli co se bude dít, proč, jestli to bude bolet, jak to bude cítit...), personál byl vždy příjemný, klidný a snažil se mi vyjít co možná nejvíc vstříc.

U obou porodů jsem měla své děti co možná nejdříve k dispozici - v celkové narkoze jsem jí dostala asi dvě a půl hodinu po jejím narození (po dobu operace byla s otcem, který ji měl v náručí), ve spinální mi dítě přinesli na chvíli už na sál k šití a poté jí předali otci, který jí měl až do konce operace u sebe a pak mi jí přinesl ještě na pár minut na chodbu než jsem musela odjet na dospávací pokoj. Po porodu děti nosí vždy když se vzbudí na přikládání - a to i v noci, v péči matky je nechávájí jakmile je toho sama schopná. Já po operaci s druhou dcerou hodně "prudila", tak mi jí dětská sestra přivezla na odpoledne i v den operace v postýlce vedle postele i když spala a měla jsem zakázáno jí sama vyndat, abych jí neublížila (což bylo po spinále logický jednání)

Porodnice má pozitivní přístup ke kojení, matku nestresují, pouze doporučují a pomáhají. Většinou není problém - a to i když mají opravdu fofr - si požádat o pomoc s přikládáním nebo radu. Neváží se před/po každém kojení, nepřikládá se po striktně určeném čase, ale tak, jak si dítě samo řekne.

Při pobytu v porodnici doporučuju nebát se zeptat, když člověku něco není jasné, požádat o pomoc nebo se ozvat, když něco není podle vás v pořádku. Personál jsou jenom lidi, ale i tak se snaží co nejvíc vyjít matkám vstříc jak jen to jde a pravidla dovolují.
1 poděkování