Porodnice Jičín

4 zkušenosti

Gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice Jičín (Porodnice Jičín) je umístěno v moderní budově pavilonu operačních oborů. Porodnice nabízí rodinné prostředí a individuální přístup k rodičkám. Je zde možná přítomnost doprovodné osoby u porodu - nejčastěji tatínka - a epidurální analgesie je dostupná 24 hod denně. Podíl císařských řezů činí okolo 20 % a klešťových porodů okolo 2%. Porody vedou lékaři ve spolupráci se zkušenými porodními asistentkami. Cílem porodnice je vytvoření přátelského prostředí v průběhu porodu a vstřícnost k požadavkům rodičky, pokud tím není ohroženo zdraví plodu či matky.

Porodnice Jičín

Akreditace pro postgraduální vzdělávání lékařů

Na zdejším pracovišti probíhají stáže mediků, budoucích porodních asistentek a zdravotních sester. Na žádost pacientky u porodu (pondělí až pátek) medici nebudou. Některým to nevadí, některým ano. Každá rodičky se rozhoduje dle svého.

Co porodnice Jičín nabízí

Rodí se na dvou příjemně vybavených porodních boxech s moderní technikou umožňující monitoraci stavu plodu i matky. Součástí porodnice je operační sál vyhrazený pouze na císařské řezy. Oba sály jsou moderně zařízeny. Slouží k pohodlí rodičky, ale i otce, který může být přítomen porodu. Možnost míče, sprchy, vany, atp. Vše k plné dispozici rodičky, která tyto pomůcky využívá dle své potřeby. Každý poslední čtvrtek v měsíci probíhá zdarma od 14.00 hod. základní školení pro nastávající rodiče v zasedací místnosti nad porodnicí. Součástí tohoto školení je i prohlídka porodnice a oddělení šestinedělí. Samozřejmě, pokud některé maminka právě nerodí, je možné nakouknout i na porodní sály. Pro lepší kondici a připravenost při porodu nabízí nemocnice pravidelné lekce cvičení pro těhotné.

Porodnice Jičín

Oddělení šestinedělí

V moderních prostorách jsou hospitalizovány matky po porodu nebo rizikové těhotné od 36. týdne gravidity. Toto oddělení čítá 20 lůžek - 9 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením + 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje. Pokoje jsou poskytovány za poplatek , jsou velmi pěkně vybaveny, prostorné a čisté.

O maminky pečují jak porodní asistentky, tak dětské sestry, které s nimi nacvičují koupání, kojení a další péči o miminka. Novorozenec je od okamžiku narození v péči lékaře neonatologa. Samozřejmostí je při fyziologickém průběhu rooming-in. Jičínská porodnice má certifikát Baby Friendly Hospital.

Na oddělení šestinedělí jsou dětské sestry, za kterými může rodička kdykoli přijít, protože jsou 24hodin denně k dispozici všem maminkám. Porodní asistentky radí ohledně přebalování, kojení, aj. Koupání ukáží 3. - 4. den po porodu, aby maminka věděla, jak nejlépe miminko uchopit a omýt. Dětské sestřičky pro změnu dítě zváží na dětské váze před a po kojení, z důvodu zjišťování vývoje váhy dítěte.

Související články

Více o porodnici Jičín na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Jičín
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Jičín

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Jičín?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
tria002
23. dub 2015

Za mě spokojenost

Rodila jsem v Jičíně koncem prosince. Porod byl vyvolávaný kvůli cukrovce.

Všichni byli fajn, na mnohé vzpomínám. Porod bez nástřihu, ve všem vyšli vstříc.

Po porodu mi malého hned položili na hrudník a nechali mi ho dvě hodiny, než jsme se dostaly na pokoj.
1 poděkování
andysebesta
13. dub 2015

Tři dětičky

V této porodnici jsem rodila třikrát. Pokaždé s odstupem dvou let. Pokaždé jsem měla u porodu skvělého doktora, příjemnou porodní asistentku a hlavně manžela. Nikdy mě nenechali trápit čekáním, až třeba sama praskne voda, ale urychlili "trápení". Všichni byli moc milí, sestřičky na novorozeneckém usměvavé a příjemné. Jen u posledního synka byly sestřičky v naši poslední noc nějaké "nakřivo". Ale ne každý má stále dobrou náladu, že? Jestli si někdy ještě pořídíme benjamínka, nepůjdu rodit jinam, i když to máme přes hodinu jízdy. :-)
1 poděkování
terunka88
3. pro 2014

Spokojenost

V této porodnici jsem rodila letos v červnu a byla jsem na 100% spokojená. Od uklížečky po primáře byli všichni moc milí, jednání bylo profesionální a přátelské. Na šestinedělí taky největší spokojenost, sestřičky mi vždy se vším pomohly, poradily, podpořily. Porod jsem měla vyvolávaný, řídila jsem se vším, co mi doktoři a PA řekli, a bylo to v pohodě. Příště půjdu rodit zase sem.
1 poděkování
apacheee
5. lis 2014

Porodnice Jičín

Tuto porodnici máme nejblíže, takže původní předpoklad byl, že budu rodit zde. S manželem jsme šli na prohlídku sálů spojenou s přednáškou, jak zde probíhají porody. Přiznám se, že jsem zůstala dost šokovaná, porodnice je krásná, ale přístup k rodičkám zde zamrzl někdy v minulém století. Absolutně nechtějí vycházet v ničem vstříc. Je skoro nemožné rodit zde bez preventivního nástřihu, v jiné poloze než vleže,...je toho spousta. Nesnáší zde porodní plány a nedělají pravý bonding. Za sebe musím říct, že bych sem nikdy rodit nešla.
4 poděkování