Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Jilemnice

5 zkušeností

Porodnice Jilemnice se snaží o poskytnutí péče té nejvyšší kvality, zároveň ale zachovat lidský přístup a individualitu každé rodičky. K porodu je doporučeno mít předem vyplněný porodopis - ideální je kontaktovat porodnici po 35. týdnu těhotenství35. Ročně zde přijde na svět asi 900 dětí.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídku porodnice si můžete domluvit individuálně na telefonním čísle vrchní sestry Eva Zuzánkové, tel.: +420 481 551 281, email: eva.zuzankova@nemjil.cz.

Porodnice Jilemnice

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Své dotazy můžete konzultovat s vrchní sestrou telefonicky nebo e-mailem. Na příjem k porodu se dovoláte na telefonní číslo +420 481 551 284.

Předporodní kurzy

V rámci předporodní přípravy můžete navštívit Školu rodičů - přípravu na porod27, které se konají v Baby clubu Delfín.

Kurz má 2 části:

 • První část je odborná, kde získáte informace o porodu, jednotlivých porodních dobách, využití pomůcek k porodu a podobně.
 • Druhá část je organizační - co s sebou do porodnice5, jak je to s doprovodem u porodu, jaké jsou poplatky a tak dále.

Zúčastnit se můžete i s partnerem. Kurzy se konají každé první úterý v měsíci v 15 hodin v Mateřském centru Rodinka (kulturní dům Jilemnice). Kompletní informace najdete zde.

Cvičení pro těhotné je zaměřené na posilování svalů, které jsou v těhotenství a při porodu nejvíce namáhané. Součástí je také nácvik správného dýchání. Cvičení se koná každé úterý od 13:30 hodin v Mateřském centru Rodinka (kulturní dům Jilemnice). Detailní informace najdete zde.

Porodní sály

Tři samostatné porodní boxy s vlastním sociálním zařízením jsou vybavené tak, aby vám kromě moderního vybavení poskytly také útulné prostředí. Vybrat si zde můžete mezi různými relaxačními pomůckami - sprcha, míče, porodní žíněnky a stoličky.

Porodní sály porodnice Jilemnice

Standardní pokoje

Osm dvoulůžkových pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením, umožňuje systém ubytování rooming-in. Všechny pokoje také mají wifi připojení k internetu. Lednice je k dispozici společná na chodbě.

Nadstandardní pokoje

Celkem tři nadstandardní pokoje vám umožní strávit první dny po porodu ihned s vaším doprovodem. Jsou vybavené vlastním sociálním zařízením, televizí a lednicí.

Nadstandardní pokoje

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 je vítaný a za službu se nic neplatí. Doprovod k porodu je možné dohodnout i v případě plánovaného císařského řezu81.

Epidurální anestezie

Epidurál22 porodnice nabízí. Je dostupná 24 hodin denně a je zdarma.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je samozřejmostí. Musí být splněna podmínka dobrého zdravotního stavu maminky i miminka.

Co si přinést do porodnice
Doklady:

Hygienické potřeby:

 • mýdlo,
 • ručník,
 • pasta a kartáček na zuby,
 • toaletní papír,
 • rezervní vložky.

Oblečení:

 • župan,
 • mateřská podprsenka 2x.

Pro miminko:

 • jednorázové plenky,
 • vlhčené ubrousky,
 • bavlněné pleny 4 ks,
 • dupačky,
 • ponožky,
 • svetřík, slabý kabátek,
 • čepička, teplejší čepička,
 • zavinovačka s vložkou,
 • podle ročního období - rukavičky, fusak, dětská larisa.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Předporodní kurz Škola rodičů 350 Kč/pár

Adresa porodnice

Metyšova 465,
514 01 Jilemnice

Kontakty

Primář: MUDr. Zdeněk Vocásek,

Vedoucí sestra: Eva Zuzánková,

Webové stránky

Oficiálne stránky pôrodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Budova 3b3. patro
Ambulance Budova 3přízemí
CTG vyšetření Budova 3b3. patro
Porodní sály Budova 3b3. patro
Operační sály Budova 3b3. patro
Oddělení šestinedělí Budova 33. patro
Primář kliniky Budova 33. patro

Použité zdroje

 1. https://www.nemjil.cz/jilemnice/oddeleni/luzkova-oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Jilemnice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Jilemnice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
holka_ze_statku
12. srp 2019

Rozporuplné pocity

Jilemnici jsem si vybrala i přesto, že ji máme celkem z ruky (cca 50 minut jízdy). Porodní asistentka Jiřičková byla skvělá, což se bohužel nedalo říci o doktorovi. Při vyšetření byl celkem necitlivý, stejně tak při zavádění čípku na rozjetí kontrakcí, porod placenty katastrofa (po pár minutách, co se narodil syn, ji ze mě začal násilím tahat, byla přichycená a kousek ve mě zůstal). Následovala první resekce, která se zřejmě nepovedla podle plánu a stále jsem krvácela. Po upozornění sestry, že se jí věc nezdá, dorazil opět lékař s ultrazvukem a oznámil mi, že je uvnitř zřejmě sraženina, která brání stažení dělohy a ta stále krvácí a že se ji bude snažit vyndat ručně. Kdyby nebylo sester, tak mi nedal žádnou anestézii. Přesto to bolelo jako čert a bezúspěšně. Nakonec jsem musela znovu na sál na další resekci. Pan doktor by mě tam nejraději nechal dojít po svých. Opět se mě zastaly sestry, které sehnaly vozík, na který jsem ale nemohla sednout, protože jsem omdlela, takže mě odvezly na pokojovém lůžku. Na velké vizitě po přednášce pana primáře o poporodním krvácení, pan doktor, který mě celý den mučil, prohlásil, že druhá resekce už byla jen taková "gently"...v tu chvíli jsem měla sto chutí ho nakopat do koulí...jen tak gently ovšem.
Jinak porodní sál s možností vany skvělý, jídlo perfektní a ve velkém množství, nově opravené sociálky na pokojích taky fajn, sestry na šestinedělí i na dětském také většinou příjemné. Jen mě překvapilo, že jsem si musela sama převléknout postel.
Ještě si rozmyslím, jestli tam pojedu rodit znovu.
0 poděkování
radfil
17. říj 2016

Naprostá spokojenost

Jelikož jsem měla rodit císařským řezem, rozhodovala jsem se, zda Jilemnice, nebo Jičín, a to jen z důvodu, že u porodu nemůže být partner, což v Jičíně prý jde. Naše holčička to nakonec vyřešila za mě, takže Jilemnice vyhrála a opravdu nelituji. Císař byl nakonec nečekaný po kontrole na pásech, kdy výsledky nebyly nic moc, proto se můj lékař rozhodl těhotenství ukončit.

Příjem, vyšetření, celkový přístup před operací byl naprosto skvělý. Samotný zákrok proběhl naprosto v pohodě, měla jsem jen spinální anestezii, což doporučuji každému. Anestezie byla hotová za pět minut a během dalších pěti minut byla malá na světě. Hned mi ji ukázali, potom odnesli, omyli a zkontrolovali a ještě jednou mi ji na chvilku přinesli. Potom ji vzali a odnesli tatínkovi na pokoj. Mě zašili a odvezli za nimi. Asi jsme měli štěstí, že byla sobota, protože nefungoval pooperační pokoj, takže jsme byla hned na oddělení šestinedělí. Všechno trvalo hodinu i cestou tam a zpět. :) Přístup sestřiček byl naprosto skvělý, krásně se o mě staraly, se vším pomohly, poradily.

Jednoduše řečeno, péče na 200% a opravdu, kdo se rozmýšlí, tak nemusí.

NAPROSTÁ SPOKOJENOST VE VŠECH SMĚRECH !
0 poděkování
vercalucka
30. říj 2015

Jednoduše spokojenost

Jilemnická porodnice je pro mě top. :-)

Rodila jsem zde svou první dceru a všichni byli naprosto skvělí, od sestřiček až po pana doktora, který mě měl na starost. Při vyšetření miminek mě samotnou překvapilo co všechno se v dnešní době kontroluje, paní doktorka pediatrička naprosto skvělá a pan doktor přes kyčle taky. :)

Co se týče kojení, tak ještě na sále se nám podařilo krásně přisát, sestřičky ochotně pomůžou a snaží se, aby k prvnímu kontaktu došlo co nejdříve, občas toho samy mají hodně, tak jsou trochu od rány :-) , ale v dnešním zdravotnictví se není čemu divit. Každopádně se snaží se vším pomoci , poradit a když je třeba, miminko si na chvilku nechají sestřičky na dětském. Já osobně jsem toho využila, velká ztráta krve se mnou zacvičila, tak se malinká prospala u sestřiček a na krmení mi ji donesly a už jsem si ji nechala u sebe.

Pitný režim kontrolují, jídlo taky a návštvám se nebrání. :-) Prostě skvělá porodnice!

Čekáme druhé miminko a chystám se tam znovu, jinam bych už nejela. Takže jen doporučuju. :-)
0 poděkování
zuzkaa1
7. lis 2014

Spokojenost

Jilemnickou porodnici můžu jenom doporučit, byla jsem moc spokojená. Pobyt na šestinedělí byl taky fajn, sestřičky jsou ochotné a se vším poradí, jen se člověk musí zeptat
0 poděkování
leikkka
10. led 2014

Porodnice na 100%

Naprostá spokojenost. Bydlím 35 km od Jilemnice, nejbližší porodnice je ve, městě kde bydlím - Jičín, ale v Jilemnici mám svého lékaře a kde budu rodit bylo jasné hned od začátku.

První porod 10/2010 - náročný porod - trval sice 9 hodin od prvních kontrakcí, ale malý byl velký, velký hrudník, těžko šel ven, rodil Mudr. Březský - můj lékař, udělal si na mě čas, přeplánoval vše, aby porod mohl vést, malý se zasekl rukou, ale i tak vše proběhlo nakonec vpořádku. Jen negativní zkušenost mám s porodní aistentkou - nebyla na svém místě. Na 6-ti nedělí super, sice problém s kojením - malý byl šílený hladovec a moje mléko mu nestačilo, a tak vymýšleli cokoli, jak mi kojení znepříjemnit, ale pak se našly v jedné směně super setřičky, které hned nasadily dokrm a bylo vše oki :-)

Druhý porod 2/2013 - opět velký synek, porod velmi rychlý, Mudr. Říhová, skvělá porodní asistentka, celý porod vlastně odrodila, doktorka přišla jen na poslední chvíli, neboť nikdo nečekal, že 3 hodiny po příjezdu bude malý na světě. 6-ti nedělí ukázkové, byli neustále při ruce a velmi ochotní.

Rodit zde budu zase - líbí se mi soukromí v porodních boxech, kde je vše co je potřeba a manžel tam mohl být po celou dobu se mnou.
0 poděkování