Porodnice Jilemnice

4 zkušenosti

Porodnice v Jilemnici má výborné výsledky v množství porodů ročně a také v prenatální péči. Porodnice spolupracuje s neonatologickým oddělením Fakultní nemocnice v Hradci Králové1. S Libereckou krajskou nemocnicí spolupracuje v péči o předčasně narozené20 děti do 2.500g, které vyžadují akutní péči.

Porodnice Jilemnice

Vedení porodnice

=Funkce=JménoE-mailTelefon
primářMUDr. Zdeněk Vocásekzdenek.vocasek@nemjil.cz481 551 280
vrchní sestraEva Zuzánkováevazuzankova@nemjil.cz481551281

Co porodnice Jilemnice nabízí:

Škola rodičů a cvičení těhotných

Škola rodičů (obecné informace o porodu28, nácvik poloh11 a masáží, ukázka alternativních porodů a konzultace otázek) a cvičení těhotných9 probíhá v Kulturním domě Jilm ve II.patře Mateřského centra.

Rozvrh aktivit je následující:

DenČasAktivita
1. úterý v měsíciod 14 hodincvičení
od 15 hodinškola rodičů (oba rodiče)
2. úterý v měsíciod 15 hodincvičení
3. úterý v měsíciod 15 hodincvičení
4. úterý v měsíciod 15 hodincvičení
každou neděliod 18:45aquagymnastika

Porodní boxy porodnice Jilemnice

Co si vzít s sebou do porodnice?

 • pro maminku:
  • průkaz pojištěnce,
  • těhotenskou průkazku3
  • oddací list – u párů s nestejným příjmením či nesezdané páry dodají potvrzení z matriky o příjmení dítěte,
  • hygienické potřeby (síťované kalhotky, 2 kojící podprsenky16),
  • toaletní potřeby (mýdlo, 2 ručníky, toaletní papír apod.),
  • přezůvky, ponožky, župan,
 • pro miminko:
 • pro tatínka:
  • přezůvky,
  • jidlo a pití,
  • oblečení na převlečení.

Související články

Více o porodnici Jilemnice na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Jilemnice
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Jilemnice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Jilemnice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
radfil
17. říj 2016

Naprostá spokojenost

Jelikož jsem měla rodit císařským řezem, rozhodovala jsem se, zda Jilemnice, nebo Jičín, a to jen z důvodu, že u porodu nemůže být partner, což v Jičíně prý jde. Naše holčička to nakonec vyřešila za mě, takže Jilemnice vyhrála a opravdu nelituji. Císař byl nakonec nečekaný po kontrole na pásech, kdy výsledky nebyly nic moc, proto se můj lékař rozhodl těhotenství ukončit.

Příjem, vyšetření, celkový přístup před operací byl naprosto skvělý. Samotný zákrok proběhl naprosto v pohodě, měla jsem jen spinální anestezii, což doporučuji každému. Anestezie byla hotová za pět minut a během dalších pěti minut byla malá na světě. Hned mi ji ukázali, potom odnesli, omyli a zkontrolovali a ještě jednou mi ji na chvilku přinesli. Potom ji vzali a odnesli tatínkovi na pokoj. Mě zašili a odvezli za nimi. Asi jsme měli štěstí, že byla sobota, protože nefungoval pooperační pokoj, takže jsme byla hned na oddělení šestinedělí. Všechno trvalo hodinu i cestou tam a zpět. :) Přístup sestřiček byl naprosto skvělý, krásně se o mě staraly, se vším pomohly, poradily.

Jednoduše řečeno, péče na 200% a opravdu, kdo se rozmýšlí, tak nemusí.

NAPROSTÁ SPOKOJENOST VE VŠECH SMĚRECH !
0 poděkování
vercalucka
30. říj 2015

Jednoduše spokojenost

Jilemnická porodnice je pro mě top. :-)

Rodila jsem zde svou první dceru a všichni byli naprosto skvělí, od sestřiček až po pana doktora, který mě měl na starost. Při vyšetření miminek mě samotnou překvapilo co všechno se v dnešní době kontroluje, paní doktorka pediatrička naprosto skvělá a pan doktor přes kyčle taky. :)

Co se týče kojení, tak ještě na sále se nám podařilo krásně přisát, sestřičky ochotně pomůžou a snaží se, aby k prvnímu kontaktu došlo co nejdříve, občas toho samy mají hodně, tak jsou trochu od rány :-) , ale v dnešním zdravotnictví se není čemu divit. Každopádně se snaží se vším pomoci , poradit a když je třeba, miminko si na chvilku nechají sestřičky na dětském. Já osobně jsem toho využila, velká ztráta krve se mnou zacvičila, tak se malinká prospala u sestřiček a na krmení mi ji donesly a už jsem si ji nechala u sebe.

Pitný režim kontrolují, jídlo taky a návštvám se nebrání. :-) Prostě skvělá porodnice!

Čekáme druhé miminko a chystám se tam znovu, jinam bych už nejela. Takže jen doporučuju. :-)
0 poděkování
zuzkaa1
7. lis 2014

Spokojenost

Jilemnickou porodnici můžu jenom doporučit, byla jsem moc spokojená. Pobyt na šestinedělí byl taky fajn, sestřičky jsou ochotné a se vším poradí, jen se člověk musí zeptat
0 poděkování
leikkka
10. led 2014

Porodnice na 100%

Naprostá spokojenost. Bydlím 35 km od Jilemnice, nejbližší porodnice je ve, městě kde bydlím - Jičín, ale v Jilemnici mám svého lékaře a kde budu rodit bylo jasné hned od začátku.

První porod 10/2010 - náročný porod - trval sice 9 hodin od prvních kontrakcí, ale malý byl velký, velký hrudník, těžko šel ven, rodil Mudr. Březský - můj lékař, udělal si na mě čas, přeplánoval vše, aby porod mohl vést, malý se zasekl rukou, ale i tak vše proběhlo nakonec vpořádku. Jen negativní zkušenost mám s porodní aistentkou - nebyla na svém místě. Na 6-ti nedělí super, sice problém s kojením - malý byl šílený hladovec a moje mléko mu nestačilo, a tak vymýšleli cokoli, jak mi kojení znepříjemnit, ale pak se našly v jedné směně super setřičky, které hned nasadily dokrm a bylo vše oki :-)

Druhý porod 2/2013 - opět velký synek, porod velmi rychlý, Mudr. Říhová, skvělá porodní asistentka, celý porod vlastně odrodila, doktorka přišla jen na poslední chvíli, neboť nikdo nečekal, že 3 hodiny po příjezdu bude malý na světě. 6-ti nedělí ukázkové, byli neustále při ruce a velmi ochotní.

Rodit zde budu zase - líbí se mi soukromí v porodních boxech, kde je vše co je potřeba a manžel tam mohl být po celou dobu se mnou.
0 poděkování