Porodnice Klatovy

5 zkušeností

Porodnice v Klatovech je součástí výstavby nového bloku gynekologicko-porodnického oddělení, kde svým pacientkám mohou nabídnout nejmodernější diagnostické a terapeutické přístrojové vybavení.

Svou péči nabízí rodičkám od ukončeného 34. týdne těhotenství15. Rodičky1 ze soukromých gynekologických ambulancí jsou od 36. týdne těhotenství21 převedeny do prenatální péče porodnice v Klatovech, kde je o ně postaráno až do porodu28.

Porodnické oddělení disponuje 14 lůžky, z nichž je jeden dvoulůžkový pokoj bezbariérový. Na každém pokoji je rodičce k dispozici sociální zařízení s WC a sprchovým koutem. Pacientkám jsou k dispozici také 2 nadstandardní jednolůžkové pokoje, jejichž cena je 500,-Kč/den. Součástí každého pokoje je sociální zařízení (WC, koupelna se sprchovým koutem).

Na porodním sále se nacházejí tři porodní boxy s porodnickým lůžkem, vyhřívaným lůžkem a postýlkou pro novorozence7, sprchovým koutem a WC. Na jednom z boxů je rodičce k dispozici také hydratační vana určená k hydroterapii při porodu. Součástí porodních sálů je sekční sál, který slouží pro plánované či akutní císařské řezy.

Porodnice Klatovy

Kontakt

Klatovsk nemocnica, a.s.
Gynekologicko-porodnické odd.
Plzeňská 929
Klatovy II
Oficiální stránky porodnice

Co porodnice Klatovy nabízí

Informační schůzka a prohlídka nemocnice se koná vždy první středu v měsíci ve 13:30.

Co si vzít s sebou do porodnice?

Vedení porodnice

=Funkce=JménoE-mailTelefon
primářMUDr. Bohumil Kuneškunes@nemkt.cz376 335 441
vrchní sestraBc. Markéta Burešováburesova@nemkt.cz376 335 504

Související články

Více o porodnici Klatovy na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Klatovy
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Klatovy

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Klatovy?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
caprise1
17. srp 2014

Velká chvála a 100% doporučení

Po zkušenosti s plzeňskou nemocnicí na Lochotíně jsem se rozhodla zkusit porodnici v Klatovech. A dobře jsem udělala.

Nejenže je prostředí porodnice velice hezké, příjemné a praktické, ale personál je tady úžasný, od lékařů počínaje, po uklízečky konče. Všichni jsou tu hrozně milí, pořád se ptají, zda něco nepotřebujete a snaží se se vším pomoct a vyhovět. Přestože porod není jedna z nejpříjemnějších záležitostí v životě, tak na porod v klatovské porodnici budu ráda vzpomínat.

Takže opravdu všem DOPORUČUJI!
0 poděkování
dajda28
10. čer 2014

Jen doporučuji

První dítě jsem rodila v Plzni a druhé v Klatovech. Bylo to nebe a dudy. Všichni byli strašně milí a příjemní. Doktoři a sestřičky všechno ochotně vysvětlovali a bavili nás, aby jsme přišli na jiné myšlenky atd.. No prostě všechno jen v superlativech - nemůžu si zkrátka vůbec stěžovat a můžu jen doporučovat ostatním.

Zvláště moc děkuju p.MUDr. Krčálovi - je prostě jednička!!!! a celému personálu!!! :-)
0 poděkování
tamiraa
16. dub 2014

Nerespektování porodního plánu

Zkušenost velmi smíšená.

Především navzdory hlásání opaku mě potkalo nerespektování porodního plánu – jistá snaha od části personálu sice byla, ale soukromí u porodu nebo neměření a nevážení děťátka hned po porodu jsem se nedočkala, odnesli mi ho i přes protesty. Také byla podle mého názoru zbytečně provedena epiziotomie (navíc velká) apod. Doktorka u porodu MUDr. Haasová byla chladná a později arogantní, s ní mám jednoznačně negativní zkušenost.

Pochválit musím prostředí, ochotu a milé jednání některé sestřičky z porodního a zvláště pak dětského oddělení. Utkvěla mi v hlavě například laskavá sestřička, která s námi chodila cvičit. Také je dobrá například možnost využít v první době porodní vanu. Asi záleží i na tom, na koho narazíte a jestli se smíříte se všemi rutinními postupy (pak asi problém mít nebudete).
0 poděkování
marta0022
9. únor 2014

Ve staré porodnici.

Rodila jsem v Klatovech v říjnu 2011 ještě ve staré porodnici císařským řezem a nemůžu si stěžovat. Bylo to tam lepší než ve FN Plzeň, miminko ošetřovali přede mnou, po zákroku jsem mohla mít u sebe mobil, mohl mě navštívit přítel a hlavně miminko mi na požádání hned přinesli. Všichni lékaři i sestry byli moc fajn. Jo a se žloutenkou je to už jinak, mají přímo na oddělení takové přenosné svítící lehátko, které se dá miminku do postýlky, kde na něm leží a máte ho na pokoji.
0 poděkování
kaculinek1
21. led 2014

Mohu jen doporučit

Porodnici můžu jen doporučit. Rodila jsem 3.1.2014 a vše bylo ok. Možná až moc rychlé :-)

Pan primář je docela vtipálek - ráno mě na kardotoko..něco :-) vyšetřoval s úsměvem na tváři, že do včera přijedeme a měl pravdu :-D Příjem byl rychlý, doktor, porodní asistentky i dětské sestry u porodu super. Ostatně to byli i na staré porodnici. Porodní sál jsem si sice moc neužila - nebyl čas, ale byl krásný, vše v jedné místnosti - dvojlůžko, vana, sprcha, porodní stůl a vše v příjemné oranžové barvě.

Otce u porodu berou jako samozřejmost. Poporodní péče také dobrá, nebojte se zeptat na cokoliv, některé sestry jsou velice ochotné jiné méně, ale to je asi všude stejné. Sestry pomůžou rozkojit, pokud je třeba. Miminko máte celou dobu u sebe, berou si ho pryč jen na některá vyšetření.

Jedna nevýhoda - bylo dost plno, takže nadstandart nepřicházel v úvahu - ale "spolubydlící" byly super a nebyla nuda, takže výhra :-) Po čtyřech nocích jsme šli domů.
Za mě mohu Klatovskou porodnici jen doporučit, příště bych rodila zase zde.
0 poděkování