Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Litoměřice

2 zkušenosti

V ambulantní části porodnice v Litoměřicích je ženám nabízeno základní porodnické vyšetření včetně ultrazvuku2. Do základního vyšetření je zahrnuta příjmová ambulance rodiček1 a péče o ženy s rizikovým těhotenstvím.

Ženám je na porodnickém oddělení k dispozici 9 dvoulůžkových pokojů a 3 jednolůžkové pokoje, které jsou nadstandardní. Na oddělení jsou také 2 trojlůžkové pokoje pro ženy s rizikovým těhotenstvím.

Porodní sál disponuje 3 porodními boxy, z nichž je 1 jednolůžkový a zbylé 2 jsou dvoulůžkové. Každý pokoj je určen také doprovodu a má vlastní sociální zařízení.

Co porodnice Litoměřice nabízí:

Porodní sál a oddělení šestinedělí

Tým porodnice

funkcejménoe-mailtelefon
primářMUDr. Petra Hejtmánkováp.hejtmankova@nemocnice-lt.cz-
zástupce primářeMUDr. Tomáš Semerádt- 416 723 822
vrchní porodní asistentkaIng. Bc. Simona Filipovás.filipova@nemocnice-lt.cz416 723 761

Více o porodnici Litoměřice na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Litoměřice
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Litoměřice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Litoměřice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
buchtik83
21. lis 2017

Porodnice v Litoměřicích

V litoměřické porodnici jsem rodila v září 2017 a než znovu rodit v této nemocnici, raději porodím doma sama.

PA Václava Hromádková byla nepříjemná, chladná, otrávená. Místo pomoci mě při porodu odešla s hrnkem v ruce pryč a nebýt manžela, porodím sama ve sprchovém koutu. Lékař byl zavolán pozdě, malému už koukala hlavička, když ho PA zavolala. A ještě vtipně křičeli, ať netlačím, že nejsou připraveni.

Porodnice se chlubí tím, že poskytne epudurální anestezii či entonox, odmítli mi dát obojí.

Zarazilo mě, že po porodu mě manžel nesměl doprovodit na oddělení. Druhý šok přišel, když po odchdou z porodního sálu mě odvezli na pokoj (ve 23:30 večer!, (standardní, nadstandard nebyl volný) a já jsem stála na chodbě s uplakaným miminkem v ruce a podepisovala setřičkám (z gynekologie a dětské sestře) dokumenty týkající se chodu oddělení a péče o miminko (kdy měřit teplotu, přebalovat před kojením apod.). Po porodu, naprosto vyčerpaná a bolavá, sotva jsem se držela na nohou a než mě pustili na pokoj, byla skoro 1 hodina ráno. Až tehdy jsem mohla jít do sprchy se vyčůrat, PA Hromádkovou jsem na porodním sále obtěžovala, prý se mám vyčůrat až na oddělení.

Co se týká oddělění šestinedělí - většina sester byla nepříjemná, arogantní, necitlivá. Každá dávala jiné informace ohledně kojení a péče o miminko a byly velmi nepříjemné, když jsme jejich pokyny neplnily. Já například dostala vynadáno za to, že jsem dala malému kabátek přes dupačky ne pod ně, rozmasírovala jsem si prsa před kojením, přebalila mimi po nakojení (prý z něj díky mě bude neurotik) nebo jsem kojila na kojícím polštáři (jedna sestřička ho doporučí, druhá za něj vynadá). Sestřičky hodně stresovaly a byly neochotné.

Chod oddělení mě také nenadchnul, chodit do jídelny a hledat svůj pokrm, který byl pokaždé u jiného stolu a proplétat se mezi ostatními maminkami s postýlkami s miminky, bylo poněkud nepraktické a umývat si po sobě příbory a hrnky mi přišlo také zvláštní. Společná sprcha pro 4 maminky, jeden přebalovací pult pro 4 maminky a 1 toaleta pro čytři maminky taky nejsou zrovna praktické. Na toaletě chybělo mýdlo, ve sprše zase háček nebo polička, kam si odložit věci.

Za celou dobu pobytu jsem narazila na dvě výborné sestřičky - PA Mazáčovou a jméno druhé sestřičky bohužel nevím (byla na dětském).

Za sebe tedy rozhodně nemocnici nedoporučuji, znovu budu každopádně jinde.
0 poděkování
sarkar
27. led 2014

Nechválím, nehaním...hodnotím průměrně

V litoměřické porodnici jsem rodila v únoru 2013.

Hned ze začátku jsem si říkala, že už tam rodit víckrát nebudu, díky zdejší porodní asistence, tuším, že se jmenovala Stejskalová. Asi jsem jí vyrušila ze spánku (byla jsem tam jediná v sobotu v noci), byla prostě otrávená. Když mi s kolegyní praskaly zbytek plodovky, snažila jsem se konverzovat, protože vím, že by mě to bývalo uvolnilo a i ony by měly méně práce, ale vůbec se nechytaly, takže to bylo dost hrozné :-( Ale tím to neskončilo.

Radunka se rozhodla překazit tatínkovi poslední akci za svobodna a vylézt na svět o 9 dní dříve zrovna v den, kdy nikdo nechtěl, aby vylezla, tj. v den, kdy šel na maturák naší kamarádky a když mi praskla voda, nebyl doma a navíc na plese měl nějaký alkohol. Tak jsem se do nemocnice odvezla sama. Když mě pak vyšetřoval MUDr. Jíra, tak jsem se ho ptala, jestli budu rodit v dohledné době a mám tahat manžela z plesu, ten řekl že ano. Celé to slyšela PA a myslím, že to, že je manžel na plese, jí nějak naštvalo.

Manžel dorazil během chvíle za mnou a psal mi sms, ať mu jde někdo otevřít zadní vchod, že tam stojí a nikde nikdo. Tak jsem to říkala té PA a ona dost protivně odpověděla, že se nejdříve postará o mě a pak až o manžela (mě v tu chvíli nic nebylo, kontrakce skoro nebyly). No, jenže to manžel netušil, takže když nikdo nešel, tak zaklepal a vešel do prvních dveří, které vedou do jejich přípravničky, kde mají PC a dělají příjem (rodila jsem v tu noc jediná, takže tam jiná pacientka nebyla, no big deal :-D). Za tohle ho Stejskalová pěkně sprdla a řekla mu, ať se vrátí zpět na chodbu a tam čeká. Pak měla pár průpovídek, i na mě, přitom já jsem vůbec nic nedělala, myslím, že jsem byla ukázková pacientka, nevymýšlela jsem si a nic. Tak nevím, co jí vadilo. Myslím, že jí prostě naštval ten manžel, že byl na plese a ne se mnou doma. Naštěstí se Stejskalová po pár hodinách hodila do klidu a začala být tak nějak přijatelná.

Co se týče zbytku porodu, tak byl asi v normě. Rodila jsem celkem 7,5hod. od odtoku plodovky, z toho kontrakce jsem měla ani ne 3 hodiny, museli mi píchnout oxytocin. Měla jsem porodní plán, který jsem konzultovala s Jírou, nechtěla jsem preventivní nástřih hráze (to prý nedělají), nakonec mě nastřihl jen malinko a hojení bylo bez problémů, chtěla jsem malou hned na břicho a na to mi řekl, že mi jí jako můžou dát, ale že doporučuje, aby jí vzali očistit a zabalit, že může jít manžel a bude to jen pět minut, s čímž jsem nakonec souhlasila a jsem za to ráda, těch 5 minut uteklo rychle a malá nebyla znečištěná a pak jsem jí měla u sebe asi 2 hodiny než mi jí zase asi na 2 hodiny vzali a mě převezli na pokoj. Pak už jsem jí měla u sebe pořád, kromě 30 min. asi 2 dny po porodu, když jí brzy ráno vzali na očištění pupíčku.

Co se týče sester na novorozeneckém, tak byly v pohodě skoro všechny. Jedna mě ale strašlivě stresovala, nebyla nepříjemná nebo tak, ale byla taková moc rázná, nešlo mi kojení (no nešlo, šlo asi jako každé prvorodičce, musela jsem se to prostě naučit) a možná i ty poporodní hormony přispěly k tomu, že mě to prostě deptalo :-( Ale zvládla jsem to. Ostatní sestry byly v pohodě, staraly se tak přiměřeně, já jsem typ, který si chce radši všechno udělat sám a v klidu a beze svědků, takže mi to vyhovovalo. Když jsem chtěla něco vědět, tak poradily.

Pokoj byl super, měla jsem polonadstandard, ale v den, kdy jsem rodila, maminka z druhého pokoje odcházela domů a celou dobu už tam nikdo jiný nebyl, takže jsem vlastně měla celý nadstandard za cenu polo. Měla jsem neomezené množství vložek a kalhotek a pokoj byl moc pěkný.

Strava byla taková přiměřená. Nic co stojí za zapamatování, ale zároveň ani nic odporného. A jídla bylo hrozně moc, na mě až zbytečně moc, spoustu jsem toho vyhodila nebo natahala domů. Samozřejmě žádná extra kvalita - paštiky, levné šunky apod.

Abych to shrnula, v Litoměřicích chci rodit i napodruhé, jen se budu modlit, aby službu neměla Stejskalová :-p A budu chtít, aby zkrátily tu dobu, kdy mají mimčo sestry na pořádné umytí, zvážení, prohlédnutí po porodu (ne těsně po porodu, ale až když mě budou stěhovat na pokoj - dvě hodiny byly fakt moc!). Určitě půjdu znovu do polonadstandardu (celý nadstandard asi ne. Už takhle mě pobyt v porodnici stál skoro 5000Kč :-( - za epidurál, manžela při porodu, různé ty poplatky,...).
0 poděkování