Porodnice Litoměřice

Porodnice Litoměřice je nositelem titulu Baby friendly hospital. Je také zapojena do projektů Přirozený porod v porodnici a Život v kufříku. Pro ty z vás, které se rozhodnou zde rodit, má porodnice připravený balíček služeb zdarma - kurz předporodní přípravy, cvičení pro těhotné, 3D foto z ultrazvuku, horkou linku porodních asistentek a doprovod až dvou osob k porodu.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Virtuální prohlídku porodního sálu najdete ZDE.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Do porodnice se dovoláte na telefonním čísle +420 416 723 816.

Předporodní kurzy

Předporodní kurzy6 mají 3 lekce/přednášky. V první lekci se dozvíte vše o jednotlivých porodních dobách, naučíte se správně dýchat a vyzkoušíte si úlevové polohy. Ve druhé lekci si prohlédnete porodní sál a oddělení šestinedělí. Třetí lekce je zaměřena na téma novorozenec a kojení. Informace o nových termínech porodních kurzů získáte na telefonním čísle + 420 416 723 816 (7.00 - 15.00), nebo na facebooku porodnice.

Cvičení pro těhotné9 je prospěšné nejen po fyzické, ale také po psychické stránce. Probíhá každé pondělí od 15:30.

Porodní sály

Porodní sál je tvořený pokoji pro I. dobu porodní a samostatnými porodními boxy. Pokoje jsou domácky zařízené a najdete v nich spoustu pomůcek pro úlevu od bolesti (míče, žíněnky). Porodní boxy jsou koncipované tak, aby vám poskytovaly co největší možné soukromí.

Standardní pokoje

Standardní pokoje jsou tvořeny buňkami. Každá buňka má 2 pokoje se společnou chodbou a sociálním zařízením. Pokoje jsou vybavené tak, aby vyhovovaly standardům rooming in. Doporučená doba návštěv je ve všední dny od 15 do 17 hodin, o víkendech od 14 do 17 hodin.

Nadstandardní pokoje

Sedm nadstandardních pokojů se svým vybavením snaží o navození pocitu domácího prostředí. Pokoje jsou vybavené lednicí, rychlovarnou konvicí, vysokorychlostním připojením k internetu, televizí, úložným prostorem a pohodlným rozkládacím gaučem pro přespání doprovodu. Jeden pokoj je zcela samostatný s vlastním sociálním zařízením. Ostatní mají společné sociální zařízení s vedlejším pokojem.

Doprovod k porodu

Doprovod u porodu137 je samozřejmostí.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici 24 hodin denně.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je podporován, pokud jej umožní zdravotní stav váš i vašeho miminka. Je-li porod veden císařským řezem, může bonding provést otec.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • těhotenská průkazka včetně veškeré dokumentace k vyšetřením v těhotenství,
 • průkaz zdravotní pojišťovny,
 • občanský průkaz,

Hygienické potřeby:

 • osobní hygienické potřeby podle zvyku,
 • ručníky,
 • porodnické vložky,

Oblečení:

 • přezůvky (vhodné jsou omyvatelné),
 • župan,
 • noční košili,
 • jednorázové kalhotky (nejlépe síťované),
 • mateřské podprsenky.

Může se hodit:

 • nápoje - čaje, čaje pro kojící maminky, melta, nealko pivo,
 • punčochy na křečové žíly, pokud je to potřeba,
 • léky, které užíváte,
 • brýle, pokud je potřebujete.

Pro miminko:

 • balík jednorázových plen nejmenší velikosti,
 • neparfémované vlhčené ubrousky,
 • kosmetiku pro miminko, kterou budete doma používat,
 • Bepanthen.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Předporodní kurz 300 Kč/celý kurz
Cvičení pro těhotné 50 Kč/hodina
Instruktáž doprovodu k porodu 100 Kč
Instruktáž doprovodu k ošetření novorozence 100 Kč
Pokračující epidurální anestezie1 500 Kč/porod
Entonox 900 Kč/45 minut
Nadstandardní pokoj samostatný 600 Kč/den
Nadstandardní pokoj v buňce (se společným sociálním zařízením) 500 Kč/den
Doprovod na nadstandardním pokoji 200 Kč/den

Adresa porodnice

Žitenická 2084,
412 01 Litoměřice

Kontakty

Sekretariát: Marcela Skřivánková,

Primář: MUDr. Petra Hejtmánková,

Vedoucí sestra: Bc. Monika Boudová,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Pavilon E2. podlaží
AmbulancePavilon E2. podlaží
CTG vyšetření Pavilon E2. podlaží
Porodní sály Pavilon E2. podlaží
Operační sály Pavilon E2. podlaží
Oddělení šestinedělí Pavilon E2. podlaží
Primář kliniky Pavilon E2. podlaží

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Litoměřice
 2. https://www.facebook.com/porodnicenemocnicelt/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Litoměřice

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Litoměřice?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
buchtik83  21. lis 2017

Porodnice v Litoměřicích

V litoměřické porodnici jsem rodila v září 2017 a než znovu rodit v této nemocnici, raději porodím doma sama.

PA Václava Hromádková byla nepříjemná, chladná, otrávená. Místo pomoci mě při porodu odešla s hrnkem v ruce pryč a nebýt manžela, porodím sama ve sprchovém koutu. Lékař byl zavolán pozdě, malému už koukala hlavička, když ho PA zavolala. A ještě vtipně křičeli, ať netlačím, že nejsou připraveni.

Porodnice se chlubí tím, že poskytne epudurální anestezii či entonox, odmítli mi dát obojí.

Zarazilo mě, že po porodu mě manžel nesměl doprovodit na oddělení. Druhý šok přišel, když po odchdou z porodního sálu mě odvezli na pokoj (ve 23:30 večer!, (standardní, nadstandard nebyl volný) a já jsem stála na chodbě s uplakaným miminkem v ruce a podepisovala setřičkám (z gynekologie a dětské sestře) dokumenty týkající se chodu oddělení a péče o miminko (kdy měřit teplotu, přebalovat před kojením apod.). Po porodu, naprosto vyčerpaná a bolavá, sotva jsem se držela na nohou a než mě pustili na pokoj, byla skoro 1 hodina ráno. Až tehdy jsem mohla jít do sprchy se vyčůrat, PA Hromádkovou jsem na porodním sále obtěžovala, prý se mám vyčůrat až na oddělení.

Co se týká oddělění šestinedělí - většina sester byla nepříjemná, arogantní, necitlivá. Každá dávala jiné informace ohledně kojení a péče o miminko a byly velmi nepříjemné, když jsme jejich pokyny neplnily. Já například dostala vynadáno za to, že jsem dala malému kabátek přes dupačky ne pod ně, rozmasírovala jsem si prsa před kojením, přebalila mimi po nakojení (prý z něj díky mě bude neurotik) nebo jsem kojila na kojícím polštáři (jedna sestřička ho doporučí, druhá za něj vynadá). Sestřičky hodně stresovaly a byly neochotné.

Chod oddělení mě také nenadchnul, chodit do jídelny a hledat svůj pokrm, který byl pokaždé u jiného stolu a proplétat se mezi ostatními maminkami s postýlkami s miminky, bylo poněkud nepraktické a umývat si po sobě příbory a hrnky mi přišlo také zvláštní. Společná sprcha pro 4 maminky, jeden přebalovací pult pro 4 maminky a 1 toaleta pro čytři maminky taky nejsou zrovna praktické. Na toaletě chybělo mýdlo, ve sprše zase háček nebo polička, kam si odložit věci.

Za celou dobu pobytu jsem narazila na dvě výborné sestřičky - PA Mazáčovou a jméno druhé sestřičky bohužel nevím (byla na dětském).

Za sebe tedy rozhodně nemocnici nedoporučuji, znovu budu každopádně jinde.
sarkar  27. led 2014

Nechválím, nehaním...hodnotím průměrně

V litoměřické porodnici jsem rodila v únoru 2013.

Hned ze začátku jsem si říkala, že už tam rodit víckrát nebudu, díky zdejší porodní asistence, tuším, že se jmenovala Stejskalová. Asi jsem jí vyrušila ze spánku (byla jsem tam jediná v sobotu v noci), byla prostě otrávená. Když mi s kolegyní praskaly zbytek plodovky, snažila jsem se konverzovat, protože vím, že by mě to bývalo uvolnilo a i ony by měly méně práce, ale vůbec se nechytaly, takže to bylo dost hrozné :-( Ale tím to neskončilo.

Radunka se rozhodla překazit tatínkovi poslední akci za svobodna a vylézt na svět o 9 dní dříve zrovna v den, kdy nikdo nechtěl, aby vylezla, tj. v den, kdy šel na maturák naší kamarádky a když mi praskla voda, nebyl doma a navíc na plese měl nějaký alkohol. Tak jsem se do nemocnice odvezla sama. Když mě pak vyšetřoval MUDr. Jíra, tak jsem se ho ptala, jestli budu rodit v dohledné době a mám tahat manžela z plesu, ten řekl že ano. Celé to slyšela PA a myslím, že to, že je manžel na plese, jí nějak naštvalo.

Manžel dorazil během chvíle za mnou a psal mi sms, ať mu jde někdo otevřít zadní vchod, že tam stojí a nikde nikdo. Tak jsem to říkala té PA a ona dost protivně odpověděla, že se nejdříve postará o mě a pak až o manžela (mě v tu chvíli nic nebylo, kontrakce skoro nebyly). No, jenže to manžel netušil, takže když nikdo nešel, tak zaklepal a vešel do prvních dveří, které vedou do jejich přípravničky, kde mají PC a dělají příjem (rodila jsem v tu noc jediná, takže tam jiná pacientka nebyla, no big deal :-D). Za tohle ho Stejskalová pěkně sprdla a řekla mu, ať se vrátí zpět na chodbu a tam čeká. Pak měla pár průpovídek, i na mě, přitom já jsem vůbec nic nedělala, myslím, že jsem byla ukázková pacientka, nevymýšlela jsem si a nic. Tak nevím, co jí vadilo. Myslím, že jí prostě naštval ten manžel, že byl na plese a ne se mnou doma. Naštěstí se Stejskalová po pár hodinách hodila do klidu a začala být tak nějak přijatelná.

Co se týče zbytku porodu, tak byl asi v normě. Rodila jsem celkem 7,5hod. od odtoku plodovky, z toho kontrakce jsem měla ani ne 3 hodiny, museli mi píchnout oxytocin. Měla jsem porodní plán, který jsem konzultovala s Jírou, nechtěla jsem preventivní nástřih hráze (to prý nedělají), nakonec mě nastřihl jen malinko a hojení bylo bez problémů, chtěla jsem malou hned na břicho a na to mi řekl, že mi jí jako můžou dát, ale že doporučuje, aby jí vzali očistit a zabalit, že může jít manžel a bude to jen pět minut, s čímž jsem nakonec souhlasila a jsem za to ráda, těch 5 minut uteklo rychle a malá nebyla znečištěná a pak jsem jí měla u sebe asi 2 hodiny než mi jí zase asi na 2 hodiny vzali a mě převezli na pokoj. Pak už jsem jí měla u sebe pořád, kromě 30 min. asi 2 dny po porodu, když jí brzy ráno vzali na očištění pupíčku.

Co se týče sester na novorozeneckém, tak byly v pohodě skoro všechny. Jedna mě ale strašlivě stresovala, nebyla nepříjemná nebo tak, ale byla taková moc rázná, nešlo mi kojení (no nešlo, šlo asi jako každé prvorodičce, musela jsem se to prostě naučit) a možná i ty poporodní hormony přispěly k tomu, že mě to prostě deptalo :-( Ale zvládla jsem to. Ostatní sestry byly v pohodě, staraly se tak přiměřeně, já jsem typ, který si chce radši všechno udělat sám a v klidu a beze svědků, takže mi to vyhovovalo. Když jsem chtěla něco vědět, tak poradily.

Pokoj byl super, měla jsem polonadstandard, ale v den, kdy jsem rodila, maminka z druhého pokoje odcházela domů a celou dobu už tam nikdo jiný nebyl, takže jsem vlastně měla celý nadstandard za cenu polo. Měla jsem neomezené množství vložek a kalhotek a pokoj byl moc pěkný.

Strava byla taková přiměřená. Nic co stojí za zapamatování, ale zároveň ani nic odporného. A jídla bylo hrozně moc, na mě až zbytečně moc, spoustu jsem toho vyhodila nebo natahala domů. Samozřejmě žádná extra kvalita - paštiky, levné šunky apod.

Abych to shrnula, v Litoměřicích chci rodit i napodruhé, jen se budu modlit, aby službu neměla Stejskalová :-p A budu chtít, aby zkrátily tu dobu, kdy mají mimčo sestry na pořádné umytí, zvážení, prohlédnutí po porodu (ne těsně po porodu, ale až když mě budou stěhovat na pokoj - dvě hodiny byly fakt moc!). Určitě půjdu znovu do polonadstandardu (celý nadstandard asi ne. Už takhle mě pobyt v porodnici stál skoro 5000Kč :-( - za epidurál, manžela při porodu, různé ty poplatky,...).