Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Šternberk

Skvělé porodnické výsledky, klidné prostředí a individuální přístup porodnice Šternberk stojí za porodem téměř 1 000 dětí každý rok. V roce 2014 bylo celé oddělení rekonstruováno. Od roku 2001 je držitelem titulu Baby Friendly Hospital.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Chcete-li využít prohlídku porodnice, je to možné o víkendech. Předem se objednejte na telefonním čísle +420 587 800 383. Tato individuální prohlídka porodního sálu je zpoplatněná. Prohlídku můžete také absolvovat v rámci předporodních kurzů. Virtuální prohlídka porodního sálu je k dispozici ZDE.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Telefonní číslo na porodní sál +420 587 800 383. Na první návštěvu ambulance porodního sálu se objednejte po 36. týdnu těhotenství na telefonním čísle +420 587 800 383.

Předporodní kurzy

Kurzy předporodní přípravy6 se konají vždy ve středu od 13 do 14:30 hodin v přízemí budovy gynekologie. Dozvíte se veškeré informace o tom, co si vzít k porodu, jak porod probíhá27, informace o období šestinedělí10 a o prvním ošetření novorozence a kojení. Kurz obsahuje celkem 6 lekcí. Pokud absolvujete všech 6 lekcí, získáte zdarma lekci edukace doprovodu a také prohlídku porodního sálu. Každá lekce obsahuje nejen přednášku, ale také cvičení pro těhotné9. Kontaktní osobou je Bc. Soňa Chytilová, emailový kontakt predporodnikurzy@nst.agel.cz, telefonní číslo +420 587 800 383 (telefon na porodní sál). Na lekce i cvičení je nutné se předem objednat.

Plavání pro těhotné se koná vždy v pondělí od 16 do 17:30 hodin v rehabilitačním centru nemocnice Šternberk. Kurz plavání vám pomůže zůstat v období těhotenství v dobré psychické a fyzické kondici. Na kurzy se předem objednávejte na telefonním čísle +420 587 800 383 (porodní sál), emailem na predporodnikurzy@nst.agel.cz. Kontaktní osoby jsou Mgr. Michaela Pospíšilová a Bc. Hana Štěpánková.

Porodní sály

Samostatné porodní boxy vám zajistí dostatek intimity. Jsou vybavené sprchou nebo vanou. K dispozici máte také různé relaxační pomůcky - gymnastické míče a podobně. Na porodním dále je možné využít službu aromaterapie.

Standardní pokoje

Na oddělení je celkem 20 lůžek. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Jsou uzpůsobené rooming in systému.

Nadstandardní pokoje

6 nadstandardních pokojů jsou vybavené televizí, připojením na internet, klimatizací a lednicí. Můžete zde také využít celodenní pobyt vašeho doprovdu.

Doprovod k porodu

K porodu vás může doprovodit 137 partner. Tato služba není nijak zpoplatněná.

Epidurální anestezie

Epidurální anestezie22 je k dispozici zdarma. Její využití se řídí doporučením lékaře a vaším souhlasem nebo přáním.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu je samozřejmostí, pokud ho umožní zdravotní stav maminky a miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkaz zdravotní pojišťovny,
 • těhotenská průkzaka,
 • svobodné maminky prohlášení o otcovství a jméně dítěte.

Hygienické potřeby:

 • hygienické potřeby podle vašich zvyklostí,
 • vložky,
 • vložky do podprsenky.

Oblečení:

 • přezůvky.

Může se hodit:

 • neperlivá voda.

Pro miminko:

 • jednorázové plenky.

Pro miminko nezapomeňte nachystat věci na odvoz domů z porodnice, včetně autosedačky pro odvoz autem.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek
Kurz předporodní přípravy 1 000 Kč/6 lekcí
Kurz předporodní přípravy a cvičení 200 Kč/1 lekce
Samostatné cvičení 40 Kč/1 lekce
Plavání pro těhotné 130 Kč/lekce
Prohlídka porodního sálu 200 Kč/osoba
Doprovod k porodu 400 Kč/2. a další osoba
Aromaterapie u porodu240 Kč
Nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí 600 Kč/noc

Adresa porodnice

Jivavská 20,
785 01 Šternberk

Kontakty

Primář: MUDr. Marek Vaca,

Vedoucí sestra: Radka Sedláčková,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Pavilon B2. patro
Ambulance Pavilon B2. patro
CTG vyšetření Pavilon B2. patro
Porodní sályPavilon B2. patro
Operační sály Pavilon B2. patro
Oddělení šestinedělí Pavilon B2. patro
Primář kliniky Pavilon B2. patro

Použité zdroje

 1. https://nemocnicesternberk.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/porodnice/o-porod...
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Šternberk

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Šternberk?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
irisv  9. led 2019

Jedině Šternberk

Ve Šternberku jsem rodila dvakrát, v dubnu 2017 a teď. Neměnila bych, i přesto, že nejblíž mám porodnici v Olomouci. Do FNOL bych nejela nikdy (pouze v případě komplikací nebo nedonošeňátka, protože na to Šternberk není vybaven), i přesto, že sem tam s první dcerou chvíli ležela kvůli komplikacím ve 28tt. Byli na mě sice milí, ale je to tam jak na běžícím páse a bohužel se to projevuje na péči. Nehledě na zkušenosti známých, které jsou velmi negativní.

Proto byl Šternberk jasnou volbou. Personál milý, vstřícný, všichni usměvaví, až teda sice na jednu sestru na šestinedělí, ale všude je něco. Co se samotného porodu týče, vyšli mi ve všem vstříc, nechali mě volit polohy apod. Při prvním porodu mi PA dokonce mezi kontrakcemi masírovala hráz, aby nedošlo k poranění. U druhého porodu (který byl velmi rychlý) mi PA stihla na chvilku hráz nahřát. Samopřisátí a bonding je samozřejmostí, pokud není nějaký problém u miminka. Péče o miminka pak excelentní! :-)

Za mě top a doporučuji!!!
 • vstřícnost
 • respektují přání rodičky
 • pár nepříjemných sester
0 poděkování
verosek  1. pro 2014

Mohu jen doporučit

Ve Šternberku jsem rodila 2x v roce 2007 a 2013.

Každý porod byl jiný, ale to v jiném článku. Co se týče personálu, tak na porodním sále naprosto super. Sestřičky milé, ochotné, naprostá spokojenost. Doktora jsem zahlédla jen letmo. :-). Vše měla na starost porodní asistentka a to včetně porodu. Doktor stál v povzdálí a jen dohlížel. Na šití přišla jiná doktorka. Co se týče epiduralu, tak ten jsem ani nestihla. Po zavedení kapačky a píchnutí vody se porod rozjel naplno.

Na šestinedělí jsou sestřičky taky moc milé a ochotné. Když jsme něco potřebovaly, tak pomáhaly jak jen to šlo. Což na novorozeneckém je už trošku horší, ale oproti roku 2007 je daleko lepší.

Mohu jen doporučit.
0 poděkování
michwelle  25. črc 2014

Spokojenost

Ve Šternberku jsem rodila v červenci 2013. Letos čekáme další miminko a opravdu mne mrzí, že kvůli rekonstrukci nemůžu rodit ve Šternberku znova.

S předporodní péčí i porodem jsme byli naprosto spokojeni. Rodila jsem 3 dny po termínu a příroda moc u mne nezafungovala - něco jako kontrakce začaly 2 dny před samotným porodem, ale nikam nevedly, proto porodníci přistoupili k vyvolávanému porodu. V jeho průběhu ale stejně přišly komplikace - přestala jsem se po několika hodinách otevírat, navíc to celé ohrožovala zdraví našeho dítěte - mělo hypoxii (neodstatek kyslíku). Lékaři tady zareagovali naprosto profesionálně a okamžitě indikovali epidurální anestezii, která vše krásně urychlila a do 2 hodin byl synek na světě. Opravdu jsme jejich reakce, přístup a nepodcenění situace ocenili. Nebýt toho, tak rodím možná ještě teď.

Na šestinedělí jsme si to pak spolu užívali, ikdyž nějaká ta lehce arogantní, necitlivá sestra se tam našla - chtělo by to více trpělivosti, empatie a vcítit se do kůže nás, rodiček, především co se týče kojení. Jinak se to my, rodičky, nenaučíme, když nám nema kdo jiny poradit.

Takže holky - nenechat se odradit, ptát se, otravovat furt dokola, ať tam s Váma sedí a koukají, co děláte špatně, nám to opravdu pomohlo i přes nějaký ten neochotný a otrávený ksicht, jak jsem zmiňovala. Ale nakonec jsme všechno zvladli a kojili až do 7. měsíce, kdy se dítko odstavilo samo.

Šternberk pro porod Vám můžu opravdu jedině doporučit, volila bych znova.
0 poděkování
baaaja  24. bře 2014

Naprostá spokojenost

Ve Šternberku jsem rodila loni v únoru a nemůžu říct jediné špatné slovo.

Porodní asistentky byly úžasné, milé a kolikrát jsme se i zasmály, pan doktor byl vynikající. Miminko jsem dostala ihned po narození na břicho, po chvíli ho vzali na běžné vyšetření a okamžitě poté jsem ho dostala k prsu. Celou dobu jsme měli miminko u sebe, buď já, nebo choval manžel, dokonce přestřihával pupeční šňůru.

Na oddělení šestinedělí bylo taky vše v pořádku, sestřičky byly milé, ačkoliv tam měly úplně plno a tedy spoustu práce. Možná jediné, co mě trošku zarazilo, bylo první kojení, kdy mi sestřička nic moc nevysvětlila, jen položila malého vedle mě, vzala moje prso a dala ho malému. Naštěstí byl šikovný a ihned se přisál a s kojením nebyly žádné problémy, navíc jsem měla informace z předporodních kurzů, tak jsme to zvládli. Ale jak říkám, můžu jen chválit!
0 poděkování