Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodnice Šternberk

4 zkušenosti

Porodnice Šternberk umožňuje porody28 od ukončeného 34. týdne těhotenství19. Pokud si rodička vyžádá při vaginálním porodu28 epidurální analgezii22, porodnice jí vyhoví. Nástřih (epiziotomie19) není pro porodnici rutinní procedurou. Odhadem 1 - 2% porodů pomocí kleští2 nebo metodou VEX3. Přibližně 25% porodu je provedeno císařským řezem81 ve většině případů ve spinální anestezii.Porodnice rodičkám umožňuje přirozený porod5 s podporou poporodního bondingu33.

Porodnice Šternberk

V 36. týdnu těhotenství21 je rodička1 do té doby ošetřujícím gynekologem předána do předporodní péče porodnice. Rodička se musí přihlásit, že chce rodit právě v Šternberské porodnici.

Co nabízí porodnice Šternberk

Porodní sál

Co s sebou do porodnice Šternberk

 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • těhotenskou průkazku3
 • oddací list (vdané ženy), event. rozsudek o rozvodu
 • souhlasné prohlášení o určení otcovství (svobodné ženy, které si přejí, aby dítě mělo příjmení po otci)
 • hygienické potřeby
 • neperlivá voda
 • obuv, ponožky, košili a župan, kojící podprsenky a vložky do ní
 • pružné síťované kalhotky a poporodní vložky
 • papírové plenky
 • výbavičku pro dítě na cestu domů (doma připravit, do porodnice přinést až v den propuštění)
 • pro tatínka u porodu: přezůvky, svačina, tekutiny, fotoaparát, popř. kamera, oblíbené CD, mobilní telefon.

Více o porodnici Šternberk na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Šternberk
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s porodnicí Šternberk

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Šternberk?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
irisv
9. led 2019

Jedině Šternberk

Ve Šternberku jsem rodila dvakrát, v dubnu 2017 a teď. Neměnila bych, i přesto, že nejblíž mám porodnici v Olomouci. Do FNOL bych nejela nikdy (pouze v případě komplikací nebo nedonošeňátka, protože na to Šternberk není vybaven), i přesto, že sem tam s první dcerou chvíli ležela kvůli komplikacím ve 28tt. Byli na mě sice milí, ale je to tam jak na běžícím páse a bohužel se to projevuje na péči. Nehledě na zkušenosti známých, které jsou velmi negativní.

Proto byl Šternberk jasnou volbou. Personál milý, vstřícný, všichni usměvaví, až teda sice na jednu sestru na šestinedělí, ale všude je něco. Co se samotného porodu týče, vyšli mi ve všem vstříc, nechali mě volit polohy apod. Při prvním porodu mi PA dokonce mezi kontrakcemi masírovala hráz, aby nedošlo k poranění. U druhého porodu (který byl velmi rychlý) mi PA stihla na chvilku hráz nahřát. Samopřisátí a bonding je samozřejmostí, pokud není nějaký problém u miminka. Péče o miminka pak excelentní! :-)

Za mě top a doporučuji!!!
 • vstřícnost
 • respektují přání rodičky
 • pár nepříjemných sester
0 poděkování
verosek
1. pro 2014

Mohu jen doporučit

Ve Šternberku jsem rodila 2x v roce 2007 a 2013.

Každý porod byl jiný, ale to v jiném článku. Co se týče personálu, tak na porodním sále naprosto super. Sestřičky milé, ochotné, naprostá spokojenost. Doktora jsem zahlédla jen letmo. :-). Vše měla na starost porodní asistentka a to včetně porodu. Doktor stál v povzdálí a jen dohlížel. Na šití přišla jiná doktorka. Co se týče epiduralu, tak ten jsem ani nestihla. Po zavedení kapačky a píchnutí vody se porod rozjel naplno.

Na šestinedělí jsou sestřičky taky moc milé a ochotné. Když jsme něco potřebovaly, tak pomáhaly jak jen to šlo. Což na novorozeneckém je už trošku horší, ale oproti roku 2007 je daleko lepší.

Mohu jen doporučit.
0 poděkování
michwelle
25. črc 2014

Spokojenost

Ve Šternberku jsem rodila v červenci 2013. Letos čekáme další miminko a opravdu mne mrzí, že kvůli rekonstrukci nemůžu rodit ve Šternberku znova.

S předporodní péčí i porodem jsme byli naprosto spokojeni. Rodila jsem 3 dny po termínu a příroda moc u mne nezafungovala - něco jako kontrakce začaly 2 dny před samotným porodem, ale nikam nevedly, proto porodníci přistoupili k vyvolávanému porodu. V jeho průběhu ale stejně přišly komplikace - přestala jsem se po několika hodinách otevírat, navíc to celé ohrožovala zdraví našeho dítěte - mělo hypoxii (neodstatek kyslíku). Lékaři tady zareagovali naprosto profesionálně a okamžitě indikovali epidurální anestezii, která vše krásně urychlila a do 2 hodin byl synek na světě. Opravdu jsme jejich reakce, přístup a nepodcenění situace ocenili. Nebýt toho, tak rodím možná ještě teď.

Na šestinedělí jsme si to pak spolu užívali, ikdyž nějaká ta lehce arogantní, necitlivá sestra se tam našla - chtělo by to více trpělivosti, empatie a vcítit se do kůže nás, rodiček, především co se týče kojení. Jinak se to my, rodičky, nenaučíme, když nám nema kdo jiny poradit.

Takže holky - nenechat se odradit, ptát se, otravovat furt dokola, ať tam s Váma sedí a koukají, co děláte špatně, nám to opravdu pomohlo i přes nějaký ten neochotný a otrávený ksicht, jak jsem zmiňovala. Ale nakonec jsme všechno zvladli a kojili až do 7. měsíce, kdy se dítko odstavilo samo.

Šternberk pro porod Vám můžu opravdu jedině doporučit, volila bych znova.
0 poděkování
baaaja
24. bře 2014

Naprostá spokojenost

Ve Šternberku jsem rodila loni v únoru a nemůžu říct jediné špatné slovo.

Porodní asistentky byly úžasné, milé a kolikrát jsme se i zasmály, pan doktor byl vynikající. Miminko jsem dostala ihned po narození na břicho, po chvíli ho vzali na běžné vyšetření a okamžitě poté jsem ho dostala k prsu. Celou dobu jsme měli miminko u sebe, buď já, nebo choval manžel, dokonce přestřihával pupeční šňůru.

Na oddělení šestinedělí bylo taky vše v pořádku, sestřičky byly milé, ačkoliv tam měly úplně plno a tedy spoustu práce. Možná jediné, co mě trošku zarazilo, bylo první kojení, kdy mi sestřička nic moc nevysvětlila, jen položila malého vedle mě, vzala moje prso a dala ho malému. Naštěstí byl šikovný a ihned se přisál a s kojením nebyly žádné problémy, navíc jsem měla informace z předporodních kurzů, tak jsme to zvládli. Ale jak říkám, můžu jen chválit!
0 poděkování